بازی Star Citizen استفاده از DirectX را کنار می‌گذارد.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
یکی از توسعه دهندگان بازی Star Citizen می‌گوید:

سال‌ها قبل ما اعلام کردیم قصد پشتیبانی از DirectX 12 را داریم، ولی از زمان معرفی Vulkan که همان ویژگی‌ها و بازدهی DirectX 12 را دارد، این
به نظر می‌آید که یک گزینه بسیار منطقی‌تر برای استفاده است چون کاربران را مجبور به استفاده از ویندوز 10 نمی‌کند و یک API گرافیک واحد ارائه می‌دهد که می‌تواند بر روی ویندوز 7, 8, 10 و لینوکس استفاده شود. در نتیجه تصمیم فعلی ما این است که فقط از Vulkan پشتیبانی کنیم و در نهایت پشتیبانی از DX11 را رها کنیم، DX12 فقط زمانی در نظر گرفته می‌شود اگر ما دیدیم که آن یک مزیت خاص و قابل توجهی نسبت به Vulkan به ما ارائه می‌دهد، این APIها واقعا اونقدر متفاوت نیستند، 95% درصد از این کار روی این APIها، تنها تغییر پارادایم خط-لولهٔ رندرینگ است که برای هر دو یکسان است.

بازی Star Citizen در زمان نامشخص تنها برای لینوکس و ویندوز منتشر خواهد شد.

منبع:

Star Citizen Plans To Go Vulkan-Only - Phoronix

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
ظاهرا حق با شماست، مقالات زیر را ببینید:

حرفه‌ای - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

حرفه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

واژه "حرفه‌ای" با واژه "حرفه" مرتبط است و به معنی "دارای حرفه" است، و حرفه هم با *شغل* در ارتباط است. لذا عبارت "کاربر حرفه‌ای" نمی‌تواند به معنای "کاربر باتجربه" یا "کاربر بامهارت/ماهر" باشد.

تصور شما اشتباه می باشد. بر طبق لغت نامه ی دهخدا (معتبرترین لغتنامه ی فارسی):

جست‌وجوی حرفه

حرفه=پیشه

و در ادامه:

جست‌وجوی پیشه

پیشه=هنر

و

جست‌وجوی هنر

هنر= فعالیتی که به منظور خلق آثار مبتنی بر برداشت‌های شخصی و عدم دریافت سود مادی صورت می‌گیرد.

یعنی وقتی به یه نفر میگیم حرفه ای یعنی اون طرف هنر و علم اون کار رو بلده. (حال چه از اون کار پول در میاره و چه در نمیاره)

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
منظورش اینه که به معنی هنر هم میتونه باشه جدا از شغل و کار و ...

اینو خودم هم گفتم که. چرا پست منو نقل قول کردی؟! باید پست اونو نقل قول می کردی.

این هم برای فصل خطام. هنر رو هم معنی کنی نوشته:

هنر=پیشه

جست‌وجوی هنر

دیگه کسی خواست قبول نکنه, ادامه دادن فایده نداره. هر چی که نیاز بودو با منبع گفتم.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
اینو خودم هم گفتم که. چرا پست منو نقل قول کردی؟! باید پست اونو نقل قول می کردی.

این هم برای فصل خطام. هنر رو هم معنی کنی نوشته:

هنر=پیشه

جست‌وجوی هنر

دیگه کسی خواست قبول نکنه, ادامه دادن فایده نداره. هر چی که نیاز بودو با منبع گفتم.
اتفاقاً درست ریپلای زدم.
اولاً طبق همون منبعی که خودتون دادین، «حرفه» رو به «پیشه» معنی کرده بود، بعدبرای معنی پیشه، چند کلمه نوشته بود که شما فقط از کلمه «هنر» خوشت اومد و رفتی دنبال اون. خب چرا دنبال معنی کلمات دیگه (مثل شغل، کار و...) نرفتی که معنیشون رو پیدا کنی؟!!

ثانیاً، بله خب ممکنه کسی هم پیدا بشه که بابت خدماتی که ارائه میده از کسی پول نگیره (همون کلمه هنر)؛ اما شما از این مدل آدم چندتا تو دنیا سراغ دارید؟! امروزه حتی هنرمندا هم مجانی کاری انجام نمیدن.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
تصور شما اشتباه می باشد. بر طبق لغت نامه ی دهخدا (معتبرترین لغتنامه ی فارسی):

جست‌وجوی حرفه

حرفه=پیشه

و در ادامه:

جست‌وجوی پیشه

پیشه=هنر

و

جست‌وجوی هنر

هنر= فعالیتی که به منظور خلق آثار مبتنی بر برداشت‌های شخصی و عدم دریافت سود مادی صورت می‌گیرد.

یعنی وقتی به یه نفر میگیم حرفه ای یعنی اون طرف هنر و علم اون کار رو بلده. (حال چه از اون کار پول در
میاره و چه در نمیاره)
شما بحث رو به انحراف کشاندید و پیچیده کردید، اختلاف من با ایشون سر معنا و مفهوم واژه "حرفه" و "حرفه‌ای" بود که با آن دو مقاله از ویکیپدیا این مسئله حل شد، اما شما یکاره اومدید وسط بحث میگید:

حرفه=پیشه و پیشه=هنر!

خوب طبق همون لینک اول:

معنی حرفه:

"پیشه؛ صناعت؛ کسب‌وکار."

امروزه بیش‌تر از واژه "شغل" برای این منظور استفاده می‌شود، و واژه "حرفه" کمی تخصصی‌تر است، مثلا طرف می‌ره خواستگاری (البته این ماله زمان‌های قدیمه! خخخ) می‌پرسند "شغل شما چیست؟" یعنی کسب و کار و پیشت چیه؟ شاغل هستی یا نه؟ و طرف هم مثلا می‌گه "من هنرپیشه هستم."

• Like
Reactions: pizza

Spartan AR

کاربر سایت
Jun 10, 2013
401
نام
علی
دوستان ميدونم كمي بي ربط هست
ولي من يه اديشن بازي رو پيدا كردم قيمتش حدود ٤٠٠ تومن هست
ميخواستم بدونم ايا سيستم من ميكشه بازي رو ( حداقل ٤٥ فريم هم بده اوكي هست،و اينم ميدونم كه بازي هنوز اپتيمايز نيست و رو گولاخ ترين سيستم ها مشكل داره)
GPU : 980M 8GB GDDR5 Vram
Cpu : core i7 6700hq
Ram : 32 Gb
Asus GL502VY
به زودي هم ممكنه فروش بره ميخوام بدونم اگر با فريم ريت درست ميكشه بخرم
كل نت رو هم زيرو رو كردم ولي هركس يه چيز نوشته ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,351
نام
مــاکــان
دوستان ميدونم كمي بي ربط هست
ولي من يه اديشن بازي رو پيدا كردم قيمتش حدود ٤٠٠ تومن هست
.......
تا اونجائی که من میدونم بازی خیلی Cpu Hungry (گرسنه واحد پردازشگر مرکزی:D) هست.
CPU این لپ تاپ میتونه خوب عمل کنه ولی تو این بازی نه به اونصورت.
اجرای این بازی با تنظیمات نهائی روی این لپ تاپ با این مشخصات ، فکر نکنم بیشتر از 40 فریم بهت بده، اونهم که 100 درصد فیکس نیست.
ممکن هست تو بخش سینگل پلیر حتی 60 هم بگیری، اما بخش اصلی بازی قسمت مولتی پلیر هست، اونجاست که CPU ضعف خودشو نشون میده و فریم شاید حتی زیر 20 هم برسه، چیزی مثل ARMA 3.
بازی خیلی به پردازش فیزیک وابستست و محاسبات فیزیک هم که CPU خور، من باشم، با این قیمت یک سیستم رومیزی خیلی قویتر میبندم.
لپ تاپ رو برای گیم هیچوقت توصیه نمیکنم، مگر اینکه پول اصافه داشته باشی.

Spartan AR

کاربر سایت
Jun 10, 2013
401
نام
علی
تا اونجائی که من میدونم بازی خیلی Cpu Hungry (گرسنه واحد پردازشگر مرکزی:D) هست.
CPU این لپ تاپ میتونه خوب عمل کنه ولی تو این بازی نه به اونصورت.
اجرای این بازی با تنظیمات نهائی روی این لپ تاپ با این مشخصات ، فکر نکنم بیشتر از 40 فریم بهت بده، اونهم که 100 درصد فیکس نیست.
ممکن هست تو بخش سینگل پلیر حتی 60 هم بگیری، اما بخش اصلی بازی قسمت مولتی پلیر هست، اونجاست که CPU ضعف خودشو نشون میده و فریم شاید حتی زیر 20 هم برسه، چیزی مثل ARMA 3.
بازی خیلی به پردازش فیزیک وابستست و محاسبات فیزیک هم که CPU خور، من باشم، با این قیمت یک سیستم رومیزی خیلی قویتر میبندم.
لپ تاپ رو برای گیم هیچوقت توصیه نمیکنم، مگر اینکه پول اصافه داشته باشی.
همم پس فكر نكنم بصرفه بازيرو بخرم...
منظورم از فروش بره اون ادیشن بازی بود :D
من به دليل يه سري مساعل شخصي رفتم سر لپتاپ
حالا تابستون ابش ميكنم يه سيستم ميبندم
ممنون بابت اطلاعات

آخرین ویرایش:

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
همم پس فكر نكنم بصرفه بازيرو بخرم...
منظورم از فروش بره اون ادیشن بازی بود :D
من به دليل يه سري مساعل شخصي رفتم سر لپتاپ
حالا تابستون ابش ميكنم يه سيستم ميبندم
ممنون بابت اطلاعات

سلام
من این بازی رو دارم
و توی بازی به زور 30 فریم میگیرم یعنی در بهترین حالت با اینکه سیستم قوی هم دارم G1 1080 و 5960X و اینم بگم که خود بازی حتی از 30 درصد CPU یا GPU هم استفاده نمیکنه ( روی سیستم با CPU و قطعات دیگه هم امتحان کردم باز هم همینطور بود ) , جوری که من متوجه شدم اینترنت خیلی خوبی هم باید داشته باشی برای اینکه فریم ریت بالایی توی بازی بگیری البته هنوز نتونستم اخرین آپدیتی رو که مدتی پیش دادن امتحان کنم شاید بهتر شده باشه

Spartan AR

کاربر سایت
Jun 10, 2013
401
نام
علی
سلام
من این بازی رو دارم
و توی بازی به زور 30 فریم میگیرم یعنی در بهترین حالت با اینکه سیستم قوی هم دارم G1 1080 و 5960X و اینم بگم که خود بازی حتی از 30 درصد CPU یا GPU هم استفاده نمیکنه ( روی سیستم با CPU و قطعات دیگه هم امتحان کردم باز هم همینطور بود ) , جوری که من متوجه شدم اینترنت خیلی خوبی هم باید داشته باشی برای اینکه فریم ریت بالایی توی بازی بگیری البته هنوز نتونستم اخرین آپدیتی رو که مدتی پیش دادن امتحان کنم شاید بهتر شده باشه
خب اين استفاده نكردن بازي از منابع يحتمل بخاطر بهينه نبودنش هست...
البته تو اپديت هاي جديد خيلي بهتر شده مثل اينكه...
من منتظر ميمونم فعلا
چون اگر بخرم و نتونم درست درمون اجراش كنم واقعا ضد حال بهم ميخوره چون اين بازي بازي روياهاي من هست
يعني دقيقا من ارزوي همچين بازي با اين ايده رو داشتم تو صنعت گيم كه اول فكر كردم No Mans Sky اين كارو ميكنه ولي واقعا مضخرف بود
حالا صبر ميكنم تا بازي از كامل شه ( ٣٠ سال ديگه انشالله :دي )

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,351
نام
مــاکــان
سلام
من این بازی رو دارم
همونطور که گفتم بازی خیلی CPU محور هست، شما سیستم خوبی داری، اما CPU برای این بازی کافی نیست، برای همین گلوگاه میشه.
این بازی به CPU با هسته های زیاد نیاز نداره، یه سرعت کلاک بالاتر نیاز داره.
Cpu شما تو حالت توربو میره روی 3.5 گیگاهرتز، برای اجرای روون این بازی حداقل 3.8 گیگ باید داشت.
برای همین سی پی یوهای قدیمی که سرعتی همین حول و حوش دارن خیلی راحت جواب میدن.
البته بازی تو آپدیت جدیدتر بهینه تر شده.

پ.ن: جاش اینجا نیست اما اگه من جای شما بودم، اورکلاک میکردم. با یک Main مطمئن و کولر خوب میشه تا 4.4 گیگاهرتز رفت.

Lord Phenom

کاربر سایت
Oct 16, 2012
262
نام
سعید
همونطور که گفتم بازی خیلی CPU محور هست، شما سیستم خوبی داری، اما CPU برای این بازی کافی نیست، برای همین گلوگاه میشه.
این بازی به CPU با هسته های زیاد نیاز نداره، یه سرعت کلاک بالاتر نیاز داره.
Cpu شما تو حالت توربو میره روی 3.5 گیگاهرتز، برای اجرای روون این بازی حداقل 3.8 گیگ باید داشت.
برای همین سی پی یوهای قدیمی که سرعتی همین حول و حوش دارن خیلی راحت جواب میدن.
البته بازی تو آپدیت جدیدتر بهینه تر شده.

پ.ن: جاش اینجا نیست اما اگه من جای شما بودم، اورکلاک میکردم. با یک Main مطمئن و کولر خوب میشه تا 4.4 گیگاهرتز رفت.

CPU من اور کلاک هست ...
من این CPU رو بیشتر از 3 تومن پول دادم روی استرس تست فرق زیادی با CPU های جدید نداره یعنی خیلی قوی تر از چیزی هست که سیستم با 2 تا 1080 یا هر چیز دیگه ای یا هر بازی نیاز داره همین طور که گفتم روی سیستم های دیگه هم تست کردم از نظر شخصی من بازی نیاز به نت خوب داره جدا از این که با نت اینجا نمیشه لاگین کرد توی خود بازی اینترنت اینجا یا حد اقال جایی که من هستم جوابگو نیست

در هر صورت به نظر من اگه خواستین بازی رو بگیرین یکی از شیپ های ارزون رو بخرین مثلا 50 دلاری بعد تست کنین اگه خوشتون اومد و مشکلی نداشت میشه رفت و شیپ های گرون تر رو خرید

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,351
نام
مــاکــان
CPU من اور کلاک هست ...
من این CPU رو بیشتر از 3 تومن پول دادم روی استرس تست فرق زیادی با CPU های جدید نداره یعنی خیلی قوی تر از چیزی هست ....
خب پس همونطور که میگی مشکل از نت هست، در واقع نت کد بازی هم ضعیف هست. میتونه تو FPS پائین خیلی دخیل باشه.
متاسفانه منم بازیو ندارم که رو نت خودم تست کنم، ولی نت کد همیشه تو مراحل آخر ساخت بازی بهینه میشه، امیدوارم برای این بازی هم اینطور باشه.

با این پولی که از طرف گیمرها داره به استودیو سرازیر میشه(تا حالا 143 میلیون دلار!) فکر نمیکنم 2018 هم برای ریلیز همچین بازی بزرگی کافی باشه.
همه اینها + اینکه هرچیزی که الان قابل بازی هست، تقریبا جزو مراحل Pre-Alpha حساب میشه (حتی بخش سینگل)، برای همین عدم بهینگی و مشکلات نت کد و... داره.
به من باشه که میگم همون 45 دلار رو برای بازی نمیدم، فعلا برای خریدش زود هست، اگر هم واقعا دیگه به علت فتیش فضا و... نتونستم جلوی خودم رو بگیرم میرم Elite: Dangerous میگیرم که کمی عطشم بخوایه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر