امتیازات Prey

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد

prey.jpg

Developer : Arkane Studios
Publisher : Bethesda Softworks
Director : Raphaël Colantonio
Engine : CryEngine
Genre : First Person Shooter , Action Sci-Fi
Release Date : May 5, 2017
Platforms : PS4 X1 PC

GameStar : 8.5

GameSkinny : 9

Merlin'in Kazanı (Turkey) : 9

attackofthefanboy : 9

Prey Review (2017) | Attack of the Fanboy

Press Start : 9

GamePro Germany : 8.5

gadgets.ndtv : 9​

آخرین ویرایش:

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
درسته منم اگه مجبور باشم تحت فشار و زمانِ کم یه بازیو تجربه + نقد کنم، مطمئنا توی امتیاز و نتیجه‌گیری کلی از بازی تاثیر منفی می‌زاره.
البته این یکمی تقصیر سایت‌‌ها هم هست چون واقعا کسی مجبورشون نکرده حتما روز عرضه یا فردای روز عرضه نقد رو آماده کنن و مثل IGN و Gamespot می‌تونن فعلا به یه Early Impression بسنده کنن. اگه بخاطر دو تا کلیک بیشتر، بخوای حاصل کار صدها نفر رو که توی 4 سال متوالی واسش زحمت کشیدن رو با عجله نقد کنی دیگه واقعا آخرِ بی‌انصافیه. اونم وقتی که گیمرای بی‌خبری هستن که فقط با یه امتیاز پرونده‌ی بازی رو می‌بندن...
Prey هم عنوانی نیست که بخوای سریع و با عجله تمومش کنی، چون اگه بخوای بدون انتخاب استراتژی خودت توی مبارزات و گشتن توی محیط‌های بازی، بری سراغ دشمنا، رسما روانی میشی و تجربه بازی رو واسه خودت زهرمار می‌کنی. الان من دارم بازیو تجربه می‌کنم و به جای اینکه برم سراغ مراحل اصلی، یه چیز(!) جالبی دیدم که کلا باعث شد منطقه‌ی بزرگ دیگه‌ای از ایستگاه فضایی رو کشف کنم و واسه 3-2 ساعت برم توش بچرخم و آیتم‌های جدیدی پیدا کنم...الان اگه خودم رو مجبور می‌کردم که بازیو تموم کنم هیچ کدوم از این اتفاقا نمی‌افتاد و کلا حس نابی که توی ماجراجویی در محیط‌های بازی هستش رو از دست می‌دادم.
الان این چیزی که من دارم بازی میکنم بیشتر به یه بازی با متای 90 شباهت داره نه 79 و 80...
این بحث بازم برمی‌گرده به اینکه امتیازا مهم نیستن و مهم تجربه‌ی خودتونه چون همونطوری که می‌بینید متاسفانه وضعیت انتشار، نحوه‌ی ارسال نقدها، دید کلی از ناشر بازی هم توی امتیاز دادن تاثیر گذاره و نقدها خالص نیست.
یادمه Pete Hines توی یه مصاحبه‌ای میگفت که وقتی بعضی نقدها رو می‌خونم واقعا ناامید میشم چون قشنگ از چیزای اشتباهی که توی نقد بهش اشاره می‌شه می‌تونم بفهمم که منتقد حتی 2 ساعت هم بازیو تجربه نکرده و کلا سریع نقد رو نوشته که خلاص بشه بره :| حتی به نقدایی که امتیاز بالا دادن هم اشاره می‌کرد و میگفت که بعضی از نقدهایی که امتیاز بالا دادن هم هیچ درک درستی از بازی نداشتن و فقط یه نمره‌ای دادن رفته و خیلی صریح گفتش که نقدایی که نمره‌ی پایین دادن ولی انتقادهای منطقی و درستی کردن خیلی باارزش تر از نقدایی هستن که 10 دادن ولی اصلا نمیدونن به چی 10 دادن...

بتزدا با این سیاست جدیدش خیلی در حق Arkane ظلم کرده. چون همونجوری که خودتم گفتی Prey بازیی نیست که بشه سریع پرونده‌شو بست و نیاز به زمان نسبتا زیادی داره. حتی یه سری از سایتا و منتقدا هم به این موضوع اشاره کردن که به هیچ وجه نباید سریع راجع به بازی قضاوت کرد. مثلا منتقد Forbes نظر اولیه‌ی چندان مثبتی به بازی نداشت ولی بعدش تو دو تا مقاله‌ی دیگه نظرش به مراتب مثبت تر شد. یا مثلا یه یوتیوبر تو نقدش اصلا از بازی راضی نبود ولی چند روز بعد تو یه ویدئوی جدید اعتراف کرد که خیلی زود راجع به بازی نظر داده و ازش به عنوان یکی از بهترین بازی‌های این چند ساله یاد کرد. حالا هم بتزدا یه جو بدی بین منتقدا راه انداخته که هرچی سریع تر یه نقد ببافن بلکه تعداد بازدید از سایتشون بالا بره. حالا این وسط کی بیشتر از همه ضرر میکنه؟ Arkane. چون از یه طرف یه سری از نقدای منفی به فروش بازی صدمه میزنن. از طرف دیگه هم پابلیشر بعضی وقتا به این متای لعنتی نگاه میکنه و تصمیم میگیره که اضافه حقوق به استودیو بده یا نه. (Fallout New Vegas رو به خاطر بیارین) و هممون هم خوب میدونیم که سیستم متاکریتیک هم چقدر مشکل داره...

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
حقیقت قبل از اینکه متای بازی منتشر بشه با توجه به دموی بازی گفتم بازی متاش بالا نمی شه به احتمال زیادم متای نهاییش زیر 80 هست بزرگترین مشکل بازی هم این هست که این بازی اصلا prey نیست بازی اکشن تبدیل به بازی survival horor با المان های rpg شده

کسایی که طرفدار این بازی هستن قطعا از طرفدارهای نسخه ی اصلی بازی از قدیم نیستن به احتمال زیاد بیشتر طرفدار سازنده ی بازی یا بازی dishonored هستن.

نمی شه قضاوت کرد اما فکر می کنم prey 2 که کنسل کردم هم پتانسیل گرفتن همچین متایی رو داشت.

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
حقیقت قبل از اینکه متای بازی منتشر بشه با توجه به دموی بازی گفتم بازی متاش بالا نمی شه به احتمال زیادم متای نهاییش زیر 80 هست بزرگترین مشکل بازی هم این هست که این بازی اصلا prey نیست بازی اکشن تبدیل به بازی survival horor با المان های rpg شده

کسایی که طرفدار این بازی هستن قطعا از طرفدارهای نسخه ی اصلی بازی از قدیم نیستن به احتمال زیاد بیشتر طرفدار سازنده ی بازی یا بازی dishonored هستن.

نمی شه قضاوت کرد اما فکر می کنم prey 2 که کنسل کردم هم پتانسیل گرفتن همچین متایی رو داشت.
اتفاقا prey 2006 هم متاسفانه یا خوشبختانه المان های horror داشت و تصادفا برای زمان خودش واقعا موفق و جالب توجه هم بود، و پلاس بر اینکه اون بازی هم یه بازی شوتر محض نبود و معماهای جالبی داشت و نیمی از بازی اکشن و نیم دیگر بازی بخش های پلتفرمینگش بود. البته منکر این نمیشم که بازی کلا تغییر کرده نسبت به اون نسخه ولی اگر ریزبین و دقیق باشین متوجه یگانگی روح هر دو بازی میشید، هم در ساختار بازی و هم تم و حال و هواشون. هر دو بازی توی ژانر sci fi هستن و المان های horror دارن و روح هر دوبازی اتفاقا اکشن محض نیست.
والا تا الان که 80 درصد امتیازها خوب و خیلی خوب بوده، و من مطمئنم بالا تر هم میره حالا حالاها، ولی جدا این بازی از اون دست بازیا هست که واقعا روح و اصالت بازی داره، یعنی در حقیقت عناوین آرکین به اینصورت هستن، شما واقعا دارین بازی میکنین، نه اینکه فیلم سینمایی ببینید. و شخصا اعتقاد دارم که محاله شما به ژانر شوتر و سبک غلمی تخیلی با چاشنی وحشت علاقه داشته باشید و از این بازی لذت نبرید.
بازی چند روز آینده میرسه دستم و واقعا بی صبرانه منتظر تجربش هستم، امیدوارم فروشش خیلی خوب باشه، حیف هستن بخدا این تیم آرکین، بخدا باید قدر این استودیوها رو دونست که هنوزم دارن خلاف جهت جریان مسخره این روزا ( شوترهای آنلاین و مسابقه ای) بازی میسازن، اونم با این درجه از کیفیت و نبوغ.

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
Polygon : 8.5
Arkane has the confidence to let Prey end on its own terms, even if it occasionally leans too heavily on its least interesting aspects. When it looks most like a shooter, Prey is merely competent. But as a mystery, a deep space haunted house with dozens of stories of tragedy and humanity to tell, Prey is a remarkably successful archaeological expedition — and it manages to compellingly ruminate on what it means to be.
Prey review

یه نکته بگم که تا اینجا حدودا 80 درصد نقدها نمرات 80 و بالاتر هستش و چون نسخه PS4 نقدهای بیشتری براش ثبت شده فعلا معیار متا این نسخه هستش ولی اینم باید بهش توجه کرد که بیشتر نمرات پایین که منتقدها به بازی دادن واسه این نسخه ثبت شده ... در مجموع به نظر میاد که متا بازی یه چیزی حدودای 83 - 85 باشه

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اتفاقا prey 2006 هم متاسفانه یا خوشبختانه المان های horror داشت و تصادفا برای زمان خودش واقعا موفق و جالب توجه هم بود، و پلاس بر اینکه اون بازی هم یه بازی شوتر محض نبود و معماهای جالبی داشت و نیمی از بازی اکشن و نیم دیگر بازی بخش های پلتفرمینگش بود. البته منکر این نمیشم که بازی کلا تغییر کرده نسبت به اون نسخه ولی اگر ریزبین و دقیق باشین متوجه یگانگی روح هر دو بازی میشید، هم در ساختار بازی و هم تم و حال و هواشون. هر دو بازی توی ژانر sci fi هستن و المان های horror دارن و روح هر دوبازی اتفاقا اکشن محض نیست.
والا تا الان که 80 درصد امتیازها خوب و خیلی خوب بوده، و من مطمئنم بالا تر هم میره حالا حالاها، ولی جدا این بازی از اون دست بازیا هست که واقعا روح و اصالت بازی داره، یعنی در حقیقت عناوین آرکین به اینصورت هستن، شما واقعا دارین بازی میکنین، نه اینکه فیلم سینمایی ببینید. و شخصا اعتقاد دارم که محاله شما به ژانر شوتر و سبک غلمی تخیلی با چاشنی وحشت علاقه داشته باشید و از این بازی لذت نبرید.
بازی چند روز آینده میرسه دستم و واقعا بی صبرانه منتظر تجربش هستم، امیدوارم فروشش خیلی خوب باشه، حیف هستن بخدا این تیم آرکین، بخدا باید قدر این استودیوها رو دونست که هنوزم دارن خلاف جهت جریان مسخره این روزا ( شوترهای آنلاین و مسابقه ای) بازی میسازن، اونم با این درجه از کیفیت و نبوغ.

حقیقتا هیچ شباهتی بین نسخه اصلی با این بازی نیست جز اسمش البته 11 سال پیشم بازی رو تموم کردم چیز زیادیشم یاد نیست.

گذشته از این من همیشه فارق از متا نظر دادم برای همینم برخلاف خیلی ها اگر قبل نمره دادن ها امتحانش کنم سریع میام نظرم رو می گم چیزی که من بازی کردم متاش میاد زیر 80 البته خودمم می دونم توی این سایت همه دوست دارن از بازی ها تعریف کنیم لذت ببرن لایک بدن اما نه هیچ چیزی لذت بخش تر حقیقت نیست نمی شه که الکی بیام دروغ بگم بازی عالیه بازی خوبی هست اما نه چیزی فراتر از خوب

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
حقیقتا هیچ شباهتی بین نسخه اصلی با این بازی نیست جز اسمش البته 11 سال پیشم بازی رو تموم کردم چیز زیادیشم یاد نیست.

گذشته از این من همیشه فارق از متا نظر دادم برای همینم برخلاف خیلی ها اگر قبل نمره دادن ها امتحانش کنم سریع میام نظرم رو می گم چیزی که من بازی کردم متاش میاد زیر 80 البته خودمم می دونم توی این سایت همه دوست دارن از بازی ها تعریف کنیم لذت ببرن لایک بدن اما نه هیچ چیزی لذت بخش تر حقیقت نیست نمی شه که الکی بیام دروغ بگم بازی عالیه بازی خوبی هست اما نه چیزی فراتر از خوب
خب کاملا نظر و سلیقتون محترمه، باور کن منم اصلا نمیخوام نظرت رو عوض کنم چون خودت بازی رو تجربه کردی و حالا با توجه به پارامترهای مد نظرت اون چیزی نبوده که باید باشه و کاملا حق داری که انتقاد کنی، من هم کاملا قبول دارم و به نظرت احترام میزارم، ولی خب بیشتر صحبتم سر خود IP بازی Prey بود و حفظ روح اون با نسخه قبلی، با وجود تمام تغییرات ولی بازم بازی کاملا به تایتل prey وفاداره.
من هنوز بازی رو خودم انجام ندادم ولی خب با توجه به تریلرها، نظرات کاربرا و.... کاملا بازی رو مستحق متای بالای 85 میدونم، و روی بعضی مواردش مثل گیم پلی و لول دیزاین ندیده میتونم نمره کامل بدم.
بازی متاش بالا میاد حالا حالاها، من اینو مطمئنم.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
IGN 4/10
If the PC version of Prey hadn’t become completely unplayable from crashes and save-game corruption just as it was hitting its stride, I’d have called it a very good or perhaps even great game. Its strange alternate-history universe, sidequests, hidden threats, and detailed environmental storytelling make Talos I a joy to explore, one that’s well worth slogging through combat that doesn’t feel fresh enough to sustain it throughout a long game.

به دلیل اینکه سیو بازی وسط کار چند بار خراب شده نتونسه بازی رو تموم کنه کل نقدو رو همین مشکل نوشته :|

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
یه نکته بگم که تا اینجا حدودا 80 درصد نقدها نمرات 80 و بالاتر هستش و چون نسخه PS4 نقدهای بیشتری براش ثبت شده فعلا معیار متا این نسخه هستش ولی اینم باید بهش توجه کرد که بیشتر نمرات پایین که منتقدها به بازی دادن واسه این نسخه ثبت شده ... در مجموع به نظر میاد که متا بازی یه چیزی حدودای 83 - 85 باشه
دیگه با اتمام حجتی که ign با نقد نسخه pcش کرد باید فقط از همین نسخه ps4 مایه بزاریم:D
اگر همچین نمره ای به نسخه کنسولیش میداد متا به ۸۰ هم نمیرسید...
پ.ن: چه مشکلات مضخرفی داره بازی!
لودینگ های اعصاب خورد کن و کرش کردن بازی و پریدن سیو ...

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
GameSpot: 6/10

Prey Video Review

=====================

نقد IGN بیشتر شبیه یه جوک میمونه. یه چیزی پایین تر از یوزر ریویوهای استیم و متاکریتیک. جالب اینجاس که این مشکل (که اونم اکثر مردم تجربه نکردن) یه ذره بعد از منتشر شدن این "نقد" با یه آپدیت حل شده.

آخرین ویرایش:

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
NZ Gamer : 8.5
Overall, Prey is a polished game that does a lot of good storytelling, despite not having a particularly original plot. Prepare for a lot of notes and emails, and a lot of cups attacking you. It also doesn’t try to be anything it's not, but its beautiful music and audio creates an amazing atmosphere

Insidegamer.nl : 7.7
Prey is not a good shooter and the story does not really live up to our expectations. However, Talos I is an amazing place, thanks to the huge feeling of freedom you get in solving every problem totally your way.

این دیگه چه نقدی هستش که IGN کرده ... چرا نسخه کنسولی رو نقد نکرده ... الان یعنی اون 4 برای نسخه کنسولی هم میخواد ثبت بشه؟

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
NZ Gamer : 8.5
Overall, Prey is a polished game that does a lot of good storytelling, despite not having a particularly original plot. Prepare for a lot of notes and emails, and a lot of cups attacking you. It also doesn’t try to be anything it's not, but its beautiful music and audio creates an amazing atmosphere

Insidegamer.nl : 7.7
Prey is not a good shooter and the story does not really live up to our expectations. However, Talos I is an amazing place, thanks to the huge feeling of freedom you get in solving every problem totally your way.

این دیگه چه نقدی هستش که IGN کرده ... چرا نسخه کنسولی رو نقد نکرده ... الان یعنی اون 4 برای نسخه کنسولی هم میخواد ثبت بشه؟

نه. امتیاز نمره‌ی کنسولی فرق داره و احتمالا هم بالاس (با توجه به حرفای جناب منتقد)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر