Valve علاقه ای به عرضه عناوین خود بر روی کنسول ها را ندارد

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,706
نام
Ebrahim
1.png
انتظار نداشته باشید که کمپانی Valve بازی های خود را بر روی کنسول ها عرضه کند. Gabe Newell از دلایل عدم عرضه عناوین این کمپانی بر روی کنسول های نسل جدید می گوید.در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

طبق جدیدترین مصاحبه وبسایت Eurogamer با Gabe Newell، او توضیح می دهد که چرا بازسازی بر روی PC را به کنسول ها ترجیح می دهید:

« کنسول ها محدودیت های زیادی دارند و ما واقعا نا امید شدیم که بروی این باغ دیواری (کنسول ها) کار کردیم.»

وقتی که Eurogamer از Gabe Newell در مورد عرضه عناوین جدید این کمپانی بروی کنسول ها پرسید که آیا این امر محقق میشود یا خیر گفت:

«ما در حال حاضر عاشق PC هستیم. خیلی زیاد»

کمپانی Valve تعدادی از عناوین خود را من جمله Portal 2 و The Orange Box برای نسل قبل عرضه کرد با وجود فروش سخت افزاری بسیار خوب کنسول های نسل جدید می بینم که هیچ علاقه ای به عرضه عنوانی جدید بر روی این کنسول ها را ندارد.

کمپانی Valve هم‌اکنون در حال کار بر روی 3 عنوان کامل واقعیت مجازی است، که به وسیله موتور Source 2 ساخته خواهد شد

لینک منبع

ThroughWinter

کاربر سایت
Feb 10, 2017
100
هر سال ؟!!! خداییش ادعای PC باز بودنتونم میشه ، اصلا میدونی تاریخ آخرین نسخه HL کی بوده ؟ نمیدونم شاید سنو سالتون تازه اقتضا کرده بازی کنید و از اون دوره جا موندید:D ،
بحثی ندارم میرم توی افق :D PC بازن دیگر

خوشتیپ... آخرین نسخه The Orange Box سال 2007 بود. فیض بردیم. تو افق خوش بگذره.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
استاندارد ولو اینه که عمو گیب بیاد وسط e3 کنفرانس سونی عذر خواهی کنه از همه و یه نسخه counter strike و لینک اکانت استیم به psn بزاره:)) حالا باز اینا جوگیر شدن یه چیزی پروندن وسط. باغ دیواری:))محدودیت:))

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
Gabe Newell یکی از نمادهای صنعت بازیه! خدمتی که این شخص به بازیسازی و شکل گرفتن بازی ها و رسیدنشون به اینجا کرده غیر قابل توصیفه! همینکه Gabe رو صنعت بازی تمرکز داره خودش باعث سربلندیه، فرقی نمیکنه چی بگه هر چیز دیگه که می گفت، قبل رو هوا حرف زدن و تعصب به خرج دادن به نظرم بهتره در موردش فکر کنیم! چنین فردی مگه حرف بیخود میزنه؟ نه ما فکر بیخود میکنیم!
بازی بعدی که Gabe بسازه به نظر یه استاندارد جدیده، یه چیز کاملا جدید که چیزای جدید رو به صنعت متوقف شده حال حاضر اضافه میکنه! شاید واقعیت مجازی این مقصد باشه، تکنولوژی ای که حداقل رو کنسول ها بخاطر محدودیت سخت افزاری خیلی نمیشه مانور داد! شاید هم جای دیگه نمی دونم! اما هر چه باشه، پیشگامانه هست و نیاز به سخت افزار و پلتفرم پویا داره!
صحبت هاش کاملا منطقیه هر چند خودم ترجیحم بر اینه که همه بتونند بازی های این نماد رو تجربه کنند! جالبه یه سری هم صحبت های Gabe انتقاد می کنند که بخاطر وجود انحصاری گیمر هستن.

• Like
Reactions: ThroughWinter

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,741
نام
مراد حلیمی
بازی VR و اون Vive 800 دلاری واسه خودشون . این چرندیات تو سبد نیم درصد گیمرها هم قرار نمیگیره . اینا بازی بساز بودن 13 سال ملت رو سر کار نمیذاشتن . قبلنا شاید خوب بودن . اما الان رو بعید میدونم بتونن توان رقابت داشته باشن . تا اونجایی که میدونم تیم های سازنده بازیشون از هم پاشیده و انجین درست درمونی هم ندارن .

مگه تنها بازیشون هف لایف هست؟؟portal2 اخرین بازی داستان محورشون بود که خوب خارق العاده بود و از اون طرف هم dota2 رو هم دارن.

حالا هم به گفته خودشون یه بازی سینگل پلیر تحت ساخت دارن.

در مورد موتور گرافیکی هم موتور سورس ۲ رو دارن که اتفاقا خیلی هم خوب و به غیر از بازیهای خودشون به استودیوهای دیکه هم میفروشنش(البته قرار فری هم بشه)

+

من نمیدونم شماها که این کمپانی و استیم رو دوس ندارین دیگه چرا اینقدر حرفای کینه توزانه و غلط مینویسن پشت سر هم؟؟؟

سفارش می کنم گیب بیاد بگه غلط کردم تا باز از طاقچه ها بیاد بیرون pc ها و دوستان کنسولی لطف کنن گهگاهی در اوقات کاملا بیکاری برن سر وقت استیم

.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
آره تو گفتی منم باور کردم
گذشت اون دوره کرایه کردن
ما که بخیل نیستیم . این گامبوهه بیاد انحصاری رو کنه شما ها شاد شین ما هم کف بزنیم.
یعنی تو باور نمیکنی میشه تو کلوب بازی کرد؟ یا باور نمیکنی میشه کنسول اجاره کرد؟ :o
دیگ باور نمیکنی مشکل خودته ولی این راه حل رسیدن به ارزوهات بود ک راحت تر از آب خوردن بود

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده.
البته نمیگم پلتفرم خودش خیلی ضعیفه، ولی اینکه بیاد بگه حاظر نیستم بازیهامو رو کنسول عرضه کنم میشه همون قضیه‌ی گربه و گوشت.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده.

orly.jpg

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
حالا نکه خیلی تند تند دارن رو پی سی گیم میدن بیرون :-w
شما بازیتو رو پی سی بده بیرون اگه کسی گفت چرا برا کنسول نمیدی بعد بگو اون محدوده! والله اصلا valve تو این نسل بازی عرضه نکرده که بخواد رو کنسول بیاد یا نیاد...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
یعنی تو باور نمیکنی میشه تو کلوب بازی کرد؟ یا باور نمیکنی میشه کنسول اجاره کرد؟ :o
دیگ باور نمیکنی مشکل خودته ولی این راه حل رسیدن به ارزوهات بود ک راحت تر از آب خوردن بود
من میرم بعضی بازی ها رو کرایه میکنم ... تو دو هفته ام نمیتونم تمومشون کنم ..بعد تو میری میشینی تو کلوپ تمومشون میکنی .. دمت گرم داداش ... اگه رمز و راز و جادو جمبلی بلدی بگو ماهم استفاده کنیم .

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
من میرم بعضی بازی ها رو کرایه میکنم ... تو دو هفته ام نمیتونم تمومشون کنم ..بعد تو میری میشینی تو کلوپ تمومشون میکنی .. دمت گرم داداش ... اگه رمز و راز و جادو جمبلی بلدی بگو ماهم استفاده کنیم .
من نگفتم میرم میشینم کلوپ
من اصلا کلوب شاید سه ماه یکبار برم اونم اکثرا میریم با دوستان فوتبال میزنیم ن چیز دیگ
گفتم این یکی از راه هاشه ک میگه آرزو دارم
بعدشم شما دو س ه هفته نمیدونم چ بازی میکنین ک طول میکشه
اینجور بازی ها ک دو سه هفته و بالای 20 ساعت گیم پلی داشته باشن زیاد نیستن ک میشه یکی دوبار کرایه کرد رفت اونم دیگ خیلی واجب باشه وگرنه شخصا علاقه چندانی ندارم برم کلوپ بازی کنی کنم همین بازی های PC اکثرش مونده رو دستم وقت ندارم

hqdead

کاربر سایت
Dec 27, 2015
293
بازی VR و اون Vive 800 دلاری واسه خودشون . این چرندیات تو سبد نیم درصد گیمرها هم قرار نمیگیره . اینا بازی بساز بودن 13 سال ملت رو سر کار نمیذاشتن . قبلنا شاید خوب بودن . اما الان رو بعید میدونم بتونن توان رقابت داشته باشن . تا اونجایی که میدونم تیم های سازنده بازیشون از هم پاشیده و انجین درست درمونی هم ندارن .
واسه ما pc گیمرها خدمتی که valve کرد با steam ;cn هیچ کسی دیگه نکرد و انقدر کارش بزرگ هست که از تاخیر تو بازیهاش بشه چشم پوشی کرد

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
این دوستانی که صحبت از بازی نداشتن والو، پاشیده شدن تیم های بازی سازی اون ها و موارد مشابه می کنن در جریان بازی هایی مثل Dota 2 و CS GO هستن؟! یا حتی کسایی که کل درآمد والو رو استیم می دونن! ساخت بازی رو فقط توی دادن اسم جدید یا شماره جدید می دونید؟! همین الان که دارم این رو تاپیپ می کنم بالای 1.3 میلیون نفر دارن فقط همین دو عنوان رو بازی می کنن، فکر می کنید همین طور این بازی ها زنده می مونن و به راه خودشون ادامه می دن؟! یه سر به سیر تحولات Dota 2 از زمان عرضه تا الان بزنید، هر کدوم از ماژور آپدیت های بازی دو برابر تغییراتی هست که یه سری بازی ها از یه شماره تا شماره بعدی می کنن. این هارو هم تیم های بازی سازی والو دارن انجام می دن و بعد از چند سال از عرضه هنوز سرپا و حتی بهتر از زمان عرضه نگه می دارن. شاید سال ها همه منتظر عنوان هایی مثل HL3 یا پرتال 3 باشن، اما این دلیل نیست که ساخته هایی مثل Dota 2 رو فراموش کنیم، این بازی ها رو هم همین شرکت ساخته و تیم های فوق العاده قوی هم برای آپدیت های بازی قرار داده.

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
۱. محدودیت فقط قدرت سخت افزاری نیست.
۲. طعنه زدن به استدیو ولو و گیب نویل فقط اطلاعات ناقص خودتون رو میرسونه. که هر دو بخش بزرگی از تاریخچه صنعت هستند.
۳. اینکه از یه گیمر انتظار داشته باشید از عرضه عناوین انحصاری ناراحت نشه و شاد باشه از اینکه بقیه هم تجربه اش میکنن کاملا بجاست ولی اینکه انتظار دارین یه کمپانی خرج ملیون دلاری کنه فقط در راه خدا و شادی دل یوزر های بقیه پلتفرم ها مسخره است.
۴. ولو در حال حاظر ۳ بازی جدید برای واقعیت مجازی در دست ساخت داره و احتمال بسیار زیاد نسخه جدید دوتا از سری بازی های قدیمیش (لفت فور دد و پرتال)
۵. ولو دیگه یه کمپانی بازی سازی معمولی نیست که فقط ساخت بازی وظیفه اش باشه.
۵.۱. ولو باید از دوتا از مهم ترین بازی های ای اسپورت پشتیبانی کنه و بازی ها رو بدون مشکل و بروز نگه داره. (دوتا ۲ و گلوبال افنسیو). هر دو بازی به صورت هفتگی براشون اپدیت و کاتنت جدید میاد.
۵.۲. همچنین پشتیبانی از یکی از پرسود تری و بزرگترین پلتفرم‌های بازی یعنی استیم کار اسونی نیست.
۵.۳. ساخت و توسعه توزیع مخصوص گیم از لینوکس یا همون استیم او اس هم یکی از کاراییه که ولو داره میکنه.
۵.۴. ساخت و پشتیبانی از یکی از بهترین گجت های سال گذشته تو دنیای فناوری جز وظایف ولوه.

پس وقتی میگه علاقه ای به عرضه بازی روی کنسول نداره بحث گربه و گوشت و توانایی و ... رو نزنید که خودتون رو مسخره کردید

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
از دید من pc باز
والو فراموش کرده روزی عناوین بزرگی مثل counter go 2012
day of defeat 2006
halflife 2007
left 4dead 2009
portal 2011
team fortess 2007
رو میساخته (سالهای آخرین نسخه عرضه شده از عناوینه)
اگه از دوتای آنلاین 2013 فاکتور بگیریم از آخرین عنوانشون 5 سال میگذره
والو کاملا بازیسازیشونو ول کرده اگه شرکتی بود که بازیهاش بدرد نخور بود دلم نمیسوخت ولی تمام این عناوین شاهکارهای بزرگی بودند
دلم تنگ شده براشون
اما خوشحالم که اگه قراره دیگه نبینیمشون همیشه به عنوان یه شاهکار ازشون نام میبریم
چون همشون شاهکارهایی بودند که اگه یه گیمر بازیشون نکرده باشه یه قسمت کاوش نشده و تاریک تو دنیای گیمریش برای همیشه باقی خواهد گذاشت چون اینها بی مانند هستند مثل گوردون فریمن

• Like
Reactions: HalfLife G

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
من نگفتم میرم میشینم کلوپ
من اصلا کلوب شاید سه ماه یکبار برم اونم اکثرا میریم با دوستان فوتبال میزنیم ن چیز دیگ
گفتم این یکی از راه هاشه ک میگه آرزو دارم
بعدشم شما دو س ه هفته نمیدونم چ بازی میکنین ک طول میکشه
اینجور بازی ها ک دو سه هفته و بالای 20 ساعت گیم پلی داشته باشن زیاد نیستن ک میشه یکی دوبار کرایه کرد رفت اونم دیگ خیلی واجب باشه وگرنه شخصا علاقه چندانی ندارم برم کلوپ بازی کنی کنم همین بازی های PC اکثرش مونده رو دستم وقت ندارم
اگه گفته بودید هم من مطمین بودم شدنی نیست ... حتی جدا از هزینش از لحاظ زمانی هم ممکن نیست ....
دیگه اون زمان نیست که بری دو ساعت بشینی تو کلوپ و رزیدنت اویل سه رو تموم کنی .... و دیگه اون زمان نیست که یه بازی رو استارت بزنی و همین جور بری اخرش و تا کردیت رو دیدی بگی تمام ...
من همین دووم نزدیک ۴۰ ساعت قشنک فقط کمپینش وقتم رو گرفت .. تازه بازم کاملش نکردم .... بعضی مواقع تو یه مرحله یک ساعت باید وقت میزاشتی تا فقط ایتم های مخفی رو پیدا کنی ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر