Metro Exodus

نسخه جدید سری محبوب Metro در مراسم 2017 E3 و در کنفرانس مایکروسافت به طور غافلگیرانه ای معرفی شد!

وقایع بازی Metro Exodus در سال 2036 و در یک جهان آخرالزمانی که بیش از 20 سال پیش طی یک جنگ اتمی ویران شد جریان داد. بازی داستان نسخه قبلی یعنی Metro: Last Light و اندینگ 'Redemption' را ادامه می دهد. بازیکنان دوباره کنترل Artyom را بر عهده خواهند داشت که در خرابه های مسکو قدم میگذارد. شخصیت اصلی بعدی که در این نسخه بازخواهد گشت Anna هست که الان همسر Artyom شده است.

بازی توسط استودیو 4A Games در دست ساخت است و توسط Deep Silver در سال 2018 برای پلتفرم های PS4, Xbox One, PC منتشر میشود.

Last edited by a moderator:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
بازی دیگه تو مسکو نیست یک گروه از اسپارتان ها با آرتیوم مسیری رو به سمت شرق روسیه طی می کنن. جالب میشه اگر برن سمت چین:D
این open world شدن رو هم کجا گفتن؟
Metro Exodus isn't an open-world game | PC Gamer
بازی نه کامل اپن ورد و نه کامل خطیه، یه چیزی بین بازی های قبلی سری و استاکر هست!

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
جالبه بعضی از گردن کلفتای این صنعت تو خواب هم به گرافیک عناوين این استوديو نمیرسن.
والا ملت اون زمان همش Crysis Crysis میکردن ولی Metro 2033 بنظر من خیلی خیلی بهتر و زیبا تر و خفن تر بود. کلا 2033 یکی از بهترین FPS های نسل قبل بود.

• Like
Reactions: g - unit

JACK KELLAR

کاربر سایت
May 5, 2017
71
والا ملت اون زمان همش Crysis Crysis میکردن ولی Metro 2033 بنظر من خیلی خیلی بهتر و زیبا تر و خفن تر بود. کلا 2033 یکی از بهترین FPS های نسل قبل بود.
گرافیک هنری اره ولی از نظر فنی فکر کنم کرایسیس امار و ارقام بالاتری داره.

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
من واقعا تعجب میکنم چه جوری عده ای میگن این بازی وقتی منتشر بشه چنین گرافیکی نداره ؟؟!! یا دوستان دو عنوان این بازی رو در نسل قبل بازی کردن ! یا اصلا متوجه نیستن چقدر این استدیو با استعداده ! این استدیو بدبخت هم سرنوشتش شبیه استار بریز نگون بخته که شاهکاری مثل ریدیک و دارکنس رو ساخته بود ولی اون چنان که باید و شاید بهش توجهی نشد !! واقعا مافیای تبلیغات و پشت پرده صنعت گیم هم برای خودش داستانیه !!

این گرافیکی رو که نشون دادن صد در صد روی اسکور پیو و پلی استیشن 4 پرو به راحتی رندر میشه حالا شاید تفاوت هایی در ررزولشن داشته باشن این دو ولی تو بخش افکت ها نزدیک به هم هستن صد در صد .

حالا پلی استیشن 4 عادی چقدر بتونه چنین گرافیکی رو رندر کنه نمیدونم ولی ایکس ابکس وان عادی هم صد در صد نمیتونه چنین گرافیکی رو رندر کنه به این قدرت !!

نسل هر چقدر بره جلو سازنده ها بیشتر و بیشتر با سخت افزار های کنسولی آشنا میشن و میتونن بهره وری بیشتری ازشون ببرن .

این استدیو واقعا کارش درسته و من شک ندارم گرافیک بازی همین چیزی هستش که نشون دادن . و در ضمن این استدیو هنوز بازی نساخته که بازی به تمام واقعی نسل هشتمی باشه و فقط مترو های قبلی رو به نوعی ریمستر کرده بود که همونا هم گرافیکشون از خیلی از بازی های همین نسل هشتم بیشتر بود !!!

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Crysis Crysis سال 2007 عرضه شد و Metro 2033 سال 2010! اختلاف عرضه این دو بازی 2.5 ساله! Crysis Crysis رو نمی دونم بازی کردی یا نه ولی انقدر دنیاش بزرگ و پر جزئیاته که برای سال 2007 کاملا جهان آزاد به حساب میاد!
پیشرفت گرافیکی از سال عرضه Crysis Crysis یعنی 2007 تا 2010 (که یک سال بعدش Crysis Crysis 2 عرضه شد) خیلی بیشتر از شرایط فعلی بوده!
Crysis Crysis رو سال عرضه بازی کردی؟ این دو بازی خیلی با هم تفاوت دارن! آزادی عمل و گیم پلی سندباکسی که Crysis Crysis ارائه میداد رو حداقل تا سال 2013 که FC3 عرضه شد، تو سبک شوتر نمیگم نبود، شاید بود ولی اگر بود هم انتقدر نبود که دیده بشه! یکیش FC2 بود.

Silent Siren

کاربر سایت
Aug 31, 2014
207
نام
مهدی
نمیدونم کسی توجه کرد یا نه اما مثل اینکه طی این نسخه استیشن و پایگاه اصلی بازی این قطاریه که آخر تریلر رونمایی بازی هم نشونش دادن. یجورایی مثل ایده فیلم Snowpiercer...!
البته از اول هم آرتیُم بیس اصلی ثابتی نداشت و همش در حرکت بود و کارگردان بازی بازم با این وجود تایید کرده که هنوزم تونل‌ها و متروهای زیرزمینی بخش مهمی از بازی هستن و میشد شک داشت اگه اینطوری نبود چون ستینگ همین قسمت های بازی یکی از امضاهای سری هستش. اما وجود این ایده و سیستم قطار در حال حرکت میتونه خیلی جالب باشه و بنظرم میشه باهاش مکانیکای خفنی پیاده سازی کرد مثل صحنه E3 که آرتیُم برای فرار از مخمصه سریعا سوار قطار شد.

البته فعلا تایید کردن بیشتر کامیونیتی ها و گروه های اصلی ساکن همین قطار هستن و شخصت اصلی برای خرید و آپگرید تجهیزاتش و همینطور رسیدن به هدفش از این قطاره استفاده کنه.
you’ll be making your way across the country in the large armoured train featured in the gameplay trailer. The team is thinking of it as a “moving settlement,” and you’ll be accompanied on the vehicle by a small band of survivors from the outset. Details on exactly what you’ll be able to do inside are scarce for now, but we suspect that there will be some helpful NPCs offering weapons, ammo and other goods

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من دو بازی Metro 2033 و Metro Last Light رو بازی کردم اما Metro Redux رو جا انداختم :D
خواستم بپرسم این یه نسخه دیگست یا باندل محسوب میشه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر