1. به منظور آشنایی هرچه بیشتر با علاقمندی ها و همچنین ایجاد زمینه های تعامل و همکاری بیشتر با شما یاران وفادار و همیشگی بازی سنتر، پرسشنامه ای تحقیقی تهیه شده است که در بر گیرنده اطلاعات و علاقمندی های شما کاربران عزیز است. با پاسخ گویی به آن ما را یاری نمایید. برای مشاهده پرسشنامه کلیک کنید
    بستن اطلاعیه

Far Cry 5 | PC

گفتگو در 'بحث و تبادل نظر پيرامون بازی های PC' ایجاد شده توسط Hamid Payne, ‏May 16, 2017.

?

نظر شما در مورد ستینگ این قسمت؟

Poll closed ‏Jun 16, 2017.
  1. وسترن اسپاگتی

63.0%
  2. ادامه قسمت سوم یا عنوانی جدید با همان حال و هوا

37.0%
  1. Hamid Payne

کاربر سایت

نام:
    حمیدرضا

دقایقی قبل و پیش از آغاز جدیدترین جلسه گزارش مالی یوبیسافت، پنجمین قسمت سری Far Cry معرفی شد.
    در حال حاضر جزئیاتی به صورت رسمی از این عنوان منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعات این تاپیک بروزرسانی خواهد شد.

آپدیت: انتشار 4 تیزر رسمی از سوی یوبیسافت جزئیاتی از بازی را فاش کرد.

1. اولین تریلر بازی منتشر شد. این تریلر را در این لینک [دانلود فایل Far-Cry-5-Announcement-Trailer] دریافت کنید.
    2. وقایع قسمت پنجم Far Cry در شهری خیالی در ایالت مونتانا به نام Hope County اتفاق می افتد.
    3. شخصیت اصلی یک معاون کلانتر است. بازیکنان می توانند او را شخصی سازی کنند.
    4. وظیفه این شخصیت مقابله با کودتای خشن یک فرقه دینی شبه نظامی افراط گرا است.
    5. نام این فرقه Eden's Gate است. آنها برای تصاحب Hope County کودتا کرده اند.
    6. Hope County محاصره شده بنابراین بازیکن در نقش معاون کلانتر باید بومی ها و نیروهای مقاوت را برای بازپس گیری شهر متحد سازد.
    7. انواع سلاح خودکار و سنگین و سلاح سرد در این قسمت وجود دارد.
    8. می توانید از حیواناتی مانند خرس یا گربه های وحشی بومی آمریکا را برای مقابله با دشمن استفاده کنید.
    9. انواع وسایل نقلیه آمریکایی و قایق وجود خواهد داشت.
    10. برای اولین بار در سری Far Cry امکان پرواز با هواپیما و نبردهای هوایی در قسمت پنجم وجود خواهد داشت.
    11. Hope County شامل مناطق منحصر به فردی شامل کوهستان ها، رودخانه ها، زمین های کشاوری و جنگل ها می شود.
    12. آپدیت: بازی تا 27 مارس 2018 (سه شنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۷) تاخیر خورد. بازی در ابتدا برای عرضه در تاریخ 2018 Feb 27 برابر با سه شنبه 08 اسفند 96 برنامه ریزی شده بود.
    سیستم مورد نیاز نهایی بازی اعلام شد:
    MINIMUM CONFIGURATION
    OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 *64-bit versions only
    PROCESSOR: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz or AMD FX-6300 @ 3.5 GHz or equivalent
    VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 670 or AMD R9 270 *2GB VRAM with Shader Model 5.0 or better
    SYSTEM RAM: 8GB
    Resolution: 720p
    Video Preset: Low

RECOMMENDED CONFIGURATION *60 FPS
    OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 *64-bit versions only
    PROCESSOR: Intel Core i7-4770 @ 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 1600 @ 3.2 GHz or equivalent
    VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD R9 290X *4GB VRAM with Shader Model 5.0 or better
    SYSTEM RAM: 8GB
    Resolution: 1080p
    Video Preset: High

4K 30 FPS CONFIGURATION
    PROCESSOR: Intel Core i7-6700 @ 3.4 GHz or AMD Ryzen 5 1600X @ 3.6 GHz or equivalent
    VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 1070 or AMD RX Vega 56 *8GB VRAM with Shader Model 5.0 or better
    SYSTEM RAM: 16GB
    Resolution: 2160p
    Video Preset: High

4K 60 FPS CONFIGURATION
    PROCESSOR: Intel Core i7-6700K @ 4.0 GHz or AMD Ryzen 7 1700X @ 3.4 GHz or equivalent
    VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 1080 SLI or AMD RX Vega 56 CFX *8GB VRAM with Shader Model 5.0 or better
    SYSTEM RAM: 16GB
    Resolution: 2160p
    Video Preset: High/Ultra​

اطلاعات جدید:

• بازی یه لول ادیتور به نام Far Cry Arena داره و به بازیکن ها این اجازه رو میده که خودشون با استفاده از ابزار موجود که وسیع ترین کامل ترین تو کل عناوین قبلی سری هست و شامل 7000 آبجکت و حتی امکاناتی از Far Cry 4 (مثل یتی ها)، Far Cry Primal و همچنین Assassin’s Creed IV: Black Flag ،Assassin’s Creed Unity و Watch Dogs میشه، مراحلی رو طراحی کنند. این مراحل می تونند برای بخش تک نفره، بخش همکاری و بازیکن علیه بازیکن باشن.
    • Far Cry Arena همچنین دو حالت بازی منحصر به فرد به نام های Bounty Hunt و Journey هم داره. یوبی اعلام کرده که Far Cry Arena قلب بخش چندنفره PvP بازی هست.
    • بازی لوت باکس نداره اما مثل بیشتر بازی های یوبی پرداخت درون برنامه ای (micro-transactions) خواهد داشت.
    • پرداخت های درون برنامه ای محدود به آیتم های تزئينی و آیتم هایی هستند که با خریدشون بازیکن ها فقط تو وقتشون صرفه جویی کردن. به این معنا که مثلا بازیکن ها آیتم Silver Bar رو می تونند خودشون تو پایگاه های مکان های دیگه پیدا کنند و با اون اعتبار، سلاح، وسیله نقلیه، لباس و پوشت بخرن. همانطور که حدس زدید شما می تونید Silver Bar رو با پول واقعی در فروشگاه بازی تهیه کنید.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    • بازی از تکنولوژی امنیتی Denuvo anti-tamper استفاده میکنه. اینکه آیا در کنار این باز هم از VMProtect استفاده میشه یا نه مشخص نیست.

[​IMG] [​IMG]

[​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG]
    • با تهیه Season Pass بازی به محتویات بالا دسترسی پیدا خواهید کرد. احتمالا امکان تهیه جداگانه هر کدوم هم وجود داشته باشه.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    این پست بروزرسانی می شود.

#1 Hamid Payne, ‏May 16, 2017
    آخرین ویرایش: ‏Mar 11, 2018
    kamyy, A.YOU.L, Octienne و 21 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  2. bacheh mosbat

کاربر فعال

سیستم کرفتینگ ساده شده و بردنش تو منوی انتخاب اسلحه ها, دکمه Q را نگه دار, اون پایین آیتمهایی که میشه کرفت کرد مثل کوکتل و مین و ... را میبنی.
    دکمه Q و E را هم نگه داری, منوی کرفت کردن گیاه ها میاد.

ROONEY190, majidred2011, raya2 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  3. LOST

کاربر سایت

نام:
    مهراد
    کسانی که مثل من با Viewmodel FOV بازی مشکل دارن که فوق العاده چرت هست! از این روش استفاده کنن.
    به مسیر زیر برید
    پروفایل باز کنید این دو تا پارامتر ادیت کنید

بازی اجرا کنید ار اپشن Gameplay گزینه Reticle Position رو offest قرار بدید.

[​IMG][​IMG]

Coffee Addicted, ArefTheGreat و Tuco این نوشته را Like کرده اند.
  4. hamdi113540

کاربر سایت

نام:
    Hamid Reza
    دوستان بازی چطور سیو میشه؟
    اول بازی ام اون جزیره اول ازاد کردم تو منو سیو کردم ولی دوباره رفتم داخل زده بود new game

5. LiFE iS 5TrAnG3

LiFE iS 5TrAnG3 ⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
    Gold User

نام:
    ∂αнмα
    دوستان فرم دراپ یک الی دو فرمی تو بازی براتون پیش میاد ؟ بازی رون هست ولی خوب تو صحنه های شلوغ و جابه جایی سریع دوربین دائم یکی دو فرم دراپ میشه برمیگرده سرجاش انگار یک لحظه میخواد لود کنه واسه همین لگ میزنه نمیدونم شاید طبیعی باشه ولی خو فک میکنم مشکل از Cpu یا رم سیستم باشه با CPU i5 6400 بازی میکنم 16 گیگ رم

6. LMFAO 0oo0

کاربر سایت

d
    در حد یکی دو فریم طبیعی هست ولی من تا 15-20 فریم لگ داشتم که در نهایت متوجه شدم مشکل از فرکانس رم هست. چون نه cpu و نه gpu بیشتر از 60% در حال استفاده نبودن. روی ssd و hdd هم فرقی نداشت.
    16 گیگ رم ddr3 با فرکانس 1600 دارم که با کمی اورکلاک شدن 1866 و لگم به طور کامل برطرف شد. بازی optimize هست ولی به رم سریعتری نیاز داره.

7. LiFE iS 5TrAnG3

Gold User

نام:
    ∂αнмα
    کلا من تو یک سری از بازیا چنین مشکلی دارم بنده رممم DDR4 2400 که به خاطر مینم تا 2133 بیشتر ساپورت نمیکنه در کل جالبه فک نمیکردم فرکانس رم اینقدر تاثیر گزار باشه یکی از رم هام رو سر NFS PayBack امتحانی دراوردم رسما فرم نصف شد فک میکنم مشکلم هم تو بقیه بازی هم از همین پایین بودن فرکانس رمم باشه تو بازیا امروزی فک کنم کمتر از 3000 تا تجربه روونی رو در بر نداشته باشه البته منظورم همین فرم دراپ های ناگهانیه که باز بر میگرده به معماری فوق مضخرف کنسولا که این وسط بعضی از پورت های PC رو قربانی کرده .
    پ.ن دوست عزیز توضیح میدی چجوری رم ها رو اورکلاک کردی ضرری که نداره ؟ بعد سیستم کولینگ چی داری رم هات از این معمولیاست یا از از این هیت سینک دارها اگه میشه P.M بده ....

واسه این اف تاپیک نشه
    بازی مثل ACO اوایل خیلی دلچسب به نظر میاد فقط فک میکنم قرار مثل اون به شدت تکراری بشه (البته امیدوارم اینجور نشه) در مورد هوش مصنوعی واقعا خنده داره هوش مصنوعی بازی رسما تو دیواره باگ های مربوط به ماشین سواریش هم که دیگه نگم به شخصه میشه ازشون یـ فیلم دوساعته میکس کرد گذاشت رو Youtube فقط ملت بخندن .....

#126 LiFE iS 5TrAnG3, ‏Apr 18, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Apr 18, 2018
  8. Annunaki ™

کاربر سایت

نام:
    رضا.آ
    بازی رو رزولوشن 4k واقعا بی نقص و عالیه !
    در مورد چهره کاراکترها و اون چیزی که در گیم پلی ها دیدم که البته بیشترشون برای نسخه کنسولی بود اما اینجا واقعا راضی کنندست و چیزی از این لحاظ کم نداره
    موتور بازی dunia engine هم دچار تغییر تحولات زیادی شده یکی از اونها نورپردازیه .

لوکیشن های بازی خیلی گستره و زیباست مخصوصا وقتی از بالا با هلی کوپتر نگاه کنی اما باز حتی به گوست ریکن نزدیک هم نمیشه !
    از نظر پرفورمنس در رزولوشن 4k فریم از 48 تا 65 متغییره اما این فقط بنچمارک بازیه و داخل محیط به هیچ عنوان فریم زیر 60 نیومده تا به اینجا .
    پس میشه گقت بازی اپتیمایزه .

خیلی روی جزییات کار شده روی وسایل داخل خونه ها کلا جزییات زیادی داره . مخصوصا اون کمان کامپاند واقعا عالی طراحی شده !
    اگرچه بازی خطیه اما بر خلاف اون چیزی که فکر میکردم داستان این فادر و خانوادش باید جالب باشه .

[​IMG][/URL][/IMG][​IMG]
    تصاویر از فرمت BMP به jpg تبدیل شدن اما باز حجم هر عکس 3 مگابایته !
    آدم دلش میخواد فقط زوم کنه روشون :D

این هم یک بکگراند زیبا
    http://imgurl.ir/uploads/d93058_FarCry5_2018_04_18_16_58_49_736.jpg

#127 Annunaki ™, ‏Apr 18, 2018
    msf, x-x, Fifa 10 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  9. Sir Daniel

کاربر سایت

یکی این بازی یکیم ACO هر دو وابستگی زیادی به فرکانس رم دارن که شاید به خاطر VMP باشه (؟)
    این الان لینک مقایسه بین فرکانس 2133 و 3000 توی این بازی هست که تقریبا تا 20% تفاوت فریم دارن! که توی محدوده 60 فریم یه چیزی حدود 10 12 فریم میشه!
    اگه مینت تا 2133 بیشتر ساپورت نمیکنه که اور رم کار سختی میشه
    ----------------------------------------------------------------------------------------------
    منم 3 4 ساعتی بازی کردم، گرافیک خوبه، پرفورمنس عالیه، گیم پلی و داستانم هم خیلی مشابه سری های قبلیه ولی بازم خوبه و ارزش وقت گذاشتن رو داره

#128 Sir Daniel, ‏Apr 18, 2018
  10. moricj77

کاربر سایت

گندش بزنن این بوبیسافت من سیستم سره ولی رو 30 فریم رو مدیوم دارم با خاری و خفت بازی میکنم خدا کنه ی ابدیت بده

kamyy این نوشته را Like کرده است.
  11. kimsungbabak

کاربر سایت

نام:
    بابک
    بازی واقعا پرفورمنس عالی داره!!
    روی لپ تاپ من با cpu core-i5 و 950m gtx راحت 30 فریم میده :-bd

12. Coffee Addicted

Coffee Addicted Better be careful The killer might be near
    کاربر سایت

گیم پلی بازی یه جوریه که یک دقیقه هم نمیشه بی دردسر رانندگی کرد تا دو نفر رو میکشی دو نفر دیگه با سرعت نور میان اصلا تموم نمیشن
    محیط بازی مثل AC ORIGINSزنده به نظر میرسه گرافیکشم که حرفی درش نیست عالیه ولی تو موارد دیگه واقعا پیشرفتی نسبت به نسخه های قبل نداره
    اصلا خوشم نیومد کلا نمیتونم از سری بازی های جدید یوبی لذت ببرم احساس میکنم زیادی از حد کلیشه ای و خسته کننده است حالا هر چقدر هم رو 10K بخواد گرافیک خوبی داشته باشه !
    بعد از تموم کردن کل این سری اونم برای چند بار این نسخه اصلا ارزش خرید نداره،داستان بازی هم که نگم بهتره،دیگه نمیتونن vassدرست کنن

#131 Coffee Addicted, ‏Apr 19, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Apr 20, 2018
    FPS Douug, MOH3N_Dark, kimsungbabak و 4 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  13. Paradise Lost

کاربر سایت

اپنینگ بازی دقیقا همون اپنینگ نسخه 3 بود -___- فقط شخصیت های بازی تعویض شدن :| نسخه 4 هم همین بود، یک شکل، داستان بازی هم هم قشنگ یک کپی از نسخه 3 هست، همون طور که نسخه 4 هم یک کپی بد از اون بود -__- مپ بازی هم پر شده از ماموریت های تکراری -___- یعنی اینا قشنگ اول یک پایگاه درست کردن، بعدا با یکم تغییر و بالا پایین کردنشون تو مپ بازی نزدیک 50 تا همون طور گذاشتن، جالبه این تکراری بوذن واسه دشمن های بازی و یارات هم همین هست، یعنی دقیقا بین 4-5 تا تا فیس براشون طراحی کردن:| کل این مپ به بزرگیش تموم دشمناش با 5 تا فیس هست، همون طور که نسخه 3 و 4 هم همون بود! بعد دقیقا یادمه یوبی گفته بود اون مکانیزم گرفتن برج ها برای ازاد کردن مپ رو دیگه استفاده نمیکنه، که عین چی زده زیرش -___- ماموریت های بازی هم تو 3-4 مورد خلاصه تو تعداد زیاد تکرار شدن تو این مپ به این بزرگی -____- حرف خیلی قشنگی زدی داداش،یوبیسافت فلسفه بازی سازی رو زیر سوال برده-___- بجای این که رو جزئیات و باطن بازی کار کنه، رو مناظر و گرافیک، و طراحی بازی فقط کار میکنه، این بازی هم طرفدارن سینه چاکی خواهد داشت، چون این نسل فقط با گرافیک و جهان باز بودن دنیا اومدن (((: حالا بازی مزخرف هم باشه هیچ فقط جهان باز و گرافیک داشته باشه، حالا اگر کسی ازشون هم کمی زبان انگلیسی رو خوب بلد باشه، و ماموریت ها و داستان و غیره رو درک کنه، میفهمه این بازی دقیقا طوری ساخته شده که فقط برای پول هست، و هیچ اثر هنری نداره، یکسری دیالوگ مزخرف و تکراری و و پیش و پا افتاده رو تو بازی چپوندن -___- یک بازی رو مثال میزنم، مثل ویچر 3 خداوکیلی وقتی یک هیولا رو پیدا میکردی، قشنگ لینکش میومد تو صفحه اطلاعات بازی، و چقدر قشنگ از رو تاریخ، و افسانه اون موجود تو دنیایی واقعی، و بعدش ربطش رو به دنیای این بازی و وجودش و نحوه مبارزه اش و هزار تا چیز دیگه..که اگر بدون رسم شکل میخواستی تو کتاب در موردش بخونی نابود میشدی، قشنگ این احساس رو میکردی این بازی با وجود این که یک بازی برای سرگرمی هست، چقدر اطلاعات مفید و ... داره، همین جزئیات باعت میشد، با جدیت بیشتر بازی رو ادامه بدی و کشف کنی، البته این مصداق برای سری AC کرید صادق نیست، چون اون از همون اول زاده شده بود برای این سبک از اطلاعت و معماری، ولی ولی از بس این مکانیزم تکراری گرفتن برج ها، و ازاد کردن محیط رو تکرار کرد که قشنگ بعد نسخه برادری نابود شد...این برای سری WD و به تازگی، برای GH R هم اجرا شده، من که کلا 2 سال میشه، EA رو از لیست پلی کردن حذف کردم، 3-4 سالی میشه هم Activision رو هم پلی نمیدم، یوبیسافت رو هم مثل شما دیگه رغبتی به بازی کردن بازی هاش ندارم، چون دیگه دارن ماهیت " بازی" رو از دست میدن.

#132 Paradise Lost, ‏Apr 19, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Apr 19, 2018
    FPS Douug, ArefTheGreat, MOH3N_Dark و 7 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  14. A7A

A7A
    کاربر سایت

به نظر من یوبی سافت خیلی خیلی فاصله گرفته از یه کمپانی بازی سازی.یه تغییر کلی باید تو سیاست هاشون بدن.مدیریت فرانسوی و محافظه کار این شرکتو نابود کرده.
    تمام بازیا انگار یه محتوا دارن.

majidred2011, raya2, saeedx و 5 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  15. saeedx

کاربر سایت

نام:
    سعید
    اینجانب هم ضمن تایید فرمایشات شما باید بعرض برسونم که من هم بعد از اینکه دو ماه پیش بازی Assassin's creed Origins رو برای چند روزی بازی کردم ، تصمیم گرفتم که بطور کامل دور بازیهای یوبی سافت رو خط بکشم و سراغشون نرم !
    بازیهای این شرکت همانطور که خودتون فرمودید ، فقط و فقط شده یه محیط گرافیکی پر زرق و برق و رنگارنگ که متاسفانه تهی از هرگونه داستان جذاب هست و فقط با یک تعداد ماموریت تکراری و بی هدف ، بازیکن رو سرگرم میکنه و بقول معروف "سرکاری" هستند !
    الان هم با اینکه وسوسه شده بودم که این بازی جدید 5 Far Cry رو بگیرم و بازی کنم ولی با مطالعه نظرات دوستان ، منصرف شدم و متوجه شدم که متاسفانه امیدی به این شرکت یوبی سافت نیست !
    یوبی سافت شده یه شرکت پول پرست که مدام بازیهایی تکراری رو تولید و بعد هم با گذاشتن انواع و اقسام قفل ها ؛ مخصوصا استفاده از قفل VMP همزمان با قفل دنوو ، موجب وارد آمدن فشار اضافی به منابع سیستمی بازیکنان میشه !

Coffee Addicted, LORDofGaME, msf و 3 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  16. LiFE iS 5TrAnG3

Gold User

نام:
    ∂αнмα
    اصلا باورم نمیشه فرکانس رم تقریبا توی تمامی بازیا تاثیر گزار ـه فقط هم خلاصه به یکی دوتا بازی نیست تو تنظیمات Low قشنگ تا 20 فرم اختلاف فرم دارن اکثر بازیا (بین 2133 تا 3000) که به نظر من همش برمیگرده به معماری رم یکپارچه ی کنسولا کاریش هم نمیشه کارد ...