اسپنسر:برروی بازیهایی سرمایه گذاری کرده ایم که شایدتا 2-3 سال آینده عرضه نشوند آنها را نمایش نمیدهیم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
20123149760551610495_Forza7_OnBoardInTheRace_4K-740x416.jpg
عدم معرفی عناوین پرهزینه جدید توسط مایکروسافت انتقادهایی را به همراه داشته است. رئیس بخش اکس باکس کمپانی مایکروسافت آقای فیل اسپنسر به تازگی در مصاحبه جدید خود به این موضوع پرداخته و به طرفداران اطمینان داده که برنامه هایی برای سرمایه گذاری بیشتر بر روی بازی های انحصاری دارند.
اما مهم ترین نکته ای که اسپنسر در این مصاحبه اشاره کرده این است که عناوین پرهزینه اکس باکس تا زمانی که به عرضه نزدیک نباشد، نشان داده نخواهند شد و این یعنی بر عکس استراتژی ای که رقیب اصلی این کمپانی در صنعت بازی یعنی سونی مدتی است به آن روی آورده است. صحبت های اسپنسر در این رابطه را در ادامه بخوانید.
"وقتی سه سال پیش این کار را شروع کردم، سخت افزار تمرکز اصلی ما بود چرا که احساس می کردم این بخش جای کار بیشتری دارد. Xbox One S سال گذشته عرضه شد و اواخر سال نیز X منتشر می شود، من مسیری که در ضمینه سخت افزار طی کردیم را دوست دارم. Xbox Live چیزی بود که دوست داشتم بر روی آن کار کنم و آن را به Android ،iOS و Windows PC بیاورم چرا که برایم بسیار مهم بود مردم بتوانند بازی ها را در مکانی [پلتفرمی] دوست دارند تجربه کنند."
"فرست پارتی های ما بخش پر اهمیتی هستند که باید توازن را در مورد آنها ایجاد کنیم (مثل بخش سخت افزار به این بخش بپردازیم). دیروز متوجه شدم که مردم می خواهند بدانند چه سرمایه گذاری های جدیدی در این بخش انجام داده ایم.
"ما بر روی چیزهای جدیدی سرمایه گذاری کرده ایم، برای ساخت چیزهایی جدیدی قرارداد بسته ایم. در مورد آنها فکر کردم که از نظر ارتباطات عمومی برای من خیلی راحت است که یک تریلر از هر کدام را به نمایش در آورم. اما وقتی می دانم این پروژه ها ممکن است تا 2.5 یا 3 آینده نیز عرضه نشوند، اینکار را انجام نخواهم داد."
"درک می کنم که برخی از من بخواهند آینده اکس باکس را برایشان تضمین کنم."
"مسیر ریسکی است اما فقط می توانم بگویم که مطمئن باشید اکس باکس برای من بعنوان یک پلتفرم اهمیت دارد. در مورد ارشدترین جایگاه کمپانی نیز چنین است، اگر شما از Satya Nadella (مدیر اجرایی Microsoft) بپرسید او نیز در پاسخ می گوید "درک می کنم، باید برای محتوای بیشتر در ضمینه گیمینگ سرمایه گذاری کنیم."
"این برای ما مهم است و ما قطعا سرمایه گذاری می کنیم. ما Sea of Thieves ،Crackdown 3 ،State of Decay 2 ،Lucky’s Tale ،Ori and the Will of the Wisps و... را داریم اما می دانم خواسته شما چیست. عناوین پرهزینه بزرگ، می شنوم و متعهد به برآورده کردن خواسته شما هستیم. امروز، می خواهم در مورد چیزهایی صحبت کنم که در صورت تهیه کنسول ما، بتوانید آنها را تجربه کنید. ما بر روی ارائه بازی های بیشتر کار خواهم کرد. ما اینکار را در مورد سخت افزار، پلتفرم و backward compatibility انجام دادیم و در مورد فرست پارتی ها نیز انجام خواهیم داد. این به شدت اهمیت دارد."

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
به نظرم ماکروسافت در new IP بزرگ و مثلا در حد هیلو مشکل داره ، این نسل من تا الان new IP بزرگی که از لحاظ مالی خیلی خوب عمل کنه ندیدم از ماکرو ، هیلو و گیرز های منتشر شده هم چه از نظر میزان فروش و چه از نظر امتیاز متا از قبلی ها (سری اصلی ) عقب هستند بودند فکر کنم ، سری فورزا ولی خوب بوده کلا به نظرم ، اگه new IP بزرگ AAA بسازه به نظرم بد نیست ، به نظرم جدا نیاز داره به افزایش تعداد و تنوع و همچنین کیفیت (گرافیک رو نمیگم) بازی های انحصاریش ،قبول دارم همه برای انحصاری نمیخرند کنسول ولی به هر حال مهمه به نظرم و از عوامل مهم خرید هست ، حداقل ای کاش یه تیزر از مثلا هیلو بعدی میدیم این e3
در کل خلاصه به نظرم باتوجه به چیزایی که من دیدم ، انحصاری AAA رو مشکل داره به نظرم ماکروسافت در مقابل رقیب اصلیش ، یا رقیباش . و به نظرم این مهم هم هست.
آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
نظرات اینقدر پراکنده که هست واقعا نمیشه تکی تکی جواب داد ولی خب خیلی جالب هست دوستان جوری رفتار میکنند که اصلا و ابدا Xbox One از زمان لانچ تا الان هیچ انحصاری نداشته و تنها مکانی برای اجرای بازیهای مولتی پلفترم و ایندی بوده !

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
تو ایران فقط انقد فنبوی سونی داریم. چون وضعیت نت و پینگ و فیلکُش و حساب بانکی داغون هست. موضوع فقط انحصاری نیست. مایکروسافت نسل قبل برای شبکه LIVE یه گیم کمیونیتی خفن داشت که سونی به خواب نمیدید. که البته یه قسمتیش رو تو این نسل از دست داد. اما هنوز هم کنسول سونی بیشتر بدرد سینگل پلیرها و بازیهای داستان محور میخوره. با وجود تمام درسهایی که مایکروسافت تو این چند سال بهشون داد هنوز از لحاظ it و شبکه عقب افتاده رفتار میکنن. پروژه هاشون هم برای مقابله مایکروسافت مثل Killzone و MAG جوکی بیش از آب درنیومدن. طوری که سازنده KZ تو این نسل زد تو کار نقش آفرینی داستان محور!!! LOL
مایکروسافت اگه یه خرده بلندنظرانه تر باشه و سرکیسه رو شل کنه خیلی راحت میتونه بازار غرب رو از PS پس بگیره. ولی مشکلشون اینه سیاستهاشون فقط سود کوتاه مدت رو در نظر میگیره.

احساس دوستمون موقع پست دادن
z8a.gif

احساسش بعد ارسال .
oooh.gif

احساس من خواننده
leowtf.gif

آخرین ویرایش:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
نظرات اینقدر پراکنده که هست واقعا نمیشه تکی تکی جواب داد ولی خب خیلی جالب هست دوستان جوری رفتار میکنند که اصلا و ابدا Xbox One از زمان لانچ تا الان هیچ انحصاری نداشته و تنها مکانی برای اجرای بازیهای مولتی پلفترم و ایندی بوده !
اول نسل خدایی شروع طوفانی داشت X1 با Forza و بعد سانست و Halo و. همه میگفتن یادمه ۲۰۱۳ تیکه مینداختن که سونی باید یک چند تا سنگم با کنسول بگیریم یک قل دو قل بازی کنیم ولی بعد تغییرات تو ماکرو برنامه ریزی بلند مدت با اومدن اسپنسر در حاله ای از ابهام قرار گرفت و سونی با عملکرد خوب کم کم رو کرد بازی های بزرگش و تازه داره بازار واقعا بیشترم دستش میگیره که ماکرو الان عقبه

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
از معلومات اسپنسر و تعاریف جدید در دنیای گیم :
تعریف جدیدی از TRUE 4K ، طوری ذهن گیمرا رو دگرگون کرد که بحث شده TRUE 4K <<1080P :blink1: , نتونستم قانعشون کنم چون کنفرانس مایکرو با تعاریف جدیدش معادله ها رو بهم زد . ترول میکنن دوستان TVمو ، میگن هی بچه ها نگاش کنین 4K داره :| 1080مو میدم چقدر سر میدی با4Kت :( :D، عصر جدیدی رو مایکرو آغاز کرد با این حرکت .
تعریف جدیدی از exclusive :
طوری این console launch exclusive در کنفرانس مرتب تکرار میشد حتی منتقدایی که ۲۰سال تجربه در زمینه گیم داشتن بعد کنفرانس سینه زنان هایو های دویدن سمت اسپنسر که ای TRUE 4K ، با ما از آن بگو ، (فکته نخند :D) وقتی میفهمن چیه موقع خروج از کنفرانس به گفته ی دوستانشون یکیشون گیجو منگ فقط تکرار میکرده exclusive ،console launch exclusive ، چند تن باقیمونده هم دیدینشون :D، موقع نمایش DGتوی کنفرانس سونی خودشونو از سقف آویزون کرده بودن ، شان میگه چه غلطی میکنین اون بالا ، هی تکرار میکردن ما زامبی بیدیم :tearsofjoy: الانم تحت مراقبتهای ویژه و فیزیک درمانین :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: .Amirone

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
حالا من با پستایی که مبنای مسخره کردن و فحش و .... دارن موافق نیستم ولی به نظرم وقتی یه کمپانی ضعیف عمل می کنه باید همه جانبه و همه جا بهش فشار آورد تا مسیرش رو تغییر بده.....
همین تکرار کردن ضعفای مایکرو تو انحصاری تو همین انجمن ما هم به نظرم بی تاثیر نیس....باعث میشه مخاطب کنسول رقیب رو انتخاب کنه و از اکوسیستم مایکرو خارج بشه و طبیعتا مایکرو با از دست دادن مشتریش بفهمه که داره به چه سمتی میره..... .

مایکرو وقتی تو زمینه انحصاری های AAA تاپ مشکل داره باید همه فکر و ذکرش رو بذاره رو این قسمت و حاشیه سازی نکنه.....اینکه بیایی این حرفا رو بزنی یا بجاش ماینکرفت 4K و بازیهایی نشون بدی که خیلی هاشون با X360 هم میتونن تا حد خوبی اجرا بشن دوای این درد نیست.
بازیهای انحصاری بزرگ همه چیز نیس ولی یکی از عوامل مهم و قابل توجه تو فروش یه کنسول هست و اینو نمیشه با برخی پستای عجیب که اینجا بعضی ها دادن توجیه کرد.......همین نینتندو با همین انحصاریهای عالی هست که داره میفروشه....و یا سونی با همین انحصاریهاس که داره میفروشه(فقط همین امسال یه انحصاری بالای 90 داشته و سه تا هم تقریبا نزدیک 90)

مایکرو تا زمانی که نتونه این معضل ها رو حل کنه تو این بخش نخواهد تونست حرف اول رو بزنه(سود خواهد کرد همونطور که حالا هم سود می کنه ولی خیلی فرقه با سودی که رقیبش می کنه)

خلاصه باید به خود بیاد و یه حرکتایی بزنه(و البته وقتی هم تونست یه AAA بزرگ جدید خلق کنه پشت سر هم ازش تولید نکنه)

.

retro1911

کاربر سایت
Apr 30, 2017
65
احساس دوستمون موقع پست دادن
z8a.gif

احساسش بعد ارسال .
oooh.gif

احساس من خواننده
leowtf.gif

میتونید خودتونو گول بزنید. اما بدون بازیهای مولتی پلتفورم مثل COD و BF و.. سونی باید در PSNـشو تخته میکرد. با اون آبروریزی هایی هم که سر حملات هکرها پیش اومد که نفس آخرو کشید.
راستی سری Resistance رو یادم رفت که سازنده‌ش الان داره اسپایدرمن سندباکس میسازه. EPIC LOL.

حالا شما هی بیاید انحصاری بشدت niche و جاپونی‌مآبانه مثل Nioh و P5 و Yakuza رو کنید. هیچکس اهمیتی نخواهد داد.

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
حالا من با پستایی که مبنای مسخره کردن و فحش و .... دارن موافق نیستم ولی به نظرم وقتی یه کمپانی ضعیف عمل می کنه باید همه جانبه و همه جا بهش فشار آورد تا مسیرش رو تغییر بده.....
همین تکرار کردن ضعفای مایکرو تو انحصاری تو همین انجمن ما هم به نظرم بی تاثیر نیس....باعث میشه مخاطب کنسول رقیب رو انتخاب کنه و از اکوسیستم مایکرو خارج بشه و طبیعتا مایکرو با از دست دادن مشتریش بفهمه که داره به چه سمتی میره..... .

مایکرو وقتی تو زمینه انحصاری های AAA تاپ مشکل داره باید همه فکر و ذکرش رو بذاره رو این قسمت و حاشیه سازی نکنه.....اینکه بیایی این حرفا رو بزنی یا بجاش ماینکرفت 4K و بازیهایی نشون بدی که خیلی هاشون با X360 هم میتونن تا حد خوبی اجرا بشن دوای این درد نیست.
بازیهای انحصاری بزرگ همه چیز نیس ولی یکی از عوامل مهم و قابل توجه تو فروش یه کنسول هست و اینو نمیشه با برخی پستای عجیب که اینجا بعضی ها دادن توجیه کرد.......همین نینتندو با همین انحصاریهای عالی هست که داره میفروشه....و یا سونی با همین انحصاریهاس که داره میفروشه(فقط همین امسال یه انحصاری بالای 90 داشته و سه تا هم تقریبا نزدیک 90)

مایکرو تا زمانی که نتونه این معضل ها رو حل کنه تو این بخش نخواهد تونست حرف اول رو بزنه(سود خواهد کرد همونطور که حالا هم سود می کنه ولی خیلی فرقه با سودی که رقیبش می کنه)

خلاصه باید به خود بیاد و یه حرکتایی بزنه(و البته وقتی هم تونست یه AAA بزرگ جدید خلق کنه پشت سر هم ازش تولید نکنه)

.
والا هر کی نوشته های یه عده رو بخونه ترجیح میده ایکس باکس بگیره تا باهاشون هم کلام و هم جهت نباشه
مشکل ماها از جایی شروع شد با خرید یه کنسول ۱ تومنی توهم صاحب کمپانی بودن و سهام دار بودن برمون داشت هر چیزیم اولش بامزست از حد که بگذره لوث و مسخره میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: Anonymous M3

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
.[
میتونید خودتونو گول بزنید. اما بدون بازیهای مولتی پلتفورم مثل COD و BF و.. سونی باید در PSNـشو تخته میکرد. با اون آبروریزی هایی هم که سر حملات هکرها پیش اومد که نفس آخرو کشید.
راستی سری Resistance رو یادم رفت که سازنده‌ش الان داره اسپایدرمن سندباکس میسازه. EPIC LOL.

حالا شما هی بیاید انحصاری بشدت niche و جاپونی‌مآبانه مثل Nioh و P5 و Yakuza رو کنید. هیچکس اهمیتی نخواهد داد.
اینکه کسی اهمیتی نمیده را میشه واضح تر بگید یعنی شما اهمیت نمیدید یا بچه های این فروم اهمیت نمیدن یا گیمرهای کل دنیا.
بازی هایی که نام بردید از محبوب ترین بازی های این سال ها هستند بازی p5 به قدری محبوبه و توی فروم های خارجی دربارش بحث میشه که توی فروم معتبر neogaf انقدر صفحاتش جلو رفته یدونه officiat topic 2 براش درست شده.
کلا جماعت گیمر ایرانی را به کل دنیا بسط ندید ما هنوز خیلی مونده به سطح حرفه ای برسیم .

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

نمیخوام بحث شخصی کنم دوست عزیز مطمئنی که 25 سالتونه ؟ بعد دوتا پست رفتم ببینم چند سالتونه دیدم زده 25 درسته این سطح پست دادن از هر کسی بر میاد اما واقعا سطح منطق پست هاتون خیلی بالاست .

یعنی سطح جک نویسی شما به مرحله بعدی بردی دوست عزیز هرچیزی که در فکر مبارک میچرخه که ادم نمینویسه به عنوان Fact جالبه بازی های داری ترول میکنی که بیشتر جنبه خود زنی و خود ترولی داره یعنی چی یک استدیو چون رفته داره یک بازی دیگه میسازه Epic lol بیشتر انگار میخوای یه حرفی زده باشی.

این که کسی داره خودش گول میزنه شما هستی نه من سونی نسل پیش هیچ کدام از این بازی ها رو نداشت همشون طرف ماکروسافت بودن بازی های مولتی روی کنسول ماکروسافت بهتر اجرا میشدن آخرش چی شد ؟ سونی با وجود یک سال اختلاف فروش نسل به بهترین شکل تمام کرد پس کسی که الان داره خودش گول میزنه شما هستی چون نسل قبل PSN وجود داشت الان هم وجود داره .

مورد بعدی وقتی اطلاعتت انقدر پایینه نیازی نیست دوست عزیز هرچی در فکر هستش تایپ کنی سری Resistance داستان اصلی بازی تمام شده . سونی هم امسال Spider man در بخش سینما داره مشخصا با توجه به محبوبیت این بازی دنبال یک استدیو بوده که بازی بسازه Insomniac ساخته جالبه همین استدیو چند وقت قبل برای شما Sunset Overdrive یعنی شما چقدر lol بودین که از استدیوی با قدرت Resistance سازی بازی Sunset Overdrive سندباکس گرفتین یعنی دارم این حرف میزنم خودم خندم گرفته از مقایسه یعنی حرف شما انقدر خنده داره.

به هر حال دیشب کلی خندیدم الان هم همینطور مرسی ممنون اما لطفا خواهش میکنم این سطح اطلاعات و اینجوری نشر نده بعدشم من به عمرم نه طرفدار این بازی های اخر پست نام بردی بودم نه بازی کردم پروفایل PSN من موجوده XLive هم موجوده اما دلیل نمیشه که چون من دوست ندارم کسی اهمیت نده شما اهمیت نمیدی نخر مثل من اما لطفا دیگه هرچی در فکر میگزره تایپ نکن .

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,742
نام
مراد حلیمی
والا هر کی نوشته های یه عده رو بخونه ترجیح میده ایکس باکس بگیره تا باهاشون هم کلام و هم جهت نباشه
مشکل ماها از جایی شروع شد با خرید یه کنسول ۱ تومنی توهم صاحب کمپانی بودن و سهام دار بودن برمون داشت هر چیزیم اولش بامزست از حد که بگذره لوث و مسخره میشه
از این بامزه ها تو هر دو طرف هستش و یه مساله اصلا یکطرفه نیس.....تو همین تاپیک می بینیم که هر دو طرف از این خوشمزگی ها دارن
ولی بحث ضعف مایکرو خیلی به این مسایل ربطی نداره و باید فشار اورد تا ضعفاشو درست کنه....(همون حرفایی که چند پست بالاتر گفتم رو دوباره بخوونید:D)

.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
ماکرو روی 4-5 انحصاری برای هر سال تمرکز کرده که منطقی هم هست سالهای قبل خیلی راحت 4-5 انحصاری عرضه کرد ولی امسال دوتا از بازی هاش کنسل شد Scalebound و Fable Legends به دلایل مختلف کنسل شدن ولی بازم انحصاری F7 و CD3 قراره امسال عرضه بشن و Dead Rising 4 و Halo Wars 2 هم قبلا عرضه شدن اینکه بازی انحصاری خیلی شاخی رو عرضه کنی خوب احتیاج به زمان و سرمایه داره که اسپنسر توضیح داده که تمرکزشون روی سخت افزار بود و از این به بعد تمرکزشون رو روی گیم میگذارن البته می شد همزمان یک حرکتهای زد ولی شاید محدودیت مالی و انسانی داشتن
در کل ماکرو هم می تونست با پخش تیزری مثل سونی بازی های چند سال آینده رو الان معرفی کنه و ملت رو حواله بده به چند سال بعد ولی خوب سیاست ها فرق میکنه و شاید ماکروسافت نمیخواد به هر قیمتی موفق بشه البته ماکرو هم اگر در حال ورشکستگی بود شاید یک سری حرکات میزد ولی خوب احتیج به ریسک نداره

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
از این بامزه ها تو هر دو طرف هستش و یه مساله اصلا یکطرفه نیس.....تو همین تاپیک می بینیم که هر دو طرف از این خوشمزگی ها دارن
ولی بحث ضعف مایکرو خیلی به این مسایل ربطی نداره و باید فشار اورد تا ضعفاشو درست کنه....(همون حرفایی که چند پست بالاتر گفتم رو دوباره بخوونید:D)

.
به این موضوع چند ماه اخیر به کرات تو فروم پرداخته شده با ترول و خنده و بعضا دعوا
از این به بعدش فقط باعث دلخوری میشه
لازمم نیست ما فشار بیاریم مسلما خود اسپنسر و مایکروسافت نقاط ضعف رو حس میکنن مشکل ضعیف بودن کنسول رو حل کردن از الان فورس میزارن رو تقویت بازیا که زمان بره

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
از معلومات اسپنسر و تعاریف جدید در دنیای گیم :
تعریف جدیدی از TRUE 4K ، طوری ذهن گیمرا رو دگرگون کرد که بحث شده TRUE 4K <<1080P :blink1: , نتونستم قانعشون کنم چون کنفرانس مایکرو با تعاریف جدیدش معادله ها رو بهم زد . ترول میکنن دوستان TVمو ، میگن هی بچه ها نگاش کنین 4K داره :| 1080مو میدم چقدر سر میدی با4Kت :( :D، عصر جدیدی رو مایکرو آغاز کرد با این حرکت .
تعریف جدیدی از exclusive :
طوری این console launch exclusive در کنفرانس مرتب تکرار میشد حتی منتقدایی که ۲۰سال تجربه در زمینه گیم داشتن بعد کنفرانس سینه زنان هایو های دویدن سمت اسپنسر که ای TRUE 4K ، با ما از آن بگو ، (فکته نخند :D) وقتی میفهمن چیه موقع خروج از کنفرانس به گفته ی دوستانشون یکیشون گیجو منگ فقط تکرار میکرده exclusive ،console launch exclusive ، چند تن باقیمونده هم دیدینشون :D، موقع نمایش DGتوی کنفرانس سونی خودشونو از سقف آویزون کرده بودن ، شان میگه چه غلطی میکنین اون بالا ، هی تکرار میکردن ما زامبی بیدیم :tearsofjoy: الانم تحت مراقبتهای ویژه و فیزیک درمانین :D
چقدر نمکی تو، فشار خونم رفت بالا.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر