Wolfenstein II: The New Colossus

xygnxiv9h5mhcuw8wza9f.jpg

در مورد داستان بازی:

آمریکا، ۱۹۶۱
قتل ژنرال نازی‌ها Deathshead پیروزی کوتاهی برای شما به همراه داشته است. با وجود این شکست ها نازی‌ها همچنان در جهان حکومت میکنند. شما در نقش BJ Blazkowic هستید که ملقب به 'Terror-Billy' بوده و عضو مقاومت و آخرین امید بشریت برای آزادی هستید. تنها شما جرئت آن را دارید که اسلحه به دست تمام نازی ها را بکشید و انقلاب دوم آمریکا را ایجاد کنید.

آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
مسلما زیر 12 ساعت نیست و بنظر هم میاد این نسخه طولانی تر باشه ولی نبود بخش انلاین و این که بازی ارزش تکرار انچنانی هم نداره بنظرم 60 دلار پول اونم با وجود بی ارزش بودن پول ما نه اصلا نمیارزه
من خودم نسخه قبلی به همراه دی ال سیش رو گرفتم 10 دلار الانم می خوام دیسکشو از یکی از دوستام بگیرم:D
این چیزی که اینجا خوندم برام به شدت غیر قابل درک و غیر منطقی هست! اگر اینو 7 سال پیش می شنیدم مطمئنم بودم که توهم زدم ولی با افرادی که تازه با مفهوم گیم آشنا شدن و وارد دنیا بازی شدن دیگه توهم نیست متاسفانه! یاد اون دوران که نگرانی برای منقرض شدن بازی های تک نفره داستانی خصوصا تو سبک شوتر وجود داشت بخیر الان برعکس شده...

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
این چیزی که اینجا خوندم برام به شدت غیر قابل درک و غیر منطقی هست! اگر اینو 7 سال پیش می شنیدم مطمئنم بودم که توهم زدم ولی با افرادی که تازه با مفهوم گیم آشنا شدن و وارد دنیا بازی شدن دیگه توهم نیست متاسفانه! یاد اون دوران که نگرانی برای منقرض شدن بازی های تک نفره داستانی خصوصا تو سبک شوتر وجود داشت بخیر الان برعکس شده...
همین مونده یه فن بوی مایکرو و ضد ناتی به من بگه گیمر تازه وارد
منم درامدم ماهی 10 میلیون بدون خرج زندگی بود اره 200 تومن برا یه سینگل 12 ساعته چیزی نبود
اگه درامدت ماهی یک و نیم و هر ماه سه تا بازی به مجموع 600 تومن خریدی بدون این که بفروشی برا من فکت صادر کن

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
والا من چند ماه دستگام بن بود دیگه فکر هکی رو از سرم بیرون کردم
الانم که کلی بازی اومده و داره میاد مام هیچی دست به هویج داریم میگذرونیم D :
وضع خیلی بده اصلا نمیشه واسه یه بازی پول داد مخصوصا این که فقط سینگل باشه و 12 15 ساعت .
من خودم منتظر همین بازیم ارزون شه طلسم بازی نخریدنو بشکونم : (

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
منم درامدم ماهی 10 میلیون بدون خرج زندگی بود اره 200 تومن برا یه سینگل 12 ساعته چیزی نبود
اگه درامدت ماهی یک و نیم و هر ماه سه تا بازی به مجموع 600 تومن خریدی بدون این که بفروشی برا من فکت صادر کن
دوست عزیز حدس می زنم هنوز به بلوغ فکری نرسیده باشی منم تو سن تو بودم زود از کوره در می رفتم و عصبانی می شدم به هر حال جایی برای بحث حداقل برای من دیگه وجود نداره گذشت دوران این کارها فقط خواستم بگم بهتره خودت رو کنترل کنی... چند سال دیگه به همین کارهات میخندی :D
موفق باشی.

• Like
Reactions: porfesor

robb stark

کاربر سایت
May 3, 2013
2,845
نام
ایلیا
چه کسیم از درک و منطق حرف میزنه!اقایی که ادعا میکنی تو همه جا خدای منطق و فهمی و از اول خلق صنعت گیم همراهش بودی تا الان حداقل قبل فکت صادر کردن یادت نره چه پستا و تاپیکای مضحکی داری(پست تاریخیت درمورد انچارتد هنوز یاد همه هست بقیه شاهکارهات به کنار)!
امثال تو ادمای جالبین که همیشه خودشونو جدای بقیه ادما میدونن و تو رفتاراشون همیشه قصد خرد کردن بقیه رو دارن و برای اینکه حرف و کارای مسخره خودتونو بپوشونین از درک و منطق حرف میزنین!حداقلش قبلش برو پستا و تاپیکاتو یجوری جمش کن

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
دوست عزیز حدس می زنم هنوز به بلوغ فکری نرسیده باشی منم تو سن تو بودم زود از کوره در می رفتم و عصبانی می شدم به هر حال جایی برای بحث حداقل برای من دیگه وجود نداره گذشت دوران این کارها فقط خواستم بگم بهتره خودت رو کنترل کنی... چند سال دیگه به همین کارهات میخندی :D
موفق باشی.
ناموسا هنوز نقل و قول میکنی:|
تو اگه به بلوغ فکری رسیده بودی میرفتی کامنت بعدیه من رو میخوندی
نفست از جایه گرم بلند میشه برا من حرف از بلوغ فکری میزنی؟:|

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
والا مشکلات اقتصادی ما و ارزش پول آشغال ما که از کشور بورگینافاسو هم پایین تره ربطی به تیم سازنده نداره ! ( اونا اصلا ما رو داخل آدم حساب نمیارن و خرید های بازی هایی که این جا میشه به اسم امارات و ترکیه میشه و نه ایران و این جا نماینگی و هیچ چیزی خاص دیگه ای وجود نداره ) حتما هم یه بازی نباید که بخش آنلاین داشته باشه تا ارزش خرید داشته باشه یا نه !

تیم سازنده هم توانایی ساخت آفلاین و آنلاین رو در کنار هم نداره چون تعداد نفراتشون به اون حد نیست و در ضمن کار این تیم سازنده آفلاین ، آفلاین ، آفلاین هستش .......

وقتی به ریال حقوق میگیریم و به دلار + دلالی + هزار تا کوفت زهر مار دیگه خرید میکنیم و پول اضافه به دلار اصلی میاد روی اجناسی که از اون ور آب میان خب شکی نیست که بازی خریدن این جا به راحتی نیست و بازی که 200000 هزار تومن هم اگه در نظربگیریم مشخصه که گرونه ! اصولا این جا چی گرون نیست ! قبرم میخوایم بخریم گرون شده ! کلا مردن هم گرفتاری داره !!!!!!!!

کلا بخوایم قبول کنیم و قبول نکنیم نسل های جدید دارن میان و بازی های آنلاین دار روز به روز بیشتر و بیشتر طرفدار پیدا میکنن و بازی های آفلاین واقعا کم شدن و اگه هم باشن تیم های سازنده یه چیز سر سری میدن بیرون و کلک کار رو میکنن .

من خودم رو میگم و کاری به کسای دیگه ندارم که عشق آنلاینن و با آنلاین حال میکنن ( بیخود اعصابشون رو خورد نکنن و این همه بازی آنلاین زیاده شده و گوست ریکون و rainbow six که نسل هفتم که بخش داستانی بی نظیر آفلاین داشتن در نسل هشتم هم آنلاین شدن :-&:((:| و بازی های آفلاین دارن همین طور سقوط آزاد میکنن و خلاصه عصبانیت نداره و این همه بازی آنلاین !!! والا ما عشق آفلاین باز ها داریم سال به سال ضرر میبینیم ) من هر بازی که بخش آفلاین داره و بخش آنلاین هم داشته باشه شاید یکی دو ماه برم آنلاین بازی کنم و بعد دلم رو میزنه و اصلا دیگه نمیتونم برم طرفش !! ( البته میدونم که اکثریت این طور نیستن به خصوص نسل های جدید تر که ... بگذریم :|) من همین TLOU رو بخش آنلاینش رو دو ماهی بازی کردم و واقعا هم حرفه ای شده بودم و عالی بازی میکردم ولی بعد دلم رو میزد سریع ! یعنی هر چقدر میخواستم بازم ادامه بدم دیگه دلم راضی نمیشد ! همون بتلفیلد 4 هم خیلی بازی کردم و حرفه ای شده بودم ولی بعد دلم رو زد .... بازم میگم و هزاران بار میگم آنلاین خوبه ولی در کنار آفلاین و هر دو در کنار هم یکسان رشد کنن و پیشرفت کنن ولی هر چند همیشه این بخش آفلاینه که بیشتر و بیشتر باعث میشه صنعت گیم یه تکونی به خودش بده ! درست مثل منتشر شدن بازی هالف لایف 2 که کل صنعت گیم رو تو شوک فرو برد و همین طور TLOU و همین طور RDR و مکس پین و مافیا و خیلی بازی های دیگه در زمان خودشون باعث شدن صنعت گیم چند پله ای رو به جلو حرکت کنه و همین طور گیرز اف وار در نسل هفتم که وقتی منتشر شد همه شوکه شدن بودن از گرافیک و آنچارتد 2 و ...... و بازی های دیگه .

آخه چیه همش ! میری یه بازیکن رو میگیری تو یه محیط و قابلیت آپگرید لباس و اسلحه و و این چیزا و بعدش کل کل کشتن و لول بالاتر و بالاتر و اسلحه بهتر و من بهترینم و من کارم درسته و من میزنم میکشم و هدشاتر دیوانه ام و ...... !!!

من بشینم یک سال یه بازی رو آنلاین بازی کنم !! محاله ! برای من این طوره !

من برام یه بخش داستانی و قوطه ور شدن تو دنیای اون بازی و چالش برانگیز بودن اون بازی و این چیزاش از هزار تا بازی آنلاین مهم تر هستش !

صنعت گیم مدیون بازی های آفلاینه ! بازی هایی مثل هالف لایف 2 و مافیا و TLOU و GTA و RDR و رزیدنت اویل های قدیمی و آنچارتد و مکس پین و اسکایرم و ویچر ها و زلدا و صد ها بازی آفلاین دیگه هستش که باعث شده صنعت گیم پیشرفت کنه و بره جلو !!

بازی آنلاین !! ؟؟ خیلی هم خوبه ولی تو هزار تا پست گفتم باید باشه ولی در کنار بخش آفلاین و بخش آفلاین نباید قربانی بخش آنلاین بشه !! بخش آنلاین خوبه و کنار دوستان دیگه میشینیم و بازی میکنیم و حالش رو میبریم و شرکت ها و استدیو ها هم اشکالی نداره پول پارو میکنن و بازم اشکالی نداره ولی خب این همه سود میکنن برن به بازی های آفلاین هم اهمیت بدن .

حالا دوستان آنلاین باز عشق آنلاین جواب بدن !!؟؟ چه طوره که این همه بازی آنلاین اومده و در کنارش بخش داستانی آشغال داشته کسی ناراحت نشده ؟؟! ولی یه بازی حالا میخواد بیاد که بخش آفلاین خالص داره انقدر ناراحت کننده هست براشون !!

والا من TLOU بخش آنلاین رو این همه بازی کردم هیچ خاطره ای ازش برام به جا نموند ولی همون بخش داستانی TLOU صد ها و صد ها قسمت هاش هست که برام خاطره شده و تو ذهنم مونده ! یا بازی دارکنس که صحنه کشته شدن جنی بدترین و تلخ ترین خاطره بازی های کامپیوتری برای من هستش .

من یه چیزی به دوستان بگم و همین بازی DEAD SPACE 2 که یکی از سازندگان قبلیش گفته بود 60 میلیون دلار هزینه ساخت داشته و فروش خوب 4 میلیونی داشته ولی استدیوش سود آن چنانی نکرده و از این صحبت ها !!! ( اگه نسخه 2 سود نمیکرد که آخه نسخه سومش ساخته نمیشد !!! و صد البته نسخه سوم به خاطر حرص و طمع بیشتر رفتن کواپ محور و آنلاین محورش کردن و با سر خوردن زمین ) نسخه دومش سود کرد خیلی هم خوب سود کرد ! من شک ندارم ولی ناشر گفت ایول این نسخه 1 و 2 که خوب سود کرده و حالا که اسم این باز سر زبون ها افتاد از نامش استفاده کنیم و بریم همین بازی رو هم ببریم به طرف کواپ و آنلاین !!!:| که خب این بار با سر خوردن زمین و بازی ترسناک رو چه به کواپ و آنلاین آخه :-&:|:))

بذارید بگم داستان چیه ! یه زمانی بازی های آفلاین ساخته میشدن با هزینه زیاد و بازی اگه خوب بود صد در صد فروش خوبی هم میکرد و ناشر و استدیوش هم سود میکردن ولی از یه زمانی به بعد با گسترش اینترنت و پر سرعت شدن اینترنت و همین طور بعد سازنده ها دیدن میتونن یه چند تا مپ بسازن و اسلحه و وسایل نقلیه و آپگرید کردن اسلحه اینا بعدش میبینین با هزینه ساخت بسیار کم تر میتونن سود وحشتناک بیشتری به جیب بزنن ! البته این وسط تقاضای بازار و گیمر های نسل جدید چنین چیزی رو به دنبال خودش داره و کلا گیمر های جدید و جدید تر فکر کنم یه روزی برسه بگن !! ....... بابا ؟؟ این بازی های آفلاین چی بودن ؟ چه شکلی بودن ؟ بازی آفلاین یعنی چی اصلا ؟ :| بعد منم یوتیوب رو نشونش میدم و بازی های آفلاین رو بهش نشن میدم !!

بابا حتی بازی بسیار بسیار معروف و پر آوازه ماشین GT هم که زمانی اون کریر معروفش زبان زد عام و خاص بود شد این نسخه جدیدش آنلاین !!! :)) این نسل هشتم والا کسایی که باید معترض باشن آفلاین باز ها هستن و نه آنلاین باز ها !!!

یه زمانی میرفتیم کلوب و بش کریر GT رو دوستان دیگه بازیش میکردن و ما هم نگاه میکردیم و انقدر بخش کریرش شوکه کننده بود یعنی موقع دیدن کریر GT و گرافیکش اون موقع دقیقا این طوری بودیم :eek:

من شک ندارم همون بازی DEAD SPACE 2 هم سود خوبی کرده بود ولی ناشرش میخواست سود بیشتر و بیشتر و بیشتر و بیشتر کنه !! حرص و طمع کمپانی ها و انسان ها بی نهایته !

همون VALVE عوضی به خاطر همون هالف لایف معروف شد ! بازیش فروشش هم عالی بود و سود عالی هم به جیب زد ولی از وقتی استیم زد و از این طریق سود دیوانه واری کسب کرد دیگه بیخیال ساخت بازی های داستانی و آفلاین محور شد ! و سرانش هیچ اهمیتی به ما ندادن و هیچ ارزشی برای ما قائل نشدن و شاهکار هالف لایف رو نیمه کاره رها کردن و به کمای ابدی رفت !

انقدر گول این سازنده ها رو نخورین و همش میگن با بی پولیم و بدبختیم و گناه داریم و از این صحبت ها !! اکثریتشون ( نه همشون ) حرص و طمع دیوانه واری گرفته و میخوان پول بیشتر و بیشتر و بیشتر در بیارن و بعد میبینن کمپانی روبروشون یه بازی آنلاین آشغال ساخته که هزینه ساختش کمه ! ولی در عمل سود میکنه همون بازی دیوانه وار و خب ناشر های دیگه میگن چرا که نه ؟؟ ما هم همین کار رو میکنیم و سود میکنیم و سود میکینم و سود میکنیم !! نه یکم !! نه دو کم !! بلکه هزاران هزار برابر ...........

امیدوار نسل نهم نسل بهتری باشه ! ولی خب چشم من زیاد آب نمیخوره و شرایط شاید پیچیده و پیچیده تر هم بشه ......

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
فن بوی مایکرو و ضد ناتی کافر و مفسد فی الارض هست؟ فن بوی مایکرو و ضد ناتی نمیتونه گیمر باشه؟
یه جوری شما جواب بقیه رو میدی انگار یا مرجع ارسال فکتی یا دانای کلی یا دایره المعارف گیمی یا عقل کل و خدای گیمرا! طرف داره از وولف میگه میای میگی طرفتو بشناس داری کیو نقل قول میکنی :/
حرفی هم که شما زدی صرفا نظر شخصی خودتون هست. اینکه برا شما یه اکشن 12 ساعته 200 تومن نمی صرفه صبر کن آف بوخوره بخر یا نخر به خودت مربوطه.
ولی اینکه بیای بگی "این بازی به این دلیل ارزش تکرار نداره" در صورتی نه بازیش کردی و نه دیدیش میشه بیانیه و فکت دادن! این دیگه نظر شخصی نیست که طرف بیاد بگه آره نظر شما محترمه!
وقتی اینطوری نظر میدی بقیه هم حق دارن پستتونو نقل قول کنن. حالا میخوای حسن روحانی باش یا مامور شهرداری!

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اینو بخونید...بشدت ثواب داره :D:
Adding multiplayer would "dilute" Wolfenstein's storytelling
"The only way we can create these super immersive narrative experiences is if we can solely focus on the single-player," he said. "Having a multiplayer component in this work process would just dilute it all. That's the danger if you try to do two things at once
"We just keep our heads together, and focus on making a really good single-player game... Doing our thing is what makes the game great"
این مقاله دقیقا امروز منتشر شده...فک کنم می‌دونستن که همچین بحثی توی بازیسنتر پیش میاد :D
منم به شخصه دوست دارم فقط یه سینگل پلیر یا یه مولتی پلیر که بصورت اختصاصی تمام تمرکز تیم سازنده روش بوده رو تجربه کنم تا اینکه دو تا بخش سینگل و مولتی آبکی رو توی بازی شاهدش باشم...حالا مدت زمانش هر چقدر میخواد باشه.
البته باید قبول کرد که اولویتا فرق داره و هر کسی دنبال یه چیز نیست...شاید یه نفر فقط بدنبال سرگرم شدنه...حالا مهم نیست داستان خوب باشه یا کیفیت چیزی که داره تجربه می‌کنه بالا باشه...همین که سرگرمش کنه و حواسش رو از دور و برش پرت کنه کافیه.
این شاید واسه خیلی از ماها ناخوشایند باشه ولی واقعیته و درصد بالایی از افرادی که بازی میخرن، اولویتشون همینه...کاری هم نمیشه کرد.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
فن بوی مایکرو و ضد ناتی کافر و مفسد فی الارض هست؟ فن بوی مایکرو و ضد ناتی نمیتونه گیمر باشه؟
یه جوری شما جواب بقیه رو میدی انگار یا مرجع ارسال فکتی یا دانای کلی یا دایره المعارف گیمی یا عقل کل و خدای گیمرا! طرف داره از وولف میگه میای میگی طرفتو بشناس داری کیو نقل قول میکنی :/
حرفی هم که شما زدی صرفا نظر شخصی خودتون هست. اینکه برا شما یه اکشن 12 ساعته 200 تومن نمی صرفه صبر کن آف بوخوره بخر یا نخر به خودت مربوطه.
ولی اینکه بیای بگی "این بازی به این دلیل ارزش تکرار نداره" در صورتی نه بازیش کردی و نه دیدیش میشه بیانیه و فکت دادن! این دیگه نظر شخصی نیست که طرف بیاد بگه آره نظر شما محترمه!
وقتی اینطوری نظر میدی بقیه هم حق دارن پستتونو نقل قول کنن. حالا میخوای حسن روحانی باش یا مامور شهرداری!
داداش گل طرف اومده گفته بنظرتون بخرم؟
منم نظرم رو گفتم با توجه به نظر من 200 تومن نه نمیارزه این میشه نظردرسته؟ یکی هم میگه کیفیت کار خیلی بالاست تو همین 12 ساعت پس میارزه
دیگه نقل و قول کردن نظر من از کجا در اومد
بنظر من ارزش تکرار بازی پایینه چون بازی بنظر من خطیه و دارای تنوع انتخاب بالا هم نیست پس ارزش تکرارش پایینه این نظر منه منم نظرم رو درمورد خریدش گفتم

• Like
Reactions: The Pale King

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
اینو بخونید...بشدت ثواب داره :D:
Adding multiplayer would "dilute" Wolfenstein's storytelling

این مقاله دقیقا امروز منتشر شده...فک کنم می‌دونستن که همچین بحثی توی بازیسنتر پیش میاد :D
منم به شخصه دوست دارم فقط یه سینگل پلیر یا یه مولتی پلیر که بصورت اختصاصی تمام تمرکز تیم سازنده روش بوده رو تجربه کنم تا اینکه دو تا بخش سینگل و مولتی آبکی رو توی بازی شاهدش باشم...حالا مدت زمانش هر چقدر میخواد باشه.
البته باید قبول کرد که اولویتا فرق داره و هر کسی دنبال یه چیز نیست...شاید یه نفر فقط بدنبال سرگرم شدنه...حالا مهم نیست داستان خوب باشه یا کیفیت چیزی که داره تجربه می‌کنه بالا باشه...همین که سرگرمش کنه و حواسش رو از دور و برش پرت کنه کافیه.
این شاید واسه خیلی از ماها ناخوشایند باشه ولی واقعیته و درصد بالایی از افرادی که بازی میخرن، اولویتشون همینه...کاری هم نمیشه کرد.
اینا چرا نمیان درمورد قیمت بازی بحث کنن؟
یه شرکت میاد بالا 120 میلیون دلار هزینه میکنه هر دو بخش رو با بالاترین کیفیت میذاره با قیمت 60 دلار اینا نصف این هزینه رو نکردن بازم قیمتش 60 دلاره
نبود بودجه و وقت و تمرکز رو یک بخش بهانست برای پیچوندن کم کاری
اصلا کجایه دنیا گفتن اگه هر رو دو بخش کار کنی کیفیت کار پایین میاد؟ چندین بازی هست هر دو بخش بالاترین سطح ممکن رو دارن
بودجت کمه کم کاری هم کردی قیمت بازیت رو بیار پایین نه بده 60 دلار
منم اگه هفته دیگه میام نظرم رو درمورد بازی میگم و صد درد صد هم همش تعریفه و نمره ای میدم میام بر اساس قیمت 30 دلاری میدم چون خودم بیشتر از براش هزینه نمیکنم وگرنه برا اساس قیمت 200 تومنی حسابی هم سازنده هایه بازی رو میکوبم
بخدا اگه قیمت این بازی بود 30 دلار من حرفی نمیزدم
اصلا حرف من فقط مختص به بخش داستانی نیست داداش
استاروارز 1 فقط بخش مولتی داشت ولی محتوا نابود بود پس 60 دلار نمیارزه محتوایی که اون ارئه میداد فوقش 30 تا میارزید
این که بیایی بگی خب من الان هر دو بخش رو گذاشتم پس قیمت 60 دلار کی گفته؟ اول ببین کیفیت کارت چقدره چقدر هزینه کردی چه نتیجه ای گرفتی
این که تو میگی طرف فقط می خواد سرگرم بشه کاملا غیرمنطقیه اساسین سیندیکت هم منو 30 ساعت سرگرم کرد ولی قبل از ریلز من محتوا رو دیدم گفتم 60 دلار نمیارزه صبر کردم شد 10 دلار گرفتم

آخرین ویرایش:

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
میخواستم نقدی براتون بنویسم با این وضع مسخره ی کامنت ها که حریم خصوصی انتخاب شخصی فرد هنوز تعریف نشده هست بیخیالش شدم از اونطرفم پست های با ارزش محو میشن بین پست های بی ارزش مثل جریان یه گوجه گندیده همه سالم ها رو خراب میکنه.
بقیه دوستان بازی کردن نظرشونو بگن اینسری من اولی نباشم که بازی رو تجربه کرده چی میشه مگر:smirk:

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
کلا استودیو های بتسدا تخصصی تو ساخت مولتی چلیر ندارن ولی واقعا این استودیو واسه سینگل بازا یک نعمته بازی هاش امیدوارم متاش هم بالا بشه خوب بفروشن بازی های بتسدا فقط انجینشون خیلی بد و غیر بهینه است

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اینا چرا نمیان درمورد قیمت بازی بحث کنن؟
یه شرکت میاد بالا 120 میلیون دلار هزینه میکنه هر رو بخش رو با بالاترین کیفیت میذاره با قیمت 60 دلار اینا نصف این هزینه رو نکردن بازم قیمتش 60 دلاره
نبود بودجه و وقت و تمرکز رو یک بخش بهانست برای پیچوندن کم کاری
اصلا کجایه دنیا گفتن اگه هر رو دو بخش کار کنی کیفیت کار پایین میاد؟ چندین بازی هست هر دو بخش بالاترین سطح ممکن رو دارن
بودجت کمه کم کاری هم کردی قیمت بازیت رو بیار پایین نه بده 60 دلار
منم اگه هفته دیگه میام نظرم رو درمورد بازی میگم و صد درد صد هم همش تعریفه و نمره ای میدم میام بر اساس قیمت 30 دلاری میدم چون خودم بیشتر از براش هزینه نمیکنم وگرنه برا اساس قیمت 200 تومنی حسابی هم سازنده هایه بازی رو میکوبم
بخدا اگه قیمت این بازی بود 30 دلار من حرفی نمیزدم
اصلا حرف من فقط مختص به بخش داستانی نیست دادش
استاروارز 1 فقط بخش مولتی داشت ولی محتوا نابود بود پس 60 دلار نمیارزه محتوایی که اون ارئه میداد فوقش 30 تا میارزید
این که بیایی بگی خب من الان هر دو بخش رو گذاشتم پس قیمت 60 دلار کی گفته؟ اول ببین کیفیت کارت چقدره چقدر هزینه کردی چه نتیجه ای گرفتی
این که تو میگی طرف فقط می خواد سرگرم بشه کاملا غیرمنطقیه اساسین سیندیکت هم منو 30 ساعت سرگرم کرد ولی قبل از ریلز من محتوا رو دیدم گفتم 60 دلار نمیارزه صبر کردم شد 10 دلار گرفتم
چرا اتفاقا چندین و چندبار به اعتراض‌هایی که به قیمت بازیهاشون شده، خیلی رک جواب دادن: اگه دوست ندارید و به نظرتون ارزش نداره، نخرید! خیلی راحت...:D این اساس زندگیه...درست همونطوری که وقتی Skyrim Special Edition با قیمت 60 دلار عرضه شد، نخریدمش. چیزی که به نظرت ارزششو داره رو میتونی بخری و اگه دوست نداری میتونی نخری...مثلا من که خیلی راحت 20 دلار واسه What Remains of Edich Finch که بازیش کلا 2 ساعته دادم ولی عمرا 60 دلار به مثلا 2 Destiny یا 1 Battlefield نمیدم... من مشکلم با نظر تو اینه که داری میگی هر چی بازی زمانش بیشتر باشه ارزش خریدش بیشتره و اگه زمانش کمتر باشه باید قیمتش کمتر باشه...اگه اولویتت زمان طولانیه میتونی بری اینجور بازیا رو بخری ولی دیگه نمیتونی بگی "چون این بازی زمانش کمه باید قیمتش کمتر باشه چون من همه چیو با زمان و تعداد ساعت‌های بازی می‌سنجم" :|
مثل اینه که بری سینما و یارو بگه این فیلم 150 دیقیست پس قیمت 15 دلاره و این فیلم که 100 دیقست، 10 دلاره :| حالا مهم نیست که 50 دیقه از اون فیلمه، مضحرف محض باشه یا باکیفیت باشه :|

اونایی که 120 میلیون دلار هزینه می‌کنن و به قول خودت هر دو بخش رو با بالاترین کیفیت می‌سازن، بازار هدف خیلی بزرگتری رو نشونه گرفتن...هم افرادی که مولتی دوست دارن و هم سینگل بازا رو ترغیب به خرید می‌کنن...اینطوری خیلی بیشتر سود و فروش میکنن. حالا شاید یه استدیو و شرکت می‌خواد فقط هدف‌گذاریش روی سینگل بازا باشه... حالا عنوانی که با این کار و پایبند بودن به ریشه‌هاش، بازار هدفش نصف شده، قیمتش هم باید نصف بشه؟ :D دیگه اینطوری باید جمع کنن برن پی کارشون یا اینکه کاری که بقیه دارن انجام میدن رو انجام بدن...یه سری اصیل و قدیمی رو با یه سینگل آبکی و یه مولتی زورکی نابود کنن و بعدش بشینن با پولای خریدای درون ‌برنامه‌ای حالشو ببرن...
بعدشم تو فقط همون 60 دلار رو می‌بینی...دیگه نمی‌بینی که همین بازی‌هایی که هر دو بخش رو دارن، بعد از پرداخت همون 60 دلار با ارزش، با فروش Microtransactions و لوت باکس و DLCهایی که از خود بازی اصلی جدا کردن، دوباره جیباتو خالی می‌کنن...یعنی اگه تجربه‌ی کامل رو می‌خوای باید خیلی بیشتر از 60 دلار رو بپردازی.
بحث بازیای فرست پارتی هم که کلا فرق می‌کنه چون اینجور بازیا معمولا غیر از فروش خودشون، هدفشون سیستم سلر بودن هم هست و تا جایی که ممکنه توسط ناشرای فرست پارتی ساپورت میشن و ...
Wolfenstein از 35 سال پیش معمولا سینگل بوده و تا الان هم خداروشکر سینگل مونده...مولتی چیزی نیست که طرفدارای این سری ازش انتظار دارن و Bethesda هم کاملا ازش خبر داره...
وقتی منابع محدود هستش، اگه روی دو بخش کار کنی، تمرکز کافی رو بخش اصلی قرار داده نمیشه و به بازی لطمه وارد میشه، خیلی چیز ساده‌ایه :D استثناهایی وجود داره که منابعشون محدود نیست و بازار هدف بزرگتری دارن، یا مثل فرست پارتی هستن...اینا میتونن روی هر دو بخش کار کنن...ولی بازم من نظرم اینه که اینجور استدیوها هم اگه کل تیمشون روی یه بخش کار کنه، نتیجه خیلی خفن‌تر میشه تا اینکه استعدادها و منابع بین دو بخش تقسیم بشن...مثل اینکه که بین یه بازی خفن و دو تا بازی متوسط یکی رو انتخاب کنی...معلومه خب خفنه رو انتخاب می‌کنی :D
همونطور که خودت گفتی کاملا میتونی بازیو با قیمت 30 دلار توی تخفیفا یا بصورت شیرینگ بخری...هیچ مشکلی هم با این قضیه ندارم ولی اینکه می‌گی باید مولتی اضافه کنن و این کم‌کاریشون رو نشون میده، اصلا قابل قبول نیست چون ارزش بازی صرفا با اضافه شدن مولتی بالاتر نمیره و خیلی المان‌های مهمتری هستن که خیلیای دیگه از جمله خودم، بهشون اهمیت میدیم و خیلی بیشتر از مدت زمان بازی واسمون مهمه. مثلا DOOM نه تنها با اضافه شدن مولتی ارزشش بالاتر نرفت، بلکه بیشترین ضربه رو از همین مولتی خورد...تقریبا همه‌ی نقدا مشکل اصلی‌شون همین مولتی بود و طرفدارا هم که از DOOM مثل همیشه یه کمپین خفن انتظار دارن...نه یه مولتی زورکی که بیشتر به Quake شبیه هستش تا DOOM! الان مطمئن باش که اگه منابع و زحمتی که برای مولتی DOOM صرف شد رو میزاشتن رو کمپین بازی، حتی با یه تجربه خفن‌تر مواجه میشدیم.
بعدشم تو هنوز بازیو تجربه نکرده چطور میتونی بگی کم‌کاری صورت گرفته؟ چون مولتی نداره و همه تمرکزشون رو گذاشتن روی سینگل کم‌کاری کردن؟ راستی ارزش تکرار بازیو از کجا متوجه شدی؟ :D
کلا استودیو های بتسدا تخصصی تو ساخت مولتی چلیر ندارن ولی واقعا این استودیو واسه سینگل بازا یک نعمته بازی هاش امیدوارم متاش هم بالا بشه خوب بفروشن بازی های بتسدا فقط انجینشون خیلی بد و غیر بهینه است
آره...فک کنم Quake هم از دستشون در رفته :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر