سری Persona و Yakuza در لیست بازی های SEGA برای عرضه بر روی PC قرار دارند

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
2054914975197555400_persona_5_1.jpg
کمپانی SEGA اخیرا دو عنوان موفق Bayonetta و Vanquish را طی یک مدت زمان کوتاه بر روی PC عرضه کرد. اما این پایان کار نخواهد بود. نایب رئیس بخش سرمایه گذاری تجاری Sega Europe آقای John Clark به تازگی در مصاحبه با PC Gamer به عرضه موفق ترین IP های کمپانی از جمله Yakuza و Persona بر روی PC اشاره کرده است.
"اگر از شما بخواهم لیستی از 10 بازی که می خواهید Sega بر روی PC عرضه کند بنویسید، احتمالا با لیستی که ما داریم تفاوت نخواهد داشت. فکر می کنم از میان همه انتخاب بتوان یک فهرست مشترک و مشخص را تهیه کرد."
"Yakuza در این لیست قرار دارد. البته چیزی که ما در مورد آن فکر می کنیم این است که عالی می شود که این بازی ها را برای مخاطبان PC عرضه کنیم."
"Persona؟ البته، البته. سعی من این است که به خواسته شما توجه کنم، سعی می کنم حدس بزنم که در ادامه چه انتظارهایی دارید. ما به بحث های مخاطبان خود اهمیت می دهیم. بعنوان یک سازمان ما به این بحث های مفید نیاز داریم، آنها سازنده هستند و ما قدر آنها را می دانیم، ما از ارزش جامعه طرفداران IPهایمان باخبر هستیم. IP زنده است تا رشد کند و بزرگ تر شود.
عناوین مورد اشاره تا به امروز در انحصار پلتفرم های PlayStation قرار دارند اما با توجه بیشتر SEGA و Atlus به بازار غرب عرضه نسخه PC این بازی ها دور از ذهن نیست و منطقی به نظر می رسد.

آخرین ویرایش:

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
اینجوری که داره پیش میره فکر نکنم هیچ استودیویه ژاپنی بمونه که برای سونی انحصاری بزنه اول کپکام بعد نامکو بعدشم se الانم سگا:| درسته سونی به اینا نیازی نداره ولی یاکوزا حیفه 8-| ای بابا یکی از اینا رو جمع کن دیگه:))
این نسخه 0 که برای pc نمیاد مگر اینکه اسمش عضو کنن چون رو کاورش noly on ps خورده

can't argue with that logic

• Like
Reactions: saphire and SMB2VF

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
ولي جدا از مسايل حاشيه اي

اينا بد جور بوي پول به دماغشون خورده ،در مورد ياكوزا اينها هيج رقمه حتي حاضر نبودن براي بازي رو براي غرب عرضه كنن ، حالا ميخوان .......!!!
در مورد پرسونا هم فعلا خيلي زوده براي صابون زدن

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
اینجوری که داره پیش میره فکر نکنم هیچ استودیویه ژاپنی بمونه که برای سونی انحصاری بزنه اول کپکام بعد نامکو بعدشم se الانم سگا:| درسته سونی به اینا نیازی نداره ولی یاکوزا حیفه 8-| ای بابا یکی از اینا رو جمع کن دیگه:))
این نسخه 0 که برای pc نمیاد مگر اینکه اسمش عضو کنن چون رو کاورش noly on ps خورده

senran-kagura-estival-versus-414943.20.jpg

SENRAN KAGURA ESTIVAL VERSUS در Steam

آخرین ویرایش:

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
به به یاکوزا از انحصار دراومدن دیدن داره از اون بازیا بود که هیچوقت دلم نمیخواست بابتش پول بدم و به نظرم مخصوص PC هست:-bd

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
من نمیدونم این وسط چرا بعضی ها ناراحتن که این بازی ها میخواد واسه pcبیاد به کسی ضرری میرسه؟!
اونوقت تعدادانحصاری - 1 میشه ک بعدا نمیتونن کل کل کنن :D
البته اگه حمله نکنین بهم محض فان بود ولی درکل کلا انحصاری چیز بدیه
باید بازی های مولتی پلتفرم باشن و فقط امکانات جانبی باشه ک کاربر جذب کنه
مثل قیمت خوب، کرافیک خوب ، ساپورت خوب و ...

senran-kagura-estival-versus-414943.20.jpg

SENRAN KAGURA ESTIVAL VERSUS در Steam
سبک فایتینگ هس؟
تو گوگل عکس والیبال داش ، عکس خاک برسری داشت ، فایتینگ داش من نفهمیدم چیه:-"
کرک شده؟

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
ولي جدا از مسايل حاشيه اي

اينا بد جور بوي پول به دماغشون خورده ،در مورد ياكوزا اينها هيج رقمه حتي حاضر نبودن براي بازي رو براي غرب عرضه كنن ، حالا ميخوان .......!!!
در مورد پرسونا هم فعلا خيلي زوده براي صابون زدن
یه سوال دارم ازت. انصافا دلیل واقعیش رو بگو.
چرا مخالفی بازی بیاد روی PC؟ چی ازت کم میشه؟ الان 600 تا بازی دیگه هم اومدن. چی ازت کم شد؟ مثلا الان پرسونا بیاد، ارزشش کم میشه؟ کیفیتش میاد پایین؟ دیگه اون کلاس کاری رو نداره؟ دیگه نمیتونین توی بحث ها جهت شاخ و شونه کشیدن ازش استفاده کنین؟ چیه. انصافا دلیل واقعیت چیه؟:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
چرا مخالفی بازی بیاد روی PC؟ چی ازت کم میشه؟ الان 600 تا بازی دیگه هم اومدن. چی ازت کم شد؟ مثلا الان پرسونا بیاد، ارزشش کم میشه؟ کیفیتش میاد پایین؟ دیگه اون کلاس کاری رو نداره؟ دیگه نمیتونین توی بحث ها جهت شاخ و شونه کشیدن ازش استفاده کنین؟ چیه. انصافا دلیل واقعیت چیه؟:D
بیاد هم بالاخره انحصاری کنسولی میشه نه از ارزش بازی کم میشه و نه مشکلی جهت شاخ و شونه به وجود میاد نمونش nier و NNK2 ، ولی حالا من سوال دارم شما چه گیری دادی به ایشون در چند تا کامنت اخیرت ؟ دوست نداره بیاد اصن ! همه که مثل شما حامی منافع صنعت گیم نیستن (البته از نوع hate به سونی و only pc master race)
اگر به همون سرعت ونکوییش و بایونتا بخوان بیان که میره برا 2022 به بعد ! امیدوارم اگر قراره بیان زودتر عرضه بشن بلکه بازی های جاپونی مثل پرسونا و یاکوزا که مسخره میشدن یکم طرفدار پیدا کنند

• Like
Reactions: vaan 2 and jhoobin

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
دو ديدگاه اين وسط وجود داره ! نه كيفيت بصري كنسول گيمينگ نگه داشته نه psn يا live پولي ، تنها چيزي كه كنسول گيمينگ سر پا نگه داشته انحصاري هاشه ، اصلا هم با اين نظر كه اگه اين يا اون بازي مولتي شه چيزي از ps كم نميشه و سوني كلي فرست پارتي داره غم نداره ، هر چي اين دايره كوچيك تر شه ، هر چه قدر تعداد و تنوع اين بازي ها كمتر و كوچكتر شه ، مخاطبيني كه سمت اون كنسول ميان كمتر ميشه ، من خودم وقتي خواستم كنسول بخرم نگفتم واي سوني كنسول جديد داده از نون شب واجب تره خريدش ، گفتم فعلا هيچ بازي نداره كه من بخوام برم جاش پول بدم ، بعد ٣ سال گفتم من ميخوام گراويتي راش و پرسونا ٥ و تكن ٧ و tlg و x,y,z رو ميخواد بازي كنم پس وقتشه ps4 بخرم (اولويتمم انچارتد و هورايزن و بلودبورن اين بازيا نبود) اين بازياخيلي مهمن براي كنسول گيمري كه ميخواد حداقل تا دو دهه اينده كنسولش تبديل به ايكون يا سرويس نشه .
نكته دوم كه يه موضوع غير قابل انكاره خصوصا بازيايي كه سبك خاصي دارن و عامه پسند نيستن ، مولتي شدن شون برابر با نابودي بازي استثنا هم من نديدم تو اين مورد . به اندازه كافي مورد مشابه ديدم
مورد زير از ديده شخصيه نه بررسي شرايط
الان طبق حرفاي جان كلارك ياكوزا قطعا داره مياد روي pc از نظر شخصي ذره اي برام اهميت داره ? خير ، چون با اينكه نسخ ٤-٥ ش رو براي ps3 گرفتم به خاطر حجمشون هنوز دانلودشون نكردم ، پس برامم مهم نيست چي سرشون مياد ، ولي مثلا پرسونا ١٠٠ درصد قضيش فرق ميكنه! حتي وقتي كه خبر جدا شدن كارگردان بازي براي كار روي پروجكت فانتزي از تيم پرسونا جدا شده اومد سه روز سر درد داشتم.
در مورد اخرم اون قضيه صابون
من از مصاحبه تنها چيزي كه من برداشت كردم اينه كه پرسونا تو برنامشون ( فعلا ) نيست.
چيزي نيست كه سر فن بازي گفته باشم
.......
اميدوارم قانع كننده باشه ! اگه هم نبود ميتونه به خاطر اين باشه كه داريم از دو سوي متفاوت به يه منظره نگاه ميكنيم !
مثلا براي منم خيلي عجيبه كه كسايي كه انقدر بازياي از اين دست رو دوست دارن چرا يه كنسول نميگيرن ! جاي اين همه انتظار و شمع به دست بودن كه ايا محقق بشه يا نه و در اخرشم ته ديگ ! جدا از مسايل اسپويل و غيره
حالا يكي دو تا دوستان گفتن پايرت اون بحثش جداست ... من خودمم بعضا وسوسه ميشم بازي هاي توي ويش ليستم رو كه درجه اهميت و كيفيت كمتري دارن برام مجاني ناخونك بزنم ولي كسي كه اوريج ميگيره رو كه من اصلا درك نميكنم!

asi_1447

کاربر سایت
Oct 27, 2010
1,395
نام
احسان
تو همین تاپیک من چند نفر رو میبینم که دقیقا همین یاکوزا و پرسونا رو‌مسخره میکردن و‌ میگفتن بازی های ژاپنی مسخره!!! اما الان ۱۸۰ درجه چرخیدن. تاسف داره واقعا!
پ.ن: اولین کسی که هر دوی این بازی ها رو برای PC میگیره خود منم. یاکوزا رو روی PS4 دارم اما PC یه چیز دیگست!

• Like
Reactions: vaan 2

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
حتی اگه این بازی ها مولتی بشن بازم فروش اصلی روی کنسوله بنظرم سونی انقدر انحصاری داره که نیازی به اینا نداره نیاز سونی به این بازیا فقط بازار ژاپنه که pc مانعی براش نیست پس خیلی هم تفاوت نداره البته بازم انحصار یه چیز دیگس=P~:))

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
1- دو ديدگاه اين وسط وجود داره ! نه كيفيت بصري كنسول گيمينگ نگه داشته نه psn يا live پولي ، تنها چيزي كه كنسول گيمينگ سر پا نگه داشته انحصاري هاشه ، اصلا هم با اين نظر كه اگه اين يا اون بازي مولتي شه چيزي از ps كم نميشه و سوني كلي فرست پارتي داره غم نداره ، هر چي اين دايره كوچيك تر شه ، هر چه قدر تعداد و تنوع اين بازي ها كمتر و كوچكتر شه ، مخاطبيني كه سمت اون كنسول ميان كمتر ميشه ، من خودم وقتي خواستم كنسول بخرم نگفتم واي سوني كنسول جديد داده از نون شب واجب تره خريدش ، گفتم فعلا هيچ بازي نداره كه من بخوام برم جاش پول بدم ، بعد ٣ سال گفتم من ميخوام گراويتي راش و پرسونا ٥ و تكن ٧ و tlg و x,y,z رو ميخواد بازي كنم پس وقتشه ps4 بخرم (اولويتمم انچارتد و هورايزن و بلودبورن اين بازيا نبود) اين بازياخيلي مهمن براي كنسول گيمري كه ميخواد حداقل تا دو دهه اينده كنسولش تبديل به ايكون يا سرويس نشه .

2- نكته دوم كه يه موضوع غير قابل انكاره خصوصا بازيايي كه سبك خاصي دارن و عامه پسند نيستن ، مولتي شدن شون برابر با نابودي بازي استثنا هم من نديدم تو اين مورد . به اندازه كافي مورد مشابه ديدم

3- مورد زير از ديده شخصيه نه بررسي شرايط
الان طبق حرفاي جان كلارك ياكوزا قطعا داره مياد روي pc از نظر شخصي ذره اي برام اهميت داره ? خير ، چون با اينكه نسخ ٤-٥ ش رو براي ps3 گرفتم به خاطر حجمشون هنوز دانلودشون نكردم ، پس برامم مهم نيست چي سرشون مياد ، ولي مثلا پرسونا ١٠٠ درصد قضيش فرق ميكنه! حتي وقتي كه خبر جدا شدن كارگردان بازي براي كار روي پروجكت فانتزي از تيم پرسونا جدا شده اومد سه روز سر درد داشتم.

4- در مورد اخرم اون قضيه صابون
من از مصاحبه تنها چيزي كه من برداشت كردم اينه كه پرسونا تو برنامشون ( فعلا ) نيست.
چيزي نيست كه سر فن بازي گفته باشم
.......
5- اميدوارم قانع كننده باشه ! اگه هم نبود ميتونه به خاطر اين باشه كه داريم از دو سوي متفاوت به يه منظره نگاه ميكنيم !
مثلا براي منم خيلي عجيبه كه كسايي كه انقدر بازياي از اين دست رو دوست دارن چرا يه كنسول نميگيرن ! جاي اين همه انتظار و شمع به دست بودن كه ايا محقق بشه يا نه و در اخرشم ته ديگ ! جدا از مسايل اسپويل و غيره
حالا يكي دو تا دوستان گفتن پايرت اون بحثش جداست ... من خودمم بعضا وسوسه ميشم بازي هاي توي ويش ليستم رو كه درجه اهميت و كيفيت كمتري دارن برام مجاني ناخونك بزنم ولي كسي كه اوريج ميگيره رو كه من اصلا درك نميكنم!
این شد جواب درست و حسابی.

1- قبول دارم. آره، کنسول گیمینگ در مرحله اول یعنی انحصاری. ولی خارج شدن از انحصار هم زیاد تفاوتی ایجاد نمیکنه. چرا؟ چون اگه مولتی پلتفرم هم بشه، طرف انتخاب میکنه روی کدوم پلتفرم بازی کنه. از طرفی هم همه نمیتونن بابت PC هزینه کنن و به همین دلیل کنسول رو انتخاب میکنن. دقت کن من روی صحبتم کاملا به سمت انحصاری های 3rd Party هست. به نظر من هم از انحصار خارج شدن عناوین 1st Party و خصوصا اونایی که سیستم سلر هستن، چندان جالب نیست.

2- اصلا قبول ندارم این حرفت رو. بر عکس بعضی بازیا بودن که به خاطر عدم توجه و فروش بالا، پرونده-شون بسته شده بوده و مولتی پلتفرم شدنشون نجاتشون داده. جالبه که بدونی بعضا همین عرضه بازی های قدیمی روی PC، باعث شده بودجه ساخت بازی بعدی جور بشه و اون بازی دوباره در مرکز توجه قرار بگیره.
نمونه-ش همین Valkyria Chronicles و King of Fighters که خود سگا و SNK علنا این موضوع رو گفتن. اصلا بعید نیست همین عرضه بایونتا باعث بشه شماره سوم ساخته بشه (که اتفاقا همین چند وقت پیش هم یه خبر در موردش اومد) یا شماره دوم برای بقیه پلتفرم ها هم عرضه بشه. در مورد دیدگاهت چندتا نمونه بگو تا ببینم منظورت چی بوده.

3- خب من درکت نمیکنم که چرا اگر قراره عرضه بشه، ناراحت میشی. دقیق بگو ببینم منظورت چیه.

4- یادمه مدیر بخش بازاریابی Atlus گفته بود امکان عرضه پرسونا صفره. سگا هم یکی دو سال پیش گفته بود با اینکه Atlus رو خریدن، اما آزادی عمل زیادی بهشون دادن و بهشون دستور نمیدن که حتما فلان کار رو بکنید. ولی الان اوضاع فرق کرده و سگا سیاست جدیدی در پیش گرفته. Atlus مال سگا هست و اختیار تمام و کمال IP هاش دست سگا هست. منم بعید میدونم به این زودی ها عرضه بشه. شاید تا یک سال دیگه عرضه بشه. ولی این برنامه سگا برای عرضه بازی های قدیمیش روی PC مال همین یکی دو روز نیست. مال تقریبا 4-5 سال پیشه که استارتش خورد.

5- ببین من به عنوان کسی که پلتفرمش PC هست بهت جواب میدم. بیشتر ماها اصلا منتظر عرضه این بازی ها نیستیم. یعنی برامون فرق نمیکنه عرضه بشن یا نشن چون آرشیو بازی ها روی استیم اینقدر وسیع و کامله که وقت کمی برای انجامشون پیدا میکنیم. اینجور نیست که صبح تا شب دعا کنیم که خدا کنه فلان بازی بیاد. ولی به شخصه خیلی از دوست هام توی استیم یه کنسول هم دارن برای وقتی که بعضی از بازی هایی که خیلی منتظرشون هستن رو سریعا بازی کنن. یعنی براشون مهمه. برای من به شخصه، مهم نیست. تا قبل از این تا حالا پرسونا بازی نکردم پس حسرت چیزی رو نمیخورم. اگر هم بیاد خوشحال میشم که قراره یه بازی با کیفیت بازی کنم.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
نمونه-ش همین Valkyria Chronicles و King of Fighters که خود سگا و SNK علنا این موضوع رو گفتن. اصلا بعید نیست همین عرضه بایونتا باعث بشه شماره سوم ساخته بشه (که اتفاقا همین چند وقت پیش هم یه خبر در موردش اومد) یا شماره دوم برای بقیه پلتفرم ها هم عرضه بشه. در مورد دیدگاهت چندتا نمونه بگو تا ببینم منظورت چی بوده.
حالا kof كه فايتينگه و ژانر منحصر به فردي نداره ، من در مورد بازي هاي حرف ميزنم كه مخاطب و كاميونيتي مشخصي رو در نظر ميگيرن و بازيشون رو متناسب با اون ميسازن !
مهم ادامه ساخت بازي ها نيست ، مهم چه طور ساخته شدن اون بازياست ، يكي مثل اسكوار انيكس مياد براي سود و مخاطب جديد ژانر بازياشم تغيير ميده و مخاطب قديمي بازيش رو به هويج هم حساب نميكنه
از منظر من غير ممكنه (خصوصا بازي هاي مثل پرسونا ) كه يه شركت بازي ساز بگه بريم دنبال مخاطب جديد ، بازار جديد و دنياي وسيع تر ، ولي اين تحولات ايمپكتي روي بازي و محتواي بازيشون نداشته باشه!
من ترجيح ميدم پايان كار اون ip رو ببينم تا اينكه شاهد دست و پا زدن خفتش باشم.
مثل نيل دراكمن مياد ميگه ما ديگه انچارتد نميسازيم !
شما فن بازي نيستي به نقل قول خودتون بياد نياد هيچ فرقي نداره ، ولي براي يه فن سري مهمه كه در اينده چي سر بازي و فرانچايز محبوبش مياد! تو اين مورد اصلا نميتوني منو قضاوت كني
......
البته بعضي شركتاي ژاپني ميان براي كاميونيتي خودشون بازي ميسازن و روي اونها تمركز ميكنن بعد اتمام كار بعد از مدتي براي سود بيشتر بازي رو روي پلتفرم هاي ديگه منتشر ميكنن ، اين خوبه ، يه برد برد براي همه است

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر