سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
پست اون دوستمون خییییلی منفی هست! :| :D
اتفاقا آینده کنسول روشن هستش و به هیچ وجه قابل مقایسه باwii u نیست. هم از نظر فروش کنسول خیلی خیلی خوب عمل کرده و اگه اخبارش رو دنبال کنید میبینید که روز به روز ساپورت سازنده ها ازش بیشتر میشه. از نظر انحصاری ها هم که حرفی برای گفتن نمیمونه. به جز ماریو وزلدا هم Metroid, pokemon,animal crossing, smah bros براش در حال ساخت هستن.
و یه نکته خیلی مهمتر در مورد کنسول اینکه قابل حمل هست.منم pc دارم و بیشتر روی pc بازی میکنم ولی بازی با switch حتی توی خونه یه تجربه خیلی خاصی هست! :D
خیلی خیلی زیاد شده که همینجوری سویچ رو بر میدارم و توی تخت و یا هرجای خونه بازی میکنم. کلا قبل خرید انتظار نداشتم استفادم از کنسول انقدر زیاد باشه :|
در کل به عنوان پلتفرم بازی دوم عالی هست. مخصوصا برای یهpc گیمر.
برای اولین بار میخوام سراغ نینتندو برم. جذابیتش برام همین بازی بیرون از خونه است. با اینکه شارژش کمه ولی خب از هیچی بهتره. شما از قبل بازی های انحصاری نینتندو رو انجام میدادی؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: snoko and Pooya HL

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
برای اولین بار میخوام سراغ نینتندو برم. چذابیتش برام همین بازی بیرون از خونه است. با اینکه شارژش کمه ولی خب از هیچی بهتره. شما از قبل بازی های انحصاری نینتندو رو انجام میدادی؟
من قبلا کنسول های دستی نینتندو رو داشتم (DS,3DS) و بازی های گیم کیوب و wii رو با شبیه ساز بازی کردم...

Jahandar

کاربر سایت
Nov 10, 2017
6
ببین داداش به سلیقه خودته . دنیای نینتندو کلا فازش با اکس باکس و پلی استیشن فرق داره.بازیهای کژال خودشو داره اگر با اونها حال میکنی بخر وگرنه انتظار نداشته باش بازی مولتی با dlc انحصاری روش ببینی یا فردا گرافیکش رو مخت نره یا مثلا فلان بازی رو PS و XBOX بیاد و ملت پلات کنن و دوسه بار باز بازیش کنن و بفروشن و فراموش کنن ولی هنوز رو کنسول تو ارایه نشده.یه نگاه به بازیهاش هم نشون میده آینده درخشانی حداقل تا الان نمیشه براش متصور شد.Wiiu که اولش انقدر پشتیبانی شد و بازی و انحصاری براش معرفی شد تهش اون شد اینکه از الان نوروزه...
در مجموع اگر میخای هزینه بکنی و چهارتا بازی (کمتر از انگشتان یک دست) شامل یه ماریو و یه زلدا و احتمالا دوتا انحصاری دیگه رو بازی بکنی و پولشو داری نوش جونت بسم الله اگر نه برات مهمه به نظر من در حال حاضر با شکست دنوو PC ارجعیت داره و رو اون خرج کن و بعد اون به سلیقه خودت PS4 یا اکس باکس.که بازم تو انحصاری PS برنده هستش.

از اطلاعات پست دوستمون در مورد سوییچ، تنها یک بخشش درسته اون هم بخشی که در مورد تفاوت سبک بازیهای انحصاری نینتندو با سایر کنسولها گفته شده. بنده بتازگی یک عدد سوییچ بدستم رسیده که با توجه به همین زمان اندک استفاده مقداری توضیح میدم.

۱-بازیهای انحصاری نینتندو گرافیک کودکانه و غیرواقعی و شبیه کارتونهای مخصوص کودکان و نوجوانان دارند و بیشتر به درد سنین پایین میخورن.

۲- در سوییچ سایر بازی سازان هم کم کم وارد عرصۀ ارائۀ بازی برای این کنسول شدند و میشن و در حال حاضر چند بازی مولتی پلتفرم با گرافیک خوب توسط سایر بازیسازان برای سوییچ عرضه شده. از جمله :

FIFA 18 for Nintendo Switch - Nintendo Game Details
NBA 2K18 Legend Edition Gold for Nintendo Switch - Nintendo Game Details
Nintendo - Age Verification

نمونه تصویر از بازی فیفا ۲۰۱۸ بر روی نینتندو :

NHRq-tMCvG3_Ps1Dq_GFL8YXaJMRdq44.jpg

۳- قیمت خود کنسول سوییچ و قیمت بسیاری بازیهاش شوربختانه دست کمی از سایر کنسولها نداره و بالاست.

۴- اگه به انتخاب من باشه ، ترجیح میدم ps4 داشته باشم. مزیتش داشتن بازیهای زیاد دارای گرافیک درست و حسابیه! اما از طرف دیگه سوییچ امتیاز غیر قابل چشم پوشی داشتن امکان حمل و نقل رو داره. برخی هم میگویند گیم پلی بازیهای نینتندو بهتر از سایرینه که بنده نه تجربۀ استفادۀ زیاد از سوییچ رو دارم نه از سایر کنسول ها که بتونم سبک بازیهاشونو مقایسه کنم.

۵- دسته های joy-con سوییچ خیلی باحالن. برای ماریو اودیسه که روی تلویزیون بازی میکنم، هر کدوم دسته ها رو میگیرم در یکی از دستهام و بازی میکنم. خیلی راحت تر از وقتیه که یه دسته (مثلا دستۀ ps4یا ایکسباکس) رو با دو تا دست بگیری! یا خود این جوی کان ها رو دو طرف کنسول نصب و استفاده کنی. (نکته : سه جور میشه از جوی کان ها استفاده کرد : الف- هر کدومو در یکی از دستات بگیری و جداگانه استفاده کنی ب- اونها رو بچسبونی به قطعه ای که اونها رو به حالت دسته های معمول در میاره. ج- اونا رو به چپ و راست خود کنسول متصل کنی. ضمنا در برخی بازیهای دو نفره هر نفر میتونه با یکی از این دسته ها بازی کنه تا نیاز به دستۀ جدید نباشه. )

۶- تعداد بازی هایی که بر روی سوییچ قابل نصبند و در فروشگاه نینتندو موجودند در حال حاضر حدود ۲۶۰ عدده. منبع ادعای بنده :
Game Guide - Nintendo Game Store
(در لینک بالا، برخی بازیهایی که در آینده ارائه میشن هم لیست شدند که اونها رو در شمارش به حساب نیاوردم!)
(من کنسولهای قبلی نینتندو رو نداشتم اما با نگاه سوری به تصاویر بازیها بنظرم رسید تعداد زیادی از اونها از سایر کنسولهای نینتندو برای سوییچ پورت شدند.)

۷- سوییچ بنظرم زود گرم میشه و فنش به کار میفته که صداشم کم نیست. البته این برای حالت استفادۀ دستیه و اگه روی داک قرار بگیره (برای پخش تصویر روی تلویزیون) مشکلی وجود نخواهد داشت.

۸- قدرت پردازندۀ گرافیکی soc اختصاصی شدۀ x1 انویدیا که روی سوییچ قرار گرفته، بالای یک ترافلاپسه و با این حساب قدرت گرافیکش بیش از چهار برابر کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و بیش از نصف ps4 است. (و کمتر از یک چهارم ps4 pro اگه اشتباه نکنم. ) که البته باید پرتابل بودن این محصول رو مد نظر داشته باشید ...

نقدا همینا بنظرم رسید!
خوش باشید

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
قیمت فیزیکی بازیهاش که خیلی بالاتر از PS4 هستش.
اگر آدم پولشو داشته باشه به عنوان یک گیمر حتما باید تجربه بکنه ولی اگر بحث انتخاب باشه به قول شما PS4 توی ایران با شرایط فعلی مناسبترین گزینس.

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
قیمت فیزیکی بازیهاش که خیلی بالاتر از PS4 هستش.
اگر آدم پولشو داشته باشه به عنوان یک گیمر حتما باید تجربه بکنه ولی اگر بحث انتخاب باشه به قول شما PS4 توی ایران با شرایط فعلی مناسبترین گزینس.
یه سوالی دارم، قیمت ماریو اودیسه روی نینتندو سوییچ الآن 220 گیر میاد و ولفنشتین 2 هم حدود 200 تومنه. هر2 هم بازی های 60$ هستن. 20 تومن خیلی بالاتر حساب میشه؟

• Like
Reactions: Pooya HL

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24

از اطلاعات پست دوستمون در مورد سوییچ، تنها یک بخشش درسته اون هم بخشی که در مورد تفاوت سبک بازیهای انحصاری نینتندو با سایر کنسولها گفته شده. بنده بتازگی یک عدد سوییچ بدستم رسیده که با توجه به همین زمان اندک استفاده مقداری توضیح میدم.

۱-بازیهای انحصاری نینتندو گرافیک کودکانه و غیرواقعی و شبیه کارتونهای مخصوص کودکان و نوجوانان دارند و بیشتر به درد سنین پایین میخورن.

۲- در سوییچ سایر بازی سازان هم کم کم وارد عرصۀ ارائۀ بازی برای این کنسول شدند و میشن و در حال حاضر چند بازی مولتی پلتفرم با گرافیک خوب توسط سایر بازیسازان برای سوییچ عرضه شده. از جمله :

FIFA 18 for Nintendo Switch - Nintendo Game Details
NBA 2K18 Legend Edition Gold for Nintendo Switch - Nintendo Game Details

۳- قیمت خود کنسول سوییچ و قیمت بسیاری بازیهاش شوربختانه دست کمی از سایر کنسولها نداره و بالاست.

۴- اگه به انتخاب من باشه ، ترجیح میدم ps4 داشته باشم. مزیتش داشتن بازیهای زیاد دارای گرافیک درست و حسابیه! اما از طرف دیگه سوییچ امتیاز غیر قابل چشم پوشی داشتن امکان حمل و نقل رو داره. برخی هم میگویند گیم پلی بازیهای نینتندو بهتر از سایرینه که بنده نه تجربۀ استفادۀ زیاد از سوییچ رو دارم نه از سایر کنسول ها که بتونم سبک بازیهاشونو مقایسه کنم.

۵- دسته های joy-con سوییچ خیلی باحالن. برای ماریو اودیسه که روی تلویزیون بازی میکنم، هر کدوم دسته ها رو میگیرم در یکی از دستهام و بازی میکنم. خیلی راحت تر از وقتیه که یه دسته (مثلا دستۀ ps4یا ایکسباکس) رو با دو تا دست بگیری! یا خود این جوی کان ها رو دو طرف کنسول نصب و استفاده کنی. (نکته : سه جور میشه از جوی کان ها استفاده کرد : الف- هر کدومو در یکی از دستات بگیری و جداگانه استفاده کنی ب- اونها رو بچسبونی به قطعه ای که اونها رو به حالت دسته های معمول در میاره. ج- اونا رو به چپ و راست خود کنسول متصل کنی. ضمنا در برخی بازیهای دو نفره هر نفر میتونه با یکی از این دسته ها بازی کنه تا نیاز به دستۀ جدید نباشه. )

۶- تعداد بازی هایی که بر روی سوییچ قابل نصبند و در فروشگاه نینتندو موجودند در حال حاضر حدود ۲۶۰ عدده. منبع ادعای بنده :
Game Guide - Nintendo Game Store
(در لینک بالا، برخی بازیهایی که در آینده ارائه میشن هم لیست شدند که اونها رو در شمارش به حساب نیاوردم!)
(من کنسولهای قبلی نینتندو رو نداشتم اما با نگاه سوری به تصاویر بازیها بنظرم رسید تعداد زیادی از اونها از سایر کنسولهای نینتندو برای سوییچ پورت شدند.)

۷- سوییچ بنظرم زود گرم میشه و فنش به کار میفته که صداشم کم نیست. البته این برای حالت استفادۀ دستیه و اگه روی داک قرار بگیره (برای پخش تصویر روی تلویزیون) مشکلی وجود نخواهد داشت.

۸- قدرت پردازندۀ گرافیکی soc اختصاصی شدۀ x1 انویدیا که روی سوییچ قرار گرفته، بالای یک ترافلاپسه و با این حساب قدرت گرافیکش بیش از چهار برابر کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و بیش از نصف ps4 است. (و کمتر از یک چهارم ps4 pro اگه اشتباه نکنم. ) که البته باید پرتابل بودن این محصول رو مد نظر داشته باشید ...

نقدا همینا بنظرم رسید!
خوش باشید
طبق نظر شما باید منتقدین گیم جهان همه گروه سنی الف باشند، چون اکثرا زلدا و ماریوی جدید رو بهترین بازی های تاریخ دونستن! شما کلا به سبک فانتزی میگی کودکانه؟

• Like
Reactions: snoko and Pooya HL

Jahandar

کاربر سایت
Nov 10, 2017
6
طبق نظر شما باید منتقدین گیم جهان همه گروه سنی الف باشند، چون اکثرا زلدا و ماریوی جدید رو بهترین بازی های تاریخ دونستن! شما کلا به سبک فانتزی میگی کودکانه؟
نظر اون منتقدین و شما هم محترمه.
در هر صورت نظر بنده همان است که بیان شد :)

• Like
Reactions: Pooya HL and Sony+

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
دمت گرم لینک دیگه ای از نسخه wiiu نداری این سایته فایلاش اکسترکت نمیشه
با استفاده از برنامه زیر هر چی میخوای دانلود کن با آپدیت و dlc
Wii U USB Helper
آموزش کارش رو هم تو یوتیوب سرچ بزنی میاد خیلی راحته

• Like

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
دمت گرم لینک دیگه ای از نسخه wiiu نداری این سایته فایلاش اکسترکت نمیشه
Wii U USB Helper

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
Wii U USB Helper
pc یه alert داد رد کردم احساس کردم خطرناکه پاکش کردم دوباره گرفتم ولی اون شرایطی که پذیرفتم دوباره نیومد مشکلی که پیش نمیاد؟؟؟ تو کنترل پنلم نیست

آخرین ویرایش:

Jahandar

کاربر سایت
Nov 10, 2017
6

خوش باشید

۱- ظاهرا از فیفا ۲۰۱۸ نینتندو استقبال چندانی نشده (شاید بخاطر حذف بخش داستانی این بازی در نسخۀ مخصوص نینتندو) و بهمین دلیل الکترونیک آرتز گفته فعلا بازیهای بیشتری برای نینتندو ارائه نخواهد کرد!

۲- لیست نامزدهای بهترین بازی سال ۲۰۱۷ اعلام شد که از این قراره :

• Horizon Zero Down
  • The Legend of Zelda: Breath of The Wild
  • Persona 5‌
  • Playerunknown's Battlegrounds
  • Super Mario Odyssey
حضور دو بازی انحصاری نینتندو در بین پنج نامزد مربوطه قابل توجهه! ( و برای شخص بنده تعجب برانگیز :)) )

• Like

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
۱- ظاهرا از فیفا ۲۰۱۸ نینتندو استقبال چندانی نشده (شاید بخاطر حذف بخش داستانی این بازی در نسخۀ مخصوص نینتندو) و بهمین دلیل الکترونیک آرتز گفته فعلا بازیهای بیشتری برای نینتندو ارائه نخواهد کرد!

بيايم يه چيزي هم دستي به EA بديم كه نه فقط اون فيفاي فيباگ آشغال تكراريشو تو سالهاي بعد برا سوييچ نزنه كه كلا شرشو از اين كنسول كم كنه كه اينجا رو هم با حرص و طمعش به گند نكشه..نينتندو كنار از بازيهاي شاهكاري كه خودش براي كنسولش عرضه ميكنه انقدر كمپانيهاي بازيساز و پابليشر مطرحي مسه Bethesda از كنسولش حمايت ميكنند كه نيازي به امثال EA نداره كه هدفش فقط تيغ زدن ملته

mohammad.him

کاربر سایت
Jun 28, 2011
24
pc یه alert داد رد کردم احساس کردم خطرناکه پاکش کردم دوباره گرفتم ولی اون شرایطی که پذیرفتم دوباره نیومد مشکلی که پیش نمیاد؟؟؟ تو کنترل پنلم نیست
آنتی ویروس من اویراست و هیچ اخطاری نداد، ضمنا این برنامه نصبی نیست، فقط اول کار فایلاشو دانلود میکنه، آموزش کارش هم تو یوتیوب هست.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر