امتيازات Persona 5

پیشبینی میانگین امتیازات Persona 5

• 95 به بالا

رای‌ها: 4 6.5%
  • 94-93

رای‌ها: 24 38.7%
  • 93-92

رای‌ها: 18 29.0%
  • 92-91

رای‌ها: 12 19.4%
  • 90-89

رای‌ها: 6 9.7%
  • 89-88

رای‌ها: 5 8.1%
  • 88-87

رای‌ها: 0 0.0%
  • 87-86

رای‌ها: 0 0.0%
  • 85-80

رای‌ها: 1 1.6%
  • پایین 80

رای‌ها: 1 1.6%

• مجموع رای دهنده‌ها
    62

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
xmcw7dk6266brjn19j.jpg

Persona 5
سازنده : P-Studio
ناشر : ATLUS
سبک : JRPG
تاریخ انتشار
ژاپن : 2016,September 15
امریکای شمالی : 2017,April 4

RPGamer: 100/100

Gaming Age: 100/100

IBTimes UK: 100/100

Easy Allies: 100/100

Guardian: 100/100

Arcade Sushi: 100/100

Playstation Universe: 100/100

Gameblog.fr: 100/100

USgamer: 100/100

Official PlayStation Magazine U.K: 100/100

Game Revolution: 100/100

GamesRadar+: 100/100

Push Square: 100/100

RPG Site: 100/100

TheSixthAxis: 100/100

God is a Geek: 100/100

Vandal Online: 98/100

IGN: 97/100

GamesBeat: 97/100

IGN Italia: 96/100

Wccftech : 96/100

Multiplayer.it: 96/100

GRYOnline.pl: 95/100

Hobby Consolas: 95/100

PSX-Sense.nl: 95/100

3DJuegos: 95/100

SpazioGames: 95/100

Everyeye.it: 95/100

PlayStation LifeStyle: 95/100

IGN JP: 95/100

Impulsegamer: 94/100

Atomix: 94/100

XGN: 93/100

IGN Spain: 93/100

COGconnected : 93/100

Game Informer: 93/100

The Games Machine: 92/100

GamePro Germany: 92/100

4Players.de: 91/100

ZTGD: 90/100

GameOver.gr: 90/100

LaPS4: 90/100

EGM: 90/100

Worth Playing: 90/100

Gamer.no : 90/100

We Got This Covered : 90/100

GameGrin: 90/100

Merlin'in Kazanı (Turkey): 90/100

Washington Post: 90/100

M3: 90/100

Polygon: 90/100

Trusted Reviews: 90/100

GameSpot: 90/100

Stevivor: 90/100

Destructoid: 90/100

Eurogamer Italy: 90/100

Hardcore Gamer: 90/100

InsideGamer.nl: 90/100

Gamer.nl: 90/100

Attack of the Fanboy: 90/100

Metro GameCentral: 90/100

Video Chums : 87/100

CGMagazine: 85/100

JeuxActu: 85/100

The Jimquisition: 85/100

Twinfinite: 80/100

z0ij_persona_20th_anniversary_festival_visual_art_by_shigenori_soejima.jpg

آخرین ویرایش:

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
انصافا فقط بشمرید سونی تو این دو سه ماه اول سال چندتا بازی فوق العاده انحصاری داشت...
دوباره آخر سال که میشه نتوپید بهش
البته سال پیشم همینطور بود آخر سال یه مقدار ضعیف عمل کرد حمله کردن بهش...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
یه شوخی بکنم ...
vy4f_cztotkw_(1).gif

انصافا فقط بشمرید سونی تو این دو سه ماه اول سال چندتا بازی فوق العاده انحصاری داشت...
دوباره آخر سال که میشه نتوپید بهش
البته سال پیشم همینطور بود آخر سال یه مقدار ضعیف عمل کرد حمله کردن بهش...

احتمال اینکه اخر سال هم دستش به اندازه اول سالم پر باشه زیاده ...

آخرین ویرایش:

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
نه خب ببین پارسا، من نمیخوام که بیان دقیقا کلمه به کلمه همون اسکریپت ژاپنی رو ترجمه کنند و بزارن توی بازی. ولی خب موقع ترجمه و خصوصا صداپیشگی باید لحن دیالوگا رو حفظ کنند. دیالوگای ژاپنی یه سنگینی خاصی پشتشونه، یه جورایی بزرگسالانه‌تر به نظر میان (منظورم نوع بیان دیالوگاست) ولی خب در مقایسه، تریلرای انگلیسی و چیزایی که تا الان از صداگذاری این نسخه دیدیم شدیدا جوش شاد و سبک‌تر بوده. من خودم مثلا سر کاترین هیچ مشکلی با صداگذاری انگلیسی نداشتم و هر ۳-۴ باری که بازی کردم ازش لذت بردم، چون اونجا لحن رو قشنگ رعایت کرده بودن. یا مثلا Nier Automata که همین چند هفته پیش اومد و صداهای ژاپنی هم توش بود ولی کامل با زبون انگلیسی رفتم.

سر پرسونا ۵ متاسفانه خوب عمل نکرده Atlus (حالا چه JP و چه USA، البته من بخش بزرگی از تقصیرات رو برای USA میدونم چون ۷ ماه وقت داشته) و بخاطر همین هم هست که میگم با ژاپنی بازی میکنم.

پ.ن: مرد حسابی انتقادای من توی گف رو اینجا نیار :D اون چیزی که من در مورد تریلرا اونور گفتم ربطی به این مورد نداره و اون کلا در مورد مارکتینگ بود.

توی حین صداگذاری،صداپیشه هیچ وقت نمیاد لحن دیالوگا رو حفظ کنه.یک Voice Director هستش که میاد Script بازی رو با تیمی که این Script ها توشته یا Localization کرده،بررسی میکنه و تا ببینه این دیالوگ ها چه جوری اجرا بشه.
وقتی هم کارش تموم شد میاد در حین ضبط صدا ها صداپیشه ها رو راهنمایی کنه و برای کمک بعضی وقت ها میان از نمونه ی ژاپنی استفاده میکنند(تا اونجایی که میدونم با بودجه ی کم همچین چیزی قابل ممکن نیست).مشکلی که صداگذاری پرسونا 5 داره اینه که ATLUS USA نه وقت کافی به صداپیشه و Voice Director داده شده و نه بودجه ی کافی.
حالا این که ATLUS USA چرا این کار رو کرده به خاطر اینه که اینا خودشون بودجه ی زیادی ندارند و هم به خاطر مسخره بازی های ATLUS JP،که باعث شده فشار بهشون وارد شده

ATLUS JP کلی تبلیغ از بازی تو ژاپن کرده.یک بار هم اومده از برج توکیو که بعنوان دومین بلندترین برج جهان شناخته میشه به عنوان تبلیغ بازی استفاده کرده.(خودت فرض کن بودجه اش چه قدر میشه)
در کنار این هم ATLUS JP برای همه ی بازی هاش حداقل 9 تا صداپیشه A-List ژاپنی استخدام میکنه.استخدام یک صداپیشه ی ژاپنی A-List خودش کلی پول میخواد.برای P5 هم اومدند حدود 15 تا صداپیشه ی A-List استخدام کرده که دو تاشون نسبت به بقیه ی صداپیشه های A-List پول بیشتری میخواد( Ikue Otani و Jun Fukuyama).
انیمه ی Shriobako هم یک امار گذاشته که نوشته از بین کسایی که این انیمه رو ساختند،هر کدوم از اعضای ساخت انیمه چه قدر پول میگیرند.خودت ببین بیشترین پول رو کی میگیره(البته این مال انیمه هستش.مطمینا تیم سازنده ی یک بازی اون پولی که میگیرند با پولی که تیم سازنده یک انیمه میگیره متفاوت تره ولی در عین این حال صداپیشه های A-List پول بیشتری میگیرند باز)

ATLUS JP این همه پول و امکانات داشته ولی موقعی که ساخت بازی نزدیک به اتمام بوده(اخرای زمستون 2016) اینا اومدند تازه بازی رو دادند به شعبه ی غربیشون:|:|

کلا ATLUS JP مثل همیشه هیچ اهمیتی به غرب نداده.بیشتر به شرق اهمیت میده.به چین اینا بیشتر اهمین دادند تا غرب:|.در حالی که میتونست راحت از همون اول برای ساخت بازی با شعبه ی غربیش هم در ارتباط باشه.
شعبه ی غربیشون نه شرکت بزرگیه نه پول زیادی داره.این که ATLUS JP بازی رو موقعی که ساختش نزدیک به اتمام بوده تازه داده به شعبه ی غربیشون معلومه وضع این جوری میشه
اگه اینا میومدند از همون اول با شعبه ی غربیشون ارتباط قوی درست میکردند و 20 درصد پول تبلیغات بیخودی بازی توی ژاپن رو میدادند به ATLUS USA،وضع عالی میشد.

بعد این مثال هایی که زدی اصلا عادلانه نیست.Catherine یک بازی 20 ساعته هستش.ATLUS USA هم وقت کافی برای این بازی داشته(7 ماه) هم بودجه ی کافیش رو برای صداگذاری داشته.
Nier Automato هم واقعا مثال مسخره ای بودش.چون رابطه ش شعبه غربی و شرقی SE خیلی قویه هم همه ی شعبه های SE وضعشون خیلی خوبه.وقتی SE JP روی یک بازی کار میکنه شعبه های غربیش سریع در ارتباطند.ولی ATLUS این جوری نیست
پرسونا 5 یک بازی 100 ساعته با کلی جزییات هست.وقتی همچین بازی رو بخوای با فرصت کم و بودجه ی کم Localization کنی معلومه این اتفاق می افته.

با این وضعی که هست خودت حساب کن ببین مقصر اصلی کیه

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
توی حین صداگذاری،صداپیشه هیچ وقت نمیاد لحن دیالوگا رو حفظ کنه.یک Voice Director هستش که میاد Script بازی رو با تیمی که این Script ها توشته یا Localization کرده،بررسی میکنه و تا ببینه این دیالوگ ها چه جوری اجرا بشه.
وقتی هم کارش تموم شد میاد تو چین ضبط صدا ها صداپیشه ها رو راهنمایی کنه و برای کمک بعضی وقت ها میان از نمونه ی ژاپنی استفاده میکنند(تا اونجایی که میدونم با بودجه ی کم همچین چیزی قابل ممکن نیست).مشکلی که صداگذاری پرسونا 5 داره اینه که ATLUS USA نه وقت کافی به صداپیشه و Voice Director داده شده و نه بودجه ی کافی.
حالا این که ATLUS USA چرا این کار رو کرده به خاطر اینه که نه اینا خودشون بودجه ی کافی برای صداگذاری با بودجه ی زیاد این بازی دارند هم برای مسخره بازی های ATLUS JP،که باعث شده فشار بهشون وارد شده

ATLUS JP کلی تبلیغ از بازی تو ژاپن کرده.یک بار هم اومده از برج توکیو که بعنوان دومین بلندترین برج جهان شناخته میشه به عنوان تبلیغ بازی استفاده کرده.(خودت فرض کن بودجه اش چه قدر میشه)
در کنار این هم ATLUS JP برای همه ی بازی هاش حداقل 9 تا صداپیشه A-List ژاپنی استخدان میکنه.برای P5 هم اومدند حدود 15 تا صداپیشه ی A-List استخدام کرده که دو تاشون نسبت به بقیه ی صداپیشه های A-List پول بیشتری میخواد( Ikue Otani و Jun Fukuyama)
انیمه ی Shriobako هم یک امار گذاشته که نوشته از بین کسایی که این انیمه رو ساختند،هر کدوم از اعضای ساخت انیمه چه قدر پول میگیرند.بیشترین پولش هم صداپیشه ی A-List رو میگیرند(البته این مال ن انیمه هستش.مطمینا تیم سازنده ی یک بازی اون پولی که میگیرند با پولی که تیم سازنده یک انیمه میگیره متفاوت تره ولی در عین این حال صداپیشه های A-List پول بیشتری میگیرند باز)

خودت ببین.این همه ATLUS JP امکانات داشته ولی از موقعی که ساخت بازی نزدیک به اتمام بوده(اخرای زمستون 2016) اینا اومدند تازه بازی رو دادند به شعبه ی غربیشون:|:|

ATLUS JP میتونست راحت از همون اول با شعبه ی غربیش در ارتباط باشه،ولی مثل همیشه هیچ اهمیتی به غرب نداده.در حالی که میتونست راحت از همون اول برای ساخت بازی با شعبه ی غربیش هم در ارتباط باشه و هم از اون همه پول بی خودی که صرف تبلیغ بازی تو ژاپن کرده رو یک مقدارش رو بده برای ATLUS برای بودجه ی دوبلوری انگیلیسیش
شرکت ATLUS USA نه شرکت بزرگیه نه پول زیادی داره.این که ATLUS JP بازی رو موقعی که ساختش نزدیک به اتمام بوده تازه داده به شعبه ی غربیشون معلومه وضع این جوری میشه
این بازی کلی جزییات داره.مسلما برای Localization همچیت بازی کلی زمان میخواد. 7 ماه اصلا براش کافی نیستش
از همه بد تر اینه که ATLUS JP سر نسخه ی چینی بیشتر پول صرف کرده:|:|

بعد این مثال هایی که زدی اصلا درست نیست.Catherine یک بازی 20 ساعته هستش.ATLUS USA هم وقت کافی برای این بازی داشته(7 ماه) هم بودجه ی کافیش رو برای صداگذاری داشته.
Nier Automato هم واقعا مثال مسخره ای بودش.چون رابطه ش شعبه غربی و شرقی SE خیلی قویه هم همه ی شعبه های SE وضعشون خیلی خوبه.وقتی SE JP یک بازی میسازه شعبه ی غربیشون توی اون ساختش تاثیر زیادی داره.وقتی SE JP روی یک بازی کار میکنه شعبه های غربیش سریع در ارتباطند.ولی ATLUS این جوری نیست

کلا با این که قبول دارم ATLUS USA تا یک حدی مقصر هستش همه ی این مشکلات به خاطر اهمیت ندادن ATLUS JP به غرب و شعبه ی غربیشه.با این وضعی که هست خودت حساب کن ببین مقصر اصلی کیه

جدا من نمیدونستم حقوق ها اونجا هم انقدر غیر منصفانه است . بیشترین بدبختی کار روی دوش همین دستیار تولید و انیماتور هاست از همه هم کمتر میگیرن.

صدا گذاری کارکتر ها رو هم من که خودم رو از هر گونه چیزی که خبر از سر درون محتوای بازی میداد محروم کردم .... پس نمیتونم چیزی بگم ... ولی فکر نکنم دیگه انقدر اوضاعش خراب باشه .

به هر حال من که خودم با ورژن ژاپنی بازی میکنم و خب خیلی خوبم روش کار کردن و بهترین ها رو به کار گرفتن.

تو تاپیک gaf هم دقیقا بحث های اینجا به طور مشابه تکرار میشه ...

آخرین ویرایش:

ThroughWinter

کاربر سایت
Feb 10, 2017
100
جالبه فقط بدونیم چند نفر از اینایی که میان اینجا به به و چه چه راه میندازن و بهم دیگه و سونی (!) تبریک میگن تحمل دیالوگ های طولانی و گیم پلی نوبتی رو دارند.
اصلا سمت بازی خواهند رفت؟!

طبق آمارها فروش این بازی به شدت به هفته اول وابسته است. این یعنی یه فن بیس nerd داره که افراطی پای بازی اند و دیگه هیچ. بقیه فقط حرفشو میزنن.

خلاصه سری Persona رو میشه هری پاتر از نوع ژاپنی دونست. واسه اونایی که تو فاز بچه مدرسه ای و جادوجمبل باشن. Persona 5 هم با فرمون همیشگی اومده جلو. همونطور که Hardcore Gamer میگه خیلی از نقش ها و کاراکترها کپی Persona 4 هستند و فرقی نکردن. و بازی کلی روابط اجتماعی میریزه سرت که باید باهاشون سروکله بزنی. Persona 5 همونقدر با شماره های قبلش فرق کرده که 10 Call of Duty با Call of Duty 9 فرق داشته باشه. همین. چیز خاصی نداره.

• Like
Reactions: vaan 2

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
جالبه فقط بدونیم چند نفر از اینایی که میان اینجا به به و چه چه راه میندازن و بهم دیگه و سونی (!) تبریک میگن تحمل دیالوگ های طولانی و گیم پلی نوبتی رو دارند.

طبق آمارها فروش این بازی به شدت به هفته اول وابسته است. این یعنی یه فن بیس nerd داره که افراطی پای بازی اند و دیگه هیچ. بقیه فقط حرفشو میزنن.

خلاصه سری Persona رو میشه هری پاتر از نوع ژاپنی دونست. واسه اونایی که تو فاز بچه مدرسه ای و جادوجمبل باشن. Persona 5 هم با فرمون همیشگی اومده جلو.

همونطور که Hardcore Gamer میگه خیلی از نقش ها و کاراکترها کپی Persona 4 هستند و فرقی نکردن. و بازی کلی روابط اجتماعی میریزه سرت که باید باهاشون سروکله بزنی. Persona 5 همونقدر با شماره های قبلش فرق کرده که 10 Call of Duty با Call of Duty 9 فرق داشته باشه. همین. چیز خاصی نداره.

من پیشنهاد میکنم برید به جای این که نقد های انگیلیسی های بازی ها رو بخونید،برید انگیلیسیتون رو تقویت بدید.این جوری خیلی به صرفه تره.
Not everything is perfect; many of the characters and their roles too closely parallel Persona 4
این جا منظور کلیش اینه که نقش بعضی از شخصیت های پرسونا 5 توی این بازی شبیه نقش شخصیت های پرسونا 4ه.نه این که کپیه
مثلا Morgana توی این بازی نقش Mascot رو تو بازی داره همون جور که Teddie نقش Mascot تو پرسونا 4 رو داشت.یا Ryuji مثل Yosuke از پرسونا 4 نقش Best Friend تو این بازی داره.
من میتونم تایید کنم نقش یک عده از شخصیت های پرسونا 5 خیلی شبیه نقش بعضی از شخصیت های نسخه ی قبلیه ولی همچین چیزی به معنی کپی نیستش.من میام این شخصیت ها رو با هم مقایسه کنم هزار تا تفاوت میتونم بین شون ببینم.از بین این همه شخصیت ها هم شخصیت های پرسونا 5 خیلی بهتر کار شدند

بعدش از همین کامنت خودتون معلومه که تا چند وقت پیش از انتشار بازی هیچی از این سری نمیدونستید.با این وضعی که دارید بعید بدونم حق این رو داشته باشید که به کسایی که هیچی از بازی نمیدونند و تو تاپیک میان میگند "ایول سونی" تیکه بندازید.

در کل به نظرم شما این جا کامنت ندید به صرفه تره. این جوری نه بحث الکی ایجاد میشه و هم خودتون کم تر ضایع میشید

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار

خلاصه سری Persona رو میشه هری پاتر از نوع ژاپنی دونست. واسه اونایی که تو فاز بچه مدرسه ای و جادوجمبل باشن. Persona 5 هم با فرمون همیشگی اومده جلو. همونطور که Hardcore Gamer میگه خیلی از نقش ها و کاراکترها کپی Persona 4 هستند و فرقی نکردن. و بازی کلی روابط اجتماعی میریزه سرت که باید باهاشون سروکله بزنی. Persona 5 همونقدر با شماره های قبلش فرق کرده که 10 Call of Duty با Call of Duty 9 فرق داشته باشه. همین. چیز خاصی نداره.

هر چی خویشتنداری کردم نتونستم ریپلای نکنم .... الان برام جای سوال شما واقعا میری تمام نقد های بازی ها رو میخونی ... ؟؟؟ واقعا این پشتکار و استعدادت برای ایراد در اوردن از تو نقد ها ستودنیه . فقط کاش این پشتکار رو در تقویت زبانت به کار بگیری ... تو تاپیک هورایزن هم ایراد برداشت اشتباه لغوی رو داشتی ...

اما در ادامه جای افسوسه که هیچی از هر دو نمیدونی و اصلا هری پاتر و پرسونا چین و چه محتوایی دارن .... وگرنه اخرین چیزی تو دنیا وجود داره که بشه پرسونا رو باهاش مقایسه کرد هری پاتره.
همین چیز خاصی نداره تا الان بهترین نقد های نسل 8 رو گرفته (اگه زلدا رو نسل بعدی حساب بیاریم)

البته بازم متاسفم برای خودم که ریپلای کردم

95.31%

گیم رنکینگ با 21 نقد

آخرین ویرایش:

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
من تا حالا Persona بازی نکرده بودم اما خیلی منتظر این بازی بودم
یه جورایی منو یاد Catherine میندازه :D

نمره های بازی هم فوق العاده است اصلا انتظار همچین نمره هایی رو نداشتم. الان دیگه تجربه ی بازی کاملا واجبه
فکر میکردم در حد 85 باشه...

اصلا با دید Catherine دور و ور این بازی نرو
هیچ شباهتی به هم ندارن

درسته گیم پلیشون هیچ شباهتی نداره...
اما گرافیک و استایل بازی خیلی شبیه شه :D منم که به همچین بازی هایی خیلی علاقه دارم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: KingAmir

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414

نمره های بازی هم فوق العاده است اصلا انتظار همچین نمره هایی رو نداشتم. الان دیگه تجربه ی بازی کاملا واجبه
فکر میکردم در حد 85 باشه...

اصلا با دید Catherine دور و ور این بازی نرو
هیچ شباهتی به هم ندارن

پ.ن: وقتتون رو با جواب دادن به این معلوم الحال تلف نکنید، کلا یک سرچ نوشته هاش رو بزنید می فهمید که کلا کارش همینه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: KingAmir and vaan 2

ThroughWinter

کاربر سایت
Feb 10, 2017
100
من پیشنهاد میکنم برید به جای این که نقد های انگیلیسی های بازی ها رو بخونید،برید انگیلیسیتون رو تقویت بدید.این جوری خیلی به صرفه تره.

این جا منظور کلیش اینه که نقش بعضی از شخصیت های پرسونا 5 توی این بازی شبیه نقش شخصیت های پرسونا 4ه.نه این که کپیه
مثلا Morgana توی این بازی نقش Mascot رو تو بازی داره همون جور که Teddie نقش Mascot تو پرسونا 4 رو داشت.یا Ryuji مثل Yosuke از پرسونا 4 نقش Best Friend تو این بازی داره.
من میتونم تایید کنم نقش یک عده از شخصیت های پرسونا 5 خیلی شبیه نقش بعضی از شخصیت های نسخه ی قبلیه ولی همچین چیزی به معنی کپی نیستش.من میام این شخصیت ها رو با هم مقایسه کنم هزار تا تفاوت میتونم بین شون ببینم.از بین این همه شخصیت ها هم شخصیت های پرسونا 5 خیلی بهتر کار شدند

بعدش از همین کامنت خودتون معلومه که تا چند وقت پیش از انتشار بازی هیچی از این سری نمیدونستید.با این وضعی که دارید بعید بدونم حق این رو داشته باشید که به کسایی که هیچی از بازی نمیدونند و تو تاپیک میان میگند "ایول سونی" تیکه بندازید.

در کل به نظرم شما این جا کامنت ندید به صرفه تره. این جوری نه بحث الکی ایجاد میشه و هم خودتون کم تر ضایع میشید
این مغلطه شما درباره‌ی زبان من قابل تحسینه اما متاسفانه کافی نیست!
منتقد Kotaku:
"کلیت بازی بطرز آرامش بخشی قابل پیش بینیه"
"بنظر میرسد بازیساز تعمدانه در تلاشند تا راه Persona 4 را در این بازی تکرار کنند."
"ساختار 85 ساعت اولیه بازی خوب روایت میشه اما بعدش قابل پیش‌بینی میشه. و در نهایت بازی 10 ساعت بیش از اونچه که باید کش میاد."

تنها نکته مثبتی که در مورد Persona 5 میتونم بگم اینه که برخلاف فاینال فانتزی بدنبال جذب مخاطب جهانی نرفته و رو همون بازیبازهای محدودی که بازیشو دنبال میکنن تمرکز کرده. و در نتیجه اصالتشو حفظ کرده. هرچند که جرئت و عرضه خلاقیت هم نداره و داره یه فرمول رو مدام تکرار میکنه.

متای اینجور بازی ها رو هیچوقت نباید ملاک گرفت. کسی که 100+ ساعت میشینه پای یه بازی دیگه نمیتونه کمتر 9-10 بده چون اینطوری شعور خودش میره زیر سوال! این وسط فن بوی های سونی هم میتونن همچنان به تشویق حضار بپردارند.
شب خوش.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
همون بازیبازهای محدودی که بازیشو دنبال میکنن تمرکز کرده
این شوخی بود دیگه؟
نگو که نبود:)):))=))=))=))=))
کسی که 100+ ساعت میشینه پای یه بازی دیگه نمیتونه کمتر 9-10 بده چون اینطوری شعور خودش میره زیر سوال
این الان نظر شخصیه؟ یا فکت صادر کردی الان؟دقیقا چیه این؟
فکر کنم شما داری معیارهای جدیدی را به نقد ویدیو گیم اضافه می کنی:)):)):))
بازی اگه گیمپلیش ۱۰۰۰ ساعت هم باشه باید انقدر کشش داشته باشه که فرد را راغب کنه ۱۰۰۰ ساعت براش وقت صرف کنه. در غیر اینصورت فرق نداره، چه منتقد و چه غیر منتقد، بعد از یه مدت اون بازیو دراپ می کنه. اما بالفرض اگه منتقد از بازی خوشش نیاد و صرفا بر اساس وظیفه یه بازی را ۱۰۰۰ ساعت بازی کنه اخرش میاد میده ۷-۶-۵ یا...
این وسط فن بوی های سونی هم میتونن همچنان به تشویق حضار بپردارند.
همون قضیه مسخره و کودکانه گوشت و گربه؟

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
از اینا یاد بگیرید ، فن بودن یعنی این .

این سمت چپیا یکیشون سر م.تراحه اون یکی مشخصه قصد غنی سازی داره:laughing:

ولی خوشم میاد توی پیج atlus هزار تا لایک خورده ، مثل ما ایرانیا دنبال اشکال در آوردن نیستن ، ولی نمیشه نخندید :smile:
trq0_img_۲۰۱۷۰۳۳۰_۱۱۴۲۵۸.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: KingAmir and vaan 2

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
این که استایل بازی شبیه Catherineه به خاطر اینه که سازندش با Catherine یکیه.حتی کاگردان و اهنگ ساز و طراح این بازی با Catherine یکیه(که البته تیم سازنده ی این دو تا بازی هم قبلا روی پرسونا 3 و 4 کار کردند)
به قول خود کاگردان بازی،همین Catherine یک جورایی نقش دموی تکنیکی برای پرسونا 5 داره.
تازه خود این بازی هم DLCه Costume بازی Catherine برای شخصیت ها داره:D

xsdyakfma2u6ebe4st5sh.jpg
کلا با این که P5 از نظر گیم پلی با Catherine خیلی فرق داره، استایلش و سبک بعضی از اهنگاش با Catherine یک شباهت هایی داره.
اگه از Catherine خوشتون اومده پس به احتمال خیلی زیاد عاشق P5 میشید:D

پ.ن: وقتتون رو با جواب دادن به این معلوم الحال تلف نکنید، کلا یک سرچ نوشته هاش رو بزنید می فهمید که کلا کارش همینه

اره معلومه که طرف کلا کارش کوبوندن بازی های محبوبه:))خودم اول اون جوابش رو دادم نشون بدم وضعش چه جوریه
حالا جالبیش این جاست به منتقد ها گیر میده که به For Honor نمرات کمی دادند و نقطه ی قوتش که بخش انلاینشه رو نادیده گرفتند
اونم موقعی که همون سرور های انلاین افتضاحش باعث شده نمرات کمی بگیرند:))
کلا دیگه به همه اثبات شده که هدف این اقا چیه.دی

از اینا یاد بگیرید ، فن بودن یعنی این .
Readam توی اون ژست گرفتنتون :tearsofjoy:8-|

این سمت چپیا یکیشون سر م.تراحه اون یکی مشخصه قصد غنی سازی داره:laughing:

ولی خوشم میاد توی پیج atlus هزار تا لایک خورده ، مثل ما ایرانیا دنبال اشکال در آوردن نیستن ، ولی نمیشه نخندید :smile:
trq0_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B3%DB%B3%DB%B0_%DB%B1%DB%B1%DB%B4%DB%B2%DB%B5%DB%B8.jpg
اینا فن بازی نیستند:D
اینا صداپیشه های انگیلیسی P5ند
سمت چپیه Matthew Mercer صداپیشه ی انگیلیسی Yusuke هست.کناریش Xander Mobus صداپیشه ی انگیلیسی Protagonistه.
از سمت راست هم Erika Harlacher صداپیشه ی انگیلیسی Annه.بقلش هم Robbie Daymond صداپیشه ی Goro Akechiیه.اون کناریش هم Cherami Liegh صداپیشه ی انگیلیسی Makoto هستش

من کار های اینا رو توی استریم انگیلیسی بازی دیدم.با این که کارشون تو این بازی بی نقص نیستش و مشکلاتی داره و از نظر کیفیت با صداگذاری ژاپنی کلی فرق داره(اونم به خاطر مسخره بازی های ATLUS JP) کارشون باز خوب بوده.
کلا هر صداپیشه ای دیگه به جای اینا بود میتونست راحت گند بزنه.ولی با این حال باز اینا کارشون رو خوب انجام دادند.من یکی که کلی احترام به خاطر این کارشون میزارم:D
فقط حیف که به خاطر بحث های مسخره ای یک عده ای بی اینا بی احترامی میکنند(مسخره ترینشون اینه که به خاطر تلفظ اشتباه فامیلی توی بازی،یک عده ای قشنگ توی تویترشون رفتند و بد و بیراه گفتند به اینا)

آخرین ویرایش:

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
678
واقعا فوق العاده است اصلا انتظار چنین متای فوق العاده ای رو نداشتم(اونم تو نسلی که تعداد انگشت شماری از بازیها بالای نود هستند).تبریک به طرفداران پر شمار بازی.اگه اشتباه نکنم دومین بازی برتر از نظر متا هست این یعنی بازی شاهکاره!دم سونی و اتلوس گرم گل کاشتن.واقعا سونی تو این نسل به معنای واقعی کلمه ترکونده و بین شرکتها بیشترین بالای نود رو داره(پرسونا ۵-آنچارتد ۴-بلادبورن).راستی دوستان نسخه ی های بعدی این شاهکار باز هم انحصاری سونی خواهد بود یا برای پلتفرمهای دیگه هم منتشر میشه؟چون حیفه این بازی فوق العاده از انحصار پلی استیشن خارج بشه!در ضمن من به شدت مشتاق ام این سری رو بازی کنم به نظرتون از کدوم نسخه شروع کنم تا از این بازی نهایت لذت رو ببرم؟اگه میشه لطفا یه توضیح کلی هم درباره ی کلیات داستان و گیمپلی و شخصیتهای این سری بدین ممنون میشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر