PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
ناتی قشنگ همتون رو گذاشته سرکار
ندیدم کسی راجبه این چندسالی که الی بزرگ شده صحبت کنه
فقط تصور کنید بازی دقیقا از آخر لست ۱ شروع بشه و ما هنوز الی رو کوچیکتر از اینی که تو تریلر بود ببینیم اونم با گرافیک نسل هشتم دی:
تو یکجای امن با جول و برادرش دارن زندگی میکنن که......

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
مینمایم!:D
این روزا تحویل پروژه داشتم،انشاالله نهایت تا فردا شب درست میشه:D
فعلا تئوری بدید:D

الان خوبه من هی بیام گیر بدم زو باش درست کن وگرنه تاپیکو ازت میگیرم؟:D آیا سرویس کردن دیگران کار خوبیست؟:D

• Like
Reactions: Forza 6 and orbis

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
دقیقا" به همین دلیل هست که نفرت الی نمی تونه از جوئل باشه.شما بعد از اینکه بفهمی یکی برای نجات جون تو از همه چیز گذشته ازش متنفر می شید؟
اتفاقا خیلی هم خوب میتونه باشه چونکه :
خود الی می خواست برای نجات بشریت هر هزینه ای حتی مرگ رو بپردازه در نتیجه خودش می خواست .... ولی جویل به تنهایی امید بشریت رو ریخت تو جوب:D

.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
ناتی قشنگ همتون رو گذاشته سرکار
ندیدم کسی راجبه این چندسالی که الی بزرگ شده صحبت کنه
فقط تصور کنید بازی دقیقا از آخر لست ۱ شروع بشه و ما هنوز الی رو کوچیکتر از اینی که تو تریلر بود ببینیم اونم با گرافیک نسل هشتم دی:
تو یکجای امن با جول و برادرش دارن زندگی میکنن که......
اینم نظریه خوبیه دقیقا مثل نسخه اول ، فقط محتمل بودنشو ضعیف میدونم ، اتفاقات بعد کات .. چند سال بعد .. تنها موردی که هست ناتی با اینکه میتونه همون حرکتو موفق پیاده کنه ، میدونم که اهل تکرا نیستو اگه بخواد پلی بکی داشته باشه میره برا dlc , ولی ایده ی خوبیه

bigbang0661

کاربر سایت
Jan 19, 2013
261
از اونجایی که گفتن این بازی بیشتر روی "نفرت" تمرکز داره، من حدسم اینه که Joel کشته شده. الی فکر گرفتن انتقامه. چون توی تریلر هم Joel رو خوب نشون نداد. فقط صداش رو شنیدیم. البته اینا همش حدس و گمان منه!!

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
آف تاپیک :

امیرجان Akiba ، شما روحیاتت با اینجور بازیا همخونی نداره :D ، آپدیت نگه داشتنشم با ریز ریز خبرها سخته ، چون این تاپیک فرق میکنه خودتم میدونی تندوتند باید آپدیت بشه .
لطفا ، خواهشا ، اگر خودت صلاح دونستی تاپیکو بده به فردین FaRd!N ، نمیگم نمیتونی ، هممون میدونیم اینجور تاپیکهای خاص دست فردین باشه خیلی بهتره . بازم هر جور صلاحه ناراحت نشی

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
بخش بزرگی از جذابیت های تلو و عاملی که باعث موفقیت های این بازی شد روابط بین الی و جوعل و دیالوگ هایی بود که با هم در طول بازی رد و بدل می کردن.
دیالوگ هایی که در شرایط مختلف و در واکنش به عوامل مختلف بینشون شکل می گرفت.
از همون شروع و روابط اولیه که سرد و خشک بود و تا روند شکل گیری رابطه ای عاطفی .
جوعل باید باشه که ما باز هم شاهد حرف زدن هاشون با هم در طول بازی باشیم.
این نوع ارتباط بین شخصیتها امضای بازی های ناتی داگه و در انچارتد هم همین بوده و در نود در صد مراحل انچارتد ها همیشه کسی کنارمون بوده که دیالوگ ها و ارتباط هایی بینشون شکل بگیره.
این که جوعل مرده باشه و کسی کنار الی نباشه غیر ممکنه و هشتاد درصد جذابیت میره
خب ممکنه بگیم خب شخصیت دیگه ای حتما خواهد بود که الی رو همراهی کنه . بنظرم هیچ شخصیتی نمیتونه جای جوعل رو بگیره. الی برای ما با جوعل معنا پیدا کرده و و گذشته ای که این دو با هم شکل دادن به قدری جذابه که نمیشه قطعش کرد. همه هم منتظریم ببینیم بعد اون پایان و اون تصمیم روابطشون چطور پیش میره.
اگه بگیم هم جوعل مرده ای که توهم الی هست همراه الی خواهد بود باز هم نمیشه . چون توهم همیشه شکل نمی گیره و گاها ظاهر میشه و اگه قرار باشه این توهم همیشه همرامون باشه خیلی مسخره مییشه و دوم هم اینکه محدودیت هایی در مکالمات ایجاد میکنه. حالا به این نقشی که در خود گیم پلی و همکاری های دو نفره که به کرات در شماره قبل دیدیم هم اضافه کنید که با مرده بودن جوعل باید از گیم پلی حذف بشن.
خلاصه نظر من اینه که جوعل هست و زندس و حتی میتونیم خیلی جاها در نقش اون باشیم

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
خود الی می خواست برای نجات بشریت هر هزینه ای حتی مرگ رو بپردازه در نتیجه خودش می خواست .... ولی جویل به تنهایی امید بشریت رو ریخت تو جوب:D

.
کجا الی گفته بود که به بهانه مردن خودش میخواد بشریت رو نجات بده؟
شما جوئل را به خاطر اینکه الی رو بی نهایت دوست داشت ، و ضمنا" بشریت رو لایق نجات نمی دونست و سوما" معلوم نبود که با مرگ حتمی الی بتونن واکسن مناسب رو برای این بیماری تهیه کنن لایق نفرت می دونید؟

آخرین ویرایش:

Adidas95

کاربر سایت
Feb 7, 2016
825
نام
آرش

.
شاید خود الی میخواست(هرچند بعید میدونم الی خودش میدونست که قرار کشته بشه ) ولی بازهم الی از علاقه بی حد و اندازه جول به خودش باخبر میشه و اینکه جول چقدر دوستش داره ! الی خیلی باید سنگدل باشه که با جول رابطش بد بشه سر این موضوع !

• Like
Reactions: D_grayman

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
آف تاپیک :

امیرجان Akiba ، شما روحیاتت با اینجور بازیا همخونی نداره :D ، آپدیت نگه داشتنشم با ریز ریز خبرها سخته ، چون این تاپیک فرق میکنه خودتم میدونی تندوتند باید آپدیت بشه .
لطفا ، خواهشا ، اگر خودت صلاح دونستی تاپیکو بده به فردین FaRd!N ، نمیگم نمیتونی ، هممون میدونیم اینجور تاپیکهای خاص دست فردین باشه خیلی بهتره . بازم هر جور صلاحه ناراحت نشی

البته بهتر بود اينو تو مسيجي شخصي بهش ميكفتي نه علني ! حالا بنده خدا مشكلي داشته نتونسته به روز كنه دليل نميشه به بهونه ي اينكه به روحياتت نميخوره ازش بخوايم كه محولش كنه به نفر ديكه اي !
امير اكيبا ايشالله خودت به روز كني و دست خودت باشه !
البته اقا فردين هم كارش درسته و هر وقت استارتر بوده كارش كامل و بي نقص بوده

• Like
Reactions: .:HO3IN:.

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
یعنی کارگردان اصلی بازی در شماره اول تو این شماره نیست؟
دوستان من پستها رو میخونم یه سوال دارم , چون یکی دوبار بازی رو تموم کردم فکر کنم بدونم منظورتون از اینکه الی از دست جول ناراحت باشه چیه :

دوستان این که میگید ممکنه الی با جول رابطش خراب شده باشه به خاطر دروغ جول مگه جول چه دروغی به الی گفته غیر همون اخر بازی که میخواست جون الی رو نجات بده !؟
یعنی الی وقتی میفهمه جول به خاطر نجات جونش و علاقه بسیار زیادی که جول بهش داره بهش دروغ گفته از دست جول ناراحت میشه و رابطش باهاش بد میشه؟
میشه گفت اون صحنه آخر بازی و لحظه "Okay" دید الی رو نسبت به خیلی مسائل بازتر کرد و به اصطلاح بیدارش کرد. الی با اینکه بخاطر تمامی اتفاقاتی که براشون افتاد جول رو دوست داشت ولی سر اون لحظه یه نفرت در وجودش بوجود اومد. بخاطر اینکه جول بعد از تمامی این اتفاقات و پس از این همه مدت بازم این اعتماد رو به الی نداشت که بذاره خودش برای خودش تصمیم بگیره و حق انتخاب رو ازش گرفت. الی بخاطر این سلب حق انتخاب ازش ناراحت بود.

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
دوستان فازتون چیه؟ به ما هم بگید این مردن جول رو از کجا در آوردید !!! احتمالا تریلر رو با دقت ندیدید و فقط در حالت کف و خون قاطی کردن تریلر رو دیدید!
سه تا دلیل میگم واسه اینکه جول حتما زندس
1 خود دراکمن ( که شبیه دن کیشوت) شده D: مصاحبه کرده گفته نميتونه بازی رو بدون جول و الی در نظر بگیره. ..خوب یعنی جول هم هست
2 بازی و کلا بازی های اخبر ناتی داگ به صورتی هست که همیشه کرکتر اصلی یه نفر باید همراهش باشه چون میتونن بین روابط و شخصیت ها و احساسات بازی مانور بیشتری بدن تا یک شخصیت تنها از طرفی اگه جول نباشه و الی تنها باشه بازی صرفا پیش میره به سمت یک بازیه ترسناک چون بودن کرکت های بیشتر بار ترسناک بودن بازی رو هنگام رفتن بازی کمتر میکنه خوب چه کسی از جول بهتر به نظرتون ناتی داگ میاد جول رو میکشه و در این صورت باید کلی زور بزنه تا یه کرکتر هماهنگ با الی درست کنه؟
3 جول شخصیت اصلی بازی در شماره اول حساب میاد درسته بازی حول محور الی بود و این الی بود که قهرمان داستان شناخته میشد ولی جول ...بودنش تو بازی نصف جذابیت بازیه پس برای چی کمپانی بیاد خود زنی کنه اونم در شرایطی که بدون شک part های بعدی هم در میانه شک نکنید از اسم part 2 تابلو بود

خوب همه اینها یه طرف اگه جول زنده نمونه یه جورابی نانی داگ به نظرم پسرفت میکنه تو بازی...

و اما مهمترین بخش نظرم ميرسه به پیشگویی من در مورد بازی که ندیدم کسی تا به الان بهش اشاره کنه فقط بدونید من واقعا به این پیشگوییم در مورد بازی ایمان دارم پس شما هم یه تخیل به خرج بدید بد نیست
داستان بازی: به نظرم داستان قسمت دوم این طور هست که الی بچه دار شده ( که خودم به شخصه اصلا دوس ندارم کرکتر اصلی بازی یه زن بچه دار باشه ) این رو از عکسی میگم که چند ماه قبل در یه سایت خارجی دیدم و زیر عکس نوشته بود American daughters یعنی دختران آمریکایی که اون عکس عکس یه دختر نسبتا جوون و حامله رو نشون میداد شکمش بزرگ بود و ماسکی به صورت زده بود و زیرش هم حرف هایی از Last 2 زده شده بود که نکنه این عکس مربوط به بازی باشه! خوب داستان بازی اینطور پیش میره که الی حامله میشه و بچه اش کشته میشه اون هم به خاطر عمل گروه فایر فلای و یا شاید مزدوران دیگه و الی در صدد انتقام برمیاد برای همین تو تریلر میگه همشون رو میکشم مشخصه انتقام میخواد بگیره انتقام گرفتن هم دلیل باید داشته باشه و چه چیزی بهتر از اینکه انتقام از پوست و گوشت و خون خودشو بگیره یعنی بچشو. برای همین جول کرکتر قابل بازی نیست چون داستان داستان الی هست و اینجا جول به عنوان یه محافظ در کنار الی میمونه پس دلیل اینکه الی نقش اصلی هست همینه یحتملا!
خوب دوستان میبینید که یه پیشگویی کردم و تا عرضه بازی صبر میکنم هر وقت حرفام درست در اومد بدونید اینجانب قبلا داستان رو حدس زده بودم و این نوشته رو که این پست رو که اون زمان شده پست زیر خاکی D: از تاپیک نقل قول میکنم و حسابی فخر خواهم فروخت ههههههه

و اما اگر خود من به جای کارگردان بازی و نویسنده بودم داستان the last of us part 2 رو اینطور مینوشتم:

5 سال بعد از وقایع نسخه اول جول به یه مرد گردن کلفت در شهر تبدیل میشه اونم از طریق فروش تجهیزات کمیاب... جول جوری ثروتمند و خودخواه میشه که با قدرت و تعداد افرادی که کنارش هست اجازه نمیده حتی دست یکی از افراد فایر فلای به الی برسه. جول الی رو در چشماش نگه میداره. در این بین یه مامور خبره دختری جوان یکی از مامورین فایر فلای که ی کماندو به حساب میاد ميتونه خودش رو به الی برسونه. اسم این مامور کریستینا هست ...کریستینا بعد از عبور از موانع جول در حالی خودش رو به الی میرسونه که دستش نوار ویدیویی حاوی از کشتار 5 سال قبل جول در بیمارستان به خاطر نجات الی هست این نوار ویدیویی از دوربین مخفی های نصب شده در اون مکان ضبط شده بوده و الی با دیدن این ویدیو پی میبره که جول دروغ بزرگی به اون گفته. پس از دعوای شدیدی که با جول میکنه به جول میگه که خودش تنها کسی هست که ميتونه دنیا رو از شر این حوادث آخر زمانی نجات بده پس به هیچ وجه جول نميتونه مانع الی بشه. جول هم به خاطر عشقش به الی بهش میگه اگه قراره بری منم هستم پس این 3 راهی سفری میشن. باز در دو فصل پاییز و زمستان رخ میده. در این بین جول به افرادش مخفیانه میگه که مانع راه اونها باشن حتی به قیمت کشتن کریستینا و زخمی شدن الی. ولی الی و کریستینا نمیدونن این افرادی که در راه مانعشان میشن همین افراد جول هستن. در شرایطی که جول همراهیشون میکنه از طرفی مانعشون هم میشه. کار به جایی میرسه که در طی راه جول و الی با خانواده کریستینا تو یکی از شهر ها آشنا میشن عموی کریستینا و و برادر کوچک کریستینا. طی اتفاقاتی عموی کریستینا توسط زامبی ها کشته میشه و برادر کریستینا هم گزیده میشه بنابراین جول و الی و کریستینا که فکر میکنند این پسر کوچک 10 ساله قراره زامبی بشه تو یه اتاق حبسش میکنند ولی با تعجب فراوان این پسر کوچک یعنی برادر کریستینا همانند الی تبدیل به زامبی نميشه و الی پی میبرد که تنها کسی که ميتونه همه رو نجات بده فقط خودش نیست بلکه این پسر بچه هم مثل اوست. جول که این موضوع رو میفهمه با کریستینا بحثش میشه که چرا برادر خودت رو برای نجات دنیا قربانی نمیکنی!!! فردای اون روز وقتی جول و الی از خواب بیدار میشن میبینن کریستینا به همراه برادرش فرار کردن و نامه ای از کریستینا به الی رو میز هست که تو نامه نوشته شده تمامی این موانع رو جول باعثش بوده و باعث کشته شدن عموش هم جول بوده و اینکه نميتونه برادرش رو قربانی کنه برای همین فرار میکنه و از گروه فایر فلای هم خارج میشه. الی بعد از فهمیدن دروغ های چند باره جول به لجبازی از جول راهی مقصد میشه اما اینبار بدون جول ( اواخر بازی). وقتی به فایر فلای میرسه در حالی که آماده میشه برای خداحافظی از زندگی ناگهان جول و افرادش ساختمان مربوط به فایرفلای رو به آتش میکشن. جول برای نجات الی میاد ولی الی قبول نمیکنه در طی درگیریهای شدید تیری به الی میخوره .....1 هفته بعد الی چشماش رو باز میکنه و میبینه رو ويلچر نشسته و جول بالای سرشه.
خطاب به جول میگه : تا کی میخوای منو زندانی کنی؟
جول: تا هر وقت که بخوام. ...چون....تو ....دختر منی!!!!!!

بازی با نگاه اعجاب انگیز الی به جول تموم میشه!

دوستان این داستانی هست که خودم دوس دارم پیش بیاد تو بازی و اگه فکر میکنید یه داستان تخیلی از خودم درست کردم باید بگم بنده قبلا نقد بازی مینوشتم...قبلا...

D_grayman

کاربر سایت
Apr 13, 2010
154
نام
بابک
میشه گفت اون صحنه آخر بازی و لحظه "Okay" دید الی رو نسبت به خیلی مسائل بازتر کرد و به اصطلاح بیدارش کرد. الی با اینکه بخاطر تمامی اتفاقاتی که براشون افتاد جول رو دوست داشت ولی سر اون لحظه یه نفرت در وجودش بوجود اومد. بخاطر اینکه جول بعد از تمامی این اتفاقات و پس از این همه مدت بازم این اعتماد رو به الی نداشت که بذاره خودش برای خودش تصمیم بگیره و حق انتخاب رو ازش گرفت. الی بخاطر این سلب حق انتخاب ازش ناراحت بود.
یعنی چهار سال با کسی که ازش نفرت داری زندگی کردی و حالا هم با وجود داشتن نفرت باهاش سفر حماسی رو شروع کردید؟ نمی گم امکان نداره اما خیلی بعیده.

• Like
Reactions: Adidas95

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
حرفت درسته :D
ولي اون تريلر e3 انچارتد تقريبا داخل خود بازي بود فقط محيطش فرق ميكرد با يكم كارگردانيش

منظورم اون صحنه است كه نيت داخل غار از خواب بيدار ميشه و خيلي داغونه تقريبا مشابه همون صحنه بود كه نيت تو تريلر e3 بود
اون صحنه مشابهش وجود داشت فقط راوی نداشت (سالی) :Dاون وسط .
یه دمو رو هر جوری بخوان میتونن بچرخونن:D اینم یه نمونه دیگه:

U4-Heads-Tails-30-Secs.jpg

__________________________________________________________________________________

کلا دموی کوتاه TLOU 2 رو دادن بیرون که فضای رسانه ای محور ND باقی بمونه.حالا گیمرا هم آزادن تمام حالتهای ممکن رو با همدیگه به اشتراک بزارن که این دقیقا چیزیه که ناتی داگ تو این تریلر دنبالش بود:-"

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
یعنی چهار سال با کسی که ازش نفرت داری زندگی کردی و حالا هم با وجود داشتن نفرت باهاش سفر حماسی رو شروع کردید؟ نمی گم امکان نداره اما خیلی بعیده.
من تو این مدت معمولا مصاحبه ها و توئیت های دراکمن رو دنبال کردم احساس میکنم یه سری چیزا نسبت به اون زمان فرق کرده. یعنی واقعا اون زمان بازی رو جوری تموم کردن که داستان تموم بشه و برنامه ای برای ادامه ـش نداشتن. حالا بعدا یه سری ایده جدید اومده سراغشون و خواستن ادامه رو بسازن. حالا یا ممکنه دقیقا همون رو ادامه بدن یا از یه سری جزئیات چشم پوشی کنن.
درباره همین موضوع دیشب یه پست دادم که توش قسمتی که بولد کردم رو توضیح دادم:
نه خب آخر تلو بنظرم کاملا الی میدونست که جول بهش دروغ میگه و به همین دلیل بهم ریخته بود. به قول نیل، الی یه bullshit detector قوی داشت که هرموقع کسی بهش دروغ میگفت میتونست تشخیص بده. تو اون صحنه هم مشکل الی شاید اصلا دروغ جول و یا کارهایی که احتمال میداده کرده باشه نبود و به این دلیل ناراحت شده بود که بعد از این همه مدت بازم جول به الی این اعتماد رو نداشت که حقیقت رو بگه. خود دراکمن هم یادمه یجا گفته بود که okay پایانی الی به معنی پذیرفتن حرف جول و کنار اومدن نیست و نشونگر یه نوع نفرتی هست که تازه درش بوجود اومده.
حالا از طرفی تریلر دیشب هم نشونه هایی میده که شاید جول مرده باشه و البته تم بازی هم نفرت و انتقام هست.
بعد تموم شدن کار ساخت tlou مشخصا خیلی چیزا تغییر کرده و مثلا حتی یادمه یه مراسم تئاتر مانند و اینا هم اجرا کرده بودن که برای خداحافظی با جول و الی بود. :D
ولی اگه اینا رو در نظر نگیریم و فرض کنیم که همون ادامه تلو رو دقیقا نشون دادن شاید بشه گفت که بعد از گذشت مدتی از اتفاقات بازی اول الی تصمیم گرفته راهش رو از جول جدا کنه و به نوعی مستقل ازش زندگی کنه. حالا ممکنه این وسط و این تصمیمش یجورایی باعث شده باشه اتفاقی برای جول بیافته و حتی باعث مرگش شده باشه و همین یه احساس گناهی رو در الی بوجود بیاره که منجر به همین قضایای انتقام و نفرت و اینا بشه.
شاید نصف شبی چرت و پرت دارم میگم و البته ناتی داگ نشون داده میتونه داستان رو غیر قابل پیش بینی جلو ببره ولی بازم بنظرم سناریوی محتملی میاد. :D البته امیدوارم که اتفاقی برای جول نیافتاده باشه. :-s

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر