سری Persona و Yakuza در لیست بازی های SEGA برای عرضه بر روی PC قرار دارند

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
2054914975197555400_persona_5_1.jpg
کمپانی SEGA اخیرا دو عنوان موفق Bayonetta و Vanquish را طی یک مدت زمان کوتاه بر روی PC عرضه کرد. اما این پایان کار نخواهد بود. نایب رئیس بخش سرمایه گذاری تجاری Sega Europe آقای John Clark به تازگی در مصاحبه با PC Gamer به عرضه موفق ترین IP های کمپانی از جمله Yakuza و Persona بر روی PC اشاره کرده است.
"اگر از شما بخواهم لیستی از 10 بازی که می خواهید Sega بر روی PC عرضه کند بنویسید، احتمالا با لیستی که ما داریم تفاوت نخواهد داشت. فکر می کنم از میان همه انتخاب بتوان یک فهرست مشترک و مشخص را تهیه کرد."
"Yakuza در این لیست قرار دارد. البته چیزی که ما در مورد آن فکر می کنیم این است که عالی می شود که این بازی ها را برای مخاطبان PC عرضه کنیم."
"Persona؟ البته، البته. سعی من این است که به خواسته شما توجه کنم، سعی می کنم حدس بزنم که در ادامه چه انتظارهایی دارید. ما به بحث های مخاطبان خود اهمیت می دهیم. بعنوان یک سازمان ما به این بحث های مفید نیاز داریم، آنها سازنده هستند و ما قدر آنها را می دانیم، ما از ارزش جامعه طرفداران IPهایمان باخبر هستیم. IP زنده است تا رشد کند و بزرگ تر شود.
عناوین مورد اشاره تا به امروز در انحصار پلتفرم های PlayStation قرار دارند اما با توجه بیشتر SEGA و Atlus به بازار غرب عرضه نسخه PC این بازی ها دور از ذهن نیست و منطقی به نظر می رسد.

آخرین ویرایش:

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
حالا kof كه فايتينگه و ژانر منحصر به فردي نداره ، من در مورد بازي هاي حرف ميزنم كه مخاطب و كاميونيتي مشخصي رو در نظر ميگيرن و بازيشون رو متناسب با اون ميسازن !
مهم ادامه ساخت بازي ها نيست ، مهم چه طور ساخته شدن اون بازياست ، يكي مثل اسكوار انيكس مياد براي سود و مخاطب جديد ژانر بازياشم تغيير ميده و مخاطب قديمي بازيش رو به هويج هم حساب نميكنه
از منظر من غير ممكنه (خصوصا بازي هاي مثل پرسونا ) كه يه شركت بازي ساز بگه بريم دنبال مخاطب جديد ، بازار جديد و دنياي وسيع تر ، ولي اين تحولات ايمپكتي روي بازي و محتواي بازيشون نداشته باشه!
من ترجيح ميدم پايان كار اون ip رو ببينم تا اينكه شاهد دست و پا زدن خفتش باشم.
مثل نيل دراكمن مياد ميگه ما ديگه انچارتد نميسازيم !
شما فن بازي نيستي به نقل قول خودتون بياد نياد هيچ فرقي نداره ، ولي براي يه فن سري مهمه كه در اينده چي سر بازي و فرانچايز محبوبش مياد! تو اين مورد اصلا نميتوني منو قضاوت كني
......
البته بعضي شركتاي ژاپني ميان براي كاميونيتي خودشون بازي ميسازن و روي اونها تمركز ميكنن بعد اتمام كار بعد از مدتي براي سود بيشتر بازي رو روي پلتفرم هاي ديگه منتشر ميكنن ، اين خوبه ، يه برد برد براي همه است

آخر مهم هست در آینده چه بر سر سری مورد علاقه میاد یا نیست؟! الان که مثلا همون P5 عرضه شده، بعد روی PC عرضه بشه میان با آپدیت جدید کیفیت رو روی PS4 کم می کنن؟!
یه گیری دارین کلا که خودتون هم نمی تونین کامل درکش کنین!
یا میگین کیفیت کم می شه، یا جامعه گیمری اونور این سبک رو نمی شناسه، یا طرف تا دیروز می گفت پیف پیف اما الان خوشحاله! کلا یه سری دلیل هایی که اصلا منطقی به نظر نمیان!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
آخر مهم هست در آینده چه بر سر سری مورد علاقه میاد یا نیست؟! الان که مثلا همون P5 عرضه شده، بعد روی PC عرضه بشه میان با آپدیت جدید کیفیت رو روی PS4 کم می کنن؟!
یه گیری دارین کلا که خودتون هم نمی تونین کامل درکش کنین!
دمتون گرم كه با اين همه بحث بازم اومديد به نمك پاشي ! كلمه ادامه به اون گندگي و اينده سري رو نميبينيد ! البته ميدونم ديديد قضيه چيز ديگ ايه

• Like
Reactions: jhoobin

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
مهم ادامه ساخت بازي ها نيست ، مهم چه طور ساخته شدن اون بازياست ، يكي مثل اسكوار انيكس مياد براي سود و مخاطب جديد ژانر بازياشم تغيير ميده و مخاطب قديمي بازيش رو به هويج هم حساب نميكنه
از منظر من غير ممكنه (خصوصا بازي هاي مثل پرسونا ) كه يه شركت بازي ساز بگه بريم دنبال مخاطب جديد ، بازار جديد و دنياي وسيع تر ، ولي اين تحولات ايمپكتي روي بازي و محتواي بازيشون نداشته باشه!
من ترجيح ميدم پايان كار اون ip رو ببينم تا اينكه شاهد دست و پا زدن خفتش باشم.
یعنی تو از این نگرانی که این افزایش مخاطب، باعث تغییر رویه ساخت ادامه اون بازی بشه؟ یعنی مثلا بیان سبک بازی رو تغییر بدن یا کژوالش کنن؟

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
دمتون گرم كه با اين همه بحث بازم اومديد به نمك پاشي ! كلمه ادامه به اون گندگي و اينده سري رو نميبينيد ! البته ميدونم ديديد قضيه چيز ديگ ايه
اصلا نمک پاشی نکردم دوست من! لازم هم نمی بینم! اینهمه شما اینجا بحث کردید بنده هم از اول تا آخرش رو خوندم! از یه سمت می گی اصلا ساخت ادامش برام مهم نیست، از یه سمت دیگه می گی آینده سری برام مهمه! اونوقت به این نکته اشاره می کنم می شم نمک پاش؟!
بهتره ذهنتون رو متمرکز کنین اول ببینین چی می خواین، بعد بقیه رو متهم به نمک پاشی کنین، اگه اینو نمک پاشی می دونین، اینقدر نمک از شما و دوستانتون جاری شده که سال ها نمک مصرفی یه قاره رو تامین می کنه!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,302
نام
مــاکــان
آقا ما به کمتر از تایید کالکشن جفت بازیها راضی نیستیم، گفته باشم:D

بابت فروش که سگا 100 درصد سود خالص میکنه، کجا بهتر از استیم برای فروش دیجیتالی بازیها و سود زیاد.
در مورد بحث بازی های ژاپنی و... هم بارها اعلام شده که الان اکثر بازیهای ژاپنی/JRPG روی استیم هم ریلیز میشن، گاها انحصاری استیم هستن، فروش خوبی هم میکنن.
حالا این وسط اگه گیمری تو این تاپیک 2تا پست داده که هیچ علاقه ای به این سبک بازیها نداره، که نباید بسطش داد به کل جامعه پی سی گیمر انجمن، بعدش هم دنیا!
ازاین دست گیمرها که اصلا با این سبکها جال نمیکنن، چند برابرش بین خود کنسول گیمرها هستن، اصلا هم بد نیست، خوب خوشش نمیاد.

در مورد عناوینی هم که مولتی پلتفرم شدن و نابود شدن، دلیل اصلی کم شدن میزان فروش ویا عدم اطمینان سازنده از فروشِ موردِ انتظارِِ اون بازی روی پلتفرم خاص بوده.
چه بسا بازیهائی که مولتی شدن و تو نسخه های بعد به سمت نابودی رفتن، اگر راه مولتی شدن رو نمیرفتن هیچ وقت ساخته نمیشدن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر