طرفداران ژانر FPS

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
نوستالژی خالص :x:((
من یادمه اون نسخه‌ای رو داشتم که هر دو نسخه‌ی MOH و MOH Underground رو روی یه دیسک داشت...
یادمه یه بخش Coop دو نفره هم داشت که خیلی فان بود... بازی Split Screen می‌شد و توی یه نقشه‌ی رندوم ولت می‌کرد و باید حریف رو زودتر پیدا می‌کردی و خلاصش می‌کردی :D>:)
عاشق باکس آرتش بودم <:-P

من کوچیکتر بودم ولی این صحنه‌ای رو که گفتی رو دقیقا یادمه :D وقتی شلیک می‌کرد، صدای اسلحه رو هم خودش در می‌آورد :))
امیر دمت گرم چه تجدید خاطره‌ای شد <:-P
علیرضا اینی که گفتی همونیه که دارینوسم فارسیش کرده بود؟:D من مدال افتخار دارینوس رو داشتم که دوتا نسخه بود اونم، البته روی pc بود اون، واقعا هم زمان خودش چقدر قشنگ بود ، نمیدونم اگر منظورتون اونه که واقعا فوق العاده قشنگ بودن اون دو نسخه اول مدال.
ولی فکر کنم اینی که شماها میگید اون نباشه:D. این قدیمی تره به نظرم، قبل از return ro castle wolfenstein ساختنش، چون اونی رو که من میگم بعد از RTCW ساختن. نمیدونم خیلی قدیمیه دیگه یادم نمیاد درست :D.

• Like
Reactions: FUTURE

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
علیرضا اینی که گفتی همونیه که دارینوسم فارسیش کرده بود؟:D من مدال افتخار دارینوس رو داشتم که دوتا نسخه بود اونم، البته روی pc بود اون، واقعا هم زمان خودش چقدر قشنگ بود ، نمیدونم اگر منظورتون اونه که واقعا فوق العاده قشنگ بودن اون دو نسخه اول مدال.
ولی فکر کنم اینی که شماها میگید اون نباشه:D. این قدیمی تره به نظرم، قبل از return ro castle wolfenstein ساختنش، چون اونی رو که من میگم بعد از RTCW ساختن. نمیدونم خیلی قدیمیه دیگه یادم نمیاد درست :D.
نه عزیز اون نبود...:D
اونیکه دارینوس دوبله کرده بود این بود.
12510_front.jpg

دارینوس شاهکار بود..
تمام pc بازها باهاش خاطره دارن.
این نسخه ای رو که بهش اشاره کردی...زمانی اومد که مدال تو اوج بود....
خاک تو سر ea که این ip رو نابود کرد.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
نه علی...اونی که من داشتم نسخه‌های اول و دوم بازی بودن که قبل از RTCW عرضه شده بودن...روی PC هم بازی نکردم، روی PS1 بود :D
کلا MOH روی این صنعت و سبک FPS خیلی تاثیرگذار بوده ولی به اندازه‌ی کافی بهش اعتبار نمی‌دن...نسخه‌ی اول بازی اون موقع مثل یه معجزه بود! انگار کلا یه سبک جدیدی متولد شده بود <:-P

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
623
نام
امیرحسین
متاسفانه به دلیل مشغله زیاد نمیتونم مثل قبل بازی ها رو سر وقت تهیه و تجربه کنم.
تازه Titanfall2 رو به اتمام رسوندم ، واقعا فوق العاده بود. از لحظه به لحظه بازی لذت بردم و به نظرم بهترین شوتر سال 2016 میتونه باشه.
گیم پلی بسیار روان که باعث ایجاد هرچه بیشتر هیجان و آدرنالین میشه ولی حیف که کمپینش کوتاه بود.
متاسفانه نت قوی ندارم و نمیتونم آنلاینشو تجربه کنم و جز اون دسته از بازی هاست که خیلی کم بهش توجه شد. به نظرم COD چند ساله سعی داره همچین کمپینی رو ارائه بده ولی زیاد موفق نبوده.
بر خلاف BF1 هم بخش سینگل بازی برای خالی نبودن عریضه ساخته نشده و مشخصه واقعا سنگ تموم گذاشتن. مرحله Effects and Cause هم خیلی جالب بود و یادآور مرحله A Crack in the Slab در Dishonored2 بود ولی گجتش شدیدا منو یاد Singularity انداخت.
رابطه بین پایلوت و تایتان هم عالی بود ، علاوه بر اینها مبارزات تایتان ها هم خیلی جذاب کار شده بود که هر کدوم استراتژی خاصیو می طلبید.
در کل خیلی لذت بردم و امیدوارم نسخه بعدش هم ساخته بشه و پیشنهاد میدم اگر مثل من بازیو تجربه نکردید حتما برید سراغش.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
چند وقت پیش که قابلیت بکوارد بازیهای OG xbox برای One فعال شد من رفتم Black رو خریدم چنتا مرحله ای بازی کردم و هی با خودم میگفتم wow عجب بازی ایی هست و اون زمان چی ساختند و حیف EA ادامه ندادشو از این حرفا که باعث شد برم یکم درباره بازخوردهای اون زمان درباره بازی تحقیق کنم که با سال عرضه بازی مواجه شدم !

من همیشه فکر میکردم بلک برای زمان 2002 نهایتا 2003 هست ولی وقتی دیدم بازی سال 2006 و یک لحظه دیدم اون سالها Cod 1 و 2 قبلش امده بود، Half life 2 همینطور و سال بعدش halo 3 , MW .... که فهمیدم بازی چقدر از زمان خودش عقب تر بوده!

نکته ای که در نهایت بهش رسیدم این بود که اکثر اوقات درباره بازیهای قدیمی خیلی با حس نوستالژی نظر میدیم در حالی که شاید واقعا تعریف خاصی نداشتند و نهایتا صرفا در حد خوب هستند ولی خب خیلی بزرگتر از چیزی که بودند به نظرمون میان

ایم چنتا عکس برای یادواری خاطرات خوب
94b15d64-9d0f-4190-b182-84b688f7b16a.PNG

62f190fa-1560-4c5a-916d-e85bf97b34a0.PNG

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
چند وقت پیش که قابلیت بکوارد بازیهای OG xbox برای One فعال شد من رفتم Black رو خریدم چنتا مرحله ای بازی کردم و هی با خودم میگفتم wow عجب بازی ایی هست و اون زمان چی ساختند و حیف EA ادامه ندادشو از این حرفا که باعث شد برم یکم درباره بازخوردهای اون زمان درباره بازی تحقیق کنم که با سال عرضه بازی مواجه شدم !

من همیشه فکر میکردم بلک برای زمان 2002 نهایتا 2003 هست ولی وقتی دیدم بازی سال 2006 و یک لحظه دیدم اون سالها Cod 1 و 2 قبلش امده بود، Half life 2 همینطور و سال بعدش halo 3 , MW .... که فهمیدم بازی چقدر از زمان خودش عقب تر بوده!

نکته ای که در نهایت بهش رسیدم این بود که اکثر اوقات درباره بازیهای قدیمی خیلی با حس نوستالژی نظر میدیم در حالی که شاید واقعا تعریف خاصی نداشتند و نهایتا صرفا در حد خوب هستند ولی خب خیلی بزرگتر از چیزی که بودند به نظرمون میان

بازی black یه بازی فوق العاده بود :love:
من که اولین بار تریلرشو دیدم کف کردم که یه تفنگ آماده میکرد شلیک میکرد , خود بازی هم فوق العاده بود :Lovestruck:
باید اینو در نظر گرفت این بازی زیبا برای کنسول نسل 6 ی مثل ps2 ساخته شده بود که بعد پورت شد رو سایر پلتفرم ها
سخت افزار ps2 تا حالا نگاه کردی؟ این کنسول cpu حدود 294 مگاهرتزه - ram کنسول 32 مگابایت و ....... ( با این سخت افزار اگر به pc داشته باشید ویندوز 98 و me به زور بالا میاره چه برسه بازی اجرا کردن )
از یه کنسول و بازی هاش باید اندازه قدرتش انتظار داشت

مثلا پست قبلی منو ببینی عکس بازی call of duty world at ware همون کالاف دیوتی 5 نسخه ps2 گذاشتم , وقتی این بازی رو ps2 اومد حیرت زده شدم با اینکه نسخه pc بازی کرده بودم بازم رو ps2 بازی کردم و لذتشو بردم
ولی همین بازی مثلا رو xbox original نیومد یا رو gamecube نیومد با اینکه هر 3 تا این کنسول ها نسل ششی بودن

آخرین ویرایش:

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein

94b15d64-9d0f-4190-b182-84b688f7b16a.PNG

62f190fa-1560-4c5a-916d-e85bf97b34a0.PNG
البته لول دزاین اون موقع خیلی ضعیفتر ازین حرفا بود...
بلک بنظر من یکی از بهترین گرافیکهای نسل 6 بود...
از همه مهمتر صداگذاری عالی و تخریب پذیری فوق العاده باعث میشد چندبار به ps2 همینجوری نگاه کنم...
این که میگی با بازیهای نوستالژی خیلی خوب برخورد میکنیم کاملا داری حقیقتو میگی.
ولی خب بازم بازیه خوبی بود.
از سازنده ریسینگ نباید توقع داشته باشیم یه شوتر عالی تحویل بده...یه جاهایی واقعا لنگ میزنه.
افت فریم بازی هم تو ذوق میزد اونم بخاطر سخت افزار محدود کنسول بود.
در کل یسری بازیها هستن تو ایران مثل بت پرستش میشن..در کمال ناباوری کاری هم به متا ندارن :Dیکی از این بازیها همون بلک هست.

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
البته لول دزاین اون موقع خیلی ضعیفتر ازین حرفا بود...
بلک بنظر من یکی از بهترین گرافیکهای نسل 6 بود...
از همه مهمتر صداگذاری عالی و تخریب پذیری فوق العاده باعث میشد چندبار به ps2 همینجوری نگاه کنم...
این که میگی با بازیهای نوستالژی خیلی خوب برخورد میکنیم کاملا داری حقیقتو میگی.
ولی خب بازم بازیه خوبی بود.
از سازنده ریسینگ نباید توقع داشته باشیم یه شوتر عالی تحویل بده...یه جاهایی واقعا لنگ میزنه.
افت فریم بازی هم تو ذوق میزد اونم بخاطر سخت افزار محدود کنسول بود.
در کل یسری بازیها هستن تو ایران مثل بت پرستش میشن..در کمال ناباوری کاری هم به متا ندارن :Dیکی از این بازیها همون بلک هست.

من الانشم به متا کاری ندارم وقتی بازی جذبم میکنه ازش لذت میبرم خوب حالشو میبرم
نمیام بگم این متاش شده این پس بازی نکنم
بازی واقعا فوق العاده ای بود black --- من خودم حداقل 60 تا به بالا عنوان رو ps2 بازی کردم همیشه هم در حال تعویض لنز بودم
یکی از بهترین و گرافیکی ترین بازیا کنسول ps2 همین black بود

درسته کنسول ها ضعف هایی هم دارن - اون زمان pc من قدرتش 20 برابر ps2 بود
اما وقتی مثلا نید فور اسپید موس وانتد بازی میکردم رو pc لودینگ زیاد و .......... داشت نصب چند دیسک - نصب درایور ها و ............ داشت
اما همون بازی بددون دردسر رو ps2 بازی کردم راحت اجرا میشد و به چشم من یکی هم بود خود بازی

یادمه سر نصب یه بازی رو pc - ویندوز xp اسپک 1 داشتم باید اسپک 2 میریخیتم هر وقت بسته الحاقی اسپک دو نصب میکردم ویندوزم خراب میشد اما کنسول همچین مسخره بازیایی نداشت

همین ps2 سال 2000 لانچ شد تا اواخر 2013 تولید شد و تا 2014 الی 2015 براش بازی اومد ( خودش 3 نسل میشه نسل 6 - نسل 7 - اوایل نسل 8 )
آیا اگر pc داشتی و باهاش بازی میکردی نیاز نبود به روز رسانی کنی pc رو؟

• Like
Reactions: amir code

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
من الانشم به متا کاری ندارم وقتی بازی جذبم میکنه ازش لذت میبرم خوب حالشو میبرم
نمیام بگم این متاش شده این پس بازی نکنم
بازی واقعا فوق العاده ای بود black --- من خودم حداقل 60 تا به بالا عنوان رو ps2 بازی کردم همیشه هم در حال تعویض لنز بودم
یکی از بهترین و گرافیکی ترین بازیا کنسول ps2 همین black بود

درسته کنسول ها ضعف هایی هم دارن - اون زمان pc من قدرتش 20 برابر ps2 بود
اما وقتی مثلا نید فور اسپید موس وانتد بازی میکردم رو pc لودینگ زیاد و .......... داشت نصب چند دیسک - نصب درایور ها و ............ داشت
اما همون بازی بددون دردسر رو ps2 بازی کردم راحت اجرا میشد و به چشم من یکی هم بود خود بازی

یادمه سر نصب یه بازی رو pc - ویندوز xp اسپک 1 داشتم باید اسپک 2 میریخیتم هر وقت بسته الحاقی اسپک دو نصب میکردم ویندوزم خراب میشد اما کنسول همچین مسخره بازیایی نداشت

همین ps2 سال 2000 لانچ شد تا اواخر 2013 تولید شد و تا 2014 الی 2015 براش بازی اومد ( خودش 3 نسل میشه نسل 6 - نسل 7 - اوایل نسل 8 )
آیا اگر pc داشتی و باهاش بازی میکردی نیاز نبود به روز رسانی کنی pc رو؟
من خودم شخصا اصلا کاری به متا ندارم....
ولی بلک درسته گرافیک خفنی داشت و.......
ولی بلک حکم crysis 3 رو داره برای من....
یه عنوانی که بعد چندساعت به شدت خسته کننده میشه...
Crysis 3 برای من مثل بلک هست...کلکسیون گرافیک و....ولی به شدت خسته کننده

• Like
Reactions: alisantori

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
خب بالاخره به پیشنهاد دوستان بازی prey رو بازی کردم...
اول اینکه همون اول که بازی معرفی شد اصلا حس خوبی به این عنوان نداشتم...
بعد که بازی شروع شد با مکانیزم گیم اشنا شدم و چند مرحله رفتم جلو دیدم نه این بازی برای من ساخته شده اصلا...
داستا خارق العاده بازی(واقعا فوق العادس)کاری کرد که گشتو گذار تو بازی برای من بهترین لحظات بازی باشه.
موسیقی بازی پر تنش و بجا بود...
خیلی از موسیقی متنش خوشم اومد.
طراحی مراحل بازی جوری بود که باید محیط رو زیرو رو میکردی و من ازین قضیه لذت میبردم.ولی عقیدم به اینه که طراحی مراحل بازی با اینکه خیلی عالیه ولی فاصله زیادی با دیزانرد داره(مخصوصا نسخه دوم بازی)
همین که داشتم پیشروی میکردم اخرای بازی به قدری برام خسته کننده شد که بازی رو ول کردم....
همش یه فرمول..
هی باید دنبال کارت بگردی..
درسته قبول ما هم دوسداریم دنبال کارت بگردیم اما 24 ساعت؟؟!!
این فرمول هی تکرار میشد برام.
البته مراحل شگفت انگیز زیادی وجود داره که ادم دوسداره فقط تحسین کنه ولی وقتی بازی تموم میشه خودم احساس کردم بازی یه چیزی کم داشت...در کل این بازی منو زیاد یاد بازی محبوبم یعنی بایوشاک انداخت...همچنین سیستم شاک که یکی ازپایه گذار این سبک یعنی immersive sim هستش.
درکل بازی خیلی بهتر از این حرفا میتونست باشه...اخرای بازی برام عذاب اورشده بود.
لودینگهای بازی برای ما کنسولدارها اصلا جالب نبود.از گرافیک فنی بازی هم فقط از افکتهای عالی بازی خوشم اومد.
درکل انتظارم از ارکین خیلی بیشتر از این حرفا بود.
درکل این بازیرو به کسانی که صبر ایوب دارن پیشنهاد میکنم...ارزششو داره شک نکنید

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
خب بالاخره به پیشنهاد دوستان بازی prey رو بازی کردم...
اول اینکه همون اول که بازی معرفی شد اصلا حس خوبی به این عنوان نداشتم...
بعد که بازی شروع شد با مکانیزم گیم اشنا شدم و چند مرحله رفتم جلو دیدم نه این بازی برای من ساخته شده اصلا...
داستا خارق العاده بازی(واقعا فوق العادس)کاری کرد که گشتو گذار تو بازی برای من بهترین لحظات بازی باشه.
موسیقی بازی پر تنش و بجا بود...
خیلی از موسیقی متنش خوشم اومد.
طراحی مراحل بازی جوری بود که باید محیط رو زیرو رو میکردی و من ازین قضیه لذت میبردم.ولی عقیدم به اینه که طراحی مراحل بازی با اینکه خیلی عالیه ولی فاصله زیادی با دیزانرد داره(مخصوصا نسخه دوم بازی)
همین که داشتم پیشروی میکردم اخرای بازی به قدری برام خسته کننده شد که بازی رو ول کردم....
همش یه فرمول..
هی باید دنبال کارت بگردی..
درسته قبول ما هم دوسداریم دنبال کارت بگردیم اما 24 ساعت؟؟!!
این فرمول هی تکرار میشد برام.
البته مراحل شگفت انگیز زیادی وجود داره که ادم دوسداره فقط تحسین کنه ولی وقتی بازی تموم میشه خودم احساس کردم بازی یه چیزی کم داشت...در کل این بازی منو زیاد یاد بازی محبوبم یعنی بایوشاک انداخت...همچنین سیستم شاک که یکی ازپایه گذار این سبک یعنی immersive sim هستش.
درکل بازی خیلی بهتر از این حرفا میتونست باشه...اخرای بازی برام عذاب اورشده بود.
لودینگهای بازی برای ما کنسولدارها اصلا جالب نبود.از گرافیک فنی بازی هم فقط از افکتهای عالی بازی خوشم اومد.
درکل انتظارم از ارکین خیلی بیشتر از این حرفا بود.
درکل این بازیرو به کسانی که صبر ایوب دارن پیشنهاد میکنم...ارزششو داره شک نکنید
مررسی امیر جان برای نظرت نسبت به بازی:).
راستش بازی همه جوره برای من یکی از شاهکارهای ژانر علمی تخیلی هراسناک هست. گیم پلی و مکانیزم هاش فوق العاده عالی بود .
ولی یه ایراد خیلی خیلی بزرگی که بازی داشت لودینگ های وحشتناک بازی بود و از اونجایی که بازی حالت تقزیبا جهان باز داره و برای طی ماموریت ها مدام باید تالوس 1 رو بالا و پایین بری واقعا گاهی وقتا اعصابت رو به هم میریزه.
دومین ایرادش هم عدم تعادل در درجه سختی بازی بود، یه جاهایی واقعا رد کردنش مشکل میشد مخصوصا اوایل بازی که آرسنال و قدرت هاتم محدوده. این دوتا ایراد واقعا ضربه بدی میزنه به تجربه بازی. ولی در کل نمیتونم میزان لذت بردنم از اتمسفر و گیم پلی بازی رو وصف کنم.
من کلا عاشق ژانر علمی تخیلی هستم و خب بازی های توی این سبک هم تقریبا سعی میکنم همشون رو انجام بدم و اگر FPS باشن که قطعا انجام میدم. از طرفی عاشق ژانر وحشت هم هستم و خب ترکیب این دوتا برای من معجونیه که فقط ازش لذت میبرم. البته خیلی سخته که یه بازی بتونه توی این ژانرها عالی بشه ولی به جدیت prey در کنار یکی ذو عنوان دیگه بهترین هستن برای من .
بازی جوری هم تموم شد که تقریبا میشه گفت پروندش بسته شد و من واقعا ناراختم چون دوست داشتم آرکین حتما ادامه این عنوان رو بسازه ولی خب ظاهرا باید منتظر معرفی یک new ip باشیم چون دوتا بازیه فعلیش تقریبا پایانشون کاملا بسته شد.

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
مررسی امیر جان برای نظرت نسبت به بازی:).
راستش بازی همه جوره برای من یکی از شاهکارهای ژانر علمی تخیلی هراسناک هست. گیم پلی و مکانیزم هاش فوق العاده عالی بود .
ولی یه ایراد خیلی خیلی بزرگی که بازی داشت لودینگ های وحشتناک بازی بود و از اونجایی که بازی حالت تقزیبا جهان باز داره و برای طی ماموریت ها مدام باید تالوس 1 رو بالا و پایین بری واقعا گاهی وقتا اعصابت رو به هم میریزه.
دومین ایرادش هم عدم تعادل در درجه سختی بازی بود، یه جاهایی واقعا رد کردنش مشکل میشد مخصوصا اوایل بازی که آرسنال و قدرت هاتم محدوده. این دوتا ایراد واقعا ضربه بدی میزنه به تجربه بازی. ولی در کل نمیتونم میزان لذت بردنم از اتمسفر و گیم پلی بازی رو وصف کنم.
من کلا عاشق ژانر علمی تخیلی هستم و خب بازی های توی این سبک هم تقریبا سعی میکنم همشون رو انجام بدم و اگر FPS باشن که قطعا انجام میدم. از طرفی عاشق ژانر وحشت هم هستم و خب ترکیب این دوتا برای من معجونیه که فقط ازش لذت میبرم. البته خیلی سخته که یه بازی بتونه توی این ژانرها عالی بشه ولی به جدیت prey در کنار یکی ذو عنوان دیگه بهترین هستن برای من .
بازی جوری هم تموم شد که تقریبا میشه گفت پروندش بسته شد و من واقعا ناراختم چون دوست داشتم آرکین حتما ادامه این عنوان رو بسازه ولی خب ظاهرا باید منتظر معرفی یک new ip باشیم چون دوتا بازیه فعلیش تقریبا پایانشون کاملا بسته شد.
دقیقا علی لودینگهای بازی عذاب اوربود...
مخصوصا تو یکی از مراحل که من 7 در رو باید تراول میکردم 7 دقیقه فقط طول کشبد درهارو باز کنم:D
ژانر علمی تخیلی یه ژانری هستش که هر استودیویی سمتش نمیره...
چون نیاز به خلاقیت داره.
اگه له ژانر علمی تخیلی ترسناک علاقه داری خو alien رو حتما بازیش کن:x
یاد موسیقیهای بازی که میوفتم مو به تنم سیخ میشه.
دررابطه با درجه سختی بنظر من این بازی باید لقب دارک سولز شوتر بهش بدن...
یعنی یه بازی مثل stalker پیش این هیچه...
من تو درجه easy به چالش کشیده میشدم شماهارو دیگه نمیدونم:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر