بازگشت کمپانی Atari به دنیایی ساخت کنسول‌های بازی

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
1.png

رئیس کمپانی Atari آقای Fred Chesnais اعلام کرد که کنسول جدیدی از این کمپانی درراه است.​

کمپانی آتاری ویدیویی عجیب را منتشر کرده است که نشان‌دهنده آن است که سخت‌افزار جدیدی بانام Ataribox در دست‌ساخت است. بااینکه این ویدیو چیز زیادی را آشکار نمی‌کند، ولی شواهد نشان‌دهنده آن است که کنسول طرحی چوبی خام هم دارد.

طبق مصاحبه منتشرشده GamesBeat با آقای Fred Chesnais، او تمامی شایعات و حرف‌ها در مورد بازگشت کمپانی Atari به دنیایی کنسول‌های بازی را تأیید کرده است.

در حالی آقای Chesnais جزییاتی در مورد این سخت‌افزار آر منتشر نکرد ولی اشاره کرد که کنسول Ataribox بر پایه فنّاوری رایانه‌های شخصی خواهد بود.

آقای Chesnais همچنین گفت که طراحی سیستم نهایی نیست و اطلاعات بیشتر در مورد کنسول جدید Atari در آینده منتشر خواهد شد.

آخرین کنسول کمپانی آتاری Jaguar نام داشت که در سال ۱۹۹۳ در آمریکای شمالی عرضه‌شده بود.

منبع

Read the whole post here.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
الان بنظر شما کسی دوست داره این بازی کنه
SpaceInvaders-Gameplay.gif

:|

اونو نه, ولی اینو نگاه کن. اسم بازیش Space Invaders Extreme هستش برای PSP اومد. همون بازیه ولی با گرافیک امروزی:

space_invaders_co-op.jpg

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اونو نه, ولی اینو نگاه کن. اسم بازیش Space Invaders Extreme هستش برای PSP اومد. همون بازیه ولی با گرافیک امروزی:

space_invaders_co-op.jpg
خب اینم ارزشی نداره اگه میخواد یه کنسول قوی بده باید بازی AAA بسازه نه از این چیزا

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
اینطوری که گفته شده اگر بر پایه فنّاوری رایانه‌های شخصی باشه پس کنسول ریترو نیست یه کنسول جدیده
با بازیا جدید

( تو یه سایت دیگه نوشته بود ایشون گفته ما سال ها در حال ساخت این طرح بودیم )

اگر کنسول خونگی جدید و کارتریجی باشه با بازی ها جدید و .... عالی میشه
اگر بازی ها جدید حتی با تم 8 بیت - 16 بیت - 32 بیت براشم حتی بیاد و آنلاینم داشته باشه , من که حتما میخرم :love:

من خوشحال میشم صنعت گیم به دست شروع کنندگان بازی ها کامپیوتری برگرده و این صنعت متحول کنن
اولین بازی کامپیوتری دنیا 1945 اگر اشتباه نکنم ثبت رسمی شده در آمریکا - بازی ها کامپیوتری در آمریکا شکل گرفتن مثل آتاری - کمودور 64 و ........ ( کیه که آتاری و کمودور ها و آمیگا ها یادش رفته باشه )

که بعد ژاپنی ها این صنعت برای خودشون کردن اول نینتندو - بعد سگا و بعد سونی هر سه کپانی ژاپنی این راه ادمه دادن

کنسول ها زیادی از کمپانی ها دیگه معرفی شدن که محکوم به شکست شدن خیلی از این کمپانی ها غربی بودن و کنسول واقعا خوبی دادن اما بازار در دست ژاپنی ها بود و باعث شکست اونا شد
من با بازی ها ژاپنی و rpg اصلا حال نمیکنم دوست دارم کنسولی باشه که بازیا غرب پسند داشته باشه بای هایی که جوانان آمریکایی و اروپایی بپسندن ( بخاطر همینه xbox بیشتر دوست دارم )

آخرین ویرایش:

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
آتاری اسمی هست که تمام قدیمی های ایران هم یادشونه قدیمی ها الان هر چی دستگاه بازی میبینن میگن آتاریه !
یاد فیلم چهار خونه بخیر دستگاه ps2 داشت حمید لولایی بازی میکرد رفیقش اومد گفت بیا ببین چس خریدم از ایکس باکس هم بهتره گفت عه چی خریدی
گفت آتاری =))

به شخصه از اومدن آتاری خوشحالم و اینکه رقابت بیشتر میشه اما اونی که باید الان میومد سگا باید میبود نه آتاری

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
بازگشت كمپانى Atari به دنیایی کنسول‌های بازی
اين حرفش جالبه و بنظر ميرسه كه ميخوان قسمتى از سهم بازار كنسول ها رو بدست بگيرن! الان شركت اتارى اونقدر بودجه داره كه بخواد يه كنسول جديد و بازى هاى جديد رو براش بسازه و ساپورت كنه؟

• Like
Reactions: playstation1

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
آتاری اسمی هست که تمام قدیمی های ایران هم یادشونه قدیمی ها الان هر چی دستگاه بازی میبینن میگن آتاریه !

من مادربزرگ خدابیامرزم سواد نداشت به آتاری میگفت آنتاری بعد هی میشست نگامون میکرد داریم بازی می کنیم حال میکرد :D

واسه همینم که شده هرچی تولید کنه "آنتاری" ، میگیرم :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
عمرا یک کنسول نو و جدید باشه! حتی جدید از نوع ایده های خلاقانه هم مطمئنم نخواهد بود:-"
بخواد بیاد به بازار و با PSوX1 و Switch مقابله کنه، به نظرم خیلی راحت کلا بار و بندیلش رو جمع میکنه و چوب حراج میزنه:-" :D

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
عمرا یک کنسول نو و جدید باشه! حتی جدید از نوع ایده های خلاقانه هم مطمئنم نخواهد بود:-"
بخواد بیاد به بازار و با PSوX1 و Switch مقابله کنه، به نظرم خیلی راحت کلا بار و بندیلش رو جمع میکنه و چوب حراج میزنه:-" :D

اصلا قرار نیست مقابله کنه با ps4 و ...........
نمیدونم چقدر از ماجرا کنسول ها خونگی کارتریجی که تو کیک استار سرمایه هایی جذب کردن و طرفدرا زیادی کمک کردن - یکی از این کنسول ها دقیقا حق امتیاز طراحی کنسول آتاری جگوار از کمپانی خریده بود این ماجرا برای 2015 هست حدودا

وقتی مردم کنسول کارتریجی دوست دارن چرا خود آتاری وارد عمل نشه؟

ببینید همین کنسول NES Classic Edition که نینتندو وارد بازار کرد
1exf_download_(2).jpg
rikv_download_(3).jpg
aff_nintendo-nes-classic-edition-35.jpg

این کنسول نسخه کوچیک شده کنسول nes ( همون میکرو ) هست قسمت 60 دلاری داره - 30 تا بازی حافظه داره
خروجی تصویر hdmi داره - سوکت دسته این کنسول دقیقا سوکتی هست که wii calssic ازش استفاده میکنه
این کنسول کارتریج نمیخوره و بازی هاش قابل افزایش نیست
تو 5 ماه 2.3 میلیون کنسول فروخته شد ( این فروش فوق العاده اس )

حالا آتاری دیده یه کنسول کارتریجی رسمی و جدید بده , هم خیلی ها بخاطر نوستالژیک و خاطره این کنسول میخرن مثل NES Classic Edition
هم بازیا جدید روش بده - بازیا جدید میتونه بازی ها جدید با تم 8 بیتی - 16 بیتی - 32 بیتی جدید - آنلاین و ............
فکرشو بکن چه فروشی میکنه
آتاری کمپانی هست که مردم آمریکا به داشتنش افتخار میکردن
اگر چیزی که من فکر میکنم بشه این کنسول بسیار موفق میشه

البته طبق خبر ها گفته شده مدت هاست روی این کنسول داره کار میشه
و طبق خبر بر پایه فنّاوری رایانه‌های شخصی خواهد بود

پس میشه گفت کنسولی جدیده- حالا شاید قابلیت ریترو هم داشته باشه مثل بقیه کنسول ها ولی کنسول جدیده , چون قبلا کنسول Atari Flashback ( کنسول ریترو آتاری که بازی حافظه داشت ) وارد بازار شده بودن
درباره ریترو باید بگم آتاری فقط یه آتاری 2600 نبود و نیست
مثلا Atari Lynx کنسول دستی آتاری - یا atari st computer که یه pc هشت بیتی بود و ............

960x0.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر