امتیازات Final Fantasy XV

پیش بینی میانگین امتیازات

• مجموع رای دهنده‌ها
    53
  • نظرسنجی بسته شده است .

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
عنوان: final fantasy xv

پلتفرم : Xbox One/PS4

کارگردان: Hajime Tabata
آهنگ ساز :Yoko Shimomura
متور گرافیکی : Luminous Studio
توسعه دهنده: Square Enix Business Division 2
ناشر:Square Enix
تاریخ انتشار: November 29, 2016

(9 آذر ماه سال 95 )

latest

نقد های بازی دوشنبه 8 آذر منتشر خواهند شد

Famisu 10/10
rash bandicoot 10/10
Digitally Downloaded 10/10
Destructoid 10/10
cgmagonline:10/10
UOL Jogos (in Portuguese) 10/10

JeuxVideo 18/20
LaPS4 9.5/10
Hobby Consolas 9.2/10
Time 9/10
Multiplayer.it 9/10
Impulsegamer 9/10
COGconnected 9/10
SpazioGames 9/10
wegotthiscovered:9/10
Easy alies: 9/10

Polygon 9/10
Spaziogames 9/10
Gamesradar 9/10
Atomix 9/10

Gameblog.fr 9/10
GearNuke 9/10
USGamer 4/5
gamepro:8.8/10
Everyeye 8.5/10
Vandal.net 8.5/10
3DJuegos 8.5/10

Game infomer 8.5/10
Stevivor 8.5/10
xgn: 8.5/10
playstationlifestyle: 8.5/10
Game World Navigator Magazine 8.4/10
thegamesmachine:83/10

IGN : 8.2/10
Gadgets 360 : 8/10
Videogamer 8/10
The Digital Fix 8/10
Game spot :8 /10
thesixthaxis:8/10

Meristation 8/10
gamespew:8/10
GamePro Germany 8/10
M3 8/10
Trusted Reviews 8/10
Game Revolution 8/10
Worth Playing 8/10
Chat code central: 80/10
Rpg site: 8/10
meristation: 8/10
trusted reviews: 8/10

IGN ITALY : 7.9/10
jeuxactu: 7.5/10
areajugones: 7.5/10
God is a Geek:7.5/10
thegamesmachine: 7.3/10
hardcoregamer:3.5/5 7/10
ThisGenGaming : 7/10
7/10:Digital Chumps
Digital Spyn 7/10
eurogamer poland:7/10
GameCritics 6.9/10
Riot Pixels:63

Gamekult.fr 6/10
Gameplanet 6/10
Metro game central:6/10

Opencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.
81/100
از 70 نقد که 63 تاش ثبت شده.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV
82/100
از 80 نقد

(Metacritic(XB One :
Final Fantasy XV
82/100
از 8 نقد

آخرین ویرایش:

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
اقا این اواتارت رو عوض کن نمیزاره رو بحث تمرکز کنم اصلا، لعنت بهش :| :D ادم از بحث دور میشه اصلا :D

نظر شمای نوعی و نیل و بچه های فروم ( جمعا 20 نفر نمیشید :D ) قبول :D ولی هرکس؟ :D بیخیال :D
اینا رو میشه اینجوری هم بگی برای XV، بجز شمای نوعی و اکثر بچه های فروم و یه سازنده بازی هرکی بازی کرده خوشش اومده :D اگر غیر اینه خلافش ثابت کن :D
تک تک حرفات رو میشه برای XV هم بزنی :D فقط کافیه اسم بازی و اسم سازنده رو عوض کنی :D
داداش بیخیال شو . مثل من . کلا چند نفری این اواخر این بازی رو تو بازی سنتر از the order هم بدتر کردن . همین بلای داستان و محیط خالی و بزرگ و... سر منالگیر هم اومد و با اون متا باز هم ...

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
اقا این اواتارت رو عوض کن نمیزاره رو بحث تمرکز کنم اصلا، لعنت بهش :| :D ادم از بحث دور میشه اصلا :D

نظر شمای نوعی و نیل و بچه های فروم ( جمعا 20 نفر نمیشید :D ) قبول :D ولی هرکس؟ :D بیخیال :D
اینا رو میشه اینجوری هم بگی برای XV، بجز شمای نوعی و اکثر بچه های فروم و یه سازنده بازی هرکی بازی کرده خوشش اومده :D اگر غیر اینه خلافش ثابت کن :D
تک تک حرفات رو میشه برای XV هم بزنی :D فقط کافیه اسم بازی و اسم سازنده رو عوض کنی :D
برای TLG یا نظرات این بوده که شاهکار است یا اینکه افتضاح است،برای FF اکثریت نظرات این بوده که بازی خوبی است ولی عالی نیست
TLG تا الان ۱۰ نمره کامل و ۴ تا GOTY دارد ولی از اونطرف یک سوم نقدهایش زرد است
FF دو نمره کامل دارد ولی فقط یک هفتم نقدهایش زرد است
نظر خود هم این است که FF بازی خوبی است

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SepehrR and Red Ѵ

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
نه دیگه علی جون :D متا 82 الی 83 فقط برای The Last Guardian بهشت و نعمته و کسی ازش انتظار نداشته :D وگرنه برای FF کابوسه و استفراغه و اخ و تف... :D

حالا میدونی جالبیش چیه علی؟ :D جفت بازی ها Development Hell داشتن و 10 سال ساختش طول کشیده :D دلیل حضور من تو تاپیک امتیازات The Last Guardian هم همین بود، اکثر کسایی که اینجا دارن میگن این متا برای سری FF خوب نیست و کسر شانه و نباید اینجوری میشد تو تاپیک TLG دقیقا روند برعکس رو رفتن و دارن میگن بازی 10 سال تو ساخت بوده، بالاخره این مشکلات فنی اجتنباب ناپذیره و فلان و ... :D
اگه قراره این متا بد باشه برای جفت بازیا بده، FF یه سری بزرگ بوده، TLG هم استدیو سازنده اش قبلا دوتا شاهکار داده. اگه این متا برای TLG خوبه و مشکلات فنیش بخاطر Development Hell و این دسته موارد اجتناب ناپذیره، پس برای FF XV هم خوبه و مشکلاتی که داشته اجتناب ناپذیره :D
کلا نمیدونم چرا ولی خب حس میکنم یه عده از دوستان هستن (که اتفاقا تعدادیشون هم دوستای خودمن :D) که خیلی دوست داشتن XV شکست بخوره و هر طوری هم شده میخوان اینطوری جلوه بدن که الان بازی نابوده و کلا چیز افتضاحی از آب در اومده. XV بی‌نقص یا Perfect نیست و مشکلاتی داره. هیچکس هم این مورد رو انکار نمیکنه ولی خب دیگه اینطوری هم که بچه‌ها دارن سیاه و کبودش میکنند نابود نیست بنده خدا :D اتفاقا برعکس بازی خیلی جالبیه و به عنوان کسی که قبلا سه تا نسخه FF هم بازی کرده (آره میدونم خیلی نیست ولی خب بالاخره) به نظرم حتی FF خوبی هم هست.

اتفاقا امروز صداگذار نوکتیس یه مصاحبه‌ای داشته و حرفایی در مورد بازی توش میزنه که به نظرم خوندنش خیلی جالبه.

Square is really an incredible company in the sense that they have the confidence to show off things they are still working on - the nuts and bolts of the process and are open about mistakes made and listening to fan feedback.
What naturally comes with being open about the process is that things change over time - on any game project or film - and because Square lets you behind the curtain as it were, you see things that might not be in the final product.
With a game that has two distinct directors and a changing of the guard halfway through, you will inevitably see things shift. This was a PS3 game at the start and part of the FNC series - these are significant changes!
So while many decry that things were not as they imagined from the first trailers, I feel that they are not realizing how fortunate they are to have a peek at the process of game design, that no other film studio or game studio I know of does. I watched every ATR and loved how open TBT was about fan feedback and faults in the gameplay they worked on. You only know what you're missing if you get to see it in the first place.
As far as I know, nothing truly significant that we recorded was cut from the game, however we only record after the Japanese cast records, so we're usually far at the end of the dev cycle. I feel personally there should be more cutscenes during some chapters, for example, Jared's story flew by most people without much context, but I feel Square will be good on their word about filling in the gaps. Here's hoping!

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,962
نام
محمد
لست گاردین اگه متاش از صد، 2 هم شده بود، چون فن هاش راضی بودن و بازی وظیفه خودش را درست انجام داده و اون چیزی هست که باید،اون 2 اندازه صد ارزش داشت.
XV متاش صد هم می شد چون ما که فنهاشیم راضی نیستیم و بازی به هیچ وجه در حد انتظارات نیست، اون صدش اندازه 2 هم ارزش نمی داشت. نمونه هم داریم تو این نسل :فنتوم پین.
حالا اگه متای بازی 90+ می شد، حد اقل می شد گفت اگه ملت راضی نبودن، حداقل متای بازی بالا شده و پرچم سری را بالا نگه داشته(تقریبا مثل 12.که البته از لحاظ کیفی این کجا و آن کجا...)
........
من تو این نسل منتظر دو تا بازی بودم. هر دو تاشون هم اومدن و گند زدن....
حالا بقیه بازی ها بیان از دم متا صد بگیرن. وقتی انتظارات من بر آورده نشده، چه ارزشی داره؟

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
اخه چرا من یا کس دیگه ای فرق تکنیکال ایشو و بیسیک ایشو رو باید توضیح بده؟ کسی که بخواد فرق این دو رو بفهمه میفهمه.
همین طور که تو گوتی ها در نهایت تفاوت رو میبینیم . متای ۸۲ بد نیست ..نشونه بازی خوبه ... ولی نه برای بازی که بهترین داستان سری ... بهترین والیان تاریخ و کارکتر های مونث بداسس ... و آینده فرانچایز و و و رو به گفته کارگردان و غیره قرار بوده یدک بکشه .... فعلا کاندیدای اصلی بدترین نسخه از فرانچایز شده....
این سخت گیری هم ده ها بار ثابت شده چیز بی اساسیه... همین امسال کلی متای بالای ۹۰ و ۸۸-۸۹ داشتیم.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
کلا نمیدونم چرا ولی خب حس میکنم یه عده از دوستان هستن (که اتفاقا تعدادیشون هم دوستای خودمن :D) که خیلی دوست داشتن XV شکست بخوره و هر طوری هم شده میخوان اینطوری جلوه بدن که الان بازی نابوده و کلا چیز افتضاحی از آب در اومده. XV بی‌نقص یا Perfect نیست و مشکلاتی داره. هیچکس هم این مورد رو انکار نمیکنه ولی خب دیگه اینطوری هم که بچه‌ها دارن سیاه و کبودش میکنند نابود نیست بنده خدا :D اتفاقا برعکس بازی خیلی جالبیه و به عنوان کسی که قبلا سه تا نسخه FF هم بازی کرده (آره میدونم خیلی نیست ولی خب بالاخره) به نظرم حتی FF خوبی هم هست.

اتفاقا امروز صداگذار نوکتیس یه مصاحبه‌ای داشته و حرفایی در مورد بازی توش میزنه که به نظرم خوندنش خیلی جالبه.

مورد داریم طرف کل سری رو از رو اینترنت خونده خودشو ابر فن- پدر ff میدونه :))جالبه همه فن ها رو هم با خودش جمع می بنده:)) حالا هی بیا بگو 10 سال development hell داشته. دیگه وقتی یه نفر خودشو زده به اون راه جدی بی فایدست توضیج دادن. چند روز پیش هم که گیم پلی tlou-bioshock رو فتوا دادن که تاپ نیست.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار

شما تو جریان کامیونیتی ff نیستید . حالا تازه دارید یه ذره فقطیه ذره از حس و حال ما فن های xii رو درک میکنید.
بازی اومد اونم یک سال بعد از اومدن نسل هفتم با بازی های کله گنده ای که اون سال روی ۳۶۰ و سایر پلتفرم ها اومدن....
الدر اسکرول (بازی سال) گیرز ۱ ... زلدا .. اوکامی ...

ولی اومد اون نقد ها رو گرفت ... که حتی بعضی سایت ها بهترین rpg,دهه ..best rpg everبهش دادن .... ده ها نامزدی اونسال گرفت که خوب در حضور اون هیولاهای نسل جدید واقعا برنده شدن غیر ممکن بود ... نزدیک بیست تا جایزه بهترین بازی ps2 ....
گوتی ادج که به بقیه ff نمره بالای ۶ نداده ...
خلاصه با تمام این شرایط فن های فاینال فانتزی بلایی سر بازی بازی آوردن ... اتمسفری دور بازی به وجود آوردن که انگار با بدترین بازی تاریخ طرف بودیم ... کسی جرات نداشت بگه ما از بازی خوشمون اومده .. لهش میکردن .. فن های سری به سایت هایی که از بازی تمجید میکردن حمله میکردن و منتقد رو به باد انتقاد میگرفتن ... من ده سال رو تو أین شرایط سپری کردیم .. زندگی زیر زمینی داشتیم تو دنیای ff... ایمانمون به بازی رو در اعماق قلب هامون نگه داشتیم ... تا همین سه سال پیش نیومدم میگفتم ff xiiخیلی خوب بود .. چند تا نقل قول تند و تیز با برچسب تازه کار میخورد تو پیشونیم.... حالا شما این انتقاد های محدود رو نمیتونید تحمل کنید ? اونم سر بازی که خودتون و فن هاش قبول دارن بی نقص نیست و ایراد زیاد داره

تازه یکی دو ساله از اون جو خارج شدیم ... الان داریم میبینیم خیلی ها نظرشون رو راجع به بازی بیان میکنن ... خیلی ها بازنگری میکنن ...
به خصوص توی گف که من بهش میگم پایگاه مقاومت ...
همین الان یه ریمستر با فقط یه تریلر معرفی ..به احتمال خیلی زیاد جز تاپ تن مورد انتظار های امسال گف خواهد بود .

در مورد حس حال که دارید و واکنشی که فن ها نشون میدن فقط میتونم بگم

Wellcome to ff family

....

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: cloud _ strife

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
FFXV یه بازی Action-RPG خوب و یه Final Fantasy فوق آشغاله. نکته خیلی ساده ای هست و فکر کنم نیاز به توضیح بیشتر نداشته باشه. البته درک این موضوع برای فن های جدید FF و کسایی که تجربه ای از این سری نداشتن (نهایت XIII و متعلقاتش رو بازی کردن) سخته چون توی ذهنشون ملاکی برای مقایسه نیست و ناخودآگاه XV رو به عنوان یه بازی مستقل و نه عنوانی که قرار بود به گفته کارگردان بهترین و کاملترین شماره FF باشه، میسنجن.

من اینطور که نه فقط تو این سایت بلکه کلا تو فروم ها میبینم مخالف های XV که به هیچ عنوان نپسندیدن فن های قدیمی FF هستن که نه XV براشون قابل هضمه، و نه تونستن بلایی که سر Versus امد رو بپذیرن، و موافق ها و طرفدارهاش اکشن بازهایی که XV اولین تجربشون از FF بوده و خوشحالن که تونستن به دلیل تغییر سبک و ساده شدن بیش از حد تمومش کنن و از یه بازی اکشن با شخصیت های تیپیکال و کاریزماتیک لذت ببرن. چون اصولا FF همیشه به خاطر شخصیت های جذابی که داشت خیلی هارو جلب میکرد و گیم پلی نوبتی هم همون هارو دفع!:D

در نتیجه قضاوت کردن XV کاملا نسبی شده. جدید الورودها خیلی هم از داستان ناراضی نیستن چون مقایسش میکنن با بقیه اکشن هایی که زدن و میبینن خوب انصافی از این نظر XV خیلی هم بد نیست و فقط روایت خیلی مبهمی داره. منتها نردها و قدیمی های FF که VI و VII و VIII و IX رو مثلا تجربه کردن و از طرف دیگه دلشون رو برای دنیا و داستان Versus صابون زده بودن حتی باورشون نمیشه این مزخرف چیه به اسم FFXV به خوردشون دادن. چون اتفاقا برای نردهای FF داستان و شخصیت ها خیلی مهمه و کسی به صرف یه اکشن خوب (اونم نه پرفکت) نمیتونه باقی ایرادات رو نادیده بگیره.

در کل بازم میگم، XV‌ بازی خوبی هست. اکشنش غیر از مواردی جذابه، شخصیت های جالب داره، داستان به نسبت بازی های دیگه متوسطه، گرافیکش خوبه، موسیقی شاهکاری داره، و خلاصه همه عواملی که یه بازی رو تبدیل به خوب میکنه رو داره. اما هیچ کدوم این موارد (جز موسیقی) در حد و اندازه هایی که از FFXV انتظار میره نیست و نمیتونه فن های FF رو ارضا کنه. به هیچ عنوان نمیتونه!

اون جایی که نشون دادن لونا خوابید و فیگورش تبدیل به لوگو بازی شد، بعد ناکتیس رو هم اضافه کردن... من واقعا داشتم سردرد میگرفتم! بدترین ماست مالی تاریخ (برای حذف اترو) و بدترین قسمت تجاوز تاباتا به ما بود. خیلی ناجور بود. خیلی

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
شما تو جریان کامیونیتی ff نیستید . حالا تازه دارید یه ذره فقطیه ذره از حس و حال ما فن های xii رو درک میکنید.
بازی اومد اونم یک سال بعد از اومدن نسل هفتم با بازی های کله گنده ای که اون سال روی ۳۶۰ و سایر پلتفرم ها اومدن....
الدر اسکرول (بازی سال) گیرز ۱ ... زلدا .. اوکامی ...

ولی اومد اون نقد ها رو گرفت ... که حتی بعضی سایت ها بهترین rpg,دهه ..best rpg everبهش دادن .... ده ها نامزدی اونسال گرفت که خوب در حضور اون هیولاهای نسل جدید واقعا برنده شدن غیر ممکن بود ... نزدیک بیست تا جایزه بهترین بازی ps2 ....
گوتی ادج که به بقیه ff نمره بالای ۶ نداده ...
خلاصه با تمام این شرایط فن های فاینال فانتزی بلایی سر بازی بازی آوردن ... اتمسفری دور بازی به وجود آوردن که انگار با بدترین بازی تاریخ طرف بودیم ... کسی جرات نداشت بگه ما از بازی خوشمون اومده .. لهش میکردن .. فن های سری به سایت هایی که از بازی تمجید میکردن حمله میکردن و منتقد رو به باد انتقاد میگرفتن ... من ده سال رو تو أین شرایط سپری کردیم .. زندگی زیر زمینی داشتیم تو دنیای ff... ایمانمون به بازی رو در اعماق قلب هامون نگه داشتیم ... تا همین سه سال پیش نیومدم میگفتم ff xiiخیلی خوب بود .. چند تا نقل قول تند و تیز با برچسب تازه کار میخورد تو پیشونیم.... حالا شما این انتقاد های محدود رو نمیتونید تحمل کنید ? اونم سر بازی که خودتون و فن هاش قبول دارن بی نقص نیست و ایراد زیاد داره

تازه یکی دو ساله از اون جو خارج شدیم ... الان داریم میبینیم خیلی ها نظرشون رو راجع به بازی بیان میکنن ... خیلی ها بازنگری میکنن ...
به خصوص توی گف که من بهش میگم پایگاه مقاومت ...
همین الان یه ریمستر با فقط یه تریلر معرفی ..به احتمال خیلی زیاد جز تاپ تن مورد انتظار های امسال گف خواهد بود .

در مورد حس حال که دارید و واکنشی که فن ها نشون میدن فقط میتونم بگم

Wellcome to ff family

....

من خودم جزو مخالفین XII‌ هستم، البته هیچ وقت قضیه به این شدتی که میگی نبوده، مثلا تو کلوپ JRPG خدابیامرز قدیم همیشه سر XII دعوا بود و اتفاقا یه عالم طرفدار سرسخت هم داشت. ماهایی که نتونستیم خیلی با XII‌کنار بیاییم بازم هم مشکلمون این بود که XII خیلی از اصالت خودش فاصله گرفته و چرا FF نیست یا کمتر FF ـه، منتهای مراتب XII فارغ از این بحث های سلیقه ای که بین فن های خفن FF وجود داشت، یه بازی کاملا خوب و عالی بود. هم امتیازات خیلی خوبی گرفت و هم... خوب خودت همش رو میدونی و گفتی. منتها XV به اندازه XII خوب نیست. از نظر امتیاز هم ضعیف ترین عنوان بین شماره های اصلیه و حتی از XIII هم یه نمره پایین تره. تازه به شرطی که از این به بعد نمرات بدتری نگیره و مثلا Edge نیاد بهش 5 و 6 بده که اینجوری قشنگ دو سه نمره میره پایین.

بحث اینجاست که اصلا ما مقایسه با FF هارو کامل بزاریم کنار هم XV رو نمیشه عالی و شاهکار دونست. چون یه سری ایرادات اساسی داره. بدترینش هم اینکه به عنوان یه بازی داستان محور داستان و روایت خوبی نداره. اما در کل بازی کاملا خوبیه. به نظر من گیمرهای جدید رو میتونه جذب کنه. و امیدوارم حداقل تو غرب فروش خوبی بکنه. بد بفروشه کلا باید FF رو ببوسیم بزاریم کنار چون معلوم نیست آیندش چی میشه.

این قضیه 10 سال ساخت و ... هم اول اینکه خیلی درست نیست، دوم اینکه نمیشه ایرادات بازی رو انداخت گردن این مساله. اول اینکه تاباتا 3 4 سال برای ساخت بازی وقت داشته و بودجه خوبی هم داشته. اینم اصلا زمان کمی نیست. بقیه مگه برای ساخت بازی چقدر زمان دارن؟ ضمن اینکه وقتی پروژه دست تاباتا رسیده کلی کار انجام شده بوده و جماعتی برای دیدن یه تریلر از بازی له له میزدن! همین کار ساخت رو خیلی جلو میندازه. در نتیجه زمان نداشتن توجیه خوبی نیست. خصوصا اینکه تاباتا حتی خیلی از چیزهایی که خودش از بازی نشون میداد رو از بازی نهایی زده رفته! مثلا تریلری که قبلا تو TGS نشون دادن رو ببینید، همه اون سکانس ها از بازی نهایی حذف شده! از حمله مجیتک به آلتیشیا بگیر تا سکانس لونا و ریجس که ناکتیس رو بقل کرده بود و ... این چه وضع بازی ساختنه؟ تو تریلر یه چیز نشون میدی بعدا که همه رو از بازی حذف کردی و یه چیز لخت و بی در و پیکر رو تحویل ملت دادی میگی ببخشید وقت نداشتیم آقای رییس هم گفت باید حتما بازی رو این ماه بدی این شد که سیفون رو کشیدیم شست برد. من الان اصلا با Versus کار ندارم، XV حتی اون چیزی که تاباتا نشون داد هم نیست. این بازی که به ما فروختن یه چیز کاملا ناقصه. و برای حذف کردن هر بخش فقط یه توجیحی ردیف کردن که سر ملت رو گول بمالن.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
مورد داریم طرف کل سری رو از رو اینترنت خونده خودشو ابر فن- پدر ff میدونه :))جالبه همه فن ها رو هم با خودش جمع می بنده:)) حالا هی بیا بگو 10 سال development hell داشته. دیگه وقتی یه نفر خودشو زده به اون راه جدی بی فایدست توضیج دادن. چند روز پیش هم که گیم پلی tlou-bioshock رو فتوا دادن که تاپ نیست.
مشکل اخیر و اپیدمی بازی سنتر شده واقعا :D
بچه هایی که میرن ویکی پدیا و میشنن بازی ها رو میخونن و میان اینجا با ادم بحث میکنن :D همین الانم میان میگن بیسیک ایشیو و تکنیکال ایشیو :D حاجی برو بشین بازی کن نمیخواد اینا رو بگی :D
با اون فتوا هم من احساس میکنم همون TLOU و Bioshock رو از تو ویکی پدیا و یوتیوب و گف خونده و اومده نظر داده :D

ملت واقعا برای اینکه حرفشون رو به کرسی بشونن چه حرفها که نمیزنن :D دو رنگی و دو رویی میباره واقعا :D جمع بستن هاشون و گفتن کلمه «فنها» واقعا نهایت خودخواهی هست :D

======

یه مسئله سادست، دوتا بازی داریم که به شکل عجیبی اتفاقات همدیگه رو پشت سر گذاشتن، چجوری برای یکی بده و برای اون خوبه! اصلا کاری به بازی ندارما! خود عدد متا رو میگم :D اگه متا 82 برای بازی که 10 ساله داره ساخته میشه کابوسه برای یه بازی دیگه هم که 10 ساله داره ساخته میشه کابوسه اگه نیست، پس برای اون یکیم نیست :D اسم بازیم نمیارم که نگن مقایسه میکنی و اینا :D در حد X*Y=XY :D

• Like
Reactions: Outer Heaven

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
.
PlayStation Country:70
Final Fantasy XV is a great open world game. The combat has its flaws and the final few chapters are upsettingly poor but that didn’t stop me having tens of hours of fun exploring and ticking off side quests.

IBTimes UK:70
Considering its development history, it's unsurprising that Final Fantasy 15 lacks crucial focus and depth when it comes to its largely stodgy tale of Oracles and Crystals or its unspectacular combat, with both found particularly at fault during the game's dour concluding chapters. Yet like Prompto's incessant nagging to go ride Chocobos, it's easy to give in to the breezy charm of the game's luscious open-world and the whimsical antics of its Tumblr-baiting bro-tagonists.

Game Over Online:90
Graphically gorgeous, audibly impressive (except in a few places where the music and sound design decisions are absolutely confounding) and totally immersive sums up Final Fantasy XV in one sentence. Is it a perfect entry into the series? Hell no. There’s some serious downtime and the car mechanics needed a lot more time to bake, but all in all the entire experience is worthy of its place and, most of all, worthy of your time and money

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
من خودم جزو مخالفین XII‌ هستم، البته هیچ وقت قضیه به این شدتی که میگی نبوده، مثلا تو کلوپ JRPG خدابیامرز قدیم همیشه سر XII دعوا بود و اتفاقا یه عالم طرفدار سرسخت هم داشت. ماهایی که نتونستیم خیلی با XII‌کنار بیاییم بازم هم مشکلمون این بود که XII خیلی از اصالت خودش فاصله گرفته و چرا FF نیست یا کمتر FF ـه، منتهای مراتب XII فارغ از این بحث های سلیقه ای که بین فن های خفن FF وجود داشت، یه بازی کاملا خوب و عالی بود. هم امتیازات خیلی خوبی گرفت و هم... خوب خودت همش رو میدونی و گفتی. منتها XV به اندازه XII خوب نیست. از نظر امتیاز هم ضعیف ترین عنوان بین شماره های اصلیه و حتی از XIII هم یه نمره پایین تره. تازه به شرطی که از این به بعد نمرات بدتری نگیره و مثلا Edge نیاد بهش 5 و 6 بده که اینجوری قشنگ دو سه نمره میره پایین.

بحث اینجاست که اصلا ما مقایسه با FF هارو کامل بزاریم کنار هم XV رو نمیشه عالی و شاهکار دونست. چون یه سری ایرادات اساسی داره. بدترینش هم اینکه به عنوان یه بازی داستان محور داستان و روایت خوبی نداره. اما در کل بازی کاملا خوبیه. به نظر من گیمرهای جدید رو میتونه جذب کنه. و امیدوارم حداقل تو غرب فروش خوبی بکنه. بد بفروشه کلا باید FF رو ببوسیم بزاریم کنار چون معلوم نیست آیندش چی میشه.

این قضیه 10 سال ساخت و ... هم اول اینکه خیلی درست نیست، دوم اینکه نمیشه ایرادات بازی رو انداخت گردن این مساله. اول اینکه تاباتا 3 4 سال برای ساخت بازی وقت داشته و بودجه خوبی هم داشته. اینم اصلا زمان کمی نیست. بقیه مگه برای ساخت بازی چقدر زمان دارن؟ ضمن اینکه وقتی پروژه دست تاباتا رسیده کلی کار انجام شده بوده و جماعتی برای دیدن یه تریلر از بازی له له میزدن! همین کار ساخت رو خیلی جلو میندازه. در نتیجه زمان نداشتن توجیه خوبی نیست. خصوصا اینکه تاباتا حتی خیلی از چیزهایی که خودش از بازی نشون میداد رو از بازی نهایی زده رفته! مثلا تریلری که قبلا تو TGS نشون دادن رو ببینید، همه اون سکانس ها از بازی نهایی حذف شده! از حمله مجیتک به آلتیشیا بگیر تا سکانس لونا و ریجس که ناکتیس رو بقل کرده بود و ... این چه وضع بازی ساختنه؟ تو تریلر یه چیز نشون میدی بعدا که همه رو از بازی حذف کردی و یه چیز لخت و بی در و پیکر رو تحویل ملت دادی میگی ببخشید وقت نداشتیم آقای رییس هم گفت باید حتما بازی رو این ماه بدی این شد که سیفون رو کشیدیم شست برد. من الان اصلا با Versus کار ندارم، XV حتی اون چیزی که تاباتا نشون داد هم نیست. این بازی که به ما فروختن یه چیز کاملا ناقصه. و برای حذف کردن هر بخش فقط یه توجیحی ردیف کردن که سر ملت رو گول بمالن.

من دقیقا میفهمن چی میگی ... من خودمم بعد بازی کردن vii و ix ...( هشت رو دو ساعت نمیتونم تحمل کنم نمیدونم چرا) میتونم حس و حال فن های قدیمی رو بفهمم .. اتفاقا خودمم این دو تا اومدن تو تاپ 3 بعد xiiالبته ..:>:D خیلی خوبن به خصوص تو روایت داستان ... خصوصا تو ix که بیس فیری تیل ساده ای داره ..روایت بی نظیره ... انقدر ff های کلاسیک روی داستان تاکید داشتن که بعضی مواقع به خاطرش به گیم پلی لطمه میزدن... Vii هم که اصلا سکوت.

اما در مورد xii رو یادمه اون موقع هنوز عضو نشده بودم ولی میومدم نظراتتون رو می خوندم ... یه کاربر حمید نامی بود اگه اشتب نکنم که خیلی دفاع می کرد از xii, ... ولی اوضاع به خصوص تو محافل انگلیسی به همین بدی بود که گفتم ...
Xiiکلا بیسش فرق کرد .. از داستان هاب ابر قهرمانی که همراه با رومنس و درام غلیظ .. تبدیل شد ... به یه داستان پلتیکال ، ملیتاری ... با شخصیت هایی که هیچ کدوم قهرمان نیستن .. لیدر گروه asheهم که تا لحظه آخر تقریبا نقش ضد قهرمان رو داشت ایفا می کرد ... که خیلی خوب بود . گیم پلی هم که کاملا تغییر کرد ... خوب حق میدم خیلی ها خوششون نیاد .. ولی خدایی اون تخریب بازی خیلی شدید بود . همین نمونش هم هفته پیش تو تاپیک داشتیم که خودت هم یه اشاره ای بهش کردی .

میگم ریمستر رو نمیگیری؟ بازی نسخه زودیاک سیستمه ها

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
یه مسئله سادست، دوتا بازی داریم که به شکل عجیبی اتفاقات همدیگه رو پشت سر گذاشتن، چجوری برای یکی بده و برای اون خوبه! اصلا کاری به بازی ندارما! خود عدد متا رو میگم :D اگه متا 82 برای بازی که 10 ساله داره ساخته میشه کابوسه برای یه بازی دیگه هم که 10 ساله داره ساخته میشه کابوسه اگه نیست، پس برای اون یکیم نیست :D اسم بازیم نمیارم که نگن مقایسه میکنی و اینا :D در حد X*Y=XY :D

حالا چه گیری دادی تو به این 10 سال!:D مگه کسی گفته TLG خوبه و XV بد؟:D هر جفتشون بازی های خوبی هستن. کلا به یه بازی با متا 82 نمیشه گفت بازی بد. حالا من با مخاطب تو کار ندارم اما مخالفین XV نمیگن بازی بدیه، میگن Final Fantasy بدی هست و پایین ترین نمره رو هم گرفته. به همین سادگی!:D

پ.ن:‌ آقا Final Fantasy که یه فاینال باس واقعی نداره رو چطور توجیح میکنید؟:D

کلا مرحله آخر یعنی چپتر 14 به معنی واقعی کلمه تف بزن بره ساخته شده بود و فقط میخواستن تموم شه بره پی کارش! مرحله آخر یعنی جایی که باید اپیک ترین بخش بازی باشه:
اول یه مدیون بزرگ که توش 4 تا انمی گولاخ گزاشتن. البته نیازی به مبارزه با هیچ کدومشون نیست، یکم میری جلو، از تونل زیرزمینی مترو رد میشی، 5 تا دشمن میاد جلوت که از دم با یه مجیک خوب میمیرن، بعد دوباره یه میدون بزرگ که توش یه بهموث لول 47 ول میچرخه و با لول بالا بیای مثل آب خوردن میزنیش. من با لول 52 که به نسبت اصلا بالا نیست مثل پشه لهش کردم. بعد مبارزه با افریت که به شدت بی سر و ته اسکریپت شده هست. هرجا سازنده میخواد سامون میکنی، باهاموت میاد و ... و بعدشم وارد ساختمون میشی که توش هیچی نیست. و کلا فقط میتونی تو یه متر جا راه بری، یه آسانسور، دوباره یه فضای یه متری، فاینال باس که اتفاقا ساده ترین باس بازی هست و خلاصه میشه تو R1+مثلث و دایره و یه سری آیتم که ضربه خوردی نمیری. بعدشم 5 دیقه CG و تیتراژ پایانی.
یعنی دریغ از یه لول دیزان خوب، یه سری دشمن سخت که بدون مبارزه کردن نشه از دستشون فرار کرد، یه سری باس و فاینال باس نهایی خیلی خفن، سکانس های نمایشی درست درمون، اکشن خفن... هیچ! هیچی نداشت پایان بازی! چرا؟ چون با کمترین هزینه ممکن درش آوردن رفت. و طبق لیکی که شده حتی فاینال فورم آردین رو هم حذف کردن زودتر تموم بشه بره. پیشنهاد میکنم این رو مقایسه کنید با فاینال باس FFII‌ یا FFIV ببینید تفاوت در چه حده. اونجا زمان میکرو و سوپر میکرو(:D) چه مراحلی طراحی میکردن، چه باس هایی داشت، چه فاینال باس هایی داشت که آخر سر میومدن، چطور یهو داستان تغییر میکرد و ... اینو من کجای دلم بزارم آخه؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Red Ѵ

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
میگم ریمستر رو نمیگیری؟ بازی نسخه زودیاک سیستمه ها

من قطعا میگیرم. FFX رو هم گرفتم بازی کردم. اتفاقا خیلی منتظر XII هستم. یه نکته ای که برای من وجود داره علی رغم همه ایراداتی که اون موقع از XII گرفتم (مخصوصا اون سیستم گامبیت که نمیدونم چی بود آخه ایتو ساخته بود!!) ته تهش واقعا دوست داشتم بازی رو تهش رو درآوردم، و الان با توجه به این دو شماره آخر به نظرم ارزشش بیشتر هم شده!

• Like
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
من قطعا میگیرم. FFX رو هم گرفتم بازی کردم. اتفاقا خیلی منتظر XII هستم. یه نکته ای که برای من وجود داره علی رغم همه ایراداتی که اون موقع از XII گرفتم (مخصوصا اون سیستم گامبیت که نمیدونم چی بود آخه ایتو ساخته بود!!) ته تهش واقعا دوست داشتم بازی رو تهش رو درآوردم، و الان با توجه به این دو شماره آخر به نظرم ارزشش بیشتر هم شده!

گامبیت نیاز بود خدایشش .. چون هم همزمان کنترل کردن سه تا کارکتر همزمان تو یه گیم پلی rt خیلی سخت بود .. هم خیلی از گزینه های جادوش و اسکیل هاش از تمام ffهای دیگه بیشتر بود با تاثیر گذاری زیاد .. نکته اینکه اثرات هر مبارزه هم روی کارکتر ها میموند ... رسیدگی به همشون با کنترل گیمر کار سخت و خسته کننده ای میشد ...دو تا خوبی داشت این بود ... که بسته به مناطق بازی مجبور بودیم تو گامبیت تجدید نظر کنی و تغییر بدی ... دو اینکه همه چیز xii اختیاری بود ... هیچ چیز بازی اجباری نبود ... از انتخاب سلاح تا استفاده از حادو و آپشن ها مثل گامبیت.
البته زودیاک سیستم اومده کلاس تعریف کرده برای بازی و اون ازادی عمل رو گرفته ... ولی کسایی که بازی کردن میگن خیلی چالش های بازی و گیم پلی بیشتر شده تو این حالت .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر