اسپنسر:برروی بازیهایی سرمایه گذاری کرده ایم که شایدتا 2-3 سال آینده عرضه نشوند آنها را نمایش نمیدهیم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
20123149760551610495_Forza7_OnBoardInTheRace_4K-740x416.jpg
عدم معرفی عناوین پرهزینه جدید توسط مایکروسافت انتقادهایی را به همراه داشته است. رئیس بخش اکس باکس کمپانی مایکروسافت آقای فیل اسپنسر به تازگی در مصاحبه جدید خود به این موضوع پرداخته و به طرفداران اطمینان داده که برنامه هایی برای سرمایه گذاری بیشتر بر روی بازی های انحصاری دارند.
اما مهم ترین نکته ای که اسپنسر در این مصاحبه اشاره کرده این است که عناوین پرهزینه اکس باکس تا زمانی که به عرضه نزدیک نباشد، نشان داده نخواهند شد و این یعنی بر عکس استراتژی ای که رقیب اصلی این کمپانی در صنعت بازی یعنی سونی مدتی است به آن روی آورده است. صحبت های اسپنسر در این رابطه را در ادامه بخوانید.
"وقتی سه سال پیش این کار را شروع کردم، سخت افزار تمرکز اصلی ما بود چرا که احساس می کردم این بخش جای کار بیشتری دارد. Xbox One S سال گذشته عرضه شد و اواخر سال نیز X منتشر می شود، من مسیری که در ضمینه سخت افزار طی کردیم را دوست دارم. Xbox Live چیزی بود که دوست داشتم بر روی آن کار کنم و آن را به Android ،iOS و Windows PC بیاورم چرا که برایم بسیار مهم بود مردم بتوانند بازی ها را در مکانی [پلتفرمی] دوست دارند تجربه کنند."
"فرست پارتی های ما بخش پر اهمیتی هستند که باید توازن را در مورد آنها ایجاد کنیم (مثل بخش سخت افزار به این بخش بپردازیم). دیروز متوجه شدم که مردم می خواهند بدانند چه سرمایه گذاری های جدیدی در این بخش انجام داده ایم.
"ما بر روی چیزهای جدیدی سرمایه گذاری کرده ایم، برای ساخت چیزهایی جدیدی قرارداد بسته ایم. در مورد آنها فکر کردم که از نظر ارتباطات عمومی برای من خیلی راحت است که یک تریلر از هر کدام را به نمایش در آورم. اما وقتی می دانم این پروژه ها ممکن است تا 2.5 یا 3 آینده نیز عرضه نشوند، اینکار را انجام نخواهم داد."
"درک می کنم که برخی از من بخواهند آینده اکس باکس را برایشان تضمین کنم."
"مسیر ریسکی است اما فقط می توانم بگویم که مطمئن باشید اکس باکس برای من بعنوان یک پلتفرم اهمیت دارد. در مورد ارشدترین جایگاه کمپانی نیز چنین است، اگر شما از Satya Nadella (مدیر اجرایی Microsoft) بپرسید او نیز در پاسخ می گوید "درک می کنم، باید برای محتوای بیشتر در ضمینه گیمینگ سرمایه گذاری کنیم."
"این برای ما مهم است و ما قطعا سرمایه گذاری می کنیم. ما Sea of Thieves ،Crackdown 3 ،State of Decay 2 ،Lucky’s Tale ،Ori and the Will of the Wisps و... را داریم اما می دانم خواسته شما چیست. عناوین پرهزینه بزرگ، می شنوم و متعهد به برآورده کردن خواسته شما هستیم. امروز، می خواهم در مورد چیزهایی صحبت کنم که در صورت تهیه کنسول ما، بتوانید آنها را تجربه کنید. ما بر روی ارائه بازی های بیشتر کار خواهم کرد. ما اینکار را در مورد سخت افزار، پلتفرم و backward compatibility انجام دادیم و در مورد فرست پارتی ها نیز انجام خواهیم داد. این به شدت اهمیت دارد."

آخرین ویرایش:

lycan1367

کاربر سایت
Jun 25, 2009
342
نام
مهران
به بعضی سونی فنا باید مدال افتخار تعصب خرکی داد!!! چیزی جز سونی نباید وجود خارجی داشته باشه از نظر این دسته !! وجودش محکوم به تنفره این عده است .... سخته براشون تاپیک مایکروسافت ببیینن بیخیال شن برن تاپیکای خودشون!!!! اصلا نمیشه خودشونو نگه دارن... وظیفه شرعیشونه بیان با سفسطه و ربط دادن **** به شقیقه یه جوری ترول کنن برن (هر سوژه ممکن که به مایکروسافت مربوط بشه حتی ویندوز فون ) بخدا ادم خسته میشه میاد یه اطلاعات بخونه بره همش پست های بی ربط جفنگ این عده رو میبینه تو همه تاپیکای مایکروسافت .... مایکرو هم یه غلطی کرد یه کنسول قویتر ساخت که حالا دست از سر ما برندارن که اخر بگیم بابا باشه XBOX ONE X اشغالی بیش نیست.. بازیم نداره.. به هیچ دردیم نمیخوره شما بیخیال!!!!!

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
یادمه یه زمانی یه عده تو یه سری تاپیک های ماکرو و غیره بحث های کاملا ( کاملا ) بی ربط راه مینداختن. بعد که کسی میگفت این بحث ها چه ربطی داره و اگه ناظم یا مدیری بهشون اخطار میداد، میگفتن "این چه وضعشه!" و این بحث ها واسه پویایی انجمنه و از این داستانا!
هر چند همین الانش هم همین رفتارها ادامه داره و نمک پراکنی و مزه ریختن ها را شاهد هستیم. بعد از اون ور تاب یک پست! حتی یک پست را ندارن و میگن شما که اصلا کنسول نداری و اجازه نداری در مورد نحوه انتشار و معرفی بازی هاش صحبت کنی! انگار بعدا ما نمی تونیم کنسول بخریم. یا شاید هم کلا از این کنسول گوگولی کلا 10 15 ساختن و دادن دست بعضی از اعضای این فروم.
یه نگاه دگم و بسته ای هم دارن که کارشون به پرستش بازی رسیده و کسی به بازی هاشون چیزی بگه، کم مونده مثل داعش بیان سر آدم را ببرن!
امین جان متاسفانه همین دیدگاه که چون تو کنسول منو نداری پس حق نداری در مورد خودش یا بازیاش نظر بدی ولی من می تونم در باره کنسول تو نظر بدم، کاری کرده که آدم دیگه حتی رغبت نمی کنه جواب بده چه به اینکه بشینه با یکی منطقی بحث کنه.
کسی نمی تونه به کسی بگه در مورد چی نظر بده در مورد چی حرف نزن، کاش اینو یاد بگیریم.

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
امین جان متاسفانه همین دیدگاه که چون تو کنسول منو نداری پس حق نداری در مورد خودش یا بازیاش نظر بدی ولی من می تونم در باره کنسول تو نظر بدم، کاری کرده که آدم دیگه حتی رغبت نمی کنه جواب بده چه به اینکه بشینه با یکی منطقی بحث کنه.
کسی نمی تونه به کسی بگه در مورد چی نظر بده در مورد چی حرف نزن، کاش اینو یاد بگیریم.
و جالب تر اینکه قبل از پست من چندین و چند پست هست که بحث سونی را به میون آورده و خیلی از دوستان سونی فن عملکرد ماکرو را زیر سوال بردن (که البته من کاملا حق را بهشون میدم که در این مورد نظر بدن و کارشون از نظر من کوچیک ترین مشکلی نداره و حتی استقبال هم می کنم)
ولی خب از اون ور مواخذه میشم که چرا من همچین پستی دادم و از این قبیل قضایا!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
بحث اینجاست که سونی بازی های سال قبلشم کم کم و به زودی عرضه میکنه٫چه برسه با سالای قبل
اونوقت یه نفر این وسط فقط حرف میزنه و میگه بقیه اشتب میکنن ٫ کاری که من میکنم درسته (البته در این که کاری میکنه شک دارم )
ملت هم همچنان منتظرن شاید این e3 بیاید.
کلا سر جمع فقط دو تا بازی سونی پروسه ساختشو به مشکل خورده و طولانی شدن ... اونم خودشون نمیدونن چی میخوان بسازن
Wild, dreams

• Like
Reactions: amindead

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
حالا که بحث گلایه کردن هست منم چند مورد رو بگم
واقعا چرا حرف ها و موضع گیری های خودتون رو یادتون میره؟
اوایل نسل مایکروسافت رو بخاطر اختلاف رزولیشن 900p با 1080p جر میدادید و الان تفاوت 4k Naive و Upscale ناچیزه.
چند سال پیش دهن مایکروسافت و طرفداراش رو با دوتا بازی ایندی (فکر کنم ویتنس و فایرواتچ بود) سرویس کردید (که انحصاری زمانی هم بودن!) و الان معرفی بازی های مستقل تو کنفرانس مایکرو رو دست گرفتید تو سرش میزنید.
سال گذشته هم که خبر انتشار بازی های اکس باکس برای ویندوز 10 اومد که هیچی، گفتید ایکس باکس دیگه نابود شد و کلی فوش به مایکرو و فیل اسپنسر دادید و الان چندتا بازی ژاپنی که از قضا برای PC هم منتشر میشن رو تو سر مایکروسافت میزنید.
سونی رو مثل میکامی نکنید، از سونی بت نسازید اینجوری فقط باعث ایجاد تنفر میشید

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
اوایل نسل مایکروسافت رو بخاطر اختلاف رزولیشن 900p با 1080p جر میدادید و الان تفاوت 4k Naive و Upscale ناچیزه.
چند سال پیش دهن مایکروسافت و طرفداراش رو با دوتا بازی ایندی (فکر کنم ویتنس و فایرواتچ بود) سرویس کردید (که انحصاری زمانی هم بودن!) و الان معرفی بازی های مستقل تو کنفرانس مایکرو رو دست گرفتید تو سرش میزنید.
سال گذشته هم که خبر انتشار بازی های اکس باکس برای ویندوز 10 اومد که هیچی، گفتید ایکس باکس دیگه نابود شد و کلی فوش به مایکرو و فیل اسپنسر دادید و الان چندتا بازی ژاپنی که از قضا برای PC هم منتشر میشن رو تو سر مایکروسافت میزنید.
بی منطقی و فن بازی واقعا در بعضی از مواقع دیده میشه و من به عنوان یه بی طرف این مورد رو در هر دو طرف کمتر و بیشتر دیدم.
اما اینکه فن بازی و تعریف و تمجید زیاد از کسی یا شرکتی باعث ایجاد تنفر بشه از نظر من خیلی بی معنیه. مگه بچه ی دوساله ایم؟ عقل و شعور داریم و میتونیم تصمیم گیری کنیم، هر چقدرم که می خوان بت سازی کنن! :D

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یادمه یه زمانی یه عده تو یه سری تاپیک های ماکرو و غیره بحث های کاملا ( کاملا ) بی ربط راه مینداختن. بعد که کسی میگفت این بحث ها چه ربطی داره و اگه ناظم یا مدیری بهشون اخطار میداد، میگفتن "این چه وضعشه!" و این بحث ها واسه پویایی انجمنه و از این داستانا!
هر چند همین الانش هم همین رفتارها ادامه داره و نمک پراکنی و مزه ریختن ها را شاهد هستیم. بعد از اون ور تاب یک پست! حتی یک پست را ندارن و میگن شما که اصلا کنسول نداری و اجازه نداری در مورد نحوه انتشار و معرفی بازی هاش صحبت کنی! انگار بعدا ما نمی تونیم کنسول بخریم. یا شاید هم کلا از این کنسول گوگولی کلا 10 15 ساختن و دادن دست بعضی از اعضای این فروم.
یه نگاه دگم و بسته ای هم دارن که کارشون به پرستش بازی رسیده و کسی به بازی هاشون چیزی بگه، کم مونده مثل داعش بیان سر آدم را ببرن!
-----
انگار نمی دونیم از کدوم پست به بعد پست ها پاک شدن! کار بجایی رسیدی که ضرر و مصلحت ما هم تعیین میشه! انگار فروم ناظم و مدیر نداره.
این مدلی حرف زدن و حق به جانب بودنم دیگه نوبرشه حالا نه این که شما سینه سپر یوبی سافت نبودی ( افراطی ) نیستی ، و یکی کوچک ترین حرفی میزد شدیدترین برخورد نمیکردین اول یک سوزن به خودتون بزنید بعد یک جوالدوز به دیگران نمیخواد شما ، تازه مظلوم نمایی کنید انتقاد هم داریم تا انتقاد بله یک موقع هست من اصلا اون بازی واقعا بازی نکردم میام تحت تاثیر جو یا نوشته دیگران یا نقد الکی میگم اونجاش اینطوری بود یا فلان بود نمونشم بود اتفاقا من خودم خیلی مواقع این کار میکردم واقعا و کسی که خودش رفت کنسول خرید یا از کسی گرفت و واقعا نظر واقعیش درباره اون بازی نوشت تا قبلش حالا هر دلیلی داشت چون بازی انحصاری بود یا ..همش سعی میکرد سیاه نمایی کنه در حالی که مشکل از جای دیگه بود ...

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بحث اینجاست که سونی بازی های سال قبلشم کم کم و به زودی عرضه میکنه٫چه برسه با سالای قبل
اونوقت یه نفر این وسط فقط حرف میزنه و میگه بقیه اشتب میکنن ٫ کاری که من میکنم درسته (البته در این که کاری میکنه شک دارم )
ملت هم همچنان منتظرن شاید این e3 بیاید.
کلا سر جمع فقط دو تا بازی سونی پروسه ساختشو به مشکل خورده و طولانی شدن ... اونم خودشون نمیدونن چی میخوان بسازن
Wild, dreams

سلام
برای بار دوم باید بگیم این بنده خدا اصلا کاری به سونی و باقی نداره ! درباره وضعیت خودشون صحبت میکنه که چه مشکلاتی بابت این نوع رونمایی ها داشتند نمونه اخر اسکیل باند که توقعات به شکل عجیبی بالا رفته بود و سازنده های سعی میکردند به این سطح توقعات برسند و محال تر میشد وضعیت پروژه. البته Deep Down هم قرار بود انحصاری سونی باشه ولی به لیست همین بازیهایی که سریع معرفی شدند و به قهقرا پیوستند وارد شد.

• Like
Reactions: sajjad++

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
سلام
برای بار دوم باید بگیم این بنده خدا اصلا کاری به سونی و باقی نداره ! درباره وضعیت خودشون صحبت میکنه که چه مشکلاتی بابت این نوع رونمایی ها داشتند نمونه اخر اسکیل باند که توقعات به شکل عجیبی بالا رفته بود و سازنده های سعی میکردند به این سطح توقعات برسند و محال تر میشد وضعیت پروژه. البته Deep Down هم قرار بود انحصاری سونی باشه ولی به لیست همین بازیهایی که سریع معرفی شدند و به قهقرا پیوستند وارد شد.
كاري به الان ندارم ولي در كل ،اسپنسر به خصوص اين موضوع رو سر ترول و مسخره كردن سوني مطرح كرد ، و هنوز هم داره به اين كاراش ادامه ميده ،كلا داره ميشه تروليَن
...........
در مورد ديپ داون هم من خبر نداشتم قرار بوده انحصاري باشه ، هر چند در نهايت اختيارش دست سوني نيست !

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
همه چیزایی که تا حالا از بازی جدید کوجیما نشون داده شده صرفا CGI بودن! مثل یه تکنیکال دمو که هیچ چیزی در موردش وجود نداره، فرق نمایش های بازی کوجیما با یه دموی تکنیکی فقط تو این بوده که نمایش های Death Stranding حتی با موتور خود بازی هم نبودن!
من تا جایی که یادمه ساخت Death Stranding حتی تا چند ماه بعد از E3 2016 هم شروع نشده بود!

اصلا کار ندارم چی بوده! مهم اینه که تا اون زمان در واقع هیچ چیزی از DS وجود نداشته! CG مثال بود برای درک بهتر موضوع!

اتفاقا سونی تو E316 کارش رو بلد بود و قبل عرضه Pro گیم هاش رو معرفی کرد نه اینکه بیاد کنسول معرفی کنه بگه بعد از 3 سال منتظر گیم هاش باشین
ضمنا در مورد کارهای کوجیما حتی اسم بازی بدون هیچ چیز اضافه هم معرفی میکردن کافی بود!

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه

اقا سجاد کی منکر قدرت بالای One xشده ؟

حرف من‌‌ اینه کنسول که نوامبر عرضه بشه چند تا بازی انحصاری خوب برا عرضه داره ؟

مایکروسافت سال ۲۰۱۷ تا اینجا سال چند تا بازی انحصاری عرضه کرده تا اخر سال چند تا بازی داره ؟

محرک خرید کنسول بازی انحصاری هست این رو قبول دارید ؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,009
نام
محمد امین
90 درصد بازی های که برای کنسولها میاد مولتی هست یک تعداد زیادی از انحصاری ها هم کارتونی هست برای قشر کژوال گیمر این وسط سالی 2-3 تا انحصاری AAA عرضه میشه که تفاوت خاصی برای گیمرها رقم نمیزنه فقط به درد فن بازی یک عده کاربر بازی سنتر میخوره ماکروسافت هم امسال دوتا بازی AAA انحصاری داره F7 و CD3 الان برگه برنده دست ماکروسافت هست که قراره با XOX 90 درصد بازی های که مولتی عرضه میشه رو با کیفیت خیلی بهتری نسبت به PS PRO اجرا کنه حالا این وسط به خاطر 4 تا انحصاری یک عده کیفیت پایین تر رو انتخاب کنن به خودشون مربوطه

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,861
نام
Sajjad
اقا سجاد کی منکر قدرت بالای One xشده ؟

حرف من‌‌ اینه کنسول که نوامبر عرضه بشه چند تا بازی انحصاری خوب برا عرضه داره ؟

مایکروسافت سال ۲۰۱۷ تا اینجا سال چند تا بازی انحصاری عرضه کرده تا اخر سال چند تا بازی داره ؟

محرک خرید کنسول بازی انحصاری هست این رو قبول دارید ؟

هیچ کس هم منکر ضعف مایکروسافت تو زمینه بازی های انحصاری نیستش
حرف من اینه که بحث منطقی و مفید باید باشه، نه تخریب و توهین

• Like
Reactions: pbgame

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر