امتيازات Persona 5

پیشبینی میانگین امتیازات Persona 5

• 95 به بالا

رای‌ها: 4 6.5%
  • 94-93

رای‌ها: 24 38.7%
  • 93-92

رای‌ها: 18 29.0%
  • 92-91

رای‌ها: 12 19.4%
  • 90-89

رای‌ها: 6 9.7%
  • 89-88

رای‌ها: 5 8.1%
  • 88-87

رای‌ها: 0 0.0%
  • 87-86

رای‌ها: 0 0.0%
  • 85-80

رای‌ها: 1 1.6%
  • پایین 80

رای‌ها: 1 1.6%

• مجموع رای دهنده‌ها
    62

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
xmcw7dk6266brjn19j.jpg

Persona 5
سازنده : P-Studio
ناشر : ATLUS
سبک : JRPG
تاریخ انتشار
ژاپن : 2016,September 15
امریکای شمالی : 2017,April 4

RPGamer: 100/100

Gaming Age: 100/100

IBTimes UK: 100/100

Easy Allies: 100/100

Guardian: 100/100

Arcade Sushi: 100/100

Playstation Universe: 100/100

Gameblog.fr: 100/100

USgamer: 100/100

Official PlayStation Magazine U.K: 100/100

Game Revolution: 100/100

GamesRadar+: 100/100

Push Square: 100/100

RPG Site: 100/100

TheSixthAxis: 100/100

God is a Geek: 100/100

Vandal Online: 98/100

IGN: 97/100

GamesBeat: 97/100

IGN Italia: 96/100

Wccftech : 96/100

Multiplayer.it: 96/100

GRYOnline.pl: 95/100

Hobby Consolas: 95/100

PSX-Sense.nl: 95/100

3DJuegos: 95/100

SpazioGames: 95/100

Everyeye.it: 95/100

PlayStation LifeStyle: 95/100

IGN JP: 95/100

Impulsegamer: 94/100

Atomix: 94/100

XGN: 93/100

IGN Spain: 93/100

COGconnected : 93/100

Game Informer: 93/100

The Games Machine: 92/100

GamePro Germany: 92/100

4Players.de: 91/100

ZTGD: 90/100

GameOver.gr: 90/100

LaPS4: 90/100

EGM: 90/100

Worth Playing: 90/100

Gamer.no : 90/100

We Got This Covered : 90/100

GameGrin: 90/100

Merlin'in Kazanı (Turkey): 90/100

Washington Post: 90/100

M3: 90/100

Polygon: 90/100

Trusted Reviews: 90/100

GameSpot: 90/100

Stevivor: 90/100

Destructoid: 90/100

Eurogamer Italy: 90/100

Hardcore Gamer: 90/100

InsideGamer.nl: 90/100

Gamer.nl: 90/100

Attack of the Fanboy: 90/100

Metro GameCentral: 90/100

Video Chums : 87/100

CGMagazine: 85/100

JeuxActu: 85/100

The Jimquisition: 85/100

Twinfinite: 80/100

z0ij_persona_20th_anniversary_festival_visual_art_by_shigenori_soejima.jpg

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
احتمالاً دو سه نفر مزّه بریزن متا بشه 91-92...

ولی سونی هیچی...کلّاً ژاپن ترکوند...نه امسال بلکه کلّاً برعکس افتضاحاتشون تو نسل هفت این نسل عجیب فرمون رو از غربیا گرفتن پس هم نمیدن...

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
با این وضعی که هست خودت حساب کن ببین مقصر اصلی کیه
قبول مقصر اصلی Atlus JPـه. ولی بازم به نظرم دوبله انگلیسی جالب نیست و Persona 5 رو با زبون ژاپنی بازی می‌کنم :D

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
منقد‌های یوروگیمر و پولیگن نبود کاراکتر gay رو نکته منفی دونستند. این دیگه چه وضعشه؟! :|
بعید می‌دونم روی نمره‌شون تاثیری داشته باشه چون یوروگیمر که اصلا essential داده ولی نکته منفی دونستن چنین چیزی واقعا از درک من یکی که بالاتره!
تا اونجایی که خوندم (و سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم که اسپویل نشم) مشکل اصلی نبود کرکتر همجنسگرا توی بازی نیست، و اتفاقا برعکس، نحوه نشون دادن این شخصیت‌هاست که مشکل داره. اگه به عنوان یه شخصیت عادی نشونشون میدادن مشکلی نبود ولی خداییش یکی از توضیحاتی که دیدم حتی باعث شدم منم یکم «:|» بشم. واقعا نمیدونم اتلوس چه فکری کرده که همچین چیزی رو توی بازی گذاشته. مسئله بزرگی نیست و نسبتا هم کوتاهه ولی خب از اون چیزاست که نبودنش توی بازی بهتر از بودنشه.

اسپویل خیلی زیادی نیست ولی خب میزارمش توی اسپویل برای کسایی که دوست ندارن در موردش بخونند.
ظاهرا دوتا NPC همجنسگرا توی بازی هستن که یکی دو بار سعی می‌کنند به صورت طنز وار یکی از پسرای جوون گروه رو بدزدند. این موضوع باعث میشه شخصیت مورد نظر از اینا بترسه و کلا حس ترسی در مورد همجنسگراها از خودش نشون بده.

در طول بازی باز قابلیت این رو داری که با این شخصیتا صحبت کنی ولی خب ادامه تعامل بازیکن با این شخصیتا اختیاریه. (برعکس اون صحنه‌ها که میخوان شخصیت گروه رو بدزدن که جزیی از داستان اصلیه)

در کل چیز بزرگی نیست و خیلی هم توی نقدا روش تمرکز نشده ولی خب همونطوری که گفتم از اون دست موارده که واقعا نبودش بهتر از بودنشه.

spoiler رو نخوندم و نمی‌دونم نحوه‌ی نمایش این کاراکتر‌ها چیه :D ولی خب اگه بد نمایششون دادند (صرفا بخاطر هم‌جنس‌گرا بودن)،‌ پس به نظرم این ایراد وارده.

ولی مننتقد یوروگیمر انتظار داشته حالا چون موضوع بازی درباره خودشناسی نوجوون‌هاست، پس باید یه نماینده هم از هم‌جنس‌گرا‌ها حتما باشه:
Despite being a game about teenagers finding the truth of themselves and breaking through societal constraint to live without fear, there are no explicitly queer individuals to be found.

مشکل من با این طرز فکره که هر مدیایی باید نمایش دهنده‌ی همه‌ی اقشار باشه یا همون مسئله‌ی inclusiveness که به نظرم توی هنر چیز بی معنیه. البته اگه توی مسیر غیر دستکاری شده‌ی قصه به چنین چیزی هم رسیده بشه که خیلی هم خوبه ولی غیر از اون می‌شه داستان فیلم‌های آخرالزمانی که از هر منطقه‌ای توی جهان یه بازمانده توی گروه هست :|

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
منقد‌های یوروگیمر و پولیگن نبود کاراکتر gay رو نکته منفی دونستند. این دیگه چه وضعشه؟! :|
بعید می‌دونم روی نمره‌شون تاثیری داشته باشه چون یوروگیمر که اصلا essential داده ولی نکته منفی دونستن چنین چیزی واقعا از درک من یکی که بالاتره!
تا اونجایی که خوندم (و سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم که اسپویل نشم) مشکل اصلی نبود کرکتر همجنسگرا توی بازی نیست، و اتفاقا برعکس، نحوه نشون دادن این شخصیت‌هاست که مشکل داره. اگه به عنوان یه شخصیت عادی نشونشون میدادن مشکلی نبود ولی خداییش یکی از توضیحاتی که دیدم حتی باعث شدم منم یکم «:|» بشم. واقعا نمیدونم اتلوس چه فکری کرده که همچین چیزی رو توی بازی گذاشته. مسئله بزرگی نیست و نسبتا هم کوتاهه ولی خب از اون چیزاست که نبودنش توی بازی بهتر از بودنشه.

اسپویل خیلی زیادی نیست ولی خب میزارمش توی اسپویل برای کسایی که دوست ندارن در موردش بخونند.
ظاهرا دوتا NPC همجنسگرا توی بازی هستن که یکی دو بار سعی می‌کنند به صورت طنز وار یکی از پسرای جوون گروه رو بدزدند. این موضوع باعث میشه شخصیت مورد نظر از اینا بترسه و کلا حس ترسی در مورد همجنسگراها از خودش نشون بده.

در طول بازی باز قابلیت این رو داری که با این شخصیتا صحبت کنی ولی خب ادامه تعامل بازیکن با این شخصیتا اختیاریه. (برعکس اون صحنه‌ها که میخوان شخصیت گروه رو بدزدن که جزیی از داستان اصلیه)

در کل چیز بزرگی نیست و خیلی هم توی نقدا روش تمرکز نشده ولی خب همونطوری که گفتم از اون دست موارده که واقعا نبودش بهتر از بودنشه.

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل

چه کار خوب و متفاوتی کرده اتفاقا :D اگر قراره در این زمونه حق و حقوق همجسنگراها رو معتبر بشماریم و برابری رو اصل بدونیم و اینکه اونا هیچ فرقی جز مسائل جنسی با ما ندارن،یعنی اینکه باید نشون بدیم تو همنجسگراها هم دزد،شیاد،جانی و از این قبیل رو،همون طور که تو ادمای به اصطلاح عادی داریم،داریم.

برابری به معنای واقعی کلمه یعنی این:D نمیشه که فقط صفات خوبمون رو جدا کنیم بعد نسبت بدیم به همجنس گراها :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
جدی که نمیگید اینا رو که .... تو 4 کل شخصیت کانجی زیر یه علامت سوال گنده بود... حتی ساهچال و دارک سایدشم کاملا حس خاکبرسری میداد .... اونوقت وجود دو تا npc. مشکل باشه!?

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
برابری به معنای واقعی کلمه یعنی این:D نمیشه که فقط صفات خوبمون رو جدا کنیم بعد نسبت بدیم به همجنس گراها :D

منم موافقم! به نظر من باید یادبگیریم اصلا بین استریت ها و هوموها هیچ تفاوت و تمایزی قایل نشیم. یعنی انقدر این مساله برامون حل بشه که دیگه اصلا مهم نباشه گرایش جنسی کی چیه. و به همه به یک چشم نگاه بشه. اینکه هی سعی کنیم همجنسگراها رو جدا کنیم از جامعه خودش سرآغاز تبعیضه. در عوض بهتره درک کنیم گرایش جنسی هرکس جز به خودش و پارتنرش به کس دیگه ای ربط نداره.

این رو برای مرضی که دارم میزارم:D

این آشغال رو با P5 مقایسه نکن اصلا! اینا هنوز در تلاشن با آپدیت و پچ و DLC گندی که زدن رو جمع کنن. کلا XV فقط سایه از Versus به اضافه هایپ بیش از حد بود. الان دیگه کسی یادش نمیاد اصلا چی بود و چی شد. من که به کل فراموشش کردم.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
اینکه هی سعی کنیم همجنسگراها رو جدا کنیم از جامعه خودش سرآغاز تبعیضه. در عوض بهتره درک کنیم گرایش جنسی هرکس جز به خودش و پارتنرش به کس دیگه ای ربط نداره
ماکان دوسِت دارم :D

...

عوضش VII رو بازی میکنیم هم برا تو خاطره ی خوبی میشه بعدِ این گند توی این نسل ، هم برا من طلسم شکسته میشه و بالاخره یه نسخه از فاینالو بازی میکنم . عزیزمی :D

• Like
Reactions: KingAmir

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
چه کار خوب و متفاوتی کرده اتفاقا :D اگر قراره در این زمونه حق و حقوق همجسنگراها رو معتبر بشماریم و برابری رو اصل بدونیم و اینکه اونا هیچ فرقی جز مسائل جنسی با ما ندارن،یعنی اینکه باید نشون بدیم تو همنجسگراها هم دزد،شیاد،جانی و از این قبیل رو،همون طور که تو ادمای به اصطلاح عادی داریم،داریم.

منم موافقم! به نظر من باید یادبگیریم اصلا بین استریت ها و هوموها هیچ تفاوت و تمایزی قایل نشیم. یعنی انقدر این مساله برامون حل بشه که دیگه اصلا مهم نباشه گرایش جنسی کی چیه. و به همه به یک چشم نگاه بشه. اینکه هی سعی کنیم همجنسگراها رو جدا کنیم از جامعه خودش سرآغاز تبعیضه. در عوض بهتره درک کنیم گرایش جنسی هرکس جز به خودش و پارتنرش به کس دیگه ای ربط نداره.
خب مشکل اینجاست که اینا از جمله معدود شخصیتای همجنسگرا توی بازی هستن. یعنی مثلا اگه بازی ۳-۴ تا NPC همجنسگرا عادی دیگه هم داشت این مورد خیلی طبیعی بود و همه از کنارش رد میشدن ولی خب وقتی اینا نماینده‌های اصلی همجنسگراها توی بازی باشن و هدفشون هم دزدیدن یک پسر جوون برای تجاوز جنسی باشه..... اینجاست که مشکل به وجود میاد چون بازی داری یه قشر رو فقط به این صورت نشون میده. ظاهرا فقط همین هم نیست و مثلا واکنش خود شخصیتا به این مورد هم یه جوریه که بیشتر باز همجنسگراها رو به عنوان یه قشر عجیب به تصویر میکشه.

در کل این اولین‌باری نیست که سری پرسونا داره اینجوری با همجنسگراها رفتار میکنه و مثلا پرسونا ۴ هم کلا آرک کانجی داخلش خیلی درهم برهم بود و نشونه‌های از همجنسگرایی رو داشت ولی خب این مورد رو پنهان می‌کرد و حتی تعدادی از شخصیتای پسر (خصوصا یوسکه*) بخاطر این موضوع ازش میترسیدن. (درسته که طنز بازی توی این مورد خداییش خنده‌دار بود ولی خب شاید یه شخص همجنسگرا اینطوری نبینه این موضوع رو)

میگم که، مشکل بزرگی نیست و خیلی هم کوتاهه ولی خب کلا بهتره اتلوس دست از اینکارا برداره. یا اینکه کلا سعی نکنه قشر همجنسگرا رو پوشش بوده و یا هم اینکه اگر اینکار رو میکنه اونا رو درست نشون بده و حداقل یه دو سه تا نماینده عادی هم توی بازی‌هاش برای این قشر بزاره.

اون تیکه که می‌خواستن توی اردو داخل یه چادر بخوابن... =))=))=))

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
XGN 9.3/10
Persona 5 could be the best JPRG you have ever played. An intriguing journey featuring themes like friendship, morality and justice. Satisfying turn-based combat and the creation of Personas make this game more than just a beautiful interactive novel.

Washington Post 9/10
What makes this weird game so irresistible is how well it juggles being a social simulator and a dungeon crawler.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
امتیازات فوق العادست واقعا. تبریک میگم به طرفداران سری.

Worldwide Studios president Shuhei Yoshida acknowledged that, noting that next year will be all about "amazing software"
Sony: 2017 Will Be a Year for Amazing PS4 Software

وقتی یوشیدا پارسال گفت "2017 تماما در مورد بازی های فوق العادست" فکرش رو هم نمیکردم توی 3 ماه اول سال حداقل 6 بازی با کیفیت خارق العاده عرضه میکنن. best place to play به معنای واقعی کلمه با اختلاف لایت یرز و این حرفا .

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
Persona 5 علاوه بر امتیازات توی پیش فروشای آمازون هم ترکونده و در رده دوم قرار گرفته.برای یه عنوان ژاپنی انحصاری بیرون از ژاپن عالیه! این بازیهای ژاپنی توی چند ماه گذشته یه تکون اساسی به نسل 8 دادن:Thumbup:

cjo0_17361670_1306188606136665_5517440382272444939_nfh.jpg
رتبه اولش منو کشته:|:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر