خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
دوستان مخابراتی فعلا صبر کنید
مخابرات تبریز به تازگی سرویس ها رو تغییر داده و برای 2 مگ 70 گیگ بین الملل و 1 مگ 40 گیگ بین الملل میده
احتمالا مخابرات کل کشور همینطوری بشه که در این صورت در سرعت 1 مگ و 2 مگ مخابرات بیشترین حجم رو داره

آخرین ویرایش:

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
مخابرات تبریز به تازگی سرویس ها رو تغییر داده و برای 2 مگ 70 گیگ بین الملل و 1 مگ 40 گیگ بین الملل میده
احتمالا مخابرات کل کشور همینطوری بشه که در این صورت در سرعت 1 مگ و 2 مگ مخابرات بیشترین حجم رو داره
مخابرات مشهدم تو سایت اصلیش که تعرفه ها نمیاد ولی یکی از نمایندگیهاش سرویس یک مگ ش قبلن 80 گیگ بوده الان شده 100 گیگ یعنی از 20 گیگ بین الملل شده 25 گیگ

• Like
Reactions: AmirAirGunner

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
مخابرات مشهدم تو سایت اصلیش که تعرفه ها نمیاد ولی یکی از نمایندگیهاش سرویس یک مگ ش قبلن 80 گیگ بوده الان شده 100 گیگ یعنی از 20 گیگ بین الملل شده 25 گیگ
البته دوستان ببخشید من اشتباه محاسبه کردم @-)
این مخابرات شهر ما تا هفته قبل 50 گیگ برای 1 مگ و 75 گیگ برای 2 مگ بود (با ضریب 1 به 2 )
الان تغییر داده 80 گیگ برای 1 مگ و 140 گیگ برای 2 مگ (با ضریب 1 به 4 ):|:|
یعنی بین المللی حساب کنیم همون 20 گیگ برای 1 مگ و 35 گیگ برای 2 مگ میشه

خدایا این انحصار فیبر نوری کی برداشته میشه ....:((:((

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
این قضیه اش چیه؟
به زودی مردم خاورمیانه به خصوص در افغانستان، عراق و بخش‌هایی از افریقا مجهز به اینترنت رایگان ماهواره‌ای می‌شوند.

هرچند همگان در انتظار اینترنت ماهواره‌ای فیس‌بوک هستند، اما کمپانی موسوم به Quika متعلق به اپراتور ماهواره‌ای Talia خبر داده است که نیمه دوم 2018 اینترنت پرسرعتی را روی کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا می‌فرستد.

دیتای اینترنتی این ماهواره روی Ka-band تعریف شده و مناطق فاقد زیرساخت برای اتصال به اینترنت در اولویت قرار خواهند گرفت.

قرار است کشورهای بیشتری تحت پوشش ماهواره‌ای کوئیکا قرار گیرند.

طبق تعریف انجام شده کاربران برای اتصال به اینترنت ماهواره‌ای باید سخت افزار مرتبط را خریداری کرده و در خانه نصب کنند. اینکه کاربران تا چه میزان می‌توانند اینترنت استفاده کنند، هنوز معلوم نیست اما هدف گذاری اولیه بر مبنای عرضه اینترنت رایگان برای مردم محروم بوده است.
از خود سایت بی سوادشون جزییات پرسیدم چیزی نمیدونستند.

• Like
Reactions: mafia.gta

sajadpacc7

کاربر سایت
Dec 17, 2017
39
این قضیه اش چیه؟
به زودی مردم خاورمیانه به خصوص در افغانستان، عراق و بخش‌هایی از افریقا مجهز به اینترنت رایگان ماهواره‌ای می‌شوند.

هرچند همگان در انتظار اینترنت ماهواره‌ای فیس‌بوک هستند، اما کمپانی موسوم به Quika متعلق به اپراتور ماهواره‌ای Talia خبر داده است که نیمه دوم 2018 اینترنت پرسرعتی را روی کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا می‌فرستد.

دیتای اینترنتی این ماهواره روی Ka-band تعریف شده و مناطق فاقد زیرساخت برای اتصال به اینترنت در اولویت قرار خواهند گرفت.

قرار است کشورهای بیشتری تحت پوشش ماهواره‌ای کوئیکا قرار گیرند.

طبق تعریف انجام شده کاربران برای اتصال به اینترنت ماهواره‌ای باید سخت افزار مرتبط را خریداری کرده و در خانه نصب کنند. اینکه کاربران تا چه میزان می‌توانند اینترنت استفاده کنند، هنوز معلوم نیست اما هدف گذاری اولیه بر مبنای عرضه اینترنت رایگان برای مردم محروم بوده است.
از خود سایت بی سوادشون جزییات پرسیدم چیزی نمیدونستند.
۱. ما هو‌ارش ایران رو پوشش نمیده.
۲. احتمالا فقط شامل دریافت اطلاعات باشه و نشه اطلاعات ارسال کرد(مثلا نمیشه سایت های اینترنتی رو باز کرد) همچنین اطلاعاتی که روزانه بر روی ما هو‌ا‌ر‌ه قرار میدن رو میشه دریافت کرد نه هرچی شما بخواین دانلود کنین...

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
من که درخواست تخلیه دادم! به مخابرات دیگه امیدی نیست!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
آقا من یه مدتی هست در جریان قیمت ها و حجم ها نیستم. :D الآن مناسب ترین سرویس برای کسی که حداکثر 70،80 گیگ مصرف بین المللی (!) داشته باشه چیه؟ بازی هم زیاد نمیکنم، ولی اگه سرویس به درد بازی کردن بخوره که چه بهتر.
این دیده بان کیفیتش چطوره؟ راستش من تا چند وقت پیش اسمش رو هم نشنیده بودم، ولی توی این ایام دیدم طرح های خوبی ارائه داده.
کلاً پروسه خداحافظی با یه شرکت و رفتن به سمت یکی دیگه چقدر طول میکشه؟ آخرین بار که این کار رو کردم 3،4 سال پیش بود و خیلی سریع. یه سرویس سپنتای نامحدود داشتم که زدن محدودش کردن و منم سریع اومدم بیرون و رفتم مخابرات. اونجا هم اگه درست یادم باشه فقط چند ساعت طول کشید تا وصل شد.

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
548
نام
Ahmadreza
آقا من یه مدتی هست در جریان قیمت ها و حجم ها نیستم. :D الآن مناسب ترین سرویس برای کسی که حداکثر 70،80 گیگ مصرف بین المللی (!) داشته باشه چیه؟ بازی هم زیاد نمیکنم، ولی اگه سرویس به درد بازی کردن بخوره که چه بهتر.
این دیده بان کیفیتش چطوره؟ راستش من تا چند وقت پیش اسمش رو هم نشنیده بودم، ولی توی این ایام دیدم طرح های خوبی ارائه داده.
کلاً پروسه خداحافظی با یه شرکت و رفتن به سمت یکی دیگه چقدر طول میکشه؟ آخرین بار که این کار رو کردم 3،4 سال پیش بود و خیلی سریع. یه سرویس سپنتای نامحدود داشتم که زدن محدودش کردن و منم سریع اومدم بیرون و رفتم مخابرات. اونجا هم اگه درست یادم باشه فقط چند ساعت طول کشید تا وصل شد.
برای نهایتا 80 گیگ بهترین سرویس همون دیده بان هست ولی مزیت های خاصی نداره.
برای مثال فن آوا سرویس هدیه شبانه داره و اینکه مثلا شما اگه سرویس 4Mb رو فعال کنید بعد از اینکه 90 گیگ حجم بین الملل رو در یک ماه استفاده کنید سرعت تا ماه بعد به 1Mb افت میکنه ولی بقیه شرکتا این مزیت رو ندارن.
برای پینگ هم به نظرم پیشگامان بهتره ولی سرویس های زیر 4Mbش بالای 80 گیگ حجم نمیدن.

شاتل و پارس آنلاین هم از مزیت های خاصی بهره نمیبرن.

آسیاتک هم مثل بقیه ست و یه ویژگی(مثلا ویژگیه :D ) که داره اینه که اگه از حجم مصرف منصفانه بگذرید میتونید با پرداخت یه مبلغی سرعت رو تا ماه بعد به 2Mb برسونید ولی با این محدودیت که فقط از 2 تا 8 صبح میتونید ازش استفاده کنید!

در کل پیشنهاد میکنم که سراغ دیده بان یا فن آوا برید. راستی اگه تهران هستید میتونید داتک بگیرید که از نظر حجم خیلی عالیه و طبق تجربه یکی از دوستان هم خیلی خوبه.

فسخ قرارداد و تخلیه خط هم اگه مخابرات باشه چند ساعته انجام میشه و راه اندازی سرویس هم اگه فن آوا باشه همون لحظه وصل میشه. پشتیبانیشون هم خیلی قویه.

• Like
Reactions: Dinosaur

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
مخابرات امروز رسما 4 به 1 کرد بین الملل و داخلی رو!

یکی نیست بگه اخه مخابرات گوسپند! در شرایطی که تو هیچ آپلود سنتر داخلی رو پشتیبانی نمیکنی و رسما فقط دیجیکالا و درگاه پرداخت بانک و سایت حضرت رو ترافکیش رو داخلی حساب میکنی ما این همه ترافیک داخلی رو لوله کنیم بکنمیش توی .... ؟؟؟

اینا از کدوم سیاره ای اومدن رو نمیدونم

fani67

کاربر سایت
Apr 18, 2015
580
مخابرات امروز رسما 4 به 1 کرد بین الملل و داخلی رو!

یکی نیست بگه اخه مخابرات گوسپند! در شرایطی که تو هیچ آپلود سنتر داخلی رو پشتیبانی نمیکنی و رسما فقط دیجیکالا و درگاه پرداخت بانک و سایت حضرت رو ترافکیش رو داخلی حساب میکنی ما این همه ترافیک داخلی رو لوله کنیم بکنمیش توی .... ؟؟؟

اینا از کدوم سیاره ای اومدن رو نمیدونم
اگه یکی مثل من 1درصد امکان بود بگیره دیگه نمی گیره و تنها راه مقابله با اینها اینه که اولا به کسای که هنوز اینترنت مخابرات استفاده می کنن بگیم همین طرح قدیمی تو استفاده کن بعد که تموم شد اگه مسی هستی برو از جای دیگه سرویس بگیر اگه هم فیبری از اینترنت گوشی استفاده کن کاری که من الان دارم می کنم اینه که تو دوستان فامیل ها دارم بهشون می گم و کسای هم که مثل من فیبر هستن و هنوز طرح دارن از قبل استفاده کنن هر وقت تموم شد تخلیه و دیگه نگیرن برن از اینترنت گوشی استفاده کنن واقعا شورشو دیگه در آوردن اون ازین انحصارشون اونم ازین 1به4 شون واقعا چی فکر کردن مردم رو مثل خودشون خر فرض کردنx-(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر