Life Is Strange : Before the Storm

z99o_dims.jpg

سازنده: Deck 9 Games
ناشر: Square Enix
Platforms : PS4 , X1 , PC
تاریخ عرضه:
اپیزود اول : 31August 2017
ایپزود دوم : 19October 2017

بعد از موفقیت بازی Life Is Strange در سال 2015 و استقبال گیمرها از بازی ، درخواست های زیادی برای ادامه و یا روایت قضایای پیش از آمدن مکس (شخصیت اصلی نسخه ی اول) به Arcadia Bay مطرح شد.
هرچند LIS2 همان زمان تایید لفظی شد ، اما چندی پیش لیک هایی در رابطه با داستان گذشته به روی اینترنت رفت.

Before the Storm داستان کلوئی و ریچل را قبل سه سال از بازگشت مکس به شهر روایت میکند. هرچند پایان داستان برای آن هایی که LIS را بازی کرده اند مشخص است، اما روابط کاراکترها و احساساتی که در بازی وجود دارد ، تجربه ای جدید را رقم خواهد زد.
در BtS ما در نقش کلوئی بازی میکنیم، و خبری از کنترل زمان نیست! پس هیچ کدام از انتخاب های ما قابل برگشت نیست!

این عنوان در 3 ایپزود منتشر خواهد شد و توسط استودیو Deck 9 Games ساخته میشود.

آخرین ویرایش:

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,655
نام
Moein
بعد از منفجر شدن مغزم سر ِ شماره اول و مکس و کلویی دیگه عمراً بتونم وایسم تا اپیسود اپیسود بازی کنم !

چجوری صبر میکنید شماها؟ :D یا باید وایسم بازی فیزیکی منتشر بشه ؛ یا اینکه مثلا 1 هفته قبل اودن اپیسود اخر بگیرمش .

پ.ن : اهنگ تم شماره اول قشنگ تو گوشیم همش پلی میشه ..
قطعا سخت ترین انتظار دنبا ، صبر کردن برای رلیز اپیزود بعدیه این بازیه :D
بازی واقعا فوق العادس از هر نظر.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,246
نام
امیر حسین
بعد از منفجر شدن مغزم سر ِ شماره اول و مکس و کلویی دیگه عمراً بتونم وایسم تا اپیسود اپیسود بازی کنم !

چجوری صبر میکنید شماها؟ :D یا باید وایسم بازی فیزیکی منتشر بشه ؛ یا اینکه مثلا 1 هفته قبل اودن اپیسود اخر بگیرمش .

اصلا همین انتظاره لذت بخشه!:-" به مدت یک بازه ی زمانی، لذت بازی کردنش رو میبریم:-" خیلی خوبه کلا! پیشنهاد میکنم الان بگیری>:)

تم شماره اول رو من هرچی میگرفتم صداشون به نظرم خیلی پایین بود! نمیدونم چرا:( وگرنه کیه که بدش بیاد اصلا ورژن یک ساعته رو بگیره و آرامش مطلق رو حس کنه:x

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
قطعا سخت ترین انتظار دنبا ، صبر کردن برای رلیز اپیزود بعدیه این بازیه :D
بازی واقعا فوق العادس از هر نظر.

من که فعلا نگرفتم ولی رسما شماره اول یجزو تاپ 3 بازیهای نسل بود برام .

اصلا همین انتظاره لذت بخشه!:-" به مدت یک بازه ی زمانی، لذت بازی کردنش رو میبریم:-" خیلی خوبه کلا! پیشنهاد میکنم الان بگیری>:)

تم شماره اول رو من هرچی میگرفتم صداشون به نظرم خیلی پایین بود! نمیدونم چرا:( وگرنه کیه که بدش بیاد اصلا ورژن یک ساعته رو بگیره و آرامش مطلق رو حس کنه:x

از یه طرف حس میکنم این انتظار و تو کف موندن خودش زمان عرضه اپیسودا یه حس هیجان انگیزی بوجود میاره. نمیدونم والا :D

اصلاً فوق العاده س امیر . شبا پلی میکنم انصافا خیلی ارامش عجیبی داره .

• Like
Reactions: Akiba

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
من هم دیشب اپیزود رو تموم کردم، داستان داره خیلی خوب پیش میره، بسی راضیم:D
اول اپیزود که نذاشتم ریچل به خاطر من تنبیه بشه و مثل شیر پریدم جلوی روی مدیر و هر چی از دهنم میومد بیرون گفتم، البته اخراج هم شدم ولی ارزشش رو داشت:))
تئاتر هم با این که مرز های Cheesiness رو درنوردیده بود، ولی خیلی باهاش حال کردم.
الیوت هم که نشون داد مثل وارن بدبخت و بیچارست، از این به بعد سعی می کنم یه خورده بهش بیشتر توجه کنم تا یه وقت نره خودکشی چیزی کنه:))
سخت ترین انتخاب اپیزود هم برای من انتخاب برای مداخله کردن توی کتک خوردن Drew بود، که آخر هم توی اتاق موندم و بعدش هم پول رو برگردوندم.
هنوز هم مشخص نیست که قضیه کلاغ ها چیه، اصلاً توی داستان موارد Supernatural وجود داره یا نه.
در ضمن کی گفته خبری از جفرسون نیست؟ توی رادیویی که توی Junkyard پیدا می کنید در مورد جفرسون و واحد های عکاسیش توضیح داده میشه.
ولی هایلایت این قسمت به نظرم قسمت آخر اپیزود و سر شام بود و این که چجوری به این سرعت شام معمولی به جهنم تبدیل شد:| تکه عصبانی شدن ریچل رو خیلی خوب دراوردن.
سورپرایز آخرش هم که فکر نمیکنم کسی از قبل پیش بینی کرده بود، باید دید داستان رو به کجا میخوان پیش ببرن.
با این همه وقتی دارم داستان رو پیش میبرم و به دیالوگا و اتفاقایی که میفته میخندم و یادم میاد آخر و عاقبت ریچل چیه یه دفعه از این رو به اون رو میشم:((

اصلاً صبر کردن برای اپیزودها خودش جزئی از بازیه! خوندن تئوری ها و نظرات دیگران لذت عجیبی داره:D
آهنگ های BTS هم هیچ کم و کسری از آهنگای LIS ندارن! عجیب آرامش بخشن.
Episode 1:
"Are you ready for this" Pretty Vicious
"No Below" Speedy Ortiz
"Through the Cellar Door" Lanterns on the Lake
"Departure" Daughter
"Dreams of William" Daughter

Episode 2:
“Taking you there” Broods
“No Care” Daughter
“Youth” Daughter
“Nothing Wrong” Pisshead
“Burning the Midnight Oil” Thomm Jutz & Peter Cronin
“A Hole in the Earth” Daughter
“All I Wanted” Daughter
“Improve” Daughter

آخرین ویرایش:

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
اول اپیزود که نذاشتم ریچل به خاطر من تنبیه بشه و مثل شیر پریدم جلوی روی مدیر و هر چی از دهنم میومد بیرون گفتم، البته اخراج هم شدم ولی ارزشش رو داشت:))
تئاتر هم با این که مرز های Cheesiness رو درنوردیده بود، ولی خیلی باهاش حال کردم.
الیوت هم که نشون داد مثل وارن بدبخت و بیچارست، از این به بعد سعی می کنم یه خورده بهش بیشتر توجه کنم تا یه وقت نره خودکشی چیزی کنه:))
سخت ترین انتخاب اپیزود هم برای من انتخاب برای مداخله کردن توی کتک خوردن Drew بود، که آخر هم توی اتاق موندم و بعدش هم پول رو برگردوندم.
هنوز هم مشخص نیست که قضیه کلاغ ها چیه، اصلاً توی داستان موارد Supernatural وجود داره یا نه.
در ضمن کی گفته خبری از جفرسون نیست؟ توی رادیویی که توی Junkyard پیدا می کنید در مورد جفرسون و واحد های عکاسیش توضیح داده میشه.
ولی هایلایت این قسمت به نظرم قسمت آخر اپیزود و سر شام بود و این که چجوری به این سرعت شام معمولی به جهنم تبدیل شد:| تکه عصبانی شدن ریچل رو خیلی خوب دراوردن.
سورپرایز آخرش هم که فکر نمیکنم کسی از قبل پیش بینی کرده بود، باید دید داستان رو به کجا میخوان پیش ببرن.
با این همه وقتی دارم داستان رو پیش میبرم و به دیالوگا و اتفاقایی که میفته میخندم و یادم میاد آخر و عاقبت ریچل چیه یه دفعه از این رو به اون رو میشم:((

اصلاً صبر کردن برای اپیزودها خودش جزئی از بازیه! خوندن تئوری ها و نظرات دیگران لذت عجیبی داره:D
Episode 1:
"No Below" Speedy Ortiz
"Departure" Daughter

Episode 2:
“No Care” Daughter
“Youth” Daughter
“Nothing Wrong” Pisshead
“All I Wanted” Daughter
“Improve” Daughter

دقیقا بزرگترین ضدحال BTS همین مشخص بودن آینده کارکتر هاس. یجورایی انتخاب ها برای من احساس پوچ بودن دارن وقتی از آینده شخصیت ها خبر دارم

ps: فیلم Before I Fall 2017 ببنید. حال و هواش مثل این بازی هست.

• Like
Reactions: miladdej

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
اپیزود دوم نیز به پایان رسید :D
بدترین اتفاقی که واسم افتاد این بود که وقتی اپیزود دو داشت دانلود میشد رفتم تو بخش activity feed استیم و یه بنده خدایی همه قسمتای مهم بازی رو ازش اسکرین شات گرفته بود و بدون قابلیت اسپویلر گذشته بود :| قبل از تجربه‌ی اپیزود از تئاتر تا اون kiss برام اسپویل شد :|:|
یه چیزی که خیلیا نمیفهمن استفاده کردن ریچل از کلویی هست. ریچل مثل مکس یه دختر ساده نیست و واسه رسیدن به هدفش از هر کسی استفاده میکنه. اگه یادتون باشه تو نسخه‌ی اصلی هم فهمیدیم ریچل علاوه بر کلویی با فرنک هم رابطه‌ی عاشقانه داشته. علاوه بر این با جفرسون هم رابطه‌ی عاشقانه داشته تا به هدفش یعنی پیشرفت تو مدلینگ و رفتن به خارج از Arcadia Bay برسه. جالبه تنها کسی که از رابطه‌ی فرنک با ریچل خبر نداشت کلویی بود و جفرسون و نیتن به خوبی جزئیات این رابطه رو میدونستن. نمیدونم ریچل چرا از دست پدرش عصبیه چون رفتار خودش خیلی شباهت داره به پدرش :D

آخرین ویرایش:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
من تا وسطای اپیزود دوم بازی کردم بقیش رو هنوز وقت نکردم ولی یه چیزی رو کاملا مطمئن شدم اونم نمره خیلی خوبیه که "دِک ناین" واسه ساخت این بازی می گیره ! واقعا فراتر از انتظارات ظاهر شدن.^:)^

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
دقیقا بزرگترین ضدحال BTS همین مشخص بودن آینده کارکتر هاس. یجورایی انتخاب ها برای من احساس پوچ بودن دارن وقتی از آینده شخصیت ها خبر دارم
البته همین موضوع دونستن آخر و عاقبت کاراکتر ها نکته منفی حساب نمیشه. خود من همیشه وقتی به بازی هایی که تا این حد به داستان متکی هستن مثل LIS فکر میکنم، پایانشون فقط یکی از چیزاییه که یادم میاد، توی طول بازی هم کلی اتفاق مهم و به یاد موندنی میفته. الان هم توی BTS داریم راه رسیدن کاراکتر ها به کاراکترهای سه سال دیگشون رو میبینیم و اگه همه مثل من الان که شخصیت کاراکتر ها رو میبینن وقتی به عاقبتشون فکر میکنن اعصابشون خرد میشه، یعنی نویسنده ها کاری کردن که الان به کاراکترها مخصوصاً ریچل( که قبلاً توی بازی اصلی به سرنوشتش چندان اهمیتی نمیدادیم:|) اهمیت میدیم و همین یعنی کارشون رو خوب انجام دادن.
اپیزود دوم نیز به پایان رسید :D
بدترین اتفاقی که واسم افتاد این بود که وقتی اپیزود دو داشت دانلود میشد رفتم تو بخش activity feed استیم و یه بنده خدایی همه قسمتای مهم بازی رو ازش اسکرین شات گرفته بود و بدون قابلیت اسپویلر گذشته بود :| قبل از تجربه‌ی اپیزود از تئاتر تا اون kiss برام اسپویل شد :|:|
یه چیزی که خیلیا نمیفهمن استفاده کردن ریچل از کلویی هست. ریچل مثل مکس یه دختر ساده نیست و واسه رسیدن به هدفش از هر کسی استفاده میکنه. اگه یادتون باشه تو نسخه‌ی اصلی هم فهمیدیم ریچل علاوه بر کلویی با فرنک هم رابطه‌ی عاشقانه داشته. علاوه بر این با جفرسون هم رابطه‌ی عاشقانه داشته تا به هدفش یعنی پیشرفت تو مدلینگ و رفتن به خارج از Arcadia Bay برسه. جالبه تنها کسی که از رابطه‌ی فرنک با ریچل خبر نداشت کلویی بود و جفرسون و نیتن به خوبی جزئیات این رابطه رو میدونستن. نمیدونم ریچل چرا از دست پدرش عصبیه چون رفتار خودش خیلی شباهت داره به پدرش :D
اتفاقاً خودم هم توی این اپیزود به یاد رابطه ریچل با فرنک افتادم:D نمیدونم چجوری میخوان این موضوع هم توی اپیزود سوم بچپونن و توجیه کنن، ولی از این موضوع مطمئنم که نویسنده ها وقتی میخواستن سناریو BTS رو بنویسن و یاد فرنک و رابطه ش هم افتادن، با خودشون فکر کردن ای کاش چنین چیزی اصلاً وجود نداشت:| هر چی فکر می کنم میبینم همین رابطه اصلاً دلیلی برای وجودش توی بازی اصلی هم نبوده، فقط یه راه چیپ برای عصبانی کردن کلویی تو آخر اپیزود سه LIS بوده، خود نویسنده های بازی اصلی هم احتمالاً هیچوقت فکر نمی کردن ریچل یه وقت به چنین کاراکتر مهمی تبدیل بشه، پس هر کاری خواستن کردن و الان هم دارن عواقب بی فکریشونو میبینن. اصلاً رابطه فرنک قبل از آشنایی با کلویی بوده، یا بعدش؟ واقعاً با شخصیتی که الان از ریچل ساختن چندان همخوانی نداره، مگر این که به طور معجزه آسایی توی اپیزود سه رابطه ریچل و کلویی شکرآب بشه>:)

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,092
نام
MohammadAli
اتفاقاً خودم هم توی این اپیزود به یاد رابطه ریچل با فرنک افتادم:D نمیدونم چجوری میخوان این موضوع هم توی اپیزود سوم بچپونن و توجیه کنن، ولی از این موضوع مطمئنم که نویسنده ها وقتی میخواستن سناریو BTS رو بنویسن و یاد فرنک و رابطه ش هم افتادن، با خودشون فکر کردن ای کاش چنین چیزی اصلاً وجود نداشت:| هر چی فکر می کنم میبینم همین رابطه اصلاً دلیلی برای وجودش توی بازی اصلی هم نبوده، فقط یه راه چیپ برای عصبانی کردن کلویی تو آخر اپیزود سه LIS بوده، خود نویسنده های بازی اصلی هم احتمالاً هیچوقت فکر نمی کردن ریچل یه وقت به چنین کاراکتر مهمی تبدیل بشه، پس هر کاری خواستن کردن و الان هم دارن عواقب بی فکریشونو میبینن. اصلاً رابطه فرنک قبل از آشنایی با کلویی بوده، یا بعدش؟ واقعاً با شخصیتی که الان از ریچل ساختن چندان همخوانی نداره، مگر این که به طور معجزه آسایی توی اپیزود سه رابطه ریچل و کلویی شکرآب بشه>:)
اگه به دیالوگای ریچل دقت کنید میفهمین زیاد هم آدم روراستی نیست. :| مثلا سر همون بازی دو حرف راست یه دروغ که ریچل تقلب کرد. کلویی یه آدم تنهاست که قدرت پیدا کردن دوست هم نداره و خیلی زود به ریچل وابسته میشه با اینکه ریچل زیاد هم به کلویی نیازی نداره. تو ابتدای داستان نسخه‌ی اصلی lis کلویی هنوز هم ریچل رو دوست داشت و در به در دنبالش میگشت پس نتیجه میگیریم رابطشون شکرآب نشده بوده. ریچل فقط با فرنک رابطه نداشته عاخه! ریچل علاوه بر کلویی همزمان با فرنک و جفرسون هم رابطه داشته. :D فرنکو واسه مواد مخدر میخاسته، جفرسون رو واسه معروف شدن و کلویی رو واسه بیرون رفتن از شهر Arcadia Bay! کلا از هر کسی در حال استفاده کردن بوده. :)) البته جفرسون از ریچل باهوش‌تر بوده و دهنشو سرویس کرده =)) قضیه‌ی کشتن ریچل هم احتمال داره کار جفرسون باشه و گردن نیتن انداخته (مثل قضیه‌ی کشتن کلویی). با این حال، کسی نمی‌تونه رابطه‌ی عاشقانه‌ی بین ریچل و جفرسون رو انکار کنه.

• Like
Reactions: The Listener

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
:((

Episode 1:
"No Below" Speedy Ortiz
"Departure" Daughter

Episode 2:
“No Care” Daughter
“Youth” Daughter
“Nothing Wrong” Pisshead
“All I Wanted” Daughter
“Improve” Daughter
داداش دمتگرم :x:x بدجور دنبال آهنگ های بازی بودم:)^:)^

• Like
Reactions: miladdej

shayan1989

کاربر سایت
Sep 10, 2010
392
نام
shayan
منم امشب اپیزود 2 رو تموم کردم یه نظری بدیم :))
اقا یه سوال اول از همه !! اخر اپیزود چون نصف شب بود صدای تلوزیون من کم بود نمیدونم درست متوجه شدم یا نه بابای ریچل بهش میگه اون زنه که تو پارک دیدی مادر واقعیت بوده؟ یا من اشتباه شنیدم ؟ یعنی اینی که شام خوشمزه پخت زن باباست :))
در رابطه با داستان و رابطه ریچل و کلویی من تمام سعیم رو دارم میکنم یه عشق عرفانی و الهی ازشون بسازم که البته همونطور که بچه ها گفتن ریچل اهل اینجور داستان ها نیست اخرشم که هممون میدونیم کلویی میمونه و حوضش :(
نکته مهمی که به خصوص توی این اپیزود بهش رسیدم اینه که کلویی دختر ساده و احساسیه چیزی که تو اپیزود اول حس نمیشد شاید دلیلش این بود که ما با خاطره کلویی نسخه اول بازی شروع کردیم اما این اپیزود نشون میده که کلویی که مقابل مکس قرار میگیره کلویی که کلی درد کشیده و احتمالا درصد زیادی از زرنگ شدنش رو از همین ریچل به ارث برده و تاثیر زیادی روش گذاشته تاثیری که کلویی توی قسمت اول روی مکس میزاره .... سگ فرانکی هم دیدیم سگی که من تو قسمت اول زدم کشتمش و اینجا یه معذرت خواهی شیک و مجلسی بهش کردیم :)) اقا این زن خلافکاره هم کلید و راز بازیه که احتمالا سورپرایز کل قسمت دوم باشه در کل بازی همونطور که حسین گفت فراتر از حد انتظار بود و بیشتر از چیزی که فکرش رو میکردم خوب در اومده سخت بازی داستان محوری رو بسازی که همه انتهای داستان رو بدونن اما بتونی بیننده رو تو تعلیق بزاری .....

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
منم امشب اپیزود 2 رو تموم کردم یه نظری بدیم :))
اقا یه سوال اول از همه !! اخر اپیزود چون نصف شب بود صدای تلوزیون من کم بود نمیدونم درست متوجه شدم یا نه بابای ریچل بهش میگه اون زنه که تو پارک دیدی مادر واقعیت بوده؟ یا من اشتباه شنیدم ؟ یعنی اینی که شام خوشمزه پخت زن باباست :))
در رابطه با داستان و رابطه ریچل و کلویی من تمام سعیم رو دارم میکنم یه عشق عرفانی و الهی ازشون بسازم که البته همونطور که بچه ها گفتن ریچل اهل اینجور داستان ها نیست اخرشم که هممون میدونیم کلویی میمونه و حوضش :(
نکته مهمی که به خصوص توی این اپیزود بهش رسیدم اینه که کلویی دختر ساده و احساسیه چیزی که تو اپیزود اول حس نمیشد شاید دلیلش این بود که ما با خاطره کلویی نسخه اول بازی شروع کردیم اما این اپیزود نشون میده که کلویی که مقابل مکس قرار میگیره کلویی که کلی درد کشیده و احتمالا درصد زیادی از زرنگ شدنش رو از همین ریچل به ارث برده و تاثیر زیادی روش گذاشته تاثیری که کلویی توی قسمت اول روی مکس میزاره .... سگ فرانکی هم دیدیم سگی که من تو قسمت اول زدم کشتمش و اینجا یه معذرت خواهی شیک و مجلسی بهش کردیم :)) اقا این زن خلافکاره هم کلید و راز بازیه که احتمالا سورپرایز کل قسمت دوم باشه در کل بازی همونطور که حسین گفت فراتر از حد انتظار بود و بیشتر از چیزی که فکرش رو میکردم خوب در اومده سخت بازی داستان محوری رو بسازی که همه انتهای داستان رو بدونن اما بتونی بیننده رو تو تعلیق بزاری .....
جواب سوالت Yes هست :)

• Like
Reactions: shayan1989

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,157
نام
∂αнмα
خوب بعد یه وقفه ی طولانی اپیزود دوم رو یکجا پلی کردم باید بگم بسی لذت بردم واقعا از نظر داستانی داره عالی پیش میره ! فقط ای کاش اپیزودهای بازی بیشتر بود میشد بیشتر تو فضا سازی بازی غرق شد :)
واقعا دلم به حال کلویی بیچاره میسوزه ریچل یجورایی داره به واسطه ی تنهایش ازش استفاده میکنه . فقط من موندم چجوری میخوان رابطه ی ریچل با فرانک و اندرسون رو توی یـ اپزیود کامل توضیح بدن امیدوارم همین جوری که دارن تک تک کارکاترا رو عالی میرسنونن به بازی اصلی بتونن قوس شخصیتی ریچل رو هم کامل کامل کننده .....
در کل 10/10

چه فایده این نسخه ی 100 درصد باید با کراکترا بازی خدا حافظی کرد :((

===================================================
تجدید نظر :

داشتم به این فکر میکردم که داستان قرار نیست تهش برسه به بازی اصلی اخه اصلا جور در نمیاد من حس میکنم فصل دومی هم در کار باشه ! به نظر معقولا میاد نه ؟ الان داستان جوریه که خیلی کند پیش میره در واقع به غیر قضیه دوستی ریچل و کلوی که ما همه تو اپیزود اولش انتظارش رو میکشیدیم این قسمت داستان مستقل و مختص به خودش رو پیدا کرده و یجورای خودش رو از نسخه ی اصلی داره جدا میکنه به نظرم خیلی متحمله این مورد ....

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر