PlayStation Shadow of the Colossus

8ews_sotcps4otteaser_bc.jpg

توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS4
ژانر: Action-Adventure
تاریخ انتشار: February 6, 2018 (سه شنبه، 17 بهمن 1396)
باکس آرت:

m16_information_600.jpg

Shadow of the Colossus که در ژاپن با نام "وندر و کلوسوس" (ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) شناخته می شود، در سال 2005 انحصارا برای کنسول PlayStation 2 منتشر شد. این عنوان در زیر شاخه سبک اکشن-ماجراجویی قرار می گیرد و توسط Fumito Ueda طراحی و کارگردانی شده است. این عنوان که به نوعی دنباله ای معنوی برای عنوان موفق و خوش ساخت ICO شناخته می شود یکی از برترین عناوین کنسول مذکور به شمار می رود تا جایی که کمپانی Sony و استدیوی Bluepoint Games در سال 2011 مجموعه ای از این دو عنوان را تحت نام The Ico & Shadow of the Colossus Collection که با گرافیکی ارتقا یافته همراه بود برای کنسول PlayStation 3 عرضه کردند؛ با این حال Sony اینبار و در همکاری دیگری با استدیوی Bluepoint Games این عنوان را در قالب یک Remake در کنفرانس E3 2017 خود برای کنسول نسل هشتمی PlayStation 4 معرفی نمود

fxlx_news_600.jpg

• Remake یا بازسازی عنوان Shadow of the Colossus در کنفرانس مطبوعاتی Sony در E3 2017 معرفی گشت
  • این بازسازی توسط استدیوی Bluepoint Games و با همکاری SIE Japan Studio در دست توسعه قرار دارد
  • با انتشار تریلری جدید در جریان Paris Games Week 2017، تاریخ انتشار بازی مشخص شد؛ این عنوان در تاریخ 6 فوریه سال 2018 با قیمت 39.99 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت
  • به گفته ی استدیوی سازنده کلیه Asset ـهای این عنوان از ابتدا و بر مبنای استاندارد های کنونی ساخته شده اند
  • بازی بر روی PS4 Pro از دو حالت "Cinematic" و "Performance" پشتیبانی می کند . در حالت Cinematic، رزولوشن در 4K (به طور دقیق 1440p Checkerboard) و فریم 30 و در حالت Performance، رزولوشن در 1080p و فریم 60 تنظیم می شود
  • نسخه Special Edition بازی با محتویاتی شامل جعبه فلزی، کتابچه راهنما، محتویات دانلودی اضافه، نقشه و ... معرفی گشت . این نسخه با قیمت 49.99 دلار در دسترس خواهد بود
  • بازی دارای قابلیت Photo Mode نیز خواهد بود که از فیلترهای مختلف تصویری و کنترل آزادانه ی دوربین پشتیبانی خواهد کرد (در قسمت تصاویر می توانید تعدادی تصویر که با استفاده از این ویژگی تهیه شده اند را مشاهده کنید)
  • لیست تروفی های بازی منتشر شد
  • نقدها و امتیازات بازی منتشر شد؛ در این تاپیک می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده کنید
xbb0_characters_600.jpg

Wander: او شخصیت اصلی بازی است . یک مرد جوان با گذشته ای مبهم که به سرزمین ممنوعه پا نهاده تا دختری به نام "Mono" را احیا کند ؛ Dormin به او می گوید در صورت نابود کردن شانزده کلوسی در سرتاسر سرزمین ممنوعه، Mono به زندگی بازخواهد گشت. البته این بهای سنگینی نیز در پی خواهد داشت که Wander با آغوشی باز آن را می پذیرد
Mono: "او به خاطر سرنوشت خود قربانی شده است" این تنها چیزی است که Wander در مورد Mono می گوید . Mono دختر جوانی است که جان خود را از دست داده و برای احیا، توسط Wander به سرزمین ممنوعه آورده شده است
Agro: تنها یار و دوست همیشگی Wander در مقابل تنهایی، سکوت و سختی های خفته در دل سرزمین ممنونه . Agro اسب شجاع و چابکی است که همواره گوش به فرمان و مطیع Wander است حتی اگر جانش در خطر باشد
Dormin: موجودی اسرار آمیز که هر بار صدای او را در پرستشگاه سرزمین ممنوعه خواهید شنید؛ Wander در ابتدای بازی برای احیای جان Mono از او طلب کمک می کند. Dormin از بهای سنگین اینکار به Wander می گوید اما او از تصمیم خود باز نخواهد گشت
Lord Emon: او در انتهای بازی به Wander می گوید: "یک روز شاید برای کاری که انجام دادی از تو به خوبی یاد شود" . انگیزه اصلی او در بازی نامشخص است و از او هم به عنوان یک شخصیت مثبت و هم منفی تعبیر می شود

znoh_picture_artworks_600.jpg

E3 2017

TGS 2017

Paris Games Week 2017

PlayStation Experience 2017

Photo Mode

Digital Foundry

gw42_videos_trailers_600.jpg

5ar5_e32017.jpg

Shadow of the Colossus - PS4 Trailer | E3 2017

آپارات -- HQ 1080 -- HQ 4K -- YouTube

5rpj_v_tgs2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer | PS4
آپارات -- HQ 1080 -- YouTube

l48j_v_pgw2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – Paris Games Week 2017 Trailer | PS4
آپارات -- YouTube

ew3x_v_pgw2017gp.jpg

Shadow of the Colossus | PGW 2017 Gameplay Trailer | PS4

09yy_v_ps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus PS3 vs PS4 Pro 4K Graphics Comparison
(PS3 Remaster vs PS4 Remake)
آپارات -- YouTube

kohc_v_psx2017_ps2vsps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus - PSX 2017: Comparison Trailer | PS4
(PS2 Original vs PS3 Remaster vs PS4 Remake)

آخرین ویرایش:

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
یکی از بهترین لوکیشن های بازی :x . PS2/PS3 vs PS4 :

28zz_dukywruxuaajfdk.jpg

پ.ن : همچنین review copy از همین الان تو دست منتقد هاست . پس باید انتظار داشته باشیم همین چند روزه نقدهای بازی منتشر بشه
پ .ن 2 : Gamersyde ویدیوهای preview رو گذاشته با کیفیت HQ و بیت ریت بالا؛ بد نیست دیدنشون !

آخرین ویرایش:

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,595
خب همینطوری رفته بودم کانال یوتیوب IGN که دیدم یه دو ساعتی بازی رو livestream کردن. همینطوری گفتم برم دقایق آخرش رو ببینم که تو دوساعت تا کجا تونسته پیش بره که قشنگ رفتم دقیقه ای که یه Easter egg پیدا می کنن. شروع Easter egg از 1:36:00 هست تقریبا تا دو سه دقیقه بعدش رو ببینید.

آخرین ویرایش:

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
خب همینطوری رفته بودن کانال یوتیوب IGN که دیدم یه دو ساعتی بازی رو livestream کردن. همینطوری گفتم برم دقایق آخرش رو ببینم که تو دوساعت تا کجا تونسته پیش بره که قشنگ رفتم دقیقه ای که یه Easter egg پیدا می کنن. شروع Easter egg از 1:36:00 هست تقریبا تا دو سه دقیقه بعدش رو ببینید.
جالب بود !
بشکه های غذای تریکو ! :x

• Like
Reactions: Adidas95 and hbmss

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel
PS Blog مطلب جدیدی منتشر کرده با عنوانِ "Remaking a Masterpiece" ک گزیده ای ازش رو می تونید در ادامه بخونید :

اول از همه گفتن ک بازی یه سری تغییرات کوچیک مثله تغییر در چینش دکمه ها و کنترلِ شخصیت داشته. البته با احتیاط و کاملا سنجیده این کارو انجام دادن تا در عین حال تجربه اصلی و اورجینال قبلی حفظ بشه. چیزهایی هم هستن ک خب خاستن اصلا تغییر پیدا نکنه ب عنوان مثال سعی کردن سنگینی بازی حفظ بشه و سریع نشه . در کل هدفشون این بوده ک بازی دقیقا همون حس قبلی رو داشته باشه
در ادامه گفتن ک ب فیدبک طرفدارها گوش دادن؛ اینکه بزرگترین مشکلشون با بازی اصلی چه چیزی بوده و باگها و مشکلاتی که می تونستن رفعشون کنن
همچنین یکی از چیزهایی ک خیلی روش کار کردن و وقت گذاشتن تکنولوژی جدیدی هست ک برای خز و پشم بکار بردن

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
میگم این بازی جدید اودا که دو تا تصویر تا حالا ازش داده به نظرتون نمیاد دنباله شادو او کلوسوس باشه ! خیلی بهش میخوره

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
میگم این بازی جدید اودا که دو تا تصویر تا حالا ازش داده به نظرتون نمیاد دنباله شادو او کلوسوس باشه ! خیلی بهش میخوره
يه مقداري ميشه ربطش داد ولي زياد معلوم نيست دركل هرچي كه هست انگار تم sotc و tlg رو داره فعلا بايد صبر كنيم ببينيم چكار دارن ميكنن فقط اميدوارم مثل TLG به مشكل نخوره و بتونن مثل ادم بسازنش

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دقیقا سکویی که روش نشسته شبیه ایکوئه یا غولی که جلوش ایستاده ؟؟؟ یا تالاری که داخلشن ؟؟؟
چرا انقد راه دور میری برادر منظورم خود کارکتره :D البته شایدم دارم اشتباه میکنم.(میبینم)
پ.ن: آقا من شنیدم قیمت ریمیک بازی رو بعضی ریجن ها 35 دلاره، درسته آیا؟/:)

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دقیقا سکویی که روش نشسته شبیه ایکوئه یا غولی که جلوش ایستاده ؟؟؟ یا تالاری که داخلشن ؟؟؟
چرا انقد راه دور میری برادر منظورم خود کارکتره :D البته شایدم دارم اشتباه میکنم.(میبینم)
پ.ن: آقا من شنیدم قیمت ریمیک بازی رو بعضی استورها 35 دلاره، درسته آیا؟/:)

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
پ.ن: آقا من شنیدم قیمت ریمیک بازی رو بعضی استورها 35 دلاره، درسته آیا؟/:)
؟؟؟
فراموش کردی کل داستان شادو برای چی بود ؟؟؟

mp24_220px-mono_and_wander.jpg

هر جور حساب میکنم بیشتر به مونو شباهت داره تا یوردا

• Like
Reactions: Oakenshield

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
984
نام
Esmaiel

به نظرم این بیشتر یه شِمایی از هر سه عنوان Ueda یعنی TLG ،ICO و SOTC هستش . اون موجود عظیم جسه نشونی از TLG هستش . اون دختر ک مشخصا یوردا هستش و محیط هم نشونی از SOTC
البته مطمئنا GenDesign روی یه عنوانی کار می کنه . منکر این نیستم

ویرایش: الان ک تصویر اول رو دیدم به نظرم اون موجود عظیم جسه می تونه
Dormin
هم باشه !

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,087
لیست تروفیای بازیم منتشر شد
The Horned Boy
73_trophy.png