پیتر مولینکس : کینکت یک فاجعه بود

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
molyneuxnonposso_1088754_650x.jpg

درود

اقای پیترمولینکس که با سری بازی فیبل شناخته میشود مصاحبه ای با وبسایت ign انجام داده است و راجع به سری فیبل و کینکت صحبت هایی کرده است.

پیتر مولینکس در رابطه با کینکت گفت :

کینکت یک فاجعه بود.در ابتدا به عنوان دستگاهی شناخته میشد که همه ی کارها را به صورت خودکار انجام میدهد و برای این کار نیازی به قدرت پردازش بالایی نداشت. این وسیله میتوانست حضور شخص را در هر نقطه ای از اتاق حس کند.اما در انتها هیچ یک از انها محقق نشد.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
کینکت بهترین دست آورد برای متحول کردن صنعت گیم بود اما خیلی از سازنده ها دوست نداشتن تحولی ایجاد بشه و با هاش مقابله کردن ماکروسافتم حمایتی ازش انجام نداد
برای گیمر های سنتی مثل من کینکت یک وسیله سرگرمی کوتاه مدته و هیچ وقت گیم پد و موس و کیبورد رو ترک نمیکنم اما یک گیمر جدید و کم سن و سال کینکت میتونست خیلی براش سرگرم تر از گیم پد باشه
در کل اگر XBOX ONE اول نسل موفق میشد و از PS4 عقب نمی موند قطعا کینکت نقش خیلی پر رنگی داشت اما ماکرو برای پایین اوردن قیمت و مقابله با PS4 کینکت رو فدا کرد

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
534
نام
مسعود
یادمه این بشر چقدر تو e3 مردم رو واسه پروژه مایلو سر کار گذاشت.
ایده دوست شدن با یک شخصیت مجازی و این که مثلا یک چیزی بنویسی و اون بخونه و همیشه همدمت باشه رو همین اقا واسه کینکت داد.
یک نفر باید بهش بگه اقای مولینیو شما که میدونستی کینکت فاجعه است و قدرت محاسباتی کمی داره چطور می خوای محاسبات یک هوش مصنوعی رو باهاش انجام بدی .
فکر کنم این کلا شده سیاست مایکرو سافت که میاد تو e3 چند تا تکنولوژی عجیب و بازی هایی با ایده های جاه طلبانه معرفی میکنه تا بتونه توجه ها رو به سمت خودش جلب کنه و خیلیا هم واسش سر و دست می شکنند ، بعد خیلی راحت یا کنسلش می کنن و یا استودیوش رو می بندن.
نمونه ی این کارهاش هم زیاده مثل :
1_پروژه مایلو که همین پیتر مولینیو کبیر معرفی کرد.
2_همکاری با کامیا و ساخت اسکیل بوند
3_استفاده از هالو لنز در ماینکرفت (من نمیدونم این سایت های گیم ، مثل گیم اسپات حافظشون ضعیفه که وقتی هالو لنز معرفی شد اومدن گفتن وای عجب چیزیه و یا اتفاقات دیگه ای پشت پرده است و من بی خبرم.گیم اسپات عزیز از حرف تا عمل مایکروسافت کلی فاصله است اگه تا اون موقع کنسل نشه و تازه خیلی همت بشه و کیفیت خروجی مثل چیزی که نمایش دادن باشهاون موقع بیا یک 10 بده و اواز شادی سر بده.)

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
این پیتر مولینو به نظرم با این حرفایی که اواخر میزنه بیشتر از ین که مثلا حقایق رو در مورد مایکرو گفته باشه و از مایکرو انتقاد کرده باشه داره خودشو تخریب می کنه.........علتشم اینه که خود مولینو با اختیار نشسته بود اونهمه وقت برا پروژه مایلو و فیبل کینکت گذاشته بود(یعنی یجورایی داره رزومه خودشم زیر سوال می بره)........ .

یعنی اونموقع ایشون نمیدونست که این محصول چرت و یهو بعد این همه سال متوجه شد؟؟؟؟ در کل کار حرفه ای نمی کنه ناراضی بود میتونست همون زمان خارج بشه از لاین هد....نه اینکه یه نسل با هر ساز مایکرو برقصه و بعد اتمام نسل یهو مایکرو براش بشه ادم بد

.

hry

کاربر سایت
Feb 16, 2006
256
دوستان اولا من با حرفهای اون دوستانی که از آقای molyneux انتقاد کردن موافقم . فقط در مورد پروژه milo که صحبتش پیش اومد بگم که من مطمئنم اگه ادامه پیدا میکرد چیزه درجه یکی میشد . سند حرفم بازی black&white 2 هست . کافی همین الان این بازی که ماله ساله 2005 بود رو دانلود کنید اونوقت میفهمید چه هوش مصنوعی درجه یکی در رابطه با ارتباط با حیوانات تو اون بازی پیاده شده بود

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
کینکت ازون حقه بازیهای بزرگ تاریخ سرگرمی بود :D
البته باید گفت که کلا یه charm خاصی داشت ولی حالا که دارم نگاه میکنم می بینم چی فکر می کردیم و چی شد
اون نمایش توی E3 خیلی بی شرمانه همه رو فریب داد و عجیب به وجد آورد :D
پ.ن: با همه ی این حرفا من به خاطر همون Dance Central ها هم که شده از مایکروسافت و خصوصا "هارمونیکس" راضی هستم :D
------------------
مقصر مولینو نبود آنچنان. بهش گفته بودن دستگاه در نهایت قراره این قابلیت ها رو داشته باشه تو هم حالا بیا یه شو اجرا کن. و الا تیم این بیچاره نهایت زحمتش رو کشید تو ساخت Fable: The Journey

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
من وقتی ps2 داشتم یه دوربینی براش اومد به اسم eyetoy
این دوربین ۴ نفر همزمان میشناخت ، کلی بازی مخصوص این دوربین عرضه شد
بازی مثل eyetoy sport خودش به تنهایی شامل ۱۰۰ تا بازی بود
بعضی از بازیا دیگه ام از این بازی استفاده میکردن مثل مکس پین . جکی چان و ....
این دوربین بدون نیاز به کنترل بود هیچی نیاز نداشت خودش با حرکت دست بین منو ها حرکت میکرد و .....
هنوز ۲ تا eyetoy نو دارم ، قیمتی هم ندارن میشه با ۴۰ تا ۵۰ هزار خریدشون
حتی سال ۲۰۰۵ یه بازی به اسم کینکت برا این eyetoy اومد

بعد که چند سال بعدش کینکت برا xbox 360 اومد دیدم همون ایده eyetoy هست اما خیلی خیلی خیلی پیشرفته تر کاملتر و عالی تر
کینکت واقعا عالی بود و ازش لذت بردم

درباره گفته پیتر مولینیو باید بگم ایشون اون چیزی که تو ذهنشونه یا توهمه در حال حاظر بوده یا کاری رو میگه که هنوز حداقل ۱۵ سال یا بیشتر مونده بهش برسه علم که هوش مصنوعی انقدر کامل شه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: masoud101

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
به نظر من خیلی بحث خاله زنکی شده که این چی گفته اون چی گفته کسی به متن توجه نمیکنه فقط نگاه میکنن کی این حرف رو زده
اصل قضیه اینکه گیمر ها چقدر از کینکت استفاده میکنند؟ کاری به این ندارم تقصیر کیه مایکرو یا سازنده ها به این صحبت ها علاقه ندارم،من با داشتن گیم های کینکت در حال حاضر کینکت هیچ استفاده ای برای من نداره جز یک جذابیت کوتاه مدت یک هفته ای که زود از ذهنتون فراموش میشه

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
موافقم که کینکت یه شکست بزرگ بود
کینکت وسیله ی خوبی بود ولی نیاز به قدرت و پردازش بهتری داشت
من کینکت رو خریدم و مدت ها باهاش سرگرم بودم ولی هیچوقت بیشتر از 1 ساعت باهاش بازی نکردم چون به شدت باگ داشت
همون قدر هم مطمئنم که VR شکست میخوره و هیچوقت نمیتونه جایگزین مانیتور بشه

• Like
Reactions: masoud101

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان
کینکت بهترین دست آورد برای متحول کردن صنعت گیم بود

رو چه حساب؟ کینکت صرفا یه ایده و یه وسیله جانبی بود که در عمل نشون داد هیچ کارکردی نداره. برعکس تصورات این سازنده ها نبودن که به کینکت علاقه نشون ندادن بلکه این مردم و گیمرهارو بودن که ایشون رو ایگنور کردن. اگه استقبال میشد مسلما همه براش گیم میساختن.

به هر حال وضعیت بازار نشون داد این صنعت به چنین نوآوری نیاز نداره. خداروشکر که خود مایکرو هم زود متوجه شد و بیشتر از این وقتش رو تلف نکرد.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
فیبل قبلی کنسل شد ، ایده هاش روی کینکت به گِل نشست ، معلومه با ناراحتی همکاریشو قطع کرده ، آدم تاثیرگذاری بوده در صنعت گیم کموبیش ، احترامش بجا ، ولی این شلوغ کاریاش بیشتر نشون از تقاضای کار با یه ناشر قوی میده که برا ایده هاش ارزش قائل باشه ، من رزومه ی کاریشو دیدم ایده هاشم دنبال کردم بازیاشم نصفه نیمه رها کردم ، علاقه ای بهت نداریم پیترجون خدا روزیتو جای دیگه بهت بده :D

تبلیغات مایکرو بیشتر اوقات شبیه برنامه های شرکتها برای اول آپریله :-"، مورد عنایت هم قرار گرفته ، DF رو انتخاب کرده با سخت افزار که هایپ براش راه بندازه ، از برنامه های E3ش میگه ، امیدوارم عملا همشون اثبات بشه موقع لانچ

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
رو چه حساب؟ کینکت صرفا یه ایده و یه وسیله جانبی بود که در عمل نشون داد هیچ کارکردی نداره. برعکس تصورات این سازنده ها نبودن که به کینکت علاقه نشون ندادن بلکه این مردم و گیمرهارو بودن که ایشون رو ایگنور کردن. اگه استقبال میشد مسلما همه براش گیم میساختن.

به هر حال وضعیت بازار نشون داد این صنعت به چنین نوآوری نیاز نداره. خداروشکر که خود مایکرو هم زود متوجه شد و بیشتر از این وقتش رو تلف نکرد.

خیلی مشخص کینکت اومده بود که تو بازی ها شما دیگه از گیم پد استفاده نکنی و با حرکات بدن وظیفه کنترل رو به عهده بگیری بازی های زیادی با این قابلیت ساخته شده و اون بازی های فروش خوبی هم داشتن ولی قشر خاصی از گیمرها رو هدف قرار داده بود نه کل گیمر ها ، نسخه 360 کینکت خوب سخت افزار ضعیفی داشت و خیلی محدود بود ولی نسخه XO پیشرفتهای خوبی کرده بود و ماکروسافت حسابی ویژه ای روش داشت و اون رو به کنسول عرضه کرد به صورت استاندارد اگر استقبال تو دوره 360 خوب نبود قطعا ماکرو اینکارو نمیکرد ولی خوب اینکه کینکت رو حذف کردن علتش خود کینکت نبود علتش رقابتی شدن جنگ کنسولها در قیمت بود و بهترین راه برای کم کردن قیمتم حذف کینکت بود

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
ولی خوب اینکه کینکت رو حذف کردن علتش خود کینکت نبود علتش رقابتی شدن جنگ کنسولها در قیمت بود و بهترین راه برای کم کردن قیمتم حذف کینکت بود
اونوقت دکتر، مایکروسافت چرا پورت کینکت رو از روی Xone S کلا حذف کرد ؟ بخاطر قیمت ؟ :))

کینکت یک اپیک فیل اساسی برای مایکروسافت بود که خود مایکرو هم فهمید و کلا منهلش کرد ولی اینجا باز یک عده تو توهم انقلاب و تحووول و... ان :-j.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر