PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
ایشون نویسنده‌ی سریال Wesworld هستن که قبلا تایید شده بود قراره تو کار نویسندگی به نیل کمک کنه :D:

View attachment 73898
البته بیشتر story editor بوده اصل نویسندگی با نولان و خانومش بود
گفتم انتظاراتتونو در حد داستان WW بالا نبرین :-D
اما از همون نولان ۴ تا چیز یاد گرفته باشه کافیه

Sent from my Gooshi using Tapatalk

• Like
Reactions: mmk2008

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
فک کنم منظورت این بود که انتظاراتمونو تا حد داستان WW پایین نیاریم :D
از Memento تا Dark Knight و Interstellar و WW رو نابود کردی :D
داستان تلو و روایتش تو بازی ها یکی از بهترین ها بود ولی با شاهکارای سینما مقایسش نکن

• Like
Reactions: mmk2008

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
داستان تلو و روایتش تو بازی ها یکی از بهترین ها بود ولی با شاهکارای سینما مقایسش نکن
الان Westworld شاهکار سینماس؟! :D
من اسمی از Memento (:x) و Dark Knight و بقیه‌ی فیلمای خیلی خوبی که خودمم خیلی واسشون احترام قائلم نیاوردم.
من فقط داستان و مخصوصا روایت Westworld رو ابدا در سطحی نمیدونم که بیام انتظاراتم از TLOU Part II رو تا سطحش پایین بیارم :D
حالا نمیدونم Westworld رو دیدی یا نه ولی انصافا به قول خودت نمیشه مقایسه کرد...:D

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
الان Westworld شاهکار سینماس؟! :D
من اسمی از Memento (:x) و Dark Knight و بقیه‌ی فیلمای خیلی خوبی که خودمم خیلی واسشون احترام قائلم نیاوردم.
من فقط داستان و مخصوصا روایت Westworld رو ابدا در سطحی نمیدونم که بیام انتظاراتم از TLOU Part II رو تا سطحش پایین بیارم :D
حالا نمیدونم Westworld رو دیدی یا نه ولی انصافا به قول خودت نمیشه مقایسه کرد...:D
من WW رو جوییدم اصلا مقایسشون نکن روایت WW سطحیه ؟
فیلم و بازی رو مقایسه نکنیم بهتره ولی داستان هیچ بازی ای نمیتونه به داستان WW نزدیک بشه دیگه اون خدایگان سینما بمانند
بازی، گیم پلی و چیزای دیگه داره که مکمل داستان باشند

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mmk2008 and MO021

master jons

کاربر سایت
Aug 13, 2011
128
نام
b3n1

نکته ای که هست اینکه شما اون فیلم سینمایی هایی که نوشتی برای کریستوفر نولانه و وست ورلد کاره برادرش جاناتان نولانه:>

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
نکته ای که هست اینکه شما اون فیلم سینمایی هایی که نوشتی برای کریستوفر نولانه و وست ورلد کاره برادرش جاناتان نولانه:>
نویسنده و screenplay اون فیلمایی که نوشتم برا جاناتان هست

THELASTOFUSA_IR

کاربر سایت
Dec 18, 2016
344
سو
ایشون نویسنده‌ی سریال Wesworld هستن که قبلا تایید شده بود قراره تو کار نویسندگی به نیل کمک کنه :D:

View attachment 73898

سوار اسب شاتگان به دست چه شود
تویه لست اسب فقط واسه دور‌دور زدن بود فک کنم الان شوتینگ هم با توجه به تصویر بهش اضافه شده
چه خوابی دیدن واسمون ؟

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
الان اون چیه اونجا شبیه بچست:D

16536286270677422080.jpg

یه سری ها میگن مخصوصا اونو گذاشته برای رد گم کنی..یه سریهام میگن سوتی داده و شاید داستان مادر الی بیش از بیش با این سوتی قوت گرفته.
کوجیما تلپورتش کرده :D

Silent Siren

کاربر سایت
Aug 31, 2014
207
نام
مهدی
البته بیشتر story editor بوده اصل نویسندگی با نولان و خانومش بود
گفتم انتظاراتتونو در حد داستان WW بالا نبرین :-D
اما از همون نولان ۴ تا چیز یاد گرفته باشه کافیه

من WW رو جوییدم اصلا مقایسشون نکن روایت WW سطحیه ؟
فیلم و بازی رو مقایسه نکنیم بهتره ولی داستان هیچ بازی ای نمیتونه به داستان WW نزدیک بشه دیگه اون خدایگان سینما بمانند
بازی، گیم پلی و چیزای دیگه داره که مکمل داستان باشند

خالقای اصلی و پایه‌گذاری آرک و بیس داستان و روند رخ دادن اتفاقات و شمای کلی اون ایشون و همسرشون بودن. اما نویسنده ها که برای هر اپیزود مثل خیلی از سریال های دیگه متغیره، کسایی هستن که سبب میشن داستان، دیالوگ و پلات اون کِی، کجا و به چه شکل روایت و ادا بشن. که برای سریال با کیفیت و Story-Driven ــی مثل WW این قضیه خیلی مهمه. و از قضا ایشون {Co-Writer نیل و نویسنده دوم TLoU P2} نویسندگی دو تا از حیاتی ترین اپیزود‌های سریال {اپیزود های شش و هفت} رو داشته و ویراستار اصلی داستان سریال بوده.

در مورد انتظارات از TLoU P2 و پایین بودن و یا نبودنش و همینطور یاد کردن از آثار سینمایی (!) برداران نولان که شخصا نمیدونم به چه شکل به این مدیوم و مخصوصا این بحث ربط پیدا می‌کنه و همینطور ابراز نظر شخصیتون {که امیدوارم نظر شخصی قلمداد بشه و نه تحمیل اظهار نظر حول یه سرگرمی که تا حدود Subjective هستش}، خیلی خوشحال میشم بذارید سطح انتظارات رو خودمون بالا و یا پایین نگه داریم و نگرانی از این بابت نداشته باشید {همونطور که خودتون هم ذکر کردین}.

یعنی احتمالات اینکه ND و تیم نویسندگی بازی دست روی چه نقطه و اتفاقاتی از بازی بذاره و از چه دَری یا روزنه‌ای وارد بشه خیلی زیاد و در عین حال خفن و نفس‌گیره. و هر چیزی ممکنه. از موقعی معرفی یکی از شایعاتی که در مورد داستان بازی و اتفاقات اون منتشر شده و چند تا هینت هم تا حالا ازش دادن این قضیه حضور مادر الی و تئوری های حاملگی اون هستش که خیلی مستحکم نیست. اما یه تئوری مرتبط با این قضیه زمان انتشار نسخه اول شکل گرفته بود در رابطه با اینکه چرا وقتی دلیل مصونیت الی در مقابل Cordyceps تا حدودی مشخصه، چرا دکتر ها سعی نمی‌کنند از همون راه سعی به تهیه واکسن کنن. اگه نامه مادر الی رو یادتون باشه {فصل زمستان} درش ذکر شده که آنا مادر الی وقتی در حال مردن بوده الی هنوز یک روزش هم نشده بوده و به احتمال زیاد مادرش به وسیله اینفکتد ها آلوده شده و داخل بازی جول اشاره می‌کنه که تقریبا دو روز طول می‌کشه تا یکی تبدیل بشه و دقیقا این روند زمانی کافی رو به آنا می‌داده تا نامش رو درحالی که در حال مردن بوده به قلم در بیاره. و این آلودگی آنا موقع Giving Birth دادن به الی بوده که باعث شده الی در زودترین زمان زندگیش در مواجه با Cordyceps قرار بگیره و به اون مصون بشه و در حالت کلی بهترین حالت اینه که الی رو در وضعیت حاملگی قرار داد و طی اواسط اون زمان بافت های مقابله کننده با ویروس رو از جنین برداشت کرد. طی Coverage گیم اینفورمر از نیل در رابطه با EE پوستر TLoU داخل آخرین چپتر آنچارتد هم سوال می‌کنند که یهو قرمز میشه و سرشو میندازه پایین میگه اصن قصد نداره در موردش حرف بزنه و در رابطه با مربوط بودنشون به TLoU P2 هم میگه نمیدونم شاید مهم باشه در آینده یا شایدم نباشه، {در حالی که قبل از این میشد یه جورایی باتوجه به تگ Dark Horse Comics اونو ربطش داد به کمیک های بازیــو American Dreams و اون داستانا... ولی الان}.:D

الان که پاراگرف آخر رو خودم خوندم، خیلی عجیب بود و تاحدودی غیر ممکن. :D زیاد جدی نگرینش. به ذهنم اومد گفتم اینجا هم بذارمش.

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
دوستان چرا تو زبانهای بازی فارسی رو پشتیبانی نمیکنن با اینکه گیمرهای زیادی تو ایران هستن؟
من بازی ویچر 3 دارم عربی و ترکی ساپورت میکنه یعنی کل زیرنویس بازی هم عربی میشه هم ترکی ، منوها هم به این زبانها تغییر میکنن
چطوری این دو زبان تونستن تو این بازی که مطمئنن زیرنویس خیلی طولانی دارن اضافه بشن اما زبان خودمون نمیشه؟
هیچ راهی نداره؟ کمپینی هشتگی /؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
دوستان چرا تو زبانهای بازی فارسی رو پشتیبانی نمیکنن با اینکه گیمرهای زیادی تو ایران هستن؟
من بازی ویچر 3 دارم عربی و ترکی ساپورت میکنه یعنی کل زیرنویس بازی هم عربی میشه هم ترکی ، منوها هم به این زبانها تغییر میکنن
چطوری این دو زبان تونستن تو این بازی که مطمئنن زیرنویس خیلی طولانی دارن اضافه بشن اما زبان خودمون نمیشه؟
هیچ راهی نداره؟ کمپینی هشتگی /؟
جواب این سوال سادست..ایران قانون کپی رایت رو رعایت نمی کنه و محصولات نرم افزاری پشتیبانی نمیشن.

• Like
Reactions: trainer and -7-

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر