بازبینی بازی مافیا 3 بر روی لپ تاپ MSI GE72VR Apache Pro

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
m7ik_m2.jpg
مافیا2 رو که خیلی دوستش داشتیم، به خاطر اینکه دست و پای پلیر رو بسته بود و اجازه نمیداد جهان باز بودن بازی رو حس کنن خیلی نقد شد. حالا مافیا3 از دار و دسته ی دوست داشتنی سیسیلی ها فاصله گرفته و حدود 20 سال بعد و توی New Bordeaux یک داستان جهان باز واقعی رو روایت میکنه. طبق روال همیشه اول راجبه بازی براتون میگم و آخرش هم راجبه عملکرد MSI GE72VR Apache Pro براتون صحبت میکنم.
محیط بازی خیلی زیبا کار شده ولی چیزی که من خیلی دوست داشتم اون محیط نژادپرستانه ست که خیلی خوب حال و هوای اون زمان رو منتقل می کنه. داستان بازی داستان یک انتقامه و خیلی خوب پیاده شده. میان پرده های بازی داستان رو خیلی واقعی روایت میکنن. شاید واقعی ترین میان پرده های تاریخ بازی های رایانه ای رو برای مافیا3 ساختن.
مثل ویتو اسکالتا در مافیا2، لینکلن تازه از جنگ برگشته، ولی با این تفاوت که لینکلن توی ویتنام بوده. بیشتر پروسه آشنا شدنتون با این شخصیت با کلیپ های مستند مانندی هست که گویا سالها بعد از ماجرا روایت میشن. همون طور که گفتم یکی از قوی ترین ویژگی های بازی دیدن دنیا از دید یک سیاه پوست در اون دوران هست. خیلی بده که توی یک بازی حرف های نژادپرستانه شنیده بشه ولی شما باید این حرف ها رو بشنوید و حس ناخوشایندش رو تجربه کنید. حتی بعضی جاها کلا سیاه پوست ها رو راه نمیدن!
xjn_m1.jpg
برخلاف نسخه های قبلی شما دیگه توی مافیا نیستید بلکه باید یک مافیا رو سرنگون کنید. به نظر من که خیلی جالبه. نمیخوام داستان بازی رو لو بدم، اینکه چرا لینکلن میخواد انتقام بگیره، ولی خداییش این کار رو خیلی خوب انجام میده.
گیم پلی بازی هم که بعضی ها بهش نقد داشتند اونقدرها هم بد نیست. من دوستش داشتم، یک جورایی حس واقعی بودن داره و به دل میشینه. مخصوصا وقتی کسی رو هدشات میکنی و یک اسپری خون میپاشه توی هوا، خیلی دیدنیه. تنها چیزی که تجربه گیم پلی من رو خراب کرد این راهنمایی های وقت و بی وقت بازی بود که فکر میکنم تا دقیقه آخر بازی ادامه داشت. توی این مدتی که بازی میکردم در حد یک کتاب سیصد صفحه ای راهنمایی شدم!! جالب اینجاست که توی این سیصد صفحه اون نکته های به درد بخور رو آموزش نمی داد!!
برخلاف بازی هایی که خیلی روی مخفی کاری سرمایه گذاری میکنن ولی چیز خوبی ازش در نمیاد، مافیا3 مخفی کاری رو خیلی خوب پیاده کرده، البته قسمتیش بر میگرده به اینکه هوش مصنوعی بازی خیلی قوی نیست، ولی در کل اگه هدفتون لذت بردن از مخفی کاریه و دنبال چالش های سخت نیستید به هدفتون خواهید رسید.
انیمیشن های کشتن در حالت مخفی کاری ها فوق العاده زیبا و خشن هستن، ولی اگه خیلی از خشونت خوشتون نمیاد این آپشن رو دارید که توی تنظیمات بازی انیمیشن های ملایم تر رو انتخاب کنید.
قسمت رانندگی هم خوشبختانه خیلی خوب از آب دراومده، ماشین ها خیلی سنگین و خشن هستن و در عین حال کنترلشون خیلی سخت نیست.
گرافیک بازی هم کمی نا امید کننده از آب دراومده. احساس میکنید این بازی ای نیست که به تازگی منتشر شده، شاید گرافیک بازی مال دو سه سال قبل از زمان خودشه. البته من خیلی روی گرافیک حساس نیستم ولی اگه خیلی به گرافیک بازی اهمیت میدید زیاد شکمتون رو صابون نزنید.
منتقدها میگن بازی باید یک سال دیگه منتشر میشد تا ایرادهاش برطرف بشه و حق هم دارن، مافیا3 مشکلات خودش رو داره، توی مشکلات یه جورایی آدم رو یاد اسکایریم میندازه، ولی این به این معنی نیست که نمی تونید ازش لذت ببرید. به نظرم بازی هنوز به اندازه کافی هیجان و داستان داره که شما رو تا آخر روی صندلیتون میخکوب کنه.
من این بازی رو روی MSI GE72VR جدید انجام دادم، در مورد عملکرد لپ تاپ که فکر میکنم نیاز به توضیح اضافی نیست که GE72 با پردازنده i7 و گرافیک 1060 و 16 گیگ رم به راحتی بازی رو روی بالاترین تنظیمات و فریم ریت بالای 55 اجرا کنه. چیزی که خیلی توجه من رو به خودش جلب کرد صدای فن لپ تاپ هست که خیلی خیلی کمه. حتی وقتی فن رو روی دور آخر میذارید به سختی می تونید صداش رو بشنوید و این در حالیه که سیستم خنک کننده وظیفه خودش رو به خوبی انجام میده و شما زیر کیبورد گرمای زیادی احساس نمی کنید. صفحه نمایش لپ تاپ هم همون کیفیت همیشگی صفحه نمایش های msi رو داره که من خیلی عاشقشونم. رنگ ها خیلی واقعی هستن و هیچ سایه ای توی تصویر نمیوفته. در کل به نظرم این لپ تاپ عالی بود.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
اینم دقیقا یه آشغالی مثل مافیا 2 بود تازه درصد آشغال بودن این یکی خیلی بیشتر از 2 بود مافیا یکی بود اونم 15 سال پیش ساخته شد تموم شد و رفت اینا فقط نون اون اولی رو خوردند

• Like
Reactions: mahyarxbox

mahyarxbox

کاربر سایت
Jul 6, 2014
1,420
نام
مهیار
شما کافیه داستان این بازیو با نسخه اول مقایسه کنید...اونوقت میفهمید که چجوری این نسخه آبروی توماس آنجلو فقید رو برد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر