طرفداران ژانر FPS

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
به نظر من کنار اسمهایی مثل دووم، Q و ولفنشتاین و ... Black Ops هم خیلی خشن بود. شاید مثل اون بازیها به اون شدت شاهد خون و خونریزی نبودیم ولی برای اولین بار تو سری ندای وظیفه قطع عضو داشتیم و یا مثلا یک شاتگان تو بازی داشتیم که تیر میزدی دشمن رسما زنده زنده میسوخت :D حالا نظر منه ولی دست و پا قطع کردن یک ادم در یک بازی واقع گرایانه خیلی تاثیرگذار تر از تیکه پاره کردن موجودات اهریمنی هست :D

بعد این خشونت صرفا به بعد بصری محدود نمیشد تو داستان هم شاهد یک اوهامی بودیم که مخاطب رو در قسمت تاریک بازی قرار میداد و پیوسته منتظر بودیم با یافتن حقیقت یک واکنش عصبی نشون بدیم :D
آخ آخ شدیدا موافقم، BO واقعا توی سری COD خشنترین و جذابترین نوع خشونت رو داشت. دقیقا درست گفتین، علاوه بر خشونت ظاهری بازی روح داستانی بازی هم خیلی خیلی بی رحم و خشن بود، اصلا برای من اون نسخه کلا زیباترین نسخه کال اف دیوتی هم به حساب میومد در کل. یکی از کاتسین های بازی رو هنوزم یادمه که هادسون میخواست از یک دانشمند اعتراف بگیره که اسمشم یادم نیست و یه پنجره رو میزنه خورد میکنه و تیکه شیشه خورده رو درون دهن اون فرد میزاره و بعد با مشت میکوبه توی دهنش، طرف تمام دهنش پر از خون و اون شیشه خورده ها میشه .... واقعا فجیع بود.....

راجب Doom و Quake و wolf و عناوین دیگه id ، واقعا باید گفت پایه گذاران خشونت بازی های ویدئویی خصوصا این ژانر همینا بودن. این شماره 2 از بازی Quake رو که میگم واقعا باید زمان خودش بازیش میکردین، یه چیز واقعا خفنی بود، بیرحمی اون موجودات واقعا توی اون تکنولوژی هاشون مستتر بود، بعضی مراحلش به معنای واقعی قصابی بود، طرف رو از بالا مینداختن داخل چرخ گوشت و.... خشونت بازی هاشون بیشتر روح خبیث اون موجودات و هراس از حس نابودگریشون رو میخواد نشون بده، حالا یا strogg ها یا demon ها و یا نازی ها و... که البته این بازی ها توی نسخه های جدیدشون کشتار رو از سمت خود بازیباز و از نگاه اون طراحی کردن . البته خوبی ای که این بازی ها دارن اینه که طرف مقابل چون شر مطلق هست کشتارهای فجیع و تیکه پاره کردنشون حس عذاب آور بودن بهت نمیده، چون اگر نکشی همون بلا سر خودت میاد.
نقطه مقابل بازی هایی مثل همین بلک اپس یا نمونه های غیر از اول شخص میشه GTA و مافیا و ... رو نام برد که خشونتشون منزجر کننده هست چون دلایل خیلی محکمی برای کشتن آدما نیست و این یکم عذاب دهنده هست. TLOU نمونه کامل این نوع خشونته به نظر من، بی رحمی انسان ها فقط برای بقا، خیلی وحشتناکه واقعا.

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
علی ما کنسول بازها خاطره خاصی با Quake نداریم:D
دررابطه با black ops واقعا راست میگین...
خشونتش کاملا real بود
سری یایوشاک(:x) هم خشونت عجیبی داشتن..
خصوصا نسخه اینفینیت که به اوجش رسیده بود...
Bordelands 2 هم خشونتش کاملا فان بود
Rage هم که خب id ساخته:D
Left 4 dead هم خشونت عجیبی داشت:D
کیلزون 3 هم وقتی اعدام هارو گذاشتن خشونتش به اوج رسید8-|
Unreal Tournament هم که انقدر سریعه که خشونتو نمیشه دید مخصوصا نسخه سوم:D
و اما در اخر یه بازی رو یادمون نره
103434_front.jpg

:D

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
از نطر خشونت یادی هم کنیم از f.e.a.r
نسخه نخست سال 2005 عرضه شد . یادش بخیر کارت گرافیک ها رو به زانو در میاورد اون زمان
هوش مصنوعی بی نظیری داشت .
maxresdefault.jpg

عکس رو به علت صحنه خشن تو اسپویلر قرار دادم

آخرین ویرایش:

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
نسخه نخست سال 2005 عرضه شد . یادش بخیر کارت گرافیک ها رو به زانو در میاورد اون زمان
View attachment 83143

هنوز که هنوزه هوش مصنوعی رو دستش ندیدم\m/
البته killzone 2 خیلی منو تحت ااثیر قرار داد
در مورد خشونت بحث بشه و پای SOLDIER OF FORTUNE وسط نیاد واقعا ظلمه

یادمه اصلا به موتور بازی یه قابلیتی اضافه کرده بودن برای قطع عضو اعضای بدن

عجیب خشن و BLOOD AND GORE داشت بازی
SoldierOfFortune_PC_large_11.jpg
بازی جنس درجه دو بود:D
واقعا متاسفم:D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
هنوز که هنوزه هوش مصنوعی رو دستش ندیدم\m/
البته killzone 2 خیلی منو تحت ااثیر قرار داد

بازی جنس درجه دو بود:D
واقعا متاسفم:D
killzone 2 بدون شک از بهترین شوترهای تاریخ هنوزم که هنوزه تو حسرت تجربه اون مولتی خفنشم:(( این نسل سونی از ...... ریمستر داد ولی این نه:(
البته دوستان توجه داشته باشن جنس این یازی بخاطر انحصاری بودنش درجه 3 شرمنده که این بازی هنوز پلیر داره=))

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
در مورد خشونت بحث بشه و پای SOLDIER OF FORTUNE وسط نیاد واقعا ظلمه

یادمه اصلا به موتور بازی یه قابلیتی اضافه کرده بودن برای قطع عضو اعضای بدن

عجیب خشن و BLOOD AND GORE داشت بازی
SoldierOfFortune_PC_large_11.jpg
چقدر این raven software و عناوینشو دوست داشتم، به کل محو شدن، تمام بازی هاشون گیم پلی خارق العاده ای داشتن، قشنگترینشون هم singularity بود، واقعا عالی بودن، حیف شد که دیگه عنوانی مثل عناوین کلاسیکشون نمیسازن دیگه....
راجب خشونتش هم که خب باید بگم دقیقا همینطوره. البته همونطور که قبلا گفتم سروش خشونت رو باید به دوره هر بازی ای سنجید، مثلا من اگه گفتم Quake 2 ، منظورم توی دوره خودش و سال های حوالی 1997 تا مثلا 2000 بود. اون جو خشونت و اون موسیقی های متال sonic mayhem که جو بازی رو فوق العاده خشن و بی رحم کرده بود. Quake 2 واقعا یک بنجمارک برای این ژانر بود، حتی گیم پلی و طراحی مراحلش رو هم میشه با half life 1 مقایسه کرد واقعا، هرچند که هاف لایف 1 به معنای واقعی دگرگون کرد همه چی رو ولی الهاماتش از این شماره 2 بازی Quake رو واقعا نمیشه نادیده گرفت. تا قبل half life 1 واقعا بهترین ستینگ ژانر علمی تخیلی و فضا و موجودات بیگانه برای همین بازی بود انصافا. نسخه 2 گام بعدی به سمت مدرن کردن و سینمایی کردن این ژانر بود که خب با هاف لایف 1 کاملا و به طور کلی دگرگون شد.
ولی خب در کل این SOF هم میشه گفت دوره خودش واقعا خشن بود، کلا تیکه پاره شدن با شلیک به دست و پا و اعضای بدن به این شکل رو اولین بار منم توی همین بازی دیدم:D

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
killzone 2 بدون شک از بهترین شوترهای تاریخ هنوزم که هنوزه تو حسرت تجربه اون مولتی خفنشم:(( این نسل سونی از ...... ریمستر داد ولی این نه:(
البته دوستان توجه داشته باشن جنس این یازی بخاطر انحصاری بودنش درجه 3 شرمنده که این بازی هنوز پلیر داره=))
حیف که هیچوقت نتونستم این بازی رو بازی کنم و یکی از حسراتای همیشگیم هست، نسخه 2 هم سطح خشونت عجیب غریبی داشته ظاهرا.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
View attachment 83143

دیگه گفتنی ها رو راجب این بازی گفتیم، golden age به معنای واقعی بود اون سال های 2004 تا 2007 برای این ژانر. F.E.A.R 1 همه چیزش فراموش نشدنیه، هوش مصنوعیش که هنوزم بهترینه، که من اصلا نمیدونم اینا واقعا چجوری یک همچین چیزی ساختن که هنوزم نشده هیچ کمپانی ای بتونه یه همچینی دیزاینی در حوزه AI انجام بده.
خشونتش هم که غوغا بود:D، قطع عضو و خون پاشیدن توش خیلی تازه بود با توجه به پیشرفت تکنولوژی اون سال ها، یادمه وقتی مثلا سر اون موجودات ربات شبیه سازی ( replica forces ) رو قطع میکردیم تا چند ثانیه قشنگ از گردنشون خون میپاشید بیرون، و اگه از روی تیکه های دست و پاشون رد میشدیم و بهششون برخورد میکردیم خون از بافت های جدا شده بازم بیرون میزد. جو بازی شدیدا خشن، وهمناک و اسرارآمیز بود. دیگه تکرار نشد واقعا.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
علی ما کنسول بازها خاطره خاصی با Quake نداریم:D
دررابطه با black ops واقعا راست میگین...
خشونتش کاملا real بود
سری یایوشاک(:x) هم خشونت عجیبی داشتن..
خصوصا نسخه اینفینیت که به اوجش رسیده بود...
Bordelands 2 هم خشونتش کاملا فان بود
Rage هم که خب id ساخته:D
Left 4 dead هم خشونت عجیبی داشت:D
کیلزون 3 هم وقتی اعدام هارو گذاشتن خشونتش به اوج رسید8-|
Unreal Tournament هم که انقدر سریعه که خشونتو نمیشه دید مخصوصا نسخه سوم:D
و اما در اخر یه بازی رو یادمون نره
103434_front.jpg

:D
امیر bulletstorm رو خوب شد گفتی:D، سازنده های پشت این بازی واقعا جزو بهترین ها بودن، اپیک گیمز، PCF و یکی از نوابغ این صنعت کلیف بی. قبل از انتشارش یادمه خیلی سر و صدا کرده بود خشونتش، و یادمه یکی از منابع گفته بود این بازی از لحاظ ارزش سطح وحشتناکی داره به دلیل خشونت و کلمات رکیک :D. ولی فوق العاده فان بود و حیف شد که هیچ خبری از نسخه 2 نشد. حالا شدیدا منتظر witch fire هستم، از فضای علمی تخیلی بالت استورم سوییچ کردن به فضای gothic ظاهرا.
borderlands هم دقیقا خشونت خیلی فانی داشت، کلا با سبک گرافیک سل شید خیلی خیلی حال میکنم:D

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
113119_front.jpg

بچه ها اینو بازی کردین؟؟
من این بازیو تو یه ضرب رفتم...
خیلی خیلی دوسش داشتم بازیو.
دلیل لین متای ضعیفو هیچوقت درک نکردم..
اول بازی که پدرمادرای بچه های کوچیکو جلوشون میکشن هیچوقت یادم نمیره...
یکی از real ترین صحنه های جنگ رو نشون دادن...
داستان بازی هم جالب بود...

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
113119_front.jpg

بچه ها اینو بازی کردین؟؟

حالا میگم این همه بازی کردیم که متفقین علیه متحدین هستن به آمان نازی حمله میکنن
یه بازی معرفی کن توش آلمان نازی باشیم و حمله نیم به انگلیسی ها و ...... ( دلم همچین بازی میخواد )

• Like
Reactions: uriel and amir code

mahan.bs

کاربر سایت
Nov 30, 2017
206
113119_front.jpg

بچه ها اینو بازی کردین؟؟
اره من بازیش کردم,به نظرم واقعا عالی بود:x:D

• Like
Reactions: uriel and amir code

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر