صحبت‌های Platinum Games در مورد بازی‌های PC

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
Untitled.png
عنوان فوق‌العاده زیبای Bayonetta اثر Platinum Games و کمپانی Sega، بالاخره بعد از 7 سال که بر روی پلتفرم‌های ایکس باکس 360 و پلی‌استیشن 3 عرضه‌شده بود، وارد سرزمین بازی‌های رایانه شخصی شد. دارندگان رایانه شخصی می‌توانند این عنوان زیبا را با پشتیبانی از رزولوشن 4K، موس و کیبورد و فریم 60 بر روی پلتفرم خود بازی کنند.

کسانی که این بازی را قبل از 25 آپریل خریداری نمایند، اجازه دسترسی به نسخه Digital Deluxe Edition بازی را خواهند داشت که این نسخه شامل پنج ساند ترک، دفترچه دیجیتالی تصاویر هنری، تصاویری از بازی و آواتار می‌باشد.

سخنگوی استودیوی Platinum Games به وب‌سایت PCGamer می‌گوید:

«بازار بازی‌های رایانه شخصی بسیار بزرگ است و ما منکر این مسئله نیستیم و ما کاملاً به آن آگاه هستیم و همیشه احساس کردیم که در این مسیر هستیم.»

«ما همیشه موضع مثبتی در مورد پورت عناوین خود بر روی پلتفرم رایانه شخصی داریم؛ اما تصمیم‌گیری در مورد اینکه بازی‌های خود را بروی کدام پلتفرم‌ها عرضه کنیم و یا تمرکز اصلی را بر روی کدام پلتفرم‌ها بگذاریم، بر عهده ناشران بازی‌ها هست و این چیزی است که نمی‌توانیم خودمان تصمیم‌گیری کنیم.»

«به‌هرحال بسیاری از ناشران ترد پارتی نباید این روزها رایانه‌های شخصی را نادیده بگیرند. من باور دارم از این به بعد بیشتر باید در بازار بازی‌های PC فعال‌تر شویم.»

در طول چند سال گذشته، کمپانی سگا چند عناوین که فقط انحصاری کنسول‌ها بود را برای رایانه‌های شخصی عرضه کرد مانند:

The Typing of the Dead

Valkyria Chronicles

عنوان Bayonetta به دست خودمان ساخته شد؛ و بازی را برای کنسول XBOX360 بهینه کرده بودیم که منجر می‌شد بازی را راحت‌تر بر روی پلتفرم‌های دیگر پورت کنیم.

پلاتینیوم در آخر گفت:

«اگر همه‌چیز دست خودمان دوست داشتیم تمام بازی‌هایمان را برای پلتفرم PC منتشر می‌کردیم ولی بازهم می‌گویم تمامی این کارها به ناشران بازی بستگی دارد و آن‌ها هستند که تصمیم‌گیری نهایی را انجام می‌دهند.»

در صورت موفقیت عنوان Bayonetta برای PC، احتمال دارد که بازی‌های مانند Vanquish و Anarchy Reigns نیز برای این پلتفرم عرضه شوند.

منبع

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,291
نام
مــاکــان
PG تا الان با Sega,Nintendo,Activision,Square,Microsoft همکاری کرده که تقریبا تمام بازی هاش به لحاظ مالی ضعیف عمل کردند.
جز این آخری NieR که فروش خوبی داره.
مدل قرارداد با مایکرو رو نمیدونم اما فکر نکنم وضع استودیو بعد از کنسل شدن ScaleBound همچین خوب باشه.
تو پلاتینیوم استعدادهای خیلی خوبی هست، اگر بین این پروژه های AAA که میسازن، فرصت کنن رو پروژه های کوچکترِ خودشون وقت بزارن خیلی میتونن موفق تر باشن.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,741
نام
مراد حلیمی
بازی nier automata که به تازگی 1 میلیون فروش رو رد کرده حدود 250 هزار نسخه از فروشش رو استیم بوده ( منبع : steamspy) که با توجه به اینکه فروش بازیها رو استیم بر خلاف کنسولا تو دراز مدت بیشتر میشه(بخطر تخفیفای پی در پی و فصلی و انتظار گیمرا برا این مواقع) فوق العادس....... .
از اون طرف بایونتا نسخه pc هم تو یک هفته حدود 100 هزار نسخه فروخته که اونم واقعا برا بازی بعد اینهمه سال عالیه....اینم میتونه تا 300....400 هزار نسخه بره راحت.

+

در مورد ونکوییش هم به نظرم شوتر بازی و اون سرعتش عالی بود ولی مشکلات کم نداشت و همین مشکلات باعث شد نتونه خوب بفروشه و رو بازیهای بعد خودش هم تاثیر بذاره : داستان ضعیف ، طراحی مراحل گاها بسیار شبیه گیرز ، کمپین داستانی کوتاه که ارزش تکرار بالایی هم نداشت و در نهایت فقدان بخش مولتی پلیر(یه بخش رکورد زنی داشت فقط که اونم بیشتر از 20 دقیقه نمیشد تحملش کرد)
در کل بازی خوبی بود و برای چند ساعتی تجربه متفاوتی بود.......ولی نه اثر فاخر و شاهکاری بود و نه اینکه طرفدار زیادی داشت

.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
بجای این ریمستر و اینا بیان نسخه 3 بایونتا رو بسازن و با نینتندو حرف بزنن و نسخه 2 رو از انحصار در بیارن!جالبه که wii u دیگه هم تولید نمیشه ولی این بازی هنوز تو انحصارشه.اگه بخوان SEGA راحت میتونه از انحصار درش بیاره

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
بجای این ریمستر و اینا بیان نسخه 3 بایونتا رو بسازن و با نینتندو حرف بزنن و نسخه 2 رو از انحصار در بیارن!جالبه که wii u دیگه هم تولید نمیشه ولی این بازی هنوز تو انحصارشه.اگه بخوان SEGA راحت میتونه از انحصار درش بیاره
سگا غولیه واسه خودش کلی بازی PC منتشر کرده!. اگر بایونتا به فروش قابل توجهی روی PC دست پیدا کنه حتما بازی های دیگه ی رو هم براش منتشر میکنه مثل MadWorld.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
جز این آخری NieR که فروش خوبی داره.
مدل قرارداد با مایکرو رو نمیدونم اما فکر نکنم وضع استودیو بعد از کنسل شدن ScaleBound همچین خوب باشه.
تو پلاتینیوم استعدادهای خیلی خوبی هست، اگر بین این پروژه های AAA که میسازن، فرصت کنن رو پروژه های کوچکترِ خودشون وقت بزارن خیلی میتونن موفق تر باشن.

Nier نسبت به هزینه هاش نسبتا خوب فروخته.اونم باز گفتم همون حول حوش 1-1.5 میلیونه دیگه.اون زمان سگا برای Bayonetta هم هزینه نسبتا خوبی کرده بود و هم تبلیغ خوبی.به نحوی که 2 میلیون نسخه فروش راضی نکرده بود

• Like
Reactions: m.d.makan

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,348
نام
محمدرضا
Vanquish بازی خوش ساختی بود، اما اینکه شما میگی تاثیرش مثل بایونتا تو سبک خودش بود، آیا واقعا اینطور بوده؟
ونکوئیش بازی خوبی بود، حتی اگه مولتی خوبی میداشت، بیشتر به چشم میومد و اینقدر زود فراموش نمی شد.
اما اینکه سبک شوتر سوم شخص متحول شده باشه توسط این بازی، من که نه، هیچ کس نمیتونه همچین فکری بکنه.
یعنی شوتر های بعد از ونکوئیش وامدار این بازی بودن؟ از نوآوریهائی که اون ایجاد کرد(اگه ایجاد کرده باشه) استفاده کردن؟

بعضی وقتها با تعاریف بیش از حد و قلو شده از چیزی، برعکس سطح اون رو بیشتر پائین میاریم.
من چندین بار به مشکلات بازی اشاره کردم ،مثل کوتاهی و ضعف شدید داستان که خب اگر این مشکلات نبود متا از 84 به بالای 90 می رسید و هیچ وقت هم تعریف بیخود نکردم یا بگم نوآور بود ، کلا نظرم رو گفتم و به کسی هم تحمیل نکردم
نظرم شخصیه اگر بخوام از بهترین های سوم شخص شوتر نام ببرم ونکوییش همیشه بالای لیسته ، بیشتر هم به خاطر گیم پلی زیبایی که داشت (ترکیب عالی اسلوموشن و تیراندازی) ، باس ها و کات سن ها
دیگه اینجا بحث رو ادامه نمیدم ولی اگر تاپیک مرتبطی بود خوشحال میشم از عناوین سوم شخص شوتر مورد علاقت بگی و علت انتخابتو توضیح بدی

• Like
Reactions: ALBERT W3SKER

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
من نمیفهمم با بعضی از این جماعت چطور باید بحث کرد؟با فروش یا با نمره و جایزه یا تجربه خود فرد؟ چطور ونکوییش با میانگین نمرات 85 و کسب جوایز فراوان از وبسایت های بزرگ و نوشتن ده ها مقاله اختصاصی پس از عرضه تا به امروز نمیتونه شاهکار باشه اما بازی مورد علاقه ان کاربر ( دارک سولز) با میانگین 89 ابرشاهکار قرن هست!

برای بار هزارم ژاپنی ها هیچ کدومشون به جز میکامی توانایی ساخت چنین بازی را نداشتند و ندارن.اگر داشتند که ساخته بودن.از میازاکی و تیمش با سری Armored Core تا کپکام و ان هایی که شوتر ساختند.

چون علاقه زیادی به منتقدین بزرگ دارین به نظرم همین جمله در رابطه با ونکوییش از یوروگیمر کافی هست

Vanquish is another Platinum Games title that still stands alone: think about how many third-person shooters we see, and six years after release not a one can touch it. It's criminal that this hasn't yet seen a current-gen release or the PC version it so richly deserves

ترجمه

Vanquish یکی دیگر از بازی های پلاتینیوم گیمز است که همچنان در ژانر خود منحصر به فرد تلقی می شود. کافی است نگاهی به لیست بازی های شوتر سوم شخص عرضه شده طی 6 سال گذشته بیندازیم تا متوجه شویم که هیچ یک حتی اندکی به Vanquish نزدیک نشده اند.

عدم عرضه مجدد بازی روی کنسول های نسل هشتمی یا پی سی نیز اجحافی بزرگ در حق دوست داران آن به شمار می رود

آخرین ویرایش:

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
نبینم دیگه از این صحبتا بکنی. وگرنه با من طرف هستی. :))مرد حسابی شاخصترین بازی پلاتینوم ونکوییش هست. یکی از غول ترین عناوین شوتر سوم شخص تاریخ. چیو واجب نیست! برا این پی سی بازها از نون شب واجب تره. پدر ژانر ترس استاد شینجی میکامی این هدیه الهی را بهمون داد. واقعا بازی معرکه ای بود
پ. ن :ژاپنی ها هر وقت گیر میکنند تو یک سبکی میکامی میاد و جمعش میکنه. ^:)^
درود به شرف نابغه ی صنعت بازی استاد شینجی میکامی:D
:-&:-&:-&:-&استاد دوربین روی شانه>:)>:)>:)>:)

JOKERACN7

کاربر سایت
Aug 8, 2014
379
نام
حمید
بارها گفتم و بازم میگم، نمره هیچ اهمیتی نداره، این گذر زمان هست که تعیین میکنه بازی شاهکار هست یا نه، نمونه ی بارز هم همین بِیِنتا، بازی سال 2009 ولی هنوزم به عنوان یکی از بهترین های ژانر خودش هست و باقی میمونه، خودم هم درحال تجربش هستم و واقعا میشه دید این بازی چقدر از لحاظ گیم پلی و سیستم کامبت قوی هست، این موضوع برای ونکویش هم صدق میکنه.

جایزه و اینا هم اهمیت چندانی ندارن، بینتا 2 که سال 2014 اومد چندان تحویل گرفته نشد از لحاظ جایزه، ولی بشینید و ببینید چجور ازش یاد خواهد شد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
بارها گفتم و بازم میگم، نمره هیچ اهمیتی نداره، این گذر زمان هست که تعیین میکنه بازی شاهکار هست یا نه، نمونه ی بارز هم همین بِیِنتا، بازی سال 2009 ولی هنوزم به عنوان یکی از بهترین های ژانر خودش هست و باقی میمونه، خودم هم درحال تجربش هستم و واقعا میشه دید این بازی چقدر از لحاظ گیم پلی و سیستم کامبت قوی هست، این موضوع برای ونکویش هم صدق میکنه.

جایزه و اینا هم اهمیت چندانی ندارن، بینتا 2 که سال 2014 اومد چندان تحویل گرفته نشد از لحاظ جایزه، ولی بشینید و ببینید چجور ازش یاد خواهد شد.
این موضوع رو سری Souls بخوبی اثبات کرده که گذر زمان نشون میده یک بازی چقدر شاهکار بوده. بعنوان مثال Top 10 EDGE برای نسل قبل (دراک سولز توی اکثر لیست بهترین بازی های نسل جزو Top5 بوده):
10. Call of Duty 4: Modern Warfare
9. LittleBigPlanet
8. Bayonetta
7. Super Street Fighter IV
6. Red Dead Redemption
5. Grand Theft Auto V
4. Portal
3. The Last of Us
2. Super Mario Galaxy
1. Dark Souls

سری سولز برای من مثل آثار کوبریک توی سینماست، اول اونطور که باید و شاید مورد توجه قرار نمیگیره ولی زمان که میگذره شعور و درک منتقد تازه بحدی میرسه که گوشه ای از شاهکار بودنش رو درک میکنه .

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,741
نام
مراد حلیمی
من نمیفهمم با بعضی از این جماعت چطور باید بحث کرد؟با فروش یا با نمره و جایزه یا تجربه خود فرد؟ چطور ونکوییش با میانگین نمرات 85 و کسب جوایز فراوان از وبسایت های بزرگ و نوشتن ده ها مقاله اختصاصی پس از عرضه تا به امروز نمیتونه شاهکار باشه اما بازی مورد علاقه ان کاربر ( دارک سولز) با میانگین 89 ابرشاهکار قرن هست!
هر جماعتی دیدی باهاش مودب صحبت کنی کافیه

در مورد شاهکار بودن ونکوویش هم باید شما بگی شاهکار چون هر چی میکامی ابر استاد بسازه عاشقشی و کل فروم رو نابود کردی با 1000 تا تاپیکی که در مورد میکامی زدی و چندین دفعه پشت سر هم بن میشی ولی با اسم دیگه میای و باز هم تو هر تاپیکی همون حرفا رو تکرار می کنی........
هر روز با یه نام کاربری و یه تاپیک جدید برای ستایش میکامی

وگرنه با هیچ متر و معیاری هیچ فرد غیر متعصبی به ونکوویش لقب شاهکار نمیده.....بازی خیلی خوبی هست والسلام
اینو هم امتیازش میگه هم فروشش میگه هم جوایزش میگه و هم تاثیر گذاریش میگه(تمامی این پارامترها میگه یه بازی خیلی خوبه )

با دارک سولز هم اصلا قابل قیاس نیس......دارک سولز تو هر چهارتای این زمینه ها که گفتی یه سرو گردن بالاتر از ونکوییش هست

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,348
نام
محمدرضا
هر جماعتی دیدی باهاش مودب صحبت کنی کافیه

در مورد شاهکار بودن ونکوویش هم باید شما بگی شاهکار چون هر چی میکامی ابر استاد بسازه عاشقشی و کل فروم رو نابود کردی با 1000 تا تاپیکی که در مورد میکامی زدی و چندین دفعه پشت سر هم بن میشی ولی با اسم دیگه میای و باز هم تو هر تاپیکی همون حرفا رو تکرار می کنی........
هر روز با یه نام کاربری و یه تاپیک جدید برای ستایش میکامی

وگرنه با هیچ متر و معیاری هیچ فرد غیر متعصبی به ونکوویش لقب شاهکار نمیده.....بازی خیلی خوبی هست والسلام
اینو هم امتیازش میگه هم فروشش میگه هم جوایزش میگه و هم تاثیر گذاریش میگه(تمامی این پارامترها میگه یه بازی خیلی خوبه )

با دارک سولز هم اصلا قابل قیاس نیس......دارک سولز تو هر چهارتای این زمینه ها که گفتی یه سرو گردن بالاتر از ونکوییش هست
صحبت ها مرتبط با تاپیک هست شما نمیخوای صحبتی در مورد تحسین استاد میکامی بشنوی یا ببینی دلیلی نداره بیای تو تاپیکش
هر کسی میتونه نظرش رو جای خودش بگه ، طرف از نظر خودش به هر بازی میتونه بگه شاهکار چون سلیقه ها متفاوته
......................
این دوستی که شما ازش انتقاد میکنی تو این انجمن خیلی زحمت میکشه و تو خبررسانی خیلی فعاله ، قدر این دوستان رو بدونیم

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,741
نام
مراد حلیمی
هر کسی میتونه نظرش رو جای خودش بگه ، طرف از نظر خودش به هر بازی میتونه بگه شاهکار چون سلیقه ها متفاوته
دقیقا هر کسی میتونه نظرشو بگه ولی فکت نمیتونه صادر کنه
وقتی با این لحن فکت صادر می کنه و دیگران رو به کج فهمی متهم می کنه بایدم جواب بشنوه:
من نمیفهمم با بعضی از این جماعت چطور باید بحث کرد؟با فروش یا با نمره و جایزه یا تجربه خود فرد؟ چطور ونکوییش با میانگین نمرات 85 و کسب جوایز فراوان از وبسایت های بزرگ و نوشتن ده ها مقاله اختصاصی پس از عرضه تا به امروز نمیتونه شاهکار باشه اما بازی مورد علاقه ان کاربر ( دارک سولز) با میانگین 89 ابرشاهکار قرن هست

ونکوویش از هر لحاظ استاندادری و فنی بهش نگاه کنی یه بازی نهایتا خیلی خوب هست نه بیشتر....
حالا یکی به نظرش شاهکار هست نظرش محترم ولی دیگه به زور برای دیگران فکت صادر نکنه و نظرشو تحمیل نکنه

+

در مورد زحمت کشیدن و مفید بودن هم اینهمه بن شدن گویای نتیحه زحمتها هست

.

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
صحبت ها مرتبط با تاپیک هست شما نمیخوای صحبتی در مورد تحسین استاد میکامی بشنوی یا ببینی دلیلی نداره بیای تو تاپیکش
......................
این دوستی که شما ازش انتقاد میکنی تو این انجمن خیلی زحمت میکشه و تو خبررسانی خیلی فعاله ، قدر این دوستان رو بدونیم
الان اینجا تاپیکه تحسین استاده؟که ما نباید بیایم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر