اسپنسر:برروی بازیهایی سرمایه گذاری کرده ایم که شایدتا 2-3 سال آینده عرضه نشوند آنها را نمایش نمیدهیم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
20123149760551610495_Forza7_OnBoardInTheRace_4K-740x416.jpg
عدم معرفی عناوین پرهزینه جدید توسط مایکروسافت انتقادهایی را به همراه داشته است. رئیس بخش اکس باکس کمپانی مایکروسافت آقای فیل اسپنسر به تازگی در مصاحبه جدید خود به این موضوع پرداخته و به طرفداران اطمینان داده که برنامه هایی برای سرمایه گذاری بیشتر بر روی بازی های انحصاری دارند.
اما مهم ترین نکته ای که اسپنسر در این مصاحبه اشاره کرده این است که عناوین پرهزینه اکس باکس تا زمانی که به عرضه نزدیک نباشد، نشان داده نخواهند شد و این یعنی بر عکس استراتژی ای که رقیب اصلی این کمپانی در صنعت بازی یعنی سونی مدتی است به آن روی آورده است. صحبت های اسپنسر در این رابطه را در ادامه بخوانید.
"وقتی سه سال پیش این کار را شروع کردم، سخت افزار تمرکز اصلی ما بود چرا که احساس می کردم این بخش جای کار بیشتری دارد. Xbox One S سال گذشته عرضه شد و اواخر سال نیز X منتشر می شود، من مسیری که در ضمینه سخت افزار طی کردیم را دوست دارم. Xbox Live چیزی بود که دوست داشتم بر روی آن کار کنم و آن را به Android ،iOS و Windows PC بیاورم چرا که برایم بسیار مهم بود مردم بتوانند بازی ها را در مکانی [پلتفرمی] دوست دارند تجربه کنند."
"فرست پارتی های ما بخش پر اهمیتی هستند که باید توازن را در مورد آنها ایجاد کنیم (مثل بخش سخت افزار به این بخش بپردازیم). دیروز متوجه شدم که مردم می خواهند بدانند چه سرمایه گذاری های جدیدی در این بخش انجام داده ایم.
"ما بر روی چیزهای جدیدی سرمایه گذاری کرده ایم، برای ساخت چیزهایی جدیدی قرارداد بسته ایم. در مورد آنها فکر کردم که از نظر ارتباطات عمومی برای من خیلی راحت است که یک تریلر از هر کدام را به نمایش در آورم. اما وقتی می دانم این پروژه ها ممکن است تا 2.5 یا 3 آینده نیز عرضه نشوند، اینکار را انجام نخواهم داد."
"درک می کنم که برخی از من بخواهند آینده اکس باکس را برایشان تضمین کنم."
"مسیر ریسکی است اما فقط می توانم بگویم که مطمئن باشید اکس باکس برای من بعنوان یک پلتفرم اهمیت دارد. در مورد ارشدترین جایگاه کمپانی نیز چنین است، اگر شما از Satya Nadella (مدیر اجرایی Microsoft) بپرسید او نیز در پاسخ می گوید "درک می کنم، باید برای محتوای بیشتر در ضمینه گیمینگ سرمایه گذاری کنیم."
"این برای ما مهم است و ما قطعا سرمایه گذاری می کنیم. ما Sea of Thieves ،Crackdown 3 ،State of Decay 2 ،Lucky’s Tale ،Ori and the Will of the Wisps و... را داریم اما می دانم خواسته شما چیست. عناوین پرهزینه بزرگ، می شنوم و متعهد به برآورده کردن خواسته شما هستیم. امروز، می خواهم در مورد چیزهایی صحبت کنم که در صورت تهیه کنسول ما، بتوانید آنها را تجربه کنید. ما بر روی ارائه بازی های بیشتر کار خواهم کرد. ما اینکار را در مورد سخت افزار، پلتفرم و backward compatibility انجام دادیم و در مورد فرست پارتی ها نیز انجام خواهیم داد. این به شدت اهمیت دارد."

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
خدا رو شكر بحث شيرين ورشكستگي سوني بازم اومد وسط !

..….…
بعضي دوستان جوري دفاع ميكنن ، جوري توجيح ميكنن ادم فكر ميكنه ٥١ درصد سهام مايكرو رو دارن ! اينكه مايكرو از اون ثروت عظيم نمياد كميش رو خرج مخاطبينش كنه ، بايد ازش شاكي باشيد نه اينكه پز ثروتشون رو بديد !
تا اونجايي كه من اطلاع داشتم (شايدم اشتباه كنم ) فقط نقدينگي مايكرو چند برابر كل ارزش و دارايي هاي سونيه ! الان مايكرو بايد ده برابر سوني استوديو و بازي انحصاري داشته باشه نه اين وضعيت فعلي ، همين نشون نميده كوچكترين اهميتي به بهش xbox و مخاطبينشون نميدن ! ايا واقعا اين عملكرد جاي دفاع داره ، ؟
تا قبل اينكه كسي اين موضوع رو بكشه وسط خودم اضافش كنم
بحث اينكه گيمينگ شده تجارت اصلي سوني و طبيعيه كه بيشتر سرمايه گذاري كنه !
ما ها گيمريم ، اين جا هم فروم گيمه ! درباره اقتصاد و يا فرگشت كه نيومديم اينجا بحث كنيم ! دقيقا بايد بيايم ببينيم كدوم شركت و ناشر و استوديو به من گيمر بيشتر بها و خدمات و بازي هاي بازي هاي با كيفيت تر ميده ! حالا دليلش ميخواد فرار از ور شكستگي باشه يا تخليه جيب گيمرا

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
803
نام
پویا
میتونید خودتونو گول بزنید. اما بدون بازیهای مولتی پلتفورم مثل COD و BF و.. سونی باید در PSNـشو تخته میکرد. با اون آبروریزی هایی هم که سر حملات هکرها پیش اومد که نفس آخرو کشید.
راستی سری Resistance رو یادم رفت که سازنده‌ش الان داره اسپایدرمن سندباکس میسازه. EPIC LOL.

حالا شما هی بیاید انحصاری بشدت niche و جاپونی‌مآبانه مثل Nioh و P5 و Yakuza رو کنید. هیچکس اهمیتی نخواهد داد.
باز خوبه سونی بدون مولتی پلتفرم حداقل 5 6 تا بازی خیلی خوب هرسال انحصاری داره.. ولی همین مولتی پلتفرم ها رو از شما بگیرن که کنسول رو باید بزاری رو طاقچه به عنوان دکور خونه:D
اپیک لول رو بهتره برای این منطقت به کار ببری... زیر سوال بردن بازی ای که نمایشش تو E3 همه رو انگشت به دهان گذاشته فقط از شما برمیاد... بعدشم بعید میدونم شما Resistance رو بازی کرده باشی ولی داستانش بسته شده برادر:-"
حالا شما بگو هیچکس اهمیت نمیده ولی هم متای بالایی دارن هم نظرات گیمرها و منتقدین راجبش مثبته و هم اینکه هر وقت خبر ساختشون میشه میرن جزو مورد انتظارترین بازی های سال... حالا این هیچکسی که شما میگی منظورتون خودتون و دو سه تا از دوستاتونه به خودتون مربوطه ولی لطفا از روی هوا فکت جهانی صادر نکنید:-bd
.[

اینکه کسی اهمیتی نمیده را میشه واضح تر بگید یعنی شما اهمیت نمیدید یا بچه های این فروم اهمیت نمیدن یا گیمرهای کل دنیا.
بازی هایی که نام بردید از محبوب ترین بازی های این سال ها هستند بازی p5 به قدری محبوبه و توی فروم های خارجی دربارش بحث میشه که توی فروم معتبر neogaf انقدر صفحاتش جلو رفته یدونه officiat topic 2 براش درست شده.
کلا جماعت گیمر ایرانی را به کل دنیا بسط ندید ما هنوز خیلی مونده به سطح حرفه ای برسیم .
جسارتا خواستم فقط اینو بگم که همین P5 هم تو خود ایران کم مورد توجه قرار نگرفته حالا شاید توی انجمن بحثش خوابیده مگرنه ما تو گروه تلگرام هنوز داریم سر بازی بحث میکنیم که همینم در مقایسه با وضعیت چند سال قبل پیشرفته به نظرم:D
البته اینکه به گفته ی اساتید اینا بازی های عروسکی هستن و طرفدار ندارن بماند:-"

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
باز خوبه سونی بدون مولتی پلتفرم حداقل 5 6 تا بازی خیلی خوب هرسال انحصاری داره.. ولی همین مولتی پلتفرم ها رو از شما بگیرن که کنسول رو باید بزاری رو طاقچه به عنوان دکور خونه:D
اپیک لول رو بهتره برای این منطقت به کار ببری... زیر سوال بردن بازی ای که نمایشش تو E3 همه رو انگشت به دهان گذاشته فقط از شما برمیاد... بعدشم بعید میدونم شما Resistance رو بازی کرده باشی ولی داستانش بسته شده برادر:-"
حالا شما بگو هیچکس اهمیت نمیده ولی هم متای بالایی دارن هم نظرات گیمرها و منتقدین راجبش مثبته و هم اینکه هر وقت خبر ساختشون میشه میرن جزو مورد انتظارترین بازی های سال... حالا این هیچکسی که شما میگی منظورتون خودتون و دو سه تا از دوستاتونه به خودتون مربوطه ولی لطفا از روی هوا فکت جهانی صادر نکنید:-bd

جسارتا خواستم فقط اینو بگم که همین P5 هم تو خود ایران کم مورد توجه قرار نگرفته حالا شاید توی انجمن بحثش خوابیده مگرنه ما تو گروه تلگرام هنوز داریم سر بازی بحث میکنیم که همینم در مقایسه با وضعیت چند سال قبل پیشرفته به نظرم:D
البته اینکه به گفته ی اساتید اینا بازی های عروسکی هستن و طرفدار ندارن بماند:-"
اتفاقا بازیهای ژاپنی و انمیه تور تو چند سال اخیر خیلی مورد توجه قرار گرفتن و دوست داشتنی هستن که میشه به همین persona 5 , gravity rush 2 و nier اشاره کرد

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,015
نام
سهند
نظرمم بگم در مورد بحث اصلی که اسپم نشه
اینکه قویترین کنسول تاریخ بدست مایکرو ساخته شد خوبه اما اصلا کافی و system seller نیست
تا چیزی آدم رو مجاب نکنه به هیچ وجه نمیره سمتش

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خوب دو سه سال دیگه که رسما نسل هشت هم تموم شده و PS5 اومده. خوب ایشون رسما میفرمایند که تا آخر نسل بازی دیگه ای نخواهند داشت. من بشخصه از مایکروسافت بخاطر این نسل پربازی که داشتن تشکر میکنم.

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
خوب دو سه سال دیگه که رسما نسل هشت هم تموم شده و PS5 اومده. خوب ایشون رسما میفرمایند که تا آخر نسل بازی دیگه ای نخواهند داشت. من بشخصه از مایکروسافت بخاطر این نسل پربازی که داشتن تشکر میکنم.

خواهش میکنم قابل شما رو نداشت :Tongue::wow:

• Like
Reactions: benjohn

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
ماکرو روی 4-5 انحصاری برای هر سال تمرکز کرده که منطقی هم هست سالهای قبل خیلی راحت 4-5 انحصاری عرضه کرد ولی امسال دوتا از بازی هاش کنسل شد Scalebound و Fable Legends به دلایل مختلف کنسل شدن ولی بازم انحصاری F7 و CD3 قراره امسال عرضه بشن و Dead Rising 4 و Halo Wars 2 هم قبلا عرضه شدن اینکه بازی انحصاری خیلی شاخی رو عرضه کنی خوب احتیاج به زمان و سرمایه داره که اسپنسر توضیح داده که تمرکزشون روی سخت افزار بود و از این به بعد تمرکزشون رو روی گیم میگذارن البته می شد همزمان یک حرکتهای زد ولی شاید محدودیت مالی و انسانی داشتن
در کل ماکرو هم می تونست با پخش تیزری مثل سونی بازی های چند سال آینده رو الان معرفی کنه و ملت رو حواله بده به چند سال بعد ولی خوب سیاست ها فرق میکنه و شاید ماکروسافت نمیخواد به هر قیمتی موفق بشه البته ماکرو هم اگر در حال ورشکستگی بود شاید یک سری حرکات میزد ولی خوب احتیج به ریسک نداره
رو چه حسابی میگین سونی ورشکسته هست؟

• Like
Reactions: ps3_360_wii

timemachine2029

کاربر سایت
May 18, 2008
543
نام
......................
نخیر عزیز 5 و اکس باکس جدید رفت برای 2022 به بعد، امکان نداره باز در این 5 ساله کنسول جدید رونمایی بکنن
به دو دلیل
هزینه ساخت بازی ها همین الانش واقعا سنگین و زمانبره
هر بازی حداقل ..3...2 سال زمان میبره اگه کنسول جدید با قدرت بیشتر معرفی بشه باز زمان بیشتری میبره و هزینه به مراتب بیشتر.

• Like
Reactions: playstation1

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
رو چه حسابی میگین سونی ورشکسته هست؟
اون دوستمون تو‌ دنیای دیگه ای سیر می‌کنه.تو اون دنیا مایکرو سالی ۸-۹ تا بازی AAA عرضه می‌کنه و حدود چندصد میلیونی کنسول فروخته.سونیم ورشکسته شده سر چهارراه داره دستفروشی می‌کنه.
ایشون عادت داره هرسال قبل یا بعد E3 ظاهر بشه یه چندتا جوک فکت نما ول بده بره.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
خدا رو شكر بحث شيرين ورشكستگي سوني بازم اومد وسط !

..….…
بعضي دوستان جوري دفاع ميكنن ، جوري توجيح ميكنن ادم فكر ميكنه ٥١ درصد سهام مايكرو رو دارن ! اينكه مايكرو از اون ثروت عظيم نمياد كميش رو خرج مخاطبينش كنه ، بايد ازش شاكي باشيد نه اينكه پز ثروتشون رو بديد !
تا اونجايي كه من اطلاع داشتم (شايدم اشتباه كنم ) فقط نقدينگي مايكرو چند برابر كل ارزش و دارايي هاي سونيه ! الان مايكرو بايد ده برابر سوني استوديو و بازي انحصاري داشته باشه نه اين وضعيت فعلي ، همين نشون نميده كوچكترين اهميتي به بهش xbox و مخاطبينشون نميدن ! ايا واقعا اين عملكرد جاي دفاع داره ، ؟
تا قبل اينكه كسي اين موضوع رو بكشه وسط خودم اضافش كنم
بحث اينكه گيمينگ شده تجارت اصلي سوني و طبيعيه كه بيشتر سرمايه گذاري كنه !
ما ها گيمريم ، اين جا هم فروم گيمه ! درباره اقتصاد و يا فرگشت كه نيومديم اينجا بحث كنيم ! دقيقا بايد بيايم ببينيم كدوم شركت و ناشر و استوديو به من گيمر بيشتر بها و خدمات و بازي هاي بازي هاي با كيفيت تر ميده ! حالا دليلش ميخواد فرار از ور شكستگي باشه يا تخليه جيب گيمرا

سلام
منبع ای برای تمامی حرف هاتون درباره میزان سرمایه گذاری مایکروسافت در بخش Xbox دارید ؟

پ ن : قبل از هر حوابی بگم پول درمان تمام مشکلات نیست در زمینه بازیسازی. عنوان Witcher 3 کلا بودجه اش با تبلیغات سر سام اورش یک چیز حدود 80 میلیون دلار بوده (40-40) و هزینه بازی کنسل شده Fable Legends هم که از تریلرهای اول یک بازی حداقل متوسط به نظر میرسید 75 میلیون دلار !
=====================

جدا از این حرف ها

greenberg اینگونه گفتند جدیدا !

"It's a fine balance of how much do you show early," marketing boss Aaron Greenberg said coming off the back of discussing Scalebound, a game that was shown early but ultimately was cancelled because, despite best intentions, sparks don't always fly. "I can tell you that there are a lot of other projects happening for Xbox, with a lot of big titles that we're not talking about today."

Greenberg:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر