امتیازات NieR: Automata

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
من کلا از چیز که بیشتر همه بدم میاد اینه که یه نفر یه خط رو بگیره و برای درست بودن مطلب یا ادعاش تکرار کنه ... اصلا یوروگیمر برای همین نمره دادن رو حذف کرد که خودش رو از این چیزا بکشه بیرون ...
دو تا ادم افراطی داریم .... یکیشون تندرویش رو صرف انتقاد و مباخثه میکنه ... یکی خودش رو وسط جمعیت منفجر میکنه ... بعد یکی بیاد بگه چرا فقط به کسی که خودش رو منفجر کرده گیر دادید ... ؟؟؟
شرایط فعلی یوروگیمر جوریه که اگه بازی چاه فاضلاب هم می انداخت ... تاثیر عمده ای تو چهره عمومی بازی نمیزاره ... به جز خود خواننده هاش ... که باز همون جا هم همچین نقد خلاف جریان ابی .. جای علامت سوال و انتقاد رو پیش میاره .
بله یوروگیمر همین که خودش رو از این مسایل کند بیرون نشون میده با اینکارا دنبال خواننده و جلب توجه نیست . نیازی هم نداره و یکی از معتبر ترین نشریات گیمه .

نه مثل wp که اصلا یه نشریه غیر تخصصیه .و کل نقداش تو متا به ۱۰۰ تا نمیرسه ..یا usg که تازه این نسل اومده تو متا.
شما برید نمرات ۴-۵-۶ wp رو ببینید هنگ میکنید ... بتلفیلد ... دیس انرد .. انچارتد 4 ... رزیدنت اویل ۷ ... ffxv .. nioh ... و و و و ... البته اینا نظر شخصیه

چرا راه دور بریم یه مجله مثل slant magazine سر گراویتی راش حتی بازی رو نرفته بود (نمیدونم چقدر بازی کرده بود ... ولی کاملا مشخص بود بازی رو تموم هم نکرده ) اومده بود ده خط(حتی ده خطم نمیشد) شر و ور , شر و ور , شر و ور , شر و ور سر هم کرده بود ... و نمره ۳ داده به بازی ...
این بازی یه انیمه قابل بازی و حتی روایت داستانیش هم مثل مانگا میمونه و الان می ***م به این بازی ....
الان که رفتم چک کردم دیدم مثل اینکه بعد از اینکه بازی رو تموم کرده نقد بازیش رو عوض و تگمیل کرده .... ولی با همون پیشفرض لجن زده که فقط به قصد تخریب بازی بوده .
من و سایر کاربرای دیگه و خواننده خود اون سایت بیان بشینن بگن این نظر شخصیه .. نخیر باید چنان گل بگیرن دهن همچین منتقدی رو تا دیگه جرات نکنه از این نقد های کثیف و مسخره و غیر فنی انجام نده .

آخرین ویرایش:

JOKERACN7

کاربر سایت
Aug 8, 2014
379
نام
حمید
اصلا باید قانونی وضع بشه که هرکی به بازیای سونی زیر 8 بده باید اعدام شه، به جرم فساد و پایین کشیدن عمدی متای اعظم.
آزادی بیان کیلو چنده .... متای ما مهمه، متای ما بالای 90 نشه شب خوابمون نمیبره.
چه وضعشه.

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
درباره ی هرچی که میگید منم قبول دارم، از امتیازای خیلی عجیب و غریب و غیر قابل قبول ولی اعتبار واشنگتن پست و تایم و اینجور مجله ها و روزنامه ها رو زیر سوال نبرید، ابنقدر قدمت و اعتبار دارن که با یکی دو تا نمره که نظر منتقد هست خدشه دار نمیشه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
درباره ی هرچی که میگید منم قبول دارم، از امتیازای خیلی عجیب و غریب و غیر قابل قبول ولی اعتبار واشنگتن پست و تایم و اینجور مجله ها و روزنامه ها رو زیر سوال نبرید، ابنقدر قدمت و اعتبار دارن که با یکی دو تا نمره که نظر منتقد هست خدشه دار نمیشه
دقیقا چقدر قدمت دارن ... نقدای wpکه کلی یه سال نیست ثبت میشه تو متا ... کلا نشریه هم غیر تخصصیه... نصف نمراشم پرت و پلاست .. چیش رو دقیقا باید زیر ال ببریم .. کدوم اعتبار رو ؟

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
همش به الویت بندی منتقد بر می گرده،مثلا منتقد usgamer گفته که بیش از اندازه هویت گیم پلی خودش را از بقیه بازی های که قبلش آمدند قرض گرفته و هیچ چیز جدیدی به این ژانر اضافه نمی کنه(منتقدهایی که از بازی تعریف کردند هم این را گفتند) حالا یک منتقد از نظرش این موضوع مشکلی نیست و لزومی نمی بینه که گیم پلی بازی حتما نکات منحصر به فرد خودش را داشته باشه تا خوب باشه،یک منتقد دیگه مثل منتقد usgamer برایش این موضوع مهم است
یا مثلا از نظر منتقد usgamer این موضوع که شخصیت Aloy در side quest ها بدون هیچ سوال یا تردیدی به همه کمک می کند باعث می شود که از لحاظ شخصیت قابل لمس بودن دورتر بشه،حالا یک منتقد ممکن است این موضوع را اصلا مهم ندونه و ازش بگذره،یک منتقد دیگر که بر فرض طرفدار بازی fallout : new vegas و side quest های خاصش است این موضوع برایش بیشتر جلوه بکند
من در پستم نگفتم که کاملا با نظر این منتقد موافقم،بحثم این است که چون یک منتقد نمره پایین می ده این جور نیست که همیشه قصدش جلب توجه باشه،دلیل اش هم این است که یک عده بیش از اندازه درگیر متاکریتیک شدند،من خودم هم بحث های نقد و نمرات متاکریتیک را دنبال می کنم،حتی به نظرم تا حدی جالب است،هیچ مشکلی هم نیست که یک نفر بخواد بازی مورد علاقش نمرات بالا بگیره،ولی نه تا حدی که هر منتقدی که نمره پایین بده و نظرش با بقیه فرق داشته باشه پس چیزی نمی فهمه،مشکل هم این است که فقط نمره مهم است و نه خود نظر منتقد،به همین خاطر حرفی از نقد eurogamer نیست
من دارم میگم خود نقد هم میتونه نقد بشه . شما نقد واشنگتن پست رو خوندی ؟ شاید یکی از چرت ترین نقدهایی بود که نوشته شده بود . حالا بگبم هدفش جلب توجه نیست و نظر منتقد بوده و ... به هر حال هر چی بوده مورد توجه قرار گرفت با این نقد ، شاید همین مورد توجه قرار گرفتن باعث شد اصلا همه به این موضوع فکر کنند . میخوام کلی بگم اینگونه نقد ها رو معمولا سر بازی های بزرگ میبینیم . بازی های که سر و صدا ندارند معمولا همیشه اینطوری نقد نمیشند و نمرات فضایی رو هم همیشه میگیرند که هیچکس بهش نمیرسه .
و از طرفی من چون منتقد usgamer رو نخوندم فعلا ولی در مورد اون قسمت حرفتون که میگید منتقد هایی که از بازی تعریف کردند هم گفتند " بازی کلا هیچ چیز جدیدی رو به این ژانر اضافه نمیکنه " رو من مخالفم که منتقدا اینطوری گفتند . این تاپیک اصلا ربطی به بحث نداره اگه بخوای تو تاپیک خود بازی من برای شما کلی نظر میارم که چطور horizon اصلا خودش و وجودش و سبکی که داره به نوعی یک ایده نو هستش . ایده نو از این نظر با به حد تعالی رسوندن چند سبک در قالب یک بازی کاری که قبلا کسی اینگونه نکرده بود .
واسه همین میگم نقد باید نقد بشه . همین منتقدا ایا در مورد بازی های دیگه هم همچین نطری میدن یا نه تناقض وجود داره . من میگم منتقد usgamer رو نقدش رو نخوندم ولی در نقد واشنگتن پست کاملا تناقض رو دیدم .
متا کریتیک برای من اهمیت چندانی نداره ، بلکه خود نقدها مهم هستن . خیلی بازی ها بودن با متای خیلی بالا حتی نتونستن چندتا جایزه سال بگیرن و ... . ولی خب این اهمیت از اونجا میاد که یکی مثلا به یکی میگه چرا متای انچارتد 4 مثلا 95 نشد ولی فلان بازی شد 95 ؟!!
جواب کاملا مشخصه چون انچارتد دارای نقد واشنگتن پست هست که دیگری شاید نیست . واسه همین بحث سر متا شروع میشه و اصلا به وجود میاد . والا خود نقدهاس که مهمه .
شاید هورایزون الان متاش 89 باشه ولی صحبت منتقدان تو نقدهاشون خیلی فوق العاده بوده و شاید خیلی بهتر از یه بازی با متای بالای 90 .

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
دقیقا چقدر قدمت دارن ... نقدای wpکه کلی یه سال نیست ثبت میشه تو متا ... کلا نشریه هم غیر تخصصیه... نصف نمراشم پرت و پلاست .. چیش رو دقیقا باید زیر ال ببریم .. کدوم اعتبار رو ؟
قصد توهین نداشتم دوست عزیز
منظورم تو زمینه بازی فقط نیست،کلا تو حوزه ژورنالیسم و نقد وتحلیل منظورم بود، منم خدمت شما و باقی دوستان فرمودم که منم با بعضی از نمراتش به شدت مخالف هستم و اون قضیه ای که گفتم منظورم اعتبار کلی واشنگتن پست و امثالهم بود نه فقط در زمینه بازی

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
اصلا باید قانونی وضع بشه که هرکی به بازیای سونی زیر 8 بده باید اعدام شه، به جرم فساد و پایین کشیدن عمدی متای اعظم.
آزادی بیان کیلو چنده .... متای ما مهمه، متای ما بالای 90 نشه شب خوابمون نمیبره.
چه وضعشه.
چقدر روشن فکر چقدر فرهیخته:|
کمرم شکست دیگه نمیتونم بلند شم از جام:|
جناب نقد باید نقد باشه نه بولشت:|
اگه اینطوریه پس چرا تام چیک رو انداختن بیرون از سایت متا؟:| اینطوری که تو میگی داشته نظر خودش رو میگفته فقط دوست داشته به بیشتر بازیا 2 بده:|

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
قصد توهین نداشتم دوست عزیز
منظورم تو زمینه بازی فقط نیست،کلا تو حوزه ژورنالیسم و نقد وتحلیل منظورم بود، منم خدمت شما و باقی دوستان فرمودم که منم با بعضی از نمراتش به شدت مخالف هستم و اون قضیه ای که گفتم منظورم اعتبار کلی واشنگتن پست و امثالهم بود نه فقط در زمینه بازی
صد البته .. امیدوارم سطح بخش گیمینگشونم در حد سایر بخشای نشریه بالا بیارن

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
چقدر روشن فکر چقدر فرهیخته:|
کمرم شکست دیگه نمیتونم بلند شم از جام:|
جناب نقد باید نقد باشه نه بولشت:|
اگه اینطوریه پس چرا تام چیک رو انداختن بیرون از سایت متا؟:| اینطوری که تو میگی داشته نظر خودش رو میگفته فقط دوست داشته به بیشتر بازیا 2 بده:|
یک فرقی هست بین کسی که به هر بازی که میاد نمرات به شدت پایین می ده با سایتی که از بین ۱۰۰ تا نقدی که نوشته,یکی از نقدهاش نظرش با بقیه منتقدین متفاوت است
نمرات بی پایه و اساس و ترول همیشه وجود داشتند و خواهند داشت,ولی این دلیل نمی شه هر منتقدی که نمره پایین می ده به این معنی است که چیزی نمی فهمه و نقدش بی ارزش است
من دارم میگم خود نقد هم میتونه نقد بشه . شما نقد واشنگتن پست رو خوندی ؟ شاید یکی از چرت ترین نقدهایی بود که نوشته شده بود . حالا بگبم هدفش جلب توجه نیست و نظر منتقد بوده و ... به هر حال هر چی بوده مورد توجه قرار گرفت با این نقد ، شاید همین مورد توجه قرار گرفتن باعث شد اصلا همه به این موضوع فکر کنند . میخوام کلی بگم اینگونه نقد ها رو معمولا سر بازی های بزرگ میبینیم . بازی های که سر و صدا ندارند معمولا همیشه اینطوری نقد نمیشند و نمرات فضایی رو هم همیشه میگیرند که هیچکس بهش نمیرسه .
و از طرفی من چون منتقد usgamer رو نخوندم فعلا ولی در مورد اون قسمت حرفتون که میگید منتقد هایی که از بازی تعریف کردند هم گفتند " بازی کلا هیچ چیز جدیدی رو به این ژانر اضافه نمیکنه " رو من مخالفم که منتقدا اینطوری گفتند . این تاپیک اصلا ربطی به بحث نداره اگه بخوای تو تاپیک خود بازی من برای شما کلی نظر میارم که چطور horizon اصلا خودش و وجودش و سبکی که داره به نوعی یک ایده نو هستش . ایده نو از این نظر با به حد تعالی رسوندن چند سبک در قالب یک بازی کاری که قبلا کسی اینگونه نکرده بود .
واسه همین میگم نقد باید نقد بشه . همین منتقدا ایا در مورد بازی های دیگه هم همچین نطری میدن یا نه تناقض وجود داره . من میگم منتقد usgamer رو نقدش رو نخوندم ولی در نقد واشنگتن پست کاملا تناقض رو دیدم .
متا کریتیک برای من اهمیت چندانی نداره ، بلکه خود نقدها مهم هستن . خیلی بازی ها بودن با متای خیلی بالا حتی نتونستن چندتا جایزه سال بگیرن و ... . ولی خب این اهمیت از اونجا میاد که یکی مثلا به یکی میگه چرا متای انچارتد 4 مثلا 95 نشد ولی فلان بازی شد 95 ؟!!
جواب کاملا مشخصه چون انچارتد دارای نقد واشنگتن پست هست که دیگری شاید نیست . واسه همین بحث سر متا شروع میشه و اصلا به وجود میاد . والا خود نقدهاس که مهمه .
شاید هورایزون الان متاش 89 باشه ولی صحبت منتقدان تو نقدهاشون خیلی فوق العاده بوده و شاید خیلی بهتر از یه بازی با متای بالای 90 .
من هم همین را می گم,چون یک منتقدی برای جلب توجه یک نمره پایین می ده,دلیل نمی شه هر منتقدی که نمره پایین می ده هدفش همین باشه

• Like
Reactions: JOKERACN7

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
یک فرقی هست بین کسی که به هر بازی که میاد نمرات به شدت پایین می ده با سایتی که از بین ۱۰۰ تا نقدی که نوشته,یکی از نقدهاش نظرش با بقیه منتقدین متفاوت است
نمرات بی پایه و اساس و ترول همیشه وجود داشتند و خواهند داشت,ولی این دلیل نمی شه هر منتقدی که نمره پایین می ده به این معنی است که چیزی نمی فهمه و نقدش بی ارزش است

من هم همین را می گم,چون یک منتقدی برای جلب توجه یک نمره پایین می ده,دلیل نمی شه هر منتقدی که نمره پایین می ده هدفش همین باشه
مگه منتقدی که مثلا 50 تا نقد درست حسابی و مثبت مینویسته حتما باید نقد 51میش هم همینطور باشه؟ مگه نمیتونه نقد بعدیش یه نقد بی نهایت بولشت باشه؟
اگه منطق شما میگه نه من حرفی ندارم

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
مگه منتقدی که مثلا 50 تا نقد درست حسابی و مثبت مینویسته حتما باید نقد 51میش هم همینطور باشه؟ مگه نمیتونه نقد بعدیش یه نقد بی نهایت بولشت باشه؟
اگه منطق شما میگه نه من حرفی ندارم
پست من درباره میزان اعتبار هر سایت بود،کجای پستم همچین چیزی که شما نوشتید را نوشتم؟
درباره منطق هم،منطق شما این است که بدون خواندن نقد می گی این سایت به این بازی نمره بالا داده چون می شه زیر دامن شخصیت را نگاه کرد ولی در آن بازی نمی شد

• Like

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
کی گفته تام چیک رو انداختن بیرون از سایت متا ؟ اتفاقا شخص تام چیک یکی از منتقدین بسیار قدیمی هست که دست اندرکاران سایت هایی مثل متاکریتیک و گیم رنکینگز خیلی براش احترام قائل هستن جوری که اگر مثلا GameSpot رو از لیست خارج کنن Quarter to Three رو نمیکنن .

• Like

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
تایم و واشینگتن پست بازی ها رو از زاویه سینمایی نقد میکنن ! من چندتا از نقداشون رو برای بازیهای مختلف خوندم داستان یه بازی رو مثل فیلمنامه یه فیلم نقد میکنن مهمترین فاکتورم براشون همینه گیم پلی و ... زیاد براشون مهم نیست ! داستان یه بازی رو نپسندن و نحوه روایتش و ... نمره زیر 5 میدن ! شخصا فکر میکنم این کار شدیدا اشتباهیه صنعت گیم با سینما فرق داره
این usgamer هم نقد نیر و زیرو داون رو خوندم دلیل نمره پایینش به زیرو داون ساید کوئست ها و شخصیت پردازی و ارائه نکردن چیز جدیدی نسبت به اکشن نقش آفرینی های برتر این نسل و ... بوده از اونور تو نیر با داستان حال کرده با ساید کوئست ها و شدیدا هنری بودن کار و باس فایتای خیلی خوبش حال کرده ایرادم گرفته اما در کل 10 داده حالا اینکه بیایم بگیم طرف هیچی حالیش نیست و ... بی انصافیه ! درسته میشه نقد کرد نقدشونو اما خب اون از زاویه دید خودش داره نقد میکنه و برای هر شخصی اولویت هایی وجود داره این وسط یه سری سایتا هستن که اصلا نقد نمیکنن یعنی شما متنو میخونی قشنگ میفهمی طرف از سر عقده یا نشناختن اون سبک خاص و ... چهار خط نوشته اینجور سایتا رو هرچقدر فحش بدی حق داری !
کیفیت متن مهمه تو نقد

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
تایم و واشینگتن پست بازی ها رو از زاویه سینمایی نقد میکنن ! من چندتا از نقداشون رو برای بازیهای مختلف خوندم داستان یه بازی رو مثل فیلمنامه یه فیلم نقد میکنن مهمترین فاکتورم براشون همینه گیم پلی و ... زیاد براشون مهم نیست ! داستان یه بازی رو نپسندن و نحوه روایتش و ... نمره زیر 5 میدن ! شخصا فکر میکنم این کار شدیدا اشتباهیه صنعت گیم با سینما فرق داره
این usgamer هم نقد نیر و زیرو داون رو خوندم دلیل نمره پایینش به زیرو داون ساید کوئست ها و شخصیت پردازی و ارائه نکردن چیز جدیدی نسبت به اکشن نقش آفرینی های برتر این نسل و ... بوده از اونور تو نیر با داستان حال کرده با ساید کوئست ها و شدیدا هنری بودن کار و باس فایتای خیلی خوبش حال کرده ایرادم گرفته اما در کل 10 داده حالا اینکه بیایم بگیم طرف هیچی حالیش نیست و ... بی انصافیه ! درسته میشه نقد کرد نقدشونو اما خب اون از زاویه دید خودش داره نقد میکنه و برای هر شخصی اولویت هایی وجود داره این وسط یه سری سایتا هستن که اصلا نقد نمیکنن یعنی شما متنو میخونی قشنگ میفهمی طرف از سر عقده یا نشناختن اون سبک خاص و ... چهار خط نوشته اینجور سایتا رو هرچقدر فحش بدی حق داری !
کیفیت متن مهمه تو نقد

Side Quest های بازی معرکن هرکی ایراد گرفته رسما بی شعور بوده :D الان 2 روزه دارم بازی میکنم از همه ماموریت فرعی های بازی دارم لذت میبرم

خیلی هوشمندانه طراحی شدن

شخصیتای جدید باهاشون آشنا میشی با دنیای بازی بیشتر آشنا میشی با شخصیتای اصلی بیشتر آشنا میشی و یه سری احساسات مثل تنفر از خودت هم بدست میاری :D تازه کلی دیالوگ باحال هم رد و بدل میشه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر