خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
من ۲۰ روزه ۱۷ گیگ مصرف داشتم یعنی روزی ۵۰۰مگ مصرف گوشیم‌‌هست ولی بعضی مواقع ۱۷ گبگ رو تو ۱۵ روزمصرف میکنم

الان اگه سقف بزارن ۱۰۰گیگ باشه مشکلی نیست

فکر کنم‌ ‌ همه راضی باشن به این سقف نامحدود

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من ۲۰ روزه ۱۷ گیگ مصرف داشتم یعنی روزی ۵۰۰مگ مصرف گوشیم‌‌هست ولی بعضی مواقع ۱۷ گبگ رو تو ۱۵ روزمصرف میکنم

الان اگه سقف بزارن ۱۰۰گیگ باشه مشکلی نیست

فکر کنم‌ ‌ همه راضی باشن به این سقف نامحدود
من از 20 فروردین تا الان 1 ترابایت مصرف بین الملل داشتم و 30 گیگ مصرف داخلی که 90 گیگش روزانه بوده و باقیش شبانه. چرا؟ چون قرارداد 6 ماهه بستم که بتونم شبانۀ مجانی داشته باشم، الان این سرویسهای جدید جوابگوی مصرف من هست؟
اون 17 گیگ شما چقدر مصرف بین‌الملل هست و چقدرش داخلی؟
اینا برنامه‌شون اینه که مثلاً اگه 100 گیگ بدن، 90 گیگش داخلی باشه و 10 گیگش بین‌الملل، این وضعیت رضایت بخشه؟ چنتا فیلم و اپیزود سریال که دانلود کنی تمومه.
این سرویسا برای کسی خوبه که مصرف اینترنتش نرم افزار پیام رسان سروش، آپارات و ورزش3 و این چرندیات باشه.
برای من اگه ماهی 300 گیگ بین‌الملل بذارن معقوله فقط، حالا یکی دیگه ممکنه مصرفش بالاتر باشه.
اصلاً چه اصراریه حالت یه شکلش کنن؟ اجازه بدن فروشنده‌های سرویسهای خودشون رو ارائه بدن محدود و نامحدود با قیمتهای مختلف. به جای رقابت راه بندازن و نظارت کنن رو عملکرد فروشنده‌ها خودشون میشن قوز بالای قوز.

• Like
Reactions: The vertigo

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
یکی از دلایل این اتفاق به نظرم کم شدن درآمد مخابرات تو چند سال اخیر هست. یکی از دلایل ف.ی.ل/ت.ر شدن تماس صوتی تل.گر.ام هم به نظرم به همین موضوع بر می گرده.
جالب اینجاس که مخابراتی که بیشتر از 6 ساله به من سرویس میده، جدیدا طرح های شبانه رو کلا حذف کرده و الان فقط چند طرح داره که همه محدود به یک ماه هستند! این اینترنت به اصطلاح نامحدود هم در جهت افزایش در آمد مخابرات هست، مطمئننا ترافیک به شدت محدودی رو در اختیار سرویس گیرنده قرار می ده و مصرف که بالاتر از حد ترافیک تعیین شده رفت سرعت به شدت محدود میشه طوری که عملا کاری نشه کرد و مجبور به خرید دوره جدید بشیم! در واقع همین طرح بدون دانلود شبانه هست، شما این طرح ها رو در ازای چند گیگ مشخص خریداری میکنی وقتی ترافیکت تموم شد مجبور به خرید دوره جدید نیستی اما تو اینترنت مزخرف مثلا نامحدود باید دوره جدید بخری یا اینکه برای باز کردن گوگل نیم ساعت معطل بشی!
به من ثابت اینجا پیشرفتی در عمل اتفاق نمیوفته، هر تغییری هم که صورت میگیره شرایط رو بدتر میکنه و فقط جیب مخاطب رو هدف میگیره!
تو وضعیتی هستیم که هر سازشون باید برقصیم، اگر مخابرات سازمان خصوصی بود یا مستقل عمل می کرد، حداقل می شد رفت سراغ ISP های دیگه چون مطمئننا خصوصی ها بخاطر جذب مخاطب و ایجاد رقابت طرح های مخاطب پسندی رو عملی می کردن اما با وجود مخابرات چنین اتفاقی نمیوفته.

آخرین ویرایش:

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
من از 20 فروردین تا الان 1 ترابایت مصرف بین الملل داشتم و 30 گیگ مصرف داخلی که 90 گیگش روزانه بوده و باقیش شبانه. چرا؟ چون قرارداد 6 ماهه بستم که بتونم شبانۀ مجانی داشته باشم، الان این سرویسهای جدید جوابگوی مصرف من هست؟
اون 17 گیگ شما چقدر مصرف بین‌الملل هست و چقدرش داخلی؟
اینا برنامه‌شون اینه که مثلاً اگه 100 گیگ بدن، 90 گیگش داخلی باشه و 10 گیگش بین‌الملل، این وضعیت رضایت بخشه؟ چنتا فیلم و اپیزود سریال که دانلود کنی تمومه.
این سرویسا برای کسی خوبه که مصرف اینترنتش نرم افزار پیام رسان سروش، آپارات و ورزش3 و این چرندیات باشه.
برای من اگه ماهی 300 گیگ بین‌الملل بذارن معقوله فقط، حالا یکی دیگه ممکنه مصرفش بالاتر باشه.
اصلاً چه اصراریه حالت یه شکلش کنن؟ اجازه بدن فروشنده‌های سرویسهای خودشون رو ارائه بدن محدود و نامحدود با قیمتهای مختلف. به جای رقابت راه بندازن و نظارت کنن رو عملکرد فروشنده‌ها خودشون میشن قوز بالای قوز.

من شاید ‌ فقط دیدن ویدیو های ورزش ۳ رو که دان میکنم تنها استفاده داخلی من باشه

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
  • Like
Reactions: Simorq

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
مصرف منصفانه رو من اولین بار از شاتلیها شنیدم. احتمالاً مسئولیت اینترنت رو دادن به حروم لقمه‌ها و دزدهای بی شرف شاتل که همچین شاهکاری داره خلق میشه.
مسئله همینه که این اینترنت نا محدود نیست. حالا نمیدونم منظورشون از مصرف منصفانه چقدره. اگه مثلا سقف مصرف 100 گیگ ( خیلی بعید میدونم) باشه که خوبه. ولی اگه کمتر از این باشه که اصلا نمی ارزه. چون مطمئنا هزینه اینترنت جدید بسیار بالاتر از قدیم هست. پس قاعدتا باید سقف مصرف رو هم بالاتر ببرن.

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
این ماجرای مصرف منصفانه دقیقا همون برنامه ای هست که شاتل دو سال پیش اجرائیش کرد! (نمی دونم تا امروز حفظش کرده بود یا عقب نشینی کرد آخر) کارشونم به این صورت بود که اینترنت نا محدود می خریدی بعد از دو روز می دیدی که سرعت نتت شده یک دهم ! بعد که زنگ می زدی پشتیبانی می گفتن که چون به صورت منصفانه !!!!!!!! مصرف نکردی رفتی تو بلک لیست!با این روند احتمالا مدیران لایق شاتل الان در وزارت ارتباطات هستن!

• Like
Reactions: Simorq

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
اگه سقفش کم باشه که 100 درصد همینطوره یه چیز خیلی مزخرفی میشه 20 - 30 گیگ که مصرف کردی محدود میشی از لحاظ سرعت و گند میخوره تو نت

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
من الان آسیاتک دارم شبانه نامحدود
هر شب ۲۰ گیگ میتونم دانلود کنم ماهی ۴۵ تومنم میدم طرح های شاتل ۴۰۰ تومن میدی تازه برای ۳۰۰ گیگ به نظرم هر سرویسی دارین تمدیدش کنین با مدت زمان زیاد :/

danielo

کاربر سایت
Jul 11, 2008
1,441
نام
daniel
کلا وقت افراد بی سواد سر کار باشن مشخص معنی کلمه نامحدود رو نمیتونه توی مغزش تحلیل کنه.
اول میگه دیگه کسی نباید حجم بخره بعد میگه شما اینترنت 2 مگ اگر خریدی حق نداری بیشتر از 5 گیگ ترافیک بین الملل و 10 گیگ ترافیک داخلی دانلود کنی:| نت نامحدود یعنی من بعد از انتخاب سرعت مورد نظرم و پرداخت هزینه به کسی مربوط نیست چقدر میخوام دانلود کنم.وگرنه سرویس های art شاتل هم که نامحدوده ولی سقف مصرف هم داره خیلی وقته در دسترسه و اگر کسی بخواد خب میره میخره.
این برنامه این ها کاملا اسمش نت محدود هست و میخوان کشور رو عین کره شمالی کنن.
بعد از ایجاد طرح هم تقاضا میره بالا و اگرم نره اینقدر سرعت رو بیارن پایین که شما خودت نری سراغ اینستا و تلگرام که نیازی هم نداشته باشن چیزی رو شیلتر کنن.
میشه بگید از کجای متن چنین برداشتی کردید ؟
میگه شما اینترنت 2 مگ اگر خریدی حق نداری بیشتر از 5 گیگ ترافیک بین الملل و 10 گیگ ترافیک داخلی دانلود کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر