بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
نظر شخصی و سلیقه فرق داره با اینکه بگی یو۴ از ۱۵ ساعت ۱۴ ساعت فقط از در و دیوار میری بالا یا ارزشی نداره یا بلاک باستر نماس یا تکراری هستش و هیچ چیزی جدیدی نسبت به نسخه های قبل نداره و ازین تیپ حرفا
وقتی همچین حرفایی زده میشه نمیتونین انتظار احترام و نقل قول نشدن ، داشته باشین
الان شما داری کاربرها رو تهدید می کنی؟ "در مورد آنچارتد 4 نظر ندید که فحش می دیم بهتون؟"شما در حدی هستی که چنین حرفی بزنی؟
من موندم چطور یه کاربر می تونه تا این حد از حد خودش فراتر بره، اینجا قانون داره نه شما نه هیچ کدوم از رفقاتون چنین حقی نداره که احترام یه کاربر رو نادیده بگیره، الانم که میبینید بحث تا اینجا جلو اومده به این خاطره که همه خوشبختانه توجیه هستند مگر اینکه شما قصد دیگه ای داشته باشی.
همونطور که یه نفر اومد گفت دووم (بعنوان یکی از بهترین بازی های لیست بالا) فقط یه پرش اضافه کرده و فلان و فلان و فلان، کاربر دیگه هم حق داره که بگه U4 بلاک باستر نما یا تکراری هست! همینطور در مورد همه بازی های دیگه لیست هیچکدوم مقدس نیستند!!!

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
مشکل میدونید چیه؟ ... یه سری هستن تا الان رنگ آنچارتد رو ندیدن ( حتی کنسول رو) . سمت بازی ها و کنسول مایکرو هم نمیرن و حتی یه زحمتی هم به خودشون نمیدن رو استیم یا اوریجین اشتراکی پایریت کنن! . یه سری کمپانی بازی سازی براشون شده بُت و هر چیزی بسازن میگن خداست !!! . حالا شانس آوردیم دووم و اینسایذ کرک شد و اینا تونستن بازیش کنن! . تو این فروم کسی رو ندیدم جز من نشسته باشه دیزآنرد 2 رو خریده باشه تمومش کرده باشه و امتیازشو بده . دیزآنرد 2 لیاقت گوتی شدن نداره چون پرفورمنس بازی رو تمامی پلتفرم ها فاجعه بار هستش و گرافیک آنچنانی نداره . یه لول دیزاین خوب داره که عینا تو 9 مرحله بازی تکرار میشه ، داستان معمولیش هم به کنار .کسانی هم که دم از انقلابی بودن بازی دووم میزنن من که به شخصه چیزی ندیدم که انقلابی باشه ، داستان که نداشت، سینگل بازی بیشتر شبیه Horde Mode و Survival Mode بود تا بخش تک نفره! . نسبت به نسخه های قبلیش 2 تا پیشرفت داشت : 1- پرش اضافه شده بود ( نسبت به شماره دوم )( و نسبت به شماره سومش جت پک 2 پرشه داشت!) 2- لبه ها رو هم میگرفت! ( اینم تعریف انقلابی بودن از طرف دوستان!!!!).
کلا این دوستان تعریف بازی رو این میدونن : یه محیط یا آرنا یه مشت کرکتر بی سر و ته (حشره هم میتونه باشه) با نوک تفنگ ( یا دشنه ) ، بریزن سر هم و همدیگرو تیکه پاره کنن! ( دووم هم عینا همیچین چیزی بود).
خیلی خوبه که بازی هارو بدون تجربه کردنشون مورد نقد قرار نمیدین، ولی متاسفانه حس میکنم شما برای هر بازی ای بیشتر از 2 یا 3 ساعت زمان نمیزارید( با توجه به کمیت بالایی که از نقدهاتون راجب بازی ها دیدم) .
اول بگم که من هیچ مشکلی با GOTY شدن آنچارتد ندارم، خودم از طرفدارای پرو پا قرص ناتی داگ هستم و روی فوق العاده بودن کیفیت عناوینشون هیچ صحبتی ندارم. هر چقدر هم جایزه ببره نوش جونش و نوش جون سازندهاش چون مستحقش هست. ولی راجب Doom و Dishonored 2 :
راجب doom : گفتی داستان نداره، من اینو میزارم به حساب همون حرفی که ابتدا گفتم، حس میکنم شما بازی 15 16 ساعته رو توی 2 ساعت تموم کردی. یعنی فقط رفتی که بازی تموم بشه، شک ندارم یدونه دیتالوگ رو هم نخوندی ، یعنی مطمئنم از این قضیه، چون داستان بازی خیلی عالی بود، این حرف من نیست، اگه توی بازی نتونستی داستان رو دنبال کنی حداقل توی فروم های خارجی یه چرخی بزن تا هم داستان رو متوجه بشی هم میزان رضایتمندی کاربرا رو راجب این مقوله. اگه میگفتی از داستانش خوشم نیومد هیچوقت این صحبتو نمیکردم چون کاملا سلیقه ایه، ولی وقتی میگی داستان نداشت با قطعیت کامل این حرفو میزنم و اونو ناشی از سر سری بازی کردنت میدونم. راجب گیم پلی: میتونم بپرسم توقع شما از یه بازی شوتر چه چیزی هست دقیقا؟ نکنه انتظار دارین توی بازی این ژانر به جای اسلحه و کشت و کشتار چیز دیگه ای باشه، مثلا جای شلیک به دشمنا اونارو ناز کنیم. بازی روند گیم پلیش فوق العادس، سرعت ، پلتفرمینگ، چلنج ها، گشت و گذار و کالکتبل ها و آـپگریدها، تنوع سلاح ها، دشمنان یونیک ، باس فایت ها و.... تماما مرتبط با لول دیزاین و طراحی گیم پلی هست که واقعا کمترین نقص رو داره. شما به من بگو ژانر شوتر چه چیزی میتونه داشته باشه که این بازی نداشت؟ البته میدونم جوابت چیه، صحنه های سینمایی و چهارتا انفجار و wooowww .... اینا چیزهایی هست که میخوای. هرچند شما بازی ای به بزرگی و عظمت Half life 2 با اون همه مکانیزم های پیچیده گیم پلی رو هم که جلوتون بزارن آشغال و فاقد ارزش میدونین ، پس انتظار من شاید زیاده از شما.
مقوله گرافیک هم که صحبتی نکنم ازش بهتره، بازی با گرافیک عالی با کمترین نقص ممکن رو pc و کنسول ها ران شد...
راجب Dishonored2 : خودم هنوز بازیش نکردم، ولی باور کن حس میکنم برای بازی ای با گستردگی D2 هم شما وقتی بیشتر از 3 4 ساعت نزاشتی :D. بازی ای که هر بار رفتنش میتونه یک روش اجرا برای کارایی های پلیر رو از منظر گیم پلی به منحصه ظهور بزاره، گستردگی مراحل به قدری بالاست که یک نمایشش رو که من دیدم ( آزادی sokolove ) از چند مسیر و با انواع و اقسام آرسنال و ability ها میشد به اتمار رسوند. یعنی شما فقط از بازی 9 مرحله با لول دیزاین خوب رو تماشا کردی؟ سعی نکردی یکم قشر های پایین و عمیق تر رو تجربه کنی؟ شماره 1 بازی در ظاهر یه اکشن مخفی کاری بود ولی هر کدوم از شخصیت ها چنان لایه های پیچیده ای داشتن که آدم انگشت به دهن میموند، خود من تعدادیشون رو نمیدوستم و با مطالعه مطلبی که یکی از بچه ها زحمت گرداوریش رو کشیده بود و روی سایت قرار داد کاملا دنیای کامل بازی رو برام کاملتر کرد. باور کن من وقتی که برای بعضی از مراحل شماره قبلش میزاشتم شاید به یک ساعت هم میرسید، یعنی نه تنها سعی میکردم از تمام امکانات گیم پلی و طراحی بازی استفاده کنم بلکه حتی فرم هنری و آرت دیزاین بی نظیر بازی رو مدت ها فقط وایمیسادم و تماشا میکردم، باور کن توی دنیای VOID که برای اولین بار outsuder رو ملاقات میکردیم نزدیک یه ساعت فقط محو تماشای قالب هنری و زیبایی بصری بازی بودم. برای خیلی از مراحلش همینکارو کردم. شما وقتی یه بازی رو میخوای بازی کنی باید باهاش زندگی کنی، نه اینکه فرت و فرت مراحل رو توی چشم به هم زدن فقط رد کنی، مگه مسابقس؟ میمونه مشکلات تکنیکی و فنیش که ظاهرا این شماره یکم توی این مقوله مشکل داره و از این بابت مستحق نقد هست که چرا برای پولیش و برطرف کردن نقص ها وقت کمتری گذاشته استودیوی سازنده.
در کل توصیه من به شما اینه، اینکه شما بازی هارو تهیه میکنی و بعد از بازی کردن نقدشون میکنی ارزشمنده ولی سعی کن تمام وجوه و لایه های بازی رو در نظر بگیری، باور کن میزان درک و لذت از بازی برات 10 برابر افزایش پیدا میکنه:).
راجب بازی سال هم تمام بازی های خوب امسال واقعا لایق دریافت جایزه هستن، اینکه کدوم هدف سازنده برای مخاطب با ارزش تر بوده و میزان نیل به اون هدف باعث میشه که نظرات و آرا متفاوتی رو شاهد باشیم که طبیعی و منطقیه. Uncharted 4 ، Inside ، Dishonored 2 ، Doom ، Forza ، Titanfall 2 و... همه لایق بهترین بودن هستن.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
شرمنده نتونستم جلو خودمو بگیرم و پست ندم طبق قولی که دادم.:D عاجزانه تقاضا دارم از پیر میکده‌ی سایت که کمی سعی کنه پست در راستای تاپیک بده تا موعظه با تشکر.:D
@aiat_gamer

Post of the year

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اولا که الان دقیقا خودت داری مغلطه میکنی ( بحث رای و ترامپ چه ربطی به ارزش گذاری و یا نقد داره؟ اینکه یه نفر یه اثر رو نقد میکنه چه ربطی به رای گیری داره؟) در ضمن بحث داوینچی و ... مثال بود که موضوع رو درک کنی. واقعا عجیب بود این طرز نتیجه گیریت!!!
دوما چون میدونم تنفر داری ، گفتم ( کاری به این فضای مجاری ندارم)
سوما برای من نظرت محترمه حتی اگر بر پایه تنفر باشه ولی نظرت پایه و اساس قوی نداره برای ارزش گذاری.
چهارما بنده متعصب و بدون درک و عقل، شما عاقل دهر. ولی عنوانی که در بیشتر شاخص ها فراتر از استاندارد های موجود هستش و اکثر منتقدا هم نظرشون اینه نه من میتونم زیر سوال ببرمش نه شما. ( بیخودی به این در و اون در زدن نداره) حالا برای شما این شاخص ها ارزشی نداره یا درکشون نمیکنی، دیگه یه بحث دیگه است.:-bd
خدایش من دلم میخواد انچارتد گوتی نشه تا لبخند رو لبات ببینم\m/

من اگر تنفر داشتم در همین سایت به این بازی 8.5 نمی دادم کلیم ازش تعریف نمی کردم عین بعضی ها به بازی 6 یا 7 یا کمتر می دادم کلیم ازش بد می گفتم.
شما هم نظراتت خیلی جاها برای من غیر قابل درک بوده اما گفتم نظر شخصیت هست 1 بارم نقل نکردمش اما من هر بار ضد سونی حرف زدم شما پیدات شده باشه. انچارتد در حد کارهای داوینچی راضی می شید:D
شما هم خیلی از بازی ها که متاش بالا شده کوبیدی پس شما هم الکی به این در و اون در زدی دیگه. بد نیست خودتون هم ببینید
انچارتد هم به احتمال زیاد goty می شه چرا که امسال رقیب سرسختی نداره از خوش شانسی شما اگر witcher یا gta چیزی در کار بود قطعا با اختلاف اول نمی شد اما امسال بخت با بازی مورد علاقت یاره:D

من بازم می گم نظر شخصیم رو دادم حالا اگر شما یا هر شخص دیگه ای تحمل شنیدنش رو ندارید نخونید اینم اخرین پست من در این تاپیکه نقل می کنید بعد می رید به مدیر سایت می گید فلانی تاپیک رو به ریخت در صورتی خودتون شروع کننده بودید.

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
شما کسی بهت بگه لگد زدی بهت بی احترامی شده؟
احتمالا شما بهت بی احترامی نشه اگه کسی بهت بگه لگد پروندی ولی خیلی های دیگه بهشون بی احترامی میشه. پس لطف کنید از ادبیات درست استفاده کنید

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
من اگر تنفر داشتم در همین سایت به این بازی 8.5 نمی دادم کلیم ازش تعریف نمی کردم عین بعضی ها به بازی 6 یا 7 یا کمتر می دادم کلیم ازش بد می گفتم.
شما هم نظراتت خیلی جاها برای من غیر قابل درک بوده اما گفتم نظر شخصیت هست 1 بارم نقل نکردمش اما من هر بار ضد سونی حرف زدم شما پیدات شده باشه. انچارتد در حد کارهای داوینچی راضی می شید:D
شما هم خیلی از بازی ها که متاش بالا شده کوبیدی پس شما هم الکی به این در و اون در زدی دیگه. بد نیست خودتون هم ببینید
انچارتد هم به احتمال زیاد goty می شه چرا که امسال رقیب سرسختی نداره از خوش شانسی شما اگر witcher یا gta چیزی در کار بود قطعا با اختلاف اول نمی شد اما امسال بخت با بازی مورد علاقت یاره:D

من بازم می گم نظر شخصیم رو دادم حالا اگر شما یا هر شخص دیگه ای تحمل شنیدنش رو ندارید نخونید اینم اخرین پست من در این تاپیکه نقل می کنید بعد می رید به مدیر سایت می گید فلانی تاپیک رو به ریخت در صورتی خودتون شروع کننده بودید.
نظر شخصیت رو کاری ندارم داداش من. شما همه بازی ها رو بردار بگو صفره از نظر خودت ولی انتظار این که این نظرت همسو با واقعیت باشه . انتظار عجیبیه.
من نظرم گفتم بر پایه شاخص هایی که در نظر دارم ولی هیچ موقع راجب چیزی که به انتخاب بیش از صد کارشناس جز بهترین هاست فکت صادر نکردم.
کل حرف بنده این بود که وقتی یه چیز نقد میشه و کلی نظر منتقد ها رو جلب میکنه. (نظر کسایی که کارشون همینه ). بنابراین دیگه بحث سلیقه زیاد مطرح نیست. چون حرفه اشون رو انجام میدن. ( حرف شما این بود که صرفا انتخاب بحث سلیقه است که من منکر این قضیه شدم)
والا بلا اینکه انچارتد بشه یا نشه بر خلاف خودت برای من فرقی نداره. حالا خوش شانسی من کجای این قضیه است بماند!!
من لذتم رو در دوره ای که اکثر بازی ها صرفا با یه فرمول تکراری و بدون داستان سرایی ، بدون شخصیت پردازی مناسب و بدن طراحی هنری تاثیر گذار و ... ساخته میشن از این بازی بردم که توی این موارد در بالاترین سطح قرار داره و دیگه بقیه داستان گوتی و ... برام فرقی نداره.
نوژن جان فکر کردم موضوع به این سادگی برات قابل پذیرش باشه برای همین نقل قولت کردم. مثل اینکه حساسیتت کلا زیاده روی این موضوع . ( تاپیک محل صحبت و نقل قول و ... هستش)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: hosein me

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
V5DFi.jpg

11 نوامبر همزمان بوده با دهمین سال انتشار PS3 توی ژاپن.به همین مناسبت مجله Famitsu از خواننده هاش خواسته بهترین بازی رو روی این پلتفرم انتخاب کنن که نتایج به ترتیب پایین هست(تعداد شرکت کنندگان نزدیک 4000 نفر بوده).

اینم ثبت شده:

Premios Xataka (ES) : Uncharted 4: A Thief's End

پارسال خودتون همین تاپیک رو زده بودید فکر کنم. خلاصه مثل پارسال اون رنگ بندی اسم بازیها تو پست اول رو دوباره پیاده کنید خیلی خوب میشه. البته زحمت داره ولی خب ارزش داره :D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
من نمیدونم دوستانی که میگن انچارتد نباید goty بشه پس چی باید بشه !؟ یا دارک سولز یا انچارتد که قطعا انچارتد خب اگه انچارتد نشه چی به شما میرسه هر وقت هر بازیی از همه نظر کامله چند نفر میان بیخودی گیر میدن این خصوصیات بیشتر بین هموطنان دیده میشه=)):))

• Like
Reactions: only sony

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من خیلی نظر ندادم در مورد بازی ها چون همه رو بازی نکرده بودم، ولی الان که U4 رو بازی کردم مخم ترکید. با اینکه هنوز از سیستم مبارزه اش خوشم نمیاد ولی تو این 20 و خورده ای سال تا حالا ندیدم در جزییات بازیی به این برسه. به جز گرافیک کارایی که کردن به حدی سنگینه که باورم نمیشه واسه یه سری چیزا کوچیک کلی وقت گذاشتن. خیلی وقت بود تو بازیی وقت نذاشته بودم مناظر رو ببینم یا بگردم تو محیط به چیزای مختلف دقت کنم و تماشا کنم. اون یارو set pieces هاش هم خیلی خفنه. با اینکه با سه تا قبلیش حال نکردم و نتونستم بیشتر از یکی دو ساعت برم این یکی خیلی خوب بود. در کل قسمت های خارج از بزن بکوبش رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی واقعا یکی از بازی های action adventure تاریخ شد این. به نظر من (حالا یه عده میان وسط) از TLOU یه سر و گردن بالاتر بود، شاید به خاطر اینکه قسمت های زیادی بدون جنگ و تیراندازی داشت.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
من خیلی نظر ندادم در مورد بازی ها چون همه رو بازی نکرده بودم، ولی الان که U4 رو بازی کردم مخم ترکید. با اینکه هنوز از سیستم مبارزه اش خوشم نمیاد ولی تو این 20 و خورده ای سال تا حالا ندیدم در جزییات بازیی به این برسه. به جز گرافیک کارایی که کردن به حدی سنگینه که باورم نمیشه واسه یه سری چیزا کوچیک کلی وقت گذاشتن. خیلی وقت بود تو بازیی وقت نذاشته بودم مناظر رو ببینم یا بگردم تو محیط به چیزای مختلف دقت کنم و تماشا کنم. اون یارو set pieces هاش هم خیلی خفنه. با اینکه با سه تا قبلیش حال نکردم و نتونستم بیشتر از یکی دو ساعت برم این یکی خیلی خوب بود. در کل قسمت های خارج از بزن بکوبش رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی واقعا یکی از بازی های action adventure تاریخ شد این. به نظر من (حالا یه عده میان وسط) از TLOU یه سر و گردن بالاتر بود، شاید به خاطر اینکه قسمت های زیادی بدون جنگ و تیراندازی داشت.
شوتینگ و مبارزات تن به تنش خیلی طبیعی کار شده
تعجب میکنم شما دوست نداشتی.

• Like
Reactions: jhoobin

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
شوتینگ و مبارزات تن به تنش خیلی طبیعی کار شده
تعجب میکنم شما دوست نداشتی.
تن به تن آره، خیلی خوبه، عالیه اصلا اون همه انمیشن و اونجوری که رفیقات کمک می کنن ولی Shooting اش بهم نمی چسبه. احساس می کنم کنترل ندارم زیاد (شاید عادت ندارم با کنترلر) و یه مقدار دشمن ها Bullet sponge هستن زیادی. شایدم کلا آدم صلح طلبی هستم کلا خوشم نمیاد از بزن بکوب :D.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر