Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

raiden1

کاربر سایت
Nov 2, 2012
257
فکر خوبیه , با خرید wii u خیلی از عناوین عالی رو میتونی رایگان بازی کنی ( کپی خور شده )
بازیا wii اجرا میکنه - بازیا کنسول گیم کیوب اجرا میکنه
خودش بک وارد قویی داره بازیا ds - n64 و ............. تو vc داره میتونید راحت بازی کنید
با یه کنسول تمام کنسول ها نینتندو از نسل اول تا نسل هفت همه رو یه جا تو یه کنسول دارید

اما اگر میخواید به روز پیش برید - هزینه کنید و ........... سوییچ بگیرید
به طور مثال من nintendo 3ds خریدم آکبند و پلمپ اصلی خریدم این کنسول 2011 لانچ شده یعنی باید آخر عمرش باشه اما خریدم چون ارزششو داره
چون یه دنیا بازی نرده دارم که زمانی 3ds اولی داشتم رویاهاشونو میدیدم چون پول خرید بازی نداشتم بازیا 3ds اوریج از dc میخریدم از بازیا وریج ps3 هم گرونتر بود
وقتی خواستم چنتا بازی خریدم بفروشم در بهترین وضعیت و قاب و دفترچه دار بودن ماه ها طول کشید با کلی ضرر بفروشم اما الان 3ds کپی خوره من راحت یه دنیا بازی نکرده مجانی با 3ds بازی مکینم بازیا dsi و ds هم روش بازی میکنم دیگه چی میخوام؟

من میخواستم wii u بخرم که خیلی منصرفم کردن - بعد رفتم 3ds خریدم برام نزدیک 600 هزار در اومد با هزینه ها جانبی مثل ترانس و ...........
اگر 150 الی 200 هزار روش گذاشته بودم الان wii u داشتم
تاپیک wii u نگاه میکردم خود شما توصیه شدیدی به نخریدن wii u داشتید

خیلی ها میرن کنسول نسل 5 شکست خوردهای مثل سگا ساترن میخرن با قیمت ها 500 هزاری - wii u که ارزش خریدش از اونا بیشتر بود
خود من بشخصه هیچوقت نمیشستم تا مثلا ماریو گلگسی 100 تا ستاره کنم

من یه wiiu دارم .تمام بازی های گیم کیوب اجرا میشه .یه لذت .
تمام بازی های Wii اجرا میشه . یه لذت.
بازی های نینتندو64 اجرا میکنم . یه لذت .
بازی های خود wiiu مثل سونیک و فاتال فرام و...... که رو خود این کنسول عرضه شده نه کنسول دیگه و حتی ماریو 3d لندش رو .روی دستگاه 3ds دارم و بازی کردم. اما فرق داره هزار برابر .اسپلینتر سل رو روی این کنسول با پلی 3 خیلی تفاوت داشت تجربه اش برام. این رو خودم به شخصه تجربه کردم جفتشون رو ..... یه لذت.
حالا در نظر بگیر گیم کیوب و نینتندو 64 و Wii . روی این کنسول تجربه کردنش یه لذت دیگه داره .
من این کنسولو عمرأ با چیزی عوض نکنم.
حالا هر کس هر توصیه ای داشته باشه .من میگم تا خودت دست به کنسول نزنی نمیفهمی ودرک نمی کنی به درد می خوره یا نه.( سوییچ خریدن برا خاک خوردن خوبه اگه الان ادم بخره)

hanif36

کاربر سایت
May 22, 2012
122
بازی های خود wiiu مثل سونیک و فاتال فرام و...... که رو خود این کنسول عرضه شده نه کنسول دیگه و حتی ماریو 3d لندش رو .روی دستگاه 3ds دارم و بازی کردم. اما فرق داره هزار برابر .اسپلینتر سل رو روی این کنسول با پلی 3 خیلی تفاوت داشت تجربه اش برام. این رو خودم به شخصه تجربه کردم جفتشون رو ..... یه لذت.
حالا در نظر بگیر گیم کیوب و نینتندو 64 و Wii . روی این کنسول تجربه کردنش یه لذت دیگه داره .
حالا هر کس هر توصیه ای داشته باشه .من میگم تا خودت دست به کنسول نزنی نمیفهمی ودرک نمی کنی به درد می خوره یا نه.( سوییچ خریدن برا خاک خوردن خوبه اگه الان ادم بخره)
دقیقا. حیفه که آدم ۱.۵۰۰ پول سوییچ بده ولی فقط یه ماریو کارت و زلدا بزنه چون هنوز بازی هاش هنوز هم گرونن هم کمیابن . چون شما هرچقدر هم که بگید بازی های نینتندو سرگرم کننده باشن نهایتا یک هفته میتونی ماریو کارت بازی کنی بعدش خسته کننده میشه و شما باید برای خرید بازی بعدی ۳ ماه صبر کنی چون بازی های نینتندو هم یه جوری هستن ادم اصن دلش نمیخواد تعویض کنه. البته اگه کسی وضعیت مالیش خوب باشه بحث فرق میکنه . و نکته مهم اینه که زلدا جدید روی wii uهم هس. اما خب بعضی ها هم دوس دارن با بازی های روز جلو برن نه بازی های ۲۰۱۲ ۲۰۱۳

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614

به سلامتی مبارکت باشه :love:
آره wii u بازیا تاپ و خیلی قوی و خوبی داره
به اضافه اینکه گنجینه نینتندو هست یعنی بدون شبیه ساز اکثر بازیا کنسول ها قبلی نینتندو اجرا میکنه
یه کنسول wii u بدون شبیه ساز بازیا wii و gamecube و ......... اجرا میکنه یه دنیا بازی
بعد کپی خور نرم افزاری شده راحت بازیا با هارد بازی میکنی , دسته wii بهش وصل یشه
بعد وقتی هک کنی کنسول میتونی دسته pc وصل کنی به usb کنسول یا دسته ps3 به کنسول بشناسونی و ........
حتی بازیا ds و ...... روش اجرا میشه

ماریو 3دی ورلد wii u حدود 2 سال بعد از ماریو 3ی لند کنسول 3ds اومده و خیلی بزرتر و قویتره
به من همش اون وقت گفتن wii u نخر هنوز switch نیومده بود میگفتن سوییچ بخر - وقتی هم اومد 2.100 قیمت کنسول بود بعد بازیام که 250 ایناست الان
بعد 3ds خریدم خیلی خیلی راضیم بازیا تاپ که تو دسته و جمع و جور کورچیک همه جا میتونم بازیکنم حتی مترو :Angel:
اما خوب wii u از نظر بازیا aaa و بزرگ و غنیه - غیر از بازیا بزرگ خودش هوس کنی کالاف بزنی داره - هوس کنی بازی شاخ بزنی بایونتا 2 میزنی - هوس کنی اکشن بزنی بتمن آرخام داره و ........... ولی کل 3ds بگری 3 تا بازی شوتر داره که همگی بازیا متفرقه ان

اونجایی که گفتی : من میگم تا خودت دست به کنسول نزنی نمیفهمی ودرک نمی کنی به درد می خوره یا نه.
منم موافقم باهات , همین تاپیک 3ds که زدم ببین
خرید و تجربه متفاوت من از nintendo 3ds
بازیایی که بازی کردم برداشتم نظرمو درباره بازی گفتم تا کسی که میخواد بدونه بازی چطوره متوجه بشه - بعد عکس از کنسولم در حال اجرا اون بازی گذاشتم - بعد از اجرا بازی رو کنسولم فیلم گرفتم آپلود کردم تا واقعا حس واقعی حس کنه طرف نه یه حرف ساده خشک و خالی

دقیقا. حیفه که آدم ۱.۵۰۰ پول سوییچ بده ولی فقط یه ماریو کارت و زلدا بزنه چون هنوز بازی هاش هنوز هم گرونن هم کمیابن . چون شما هرچقدر هم که بگید بازی های نینتندو سرگرم کننده باشن نهایتا یک هفته میتونی ماریو کارت بازی کنی بعدش خسته کننده میشه و شما باید برای خرید بازی بعدی ۳ ماه صبر کنی چون بازی های نینتندو هم یه جوری هستن ادم اصن دلش نمیخواد تعویض کنه. البته اگه کسی وضعیت مالیش خوب باشه بحث فرق میکنه . و نکته مهم اینه که زلدا جدید روی wii uهم هس. اما خب بعضی ها هم دوس دارن با بازی های روز جلو برن نه بازی های ۲۰۱۲ ۲۰۱۳

فعلا بازی نداره
زلدا و ماریو کارت سوییچ که در اصل مال wii u بودن

همین wii که داشتم سال 85 خریدم بازی نداشت سال اول بعد ماریو گلگسی 1 سال بعدش اومد 2 تا بازی عادی مثل واریو شیکیت اومد - اصلا بازی نداشت ( غیر از بازیا به نظر من بی ارزش مثل wii play و .... که فقط برا نمایش کاربرد ویموت بدن همین )
تا اینکه سال 88 یه new super mario اومد - بعد تازه بازیا انحصاری wii سال 89 و 90 یهو اومدن همه باهم اومدن دانکی کونگ کانتری ریترن - کربی اپیک یارن و زنوبیل و ............
زمانی که من کنسولو دیگه فروخته بودم از بس بی بازی بود
من یکی کنسول غیر کپی خور نمیخرم

بعد wii u تازه 2012 لانچ شده بود تا 2017 براش بازی اومده - بعد بازی میاد اما بازیا ویک اینا دیگه
همین 3ds امسال 4 تا بازی انحصاری جدید نینتندو براش داد الانم 5 تا بازی احصاری دیگه براش تو راهن - پوکمون جدید - hey pikmin - ریمیک متریود 2 و .............

من بازی yoshi woolly world بازی میکنم واقعا شاهکاره حالا 3ds سخت افزارش در مقابل wii u هیچی نیست ببین رو wii u چه عالیه
یا nes remix یا ماریو میکر - یا بوینتا 1 2 - یا zombi u - اسپلتون - پیپر ماریو فوق العاده - ماریو 3دی ورلد - لگو ستی اندکاور و..........................

Pooya HL

کاربر سایت
May 15, 2015
106
نام
پویا
آقا نزن این حرفو خدایی. من خودم بیشتر از ۳۵ ساعت ماریو کارت بازی کردم و دوستانی هستن که بیشتر از ۵۰ ساعت بازی کردن.
در مورد زلدا که شک نکنید بیشتر از ۶۰-۷۰ ساعت وقتتونو میگیره. ماریو کارت هم اینقدر عالی که واسه من حداقل تا ۵۰ ساعت راحت جا داره.
الان آرمز هم اومده که عالیه و لذت آنلاینش وصف نشدنیه.
البته گرونی بازیاشو حق میدم ولی خب با یه مدیریت صحیح میشه همه ی عناوین تاپو بازی کرد.

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
دوستان من بازی زلدا رو خط داستانیش که تمام میکنم باس اخر میزنم بازی برمیگرده تو منو بازی دوباره نمیشه رفت بعد از باس کشی بر میگرده دوباره قبل از اینکه باس بکشی چیکار باید کرد ؟ نصف نقشه هنوز ازاد نشده که

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
دوستان حشرات بازی کلا همه شون شبا درمیان؟ خودم تو روزها فقط پروانه میبینم! حشرات فکر کنم اکثرشون شبا درمیان!
پ.ن: خود حشره گیریش یه کلاس لازم داره:D تا الان بیشتر مارمولک میگرفتم برای معجون ساختن، اونم هر وقت به تورم میخورد:D

raiden1

کاربر سایت
Nov 2, 2012
257
یه سوال دارم.
تو بازی دقیقا باید چه هدفی رو تو بازی دنبال کرد?
یا درست تر بگم ماموریت های اصل بازی برای اتمامش کدوم و با چه علامتی هست ?
بازی جهان باز هست و بازی کردم گیج شدم یه سری موجودات هست تو بازی . یه سری رئیس مثل اون رییس کله سنگی اصلا نمیدونم باید کشتش یا ربطی به اصل مراحل داره یا نه ?

• Like
Reactions: Pooya HL

raiden1

کاربر سایت
Nov 2, 2012
257
دوستان من بازی زلدا رو خط داستانیش که تمام میکنم باس اخر میزنم بازی برمیگرده تو منو بازی دوباره نمیشه رفت بعد از باس کشی بر میگرده دوباره قبل از اینکه باس بکشی چیکار باید کرد ؟ نصف نقشه هنوز ازاد نشده که
خط داستانی بازی رو چطور دنبال کنم ?

• Like
Reactions: Pooya HL

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
ظاهرا ساخت نسخه بعدی زلدا از الان تایید شده
هرچند خیلی تا عرضه نسخه بعدی فاصله داریم ولی احتمالا وقتی منتشر بشه مثل botw تمام جوایز اون سالو جارو میکنه:-"
zelda های نسل قبل نتونستن جارو کنن با اینکه خفن بودن بنظرم botw خیلی خاص بود و رغیب بزرگی هم نداشت:D

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
Mario, Persona 5, Horizon,Divinity 2, Nier :-":-":-"
جالبه زلدای wind waker hd که فقط یه ریمستر از نسخه gc بود تو سالی که gta v و tlou بودن جایزه بهترین بازی سال رو از gamespot گرفت
من ناراحتیم از اینه که کسانی ارزش کاری رو که زلدا تو این نسل کرده رو سعی می کنن پایین بیارن که هنوز نمی دونن زلدا به اون پسره که لباس سبز می پوشه نمیگن

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
دی ال سیا ، برای بعده خط داستانین ؟ یعنی باید حتما تمام کنیم بعد بریم داستانشونو ؟ یا نه همین الانم بگیرم میشه یک کارایی کرد وسط بازی ، بعد اینکه موتورم از همون اول که دی ال سیو بگیری داری ؟ xD چون خیلی خوبه

• Like
Reactions: che-jaleb

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر