حمله به سایت The Jimquisition پس از انتشار نقد Zelda

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
منتقد نظرش رو باید بده فارق از اینکه من یا شما چی فکر میکنیم. این استدلال هم که برای سوژه شدن این نمرات رو میدن رو من اصلا نمیپذیرم. شما نقدش رو بخون و به نقدش ایراد بگیر ولی اینکه نخونده میای رد میکنی اصلا قابل قبول نیست
جیم استرلینگ نقدش تقریبا المان های همیشه گیش هست . دوست نداره بازی تحت فشار قرارش بده یا اذیتش کنه یا چیزی طبق روال مورد انتظارش پیش نره .. مثل همون شکستن شمشیر ... کلا بر اساس سلیقه و پیشفرض های خودش نقد میکنه ... حالا خوب یاد بد ...

ولی انصافا این slant magazine داغونه ... اصلا اینکاره نیستن اینا ... نقد زلداشونم نخوندم .. چون به اندازه کافی نقدای قبلیشون رو خوندم دیگه نمیخوام چشمم به سایتشون بیفته .
ضمن اینکه به هورایزن ۱۰ داد پس لطفا کسی ربطش نده به فن بازی .
من از همین الان فاتحه گرفتم که اینا قراره چه با پرسونا بکنن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: benjohn and SHANSER

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
یه منتقد معروف ابتدا برای جلب توجه میاد به یه عنوان نمره خوب 7/10 میده و 50 نفر که شاید 47 نفرشون دستشون به بازی هم نخورده(و اون 3 نفر احتمالی هم شاید بخش بزرگی از بازی رو هنوز نرفتن) سایت و طرفو با خاک یکسان کردن!:D

u25r_tumblr_nj6rhfjohr1s6vv2io1_500jh.jpg

یکی از دوستان که گفته این حمله احتمالا برای کلیک خور بیشتر بوده!:Dخب اگه ما به نمره 4/10 Washington Post اعتراض کردیم پیش از اون, Uncharted 4 رو کامل تجربه کرده بودیم و حرفمون یه منطقی داشت ولی حالا:D
کسایی هم پیدا میشن که تو تاپیک امتیازات Zelda میگن برای این جون منتقد تهدید نشده که Zelda انحصاری سونی نیست و ربطش میدن به سونی فن ها و وقتی میبینن این افتضاح پیش اومده و هیچجوره نمیشه به سونی فن ها ربطش داد با یه پیچش 180 درجه ای فرمون, در انتقاد از کار اون افراد نوحه سرایی میکنن:-j علاوه بر اینا Jim Sterling رو هم منتقد خوبی نمیدونن ! جدای نمره The Jimquisition یکیشون که همون اول گفته بود من کلا ارزشی برای مجله Edge قائل نیستم!:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
منوی بازی، افت فریم، نابود شدن سریع سلاح ها، استامینا بار، آمیبو، پازل ها، چیت کردن دشمنا، و جزئیات ریز دیگه ای که به نظرش تجربش رو خراب کرده
من هنوز بازی رو تجربه نکردم ولی تا تونستم ویدیو ریویو و بازی دیگران رو تو نت دیدم.
افت فریم وقتی باعث کم شدن نمره میشه که به تجربه بازی لطمه بزنه. تو BotW هم به تجربه بازی لطمه نمیزنه، فقط تو نقد Easy Allies دیدم اشاره کردن یه معدود جاهایی هست دردسرساز میشه که اونم به تجربه کلی لطمه نمیزنه. اینم باید در نظر گرفت که نقشه بازی چقدر وسیع و متنوع هست و داره روی Wii U و نسل هفت (حالا سوئیچ قبول یه کم قوی تر و بین نسلی) اجرا میشه در صورتیکه از لحاظ وسعت در حد یه بازی نسل هشته.
از اونور نابود شدن سریع سلاح ها که باید عرض کنم اسلحه های زلدا از اول زیاد بودن و تو این شماره هم فلسفه خراب شدن اسلحه ها اینه که هی بری سراغ سلاحهای جدید و تجربه شون کنی
استامینا بار هم به نظرم عالیه و گیم پلی رو چالش برانگیز کرده. همینطور مقاومت در برابر سرما و... تو بقیه موارد هم ندیدم مشکلی باشه حداقل منتقدای دیگه که ایراد نگرفته بودن از اینا.

• Like
Reactions: Z-fan

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
من هنوز بازی رو تجربه نکردم ولی تا تونستم ویدیو ریویو و بازی دیگران رو تو نت دیدم.
افت فریم وقتی باعث کم شدن نمره میشه که به تجربه بازی لطمه بزنه. تو BotW هم به تجربه بازی لطمه نمیزنه، فقط تو نقد Easy Allies دیدم اشاره کردن یه معدود جاهایی هست دردسرساز میشه که اونم به تجربه کلی لطمه نمیزنه. اینم باید در نظر گرفت که نقشه بازی چقدر وسیع و متنوع هست و داره روی Wii U و نسل هفت (حالا سوئیچ قبول یه کم قوی تر و بین نسلی) اجرا میشه در صورتیکه از لحاظ وسعت در حد یه بازی نسل هشته.
از اونور نابود شدن سریع سلاح ها که باید عرض کنم اسلحه های زلدا از اول زیاد بودن و تو این شماره هم فلسفه خراب شدن اسلحه ها اینه که هی بری سراغ سلاحهای جدید و تجربه شون کنی
استامینا بار هم به نظرم عالیه و گیم پلی رو چالش برانگیز کرده. همینطور مقاومت در برابر سرما و... تو بقیه موارد هم ندیدم مشکلی باشه حداقل منتقدای دیگه که ایراد نگرفته بودن از اینا.
قشنگ دنبال ایراد بوده هر چی همه تعریف کردن این براش منفی بوده حالا میگیم افت فریم ایراد ولی از پازل ها هم ایراد گرفته!!

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
علاوه بر اینا The Jimquisition رو هم منتقد خوبی نمیدونن !
همین چند روز پیش داشتین به خاطر نمره 6.5ـش به TLG (اونم مثل همین زلدا بدون اینکه خودتون بازیش کرده باشید) کلی فحشش می دادید8-|

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
همین چند روز پیش داشتین به خاطر نمره 6.5ـش به TLG (اونم مثل همین زلدا بدون اینکه خودتون بازیش کرده باشید) کلی فحشش می دادید8-|
اگه یه جا دیدی که من تو تاپیک TLG به نقد Jim Sterling یا تمام اون سایتایی که به TLG نمره 7-5-6 یا حتی 4 دادن انتقادی کرده باشم کامنتم رو بزار اینجا تا مشخص بشه.من در برابر کامنتهای خودم مسئولم نه دیگران;)

• Like
Reactions: vaan 2

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
واقعا نمره 7/10 نمره خوبی است برای یک بازی :D این چه مسخره بازی هست که یه عده در میارن. یعنی منتقد حق نداره یه بازی رو نقد کنه؟ چون همه 9 و 10 دادن (حالا به چه دلیل رو کاری نداریم :D ) یه منتقد دیگه باید جوگیر بشه و نمره 9 یا 10 بده؟ نباید حق داشته باشه نظر خودش رو بده؟

خیلی جالبه. از این به بعد حواسمون باشه اگه به یه بازی بر خلاف روال بقیه سایتها نمره دادیم، باید منتظر حملات به سایتمون باشیم :))

• Like
Reactions: vaan 2

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
خب منم همین رو میگم. برای من و شما یا اکثریت ممکنه خوب به نظر برسه، با دلیل هم میگیم که خوبه. برای یه اقلیتی بالعکس، اونا هم دلایل خودشون رو دارن. مثلا از هود و منوی بازی 10 نفر تعریف کردن دو نفر هم انتقاد داشتن. به قول دوستمون سبک استرلینگ همینه، یه المان هایی رو تو نقدش در نظر میگیره. اینا طوری که میخواد نباشن، انتقاد میکنه. پس یه معیاری داره برای نقد. یعنی جلب توجه نبوده، حالا این یه نقده که 7/10 داده. اونطرف هم کلی نقد که 10/10 دادن. این نقد بد نیست.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
جالبه اینجا یه سری از نظر شخصی و احترام بقیه برای نظر شخصی حرف می زنند ولی کافیه تو همین سایت از بازی مورد علاقشون انتقاد کنی تا انواع و اقسام دری وری ها و مسخره بازی ها رو نثارتون کنند
بیایید کنسول فن نباشیم

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
واقعا نمره 7/10 نمره خوبی است برای یک بازی :D این چه مسخره بازی هست که یه عده در میارن. یعنی منتقد حق نداره یه بازی رو نقد کنه؟ چون همه 9 و 10 دادن (حالا به چه دلیل رو کاری نداریم :D ) یه منتقد دیگه باید جوگیر بشه و نمره 9 یا 10 بده؟ نباید حق داشته باشه نظر خودش رو بده؟

خیلی جالبه. از این به بعد حواسمون باشه اگه به یه بازی بر خلاف روال بقیه سایتها نمره دادیم، باید منتظر حملات به سایتمون باشیم :))
Ddos attack و حمله به سایت رو به هیچ وجه نمیشه توجیح کرد، حتی اگه امتیاز بدتر و نقد ساده تر باشه.
ولی در مورد نقد جیم استرلینگ، با اینکه در کل 7/10 نمره بدی نیست و خودش میگه از بازی لذت برده و ... ولی وقتی ادم نقد رو میخونه انگار که منتقد همه ی تلاش و تمرکزش رو گذاشته روی کوچکترین نکات منفی، نکاتی که بعضیاشون قابل درکن (مشکلات فریم ریت وقتی کنسول docked هست، durability یه سری سلاح ها، منو هایی که با ایتم های زیاد خیلی طولانی میشن) ولی بعضی از نکات "منفی" که بهشون اشاره کرده واقعا سخت گیری بی مورد هستند، بله نظر هر کس متفاوته، سلیقه هرکسی با یکی دیگه فرق میکنه و ...
مثلا استرلینگ به shrine ها و پازل های داخل بازی ایراد گرفته، کاری به این نداریم که انجام دادن همه shrine ها اجباری نیست، ولی وجود این shrine ها یکی از نکات جدید و مثبتی هستند که به زلدا اضافه شدند، استرلینگ اومده گفته اینا جایگزین برای dungeon های زلداهای قبلی هستن که نینتندو نمیدونسته توی بازی جدید کجا جاشون کنه :| با اینکه کلا ماهیت و همه چیز shrine ها با دانجن ها فرق دارن(و داخل BotW همچنان دانجن های بزرگ مثل قبل هم هست). گشت و گذار و پازل ها از مشخصه های همه زلدا ها بودن و الان نینتندو بزرگترین و ازاد ترین زلدا رو ساخته، به نظر من وجود این shrine ها که به اندازه دانجن های قبلی بزرگ نیستن بهترین راه حل برای پایبند بودن به سری بازی های LoZ و همزمان تغییر مثبت برای اینکه توی یه دنیای بزرگ درست عمل کنن بوده.
یکی دیگه از ایراداتی که به بازی گرفته Stamina هست و اولین باری هست که خودم میبینم یه منتقد به این مورد توی این بازی ایراد گرفته، به موارد خیلی کوچیک و ساده دیگه ای مثل آشپزی، بارون و تاثیرش روی دنیا، spawn دشمن ها، به کات سین های ورود و خروج از معبد ها (باز هرچند کخ با یه دکمه رد میشن، ولی استرلینگ اومده با night msg های کسلوانیا مقایسشون کرده، اون مسج ها غیر قابل رد کردن و خیلی خیلی روی اعصاب تر بودن :D ) و موازد ساده دیگه ای ایراد گرفته.

بقیه رو نیمدونم ولی وقتی نقد استرلینگ رو میخونم از اول تا اخر چیزی که بیشتر به چشم میخوره ایراد گرفتن و ناله کردن هستش، بله یه منتقد باید دید انتقادی داشته باشه ولی تا چه حد :| (خوشم نمیاد دوباره این مثال رو بزنم ولی اهم اهم تام چیک :D )

جیم استرلینگ از منتقد هایی هست که خودم نقد هاش رو دنبال میکنم (نه همشون رو، نقد های بازی های معروف تر) به نظرم معمولا دید عادلانه ای به بیشتر بازی ها داره و نقدها و متن هایی هم که مینویسه بد نیستن، ولی این ایراد هایی که از زلدا گرفته، این " آزاردهندگی" هایی که ازشون حرف میزنه توی خیلی بازی های دیگه هم بودن ولی به این حد ندیده بودم بهشون سخت بگیره.

در کل نقدش خیلی بد نیست ولی به نظرم نمیشه به عنوان یه نقد منصفانه بهش نگاه کرد.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
جیم استرلینگ نقدش تقریبا المان های همیشه گیش هست . دوست نداره بازی تحت فشار قرارش بده یا اذیتش کنه یا چیزی طبق روال مورد انتظارش پیش نره .. مثل همون شکستن شمشیر ... کلا بر اساس سلیقه و پیشفرض های خودش نقد میکنه ... حالا خوب یاد بد ...

ولی انصافا این slant magazine داغونه ... اصلا اینکاره نیستن اینا ... نقد زلداشونم نخوندم .. چون به اندازه کافی نقدای قبلیشون رو خوندم دیگه نمیخوام چشمم به سایتشون بیفته .
ضمن اینکه به هورایزن ۱۰ داد پس لطفا کسی ربطش نده به فن بازی .
من از همین الان فاتحه گرفتم که اینا قراره چه با پرسونا بکنن
خوب این اتفاقا خیلی خوبه. سلایق متفاوته ممکنه خیلیا هم از همین دید به بازی نگاه کنن. من معتقدم هر کسی که میخواد بر اساس نقد بازی ها رو بخره باید چند تا منتقد بخصوص که نظراتشونو قبول داره و سلیقش هم با اونا منطبقه برای خودش انتخاب کنه بعد بره جلو. قرار نیست ما از همه ی متقدا خوشمون بیاد یا نظر همه با نظر من نوعی تنظیم بشه. بلاخره یه دسته از آدما هستن با بعضی بازیا ارتباط برقرار نمیکنن. اونا هم حق دارن قبل از خرید بازی بدونن با چی طرفن. اون بخش شاید نظرات این منتقدین براشون جالب باشه. اشکال از اینجا شروع میشه که نمره ی متا برای ما خیلی مهم شده. جالبه من این جو رو اصلا تو یه جایی مثل گف نمیبینم تو بازی سنتره که متا اینهمه مهمه

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
سر بازی هایی که متا 80-90 دارن یه چیز تقریبا قابل قبوله این مسئله.اما دادن این امتیاز ها به بازیی که منتقدا یکی در میون بهش گفتن بهترین بازی تاریخ ، صرفا احمقانست.
با احترام اما با این طرز فکر دیگه نمیشه به نقدهای شما اعتماد کرد

• Like
Reactions: vivanred

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
Ddos attack و حمله به سایت رو به هیچ وجه نمیشه توجیح کرد، حتی اگه امتیاز بدتر و نقد ساده تر باشه.
ولی در مورد نقد جیم استرلینگ، با اینکه در کل 7/10 نمره بدی نیست و خودش میگه از بازی لذت برده و ... ولی وقتی ادم نقد رو میخونه انگار که منتقد همه ی تلاش و تمرکزش رو گذاشته روی کوچکترین نکات منفی، نکاتی که بعضیاشون قابل درکن (مشکلات فریم ریت وقتی کنسول docked هست، durability یه سری سلاح ها، منو هایی که با ایتم های زیاد خیلی طولانی میشن) ولی بعضی از نکات "منفی" که بهشون اشاره کرده واقعا سخت گیری بی مورد هستند، بله نظر هر کس متفاوته، سلیقه هرکسی با یکی دیگه فرق میکنه و ...
مثلا استرلینگ به shrine ها و پازل های داخل بازی ایراد گرفته، کاری به این نداریم که انجام دادن همه shrine ها اجباری نیست، ولی وجود این shrine ها یکی از نکات جدید و مثبتی هستند که به زلدا اضافه شدند، استرلینگ اومده گفته اینا جایگزین برای dungeon های زلداهای قبلی هستن که نینتندو نمیدونسته توی بازی جدید کجا جاشون کنه :| با اینکه کلا ماهیت و همه چیز shrine ها با دانجن ها فرق دارن(و داخل BotW همچنان دانجن های بزرگ مثل قبل هم هست). گشت و گذار و پازل ها از مشخصه های همه زلدا ها بودن و الان نینتندو بزرگترین و ازاد ترین زلدا رو ساخته، به نظر من وجود این shrine ها که به اندازه دانجن های قبلی بزرگ نیستن بهترین راه حل برای پایبند بودن به سری بازی های LoZ و همزمان تغییر مثبت برای اینکه توی یه دنیای بزرگ درست عمل کنن بوده.
یکی دیگه از ایراداتی که به بازی گرفته Stamina هست و اولین باری هست که خودم میبینم یه منتقد به این مورد توی این بازی ایراد گرفته، به موارد خیلی کوچیک و ساده دیگه ای مثل آشپزی، بارون و تاثیرش روی دنیا، spawn دشمن ها، به کات سین های ورود و خروج از معبد ها (باز هرچند کخ با یه دکمه رد میشن، ولی استرلینگ اومده با night msg های کسلوانیا مقایسشون کرده، اون مسج ها غیر قابل رد کردن و خیلی خیلی روی اعصاب تر بودن :D ) و موازد ساده دیگه ای ایراد گرفته.

بقیه رو نیمدونم ولی وقتی نقد استرلینگ رو میخونم از اول تا اخر چیزی که بیشتر به چشم میخوره ایراد گرفتن و ناله کردن هستش، بله یه منتقد باید دید انتقادی داشته باشه ولی تا چه حد :| (خوشم نمیاد دوباره این مثال رو بزنم ولی اهم اهم تام چیک :D )

جیم استرلینگ از منتقد هایی هست که خودم نقد هاش رو دنبال میکنم (نه همشون رو، نقد های بازی های معروف تر) به نظرم معمولا دید عادلانه ای به بیشتر بازی ها داره و نقدها و متن هایی هم که مینویسه بد نیستن، ولی این ایراد هایی که از زلدا گرفته، این " آزاردهندگی" هایی که ازشون حرف میزنه توی خیلی بازی های دیگه هم بودن ولی به این حد ندیده بودم بهشون سخت بگیره.

در کل نقدش خیلی بد نیست ولی به نظرم نمیشه به عنوان یه نقد منصفانه بهش نگاه کرد.
الان بازی تو نسل 8 رکورد 10 ها رو زده حالا شما زوم کردی رو نقد استرلینگ که تازه نمرش خوب هم حساب میشه اون 4 و.. چی میگین از نظر متا هم که فعلا در بالاترین نقطه اس

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
با احترام اما با این طرز فکر دیگه نمیشه به نقدهای شما اعتماد کرد
دقیقا چرا؟
اگه مشکل از قسمت اول اون جمله هست،که باید بگم اگه نقد هر بازی به عهده من باشه،من با توجه به تجربه خودم نقد و بررسی می کنم و نمره میدم.متا فقط یه معیار کلی میده دستم که حدودا چه انتظاری از بازی باید داشته باشم.اما در نهایت هیچ الزامی وجود نداره که من بیام به یه بازی با متای 95 حتما بدم 9 یا ده.حتی اگه بهترین بازی تاریخ هم باشه.از اون طرف هم هیچ الزامی هم نیست که به یه بازی با متا 50 بیام 5 یا 6 بدم.
اگه هم مشکل از قسمت دوم جمله هست که اینم باید بگم وقتی من از هر ده تا نقدی که خوندم یا ویدئوش را دیدم، توی 6 تاش در اومدن میگن به این دلیل و اون دلیل بهترین بازی تاریخه و من بهتر از این بازی تا حالا بازی نکردم، این یعنی المان های مختلف این زلدا در بهترین و بالاترین سطح ممکن اند.و وقتی بازی به زعم 95% منتقد ها یکی از کامل ترین بازیهاست، و اون 5 درصد میان ایجوری نمره پرت میدن، این فقط نشون میده که اون 5 درصد ،به هر دلیلی که هست، دارن عناد می ورزند.

• Like
Reactions: mohsen2012

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر