بهترین بازیهای سال 2016

بهترین بازی سال 2016

• Civilization VI

• Dark Souls III

• Dishonored 2

• Doom

• Forza Horizon 3

• Gear of War 4

• Overwatch

• Ratcht & Clank

• Titanfall 2

• Uncharted 4: A Thief's End

• Battlefield 1

• INSIDE

Results are only viewable after voting.

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,232
خخخ خوشحالم بلاخره بعد این همه سال یه بازی پیدا شد که بتونید پشتش قایم بشید :))
یعنی با قاطعیت میگم که ویچر حتی نمیتونست بایوشاک شکست بده چه برسه به TLOU و GTAV لول :D
خیلی بده که برای بالا بردن بازی مورد علاقت تا این حد سعی داری بازی دیگه ای رو خراب کنی :|

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
یعنی با قاطعیت میگم که ویچر حتی نمیتونست بایوشاک شکست بده چه برسه به TLOU و GTAV لول :D
TLOU مدال طلای المپیک بدست اورد حالا خوشحال شدی و ذوق کردی ؟ تو که هدفت همون Tlou هست بقیش ول کن باقی یکسری خاشاکن مهم نیستن کلا ذهنت مشغولشون نکن

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
شما شروع کردید این بحث مسخره درصد و اینارو ؟ من شروع کردم؟
پس مشکل از من نیست و از شماست این یک .
دوما چرا وقتی کم اوردید و از شکست خوردن از انچارتد دارید اتیش میگیرد میزنید جاده خاکی؟ اخه ویچر ربطش به این تاپیک چی بود؟
فعلا که ناتی داگ به قدری عالی کارد کرده که عملا هر بازی درست میکنه گوتی میشه =))
بهترینای تاریخ گیمن بازیهای ناتی داگ .
برید توبه کنید و شاید به راه راست هدایت شدید :D=))

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
نه خدایی @Frobary اصلا فن بوی بی منطق نیست و معمولا منطقیه ، این چیزی که گفتی راجب بعضی ها که خیلی رنگ عوض میکنند و کلا هیتر هستند و همه دیدن صدق میکنه ولی راجب @Frobary اصلا ، قطعا هر چی میگه نظره شخصیشه و هیت خاصی نداره

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
کاری به بحث ندارم و صرفا در مورد DISHONERED حرف میزنم .

این بازی به لحاظ فنی برای من با توجه سبکش و دوربینش یکی از تو مخ ترین بازی ها بود .
بازی اول شخص ، مخفی کاری نیاز به ثبات بیشتری داشت به نظرم . در مرحله بعد هم انیمیشن های دشمن ها بود که اصلا خوشم نیومد .

در کل این مباحث فنی که میتونم کلی در موردش نظرم رو اینجا بیان کنم اجازه نداد من لذت کافی رو ببرم .
متاسفانه هنوز فرصت نشده رو PC بازی تجربه کنم و فقط رو PS4 بازی کردم . اما چیزی که بعضی دوستان میگن رو PC خیلی مشکلات بیشتره
متأسفانه اینجا جای بحث نیست اما صرفاً برا اینکه یه جواب کوتاهی‌ بدم.
اینکه میگین بازی اول شخص مخفی‌ کاری نیاز به ثبات بیشتری داره دلیلش اینه DH رو یه بازی مخفی‌ کاری در نظر میگیرین، در حالی‌ که نیست. خوشبختانه یا متأسفانه بازی‌های این سبک رویکرد‌های خیلی‌ گوناگونی دارن و هر کس با توجه به انتظارت خودش با بازی ارتباط برقرار می‌کنه. اگر شما از DH خوشتون نیومده میتونه دلیلش این باشه که کلا با سبک Immersive sim ارتباط برقرار نمی‌کنین.
البته تو تاریخ گیمینگ ده یازده تا بیشتر بازی تو این این سبک نداریم و به طور کلاسیک ارتباط با این بازی‌ها یکم زمان بر هست، جالبیش اینه که همشون هم جزو بازی‌های خفن دوران خودشون شناخته میشن.:D البته منظور من DH بود و نه DH 2. در هر حال پیشنهاد می‌کنم شانس بیشتری بهش بدین، DH جزو بازی‌هایی‌ هست که بعد یه مدت هر کسی‌ رو عاشق خودش می‌کنه. :D ارزش این جور بازی‌ها هم دقیقا با گذشت زمان بیشتر مشخص می‌شه. مثل Deus ex یا .System Shock
اما اگه از منظر فنی و دیزاین (نه گرافیک) فکر می‌کنین ایرادی داشته، واقعا علاقمندم تو تاپیک خودش بحث کنم. چون DH از این نظر واقعا بازی کم ایرادی هست.:D
خب مشخصا نظر من گرافيك بوده ، من نگفتم از بازي خوشم نيومده ، من گفتم بازي از نظر فني ( از نظر فريم دهي و حالت هايي كه داره ) تو مخ من هست و اجازه نميده بهم اين ديزايني كه شما ميگي بهتر درك كنم ، و البته چندين ايراد ديگه كه صرفا براي من در حال حاضر ايراد به حساب مياد .
من اتفاقا طرفدار بحث نظري درست حسابي هستم و تو تاپيك هاي ديگه انجام ميدم . منتهي ادرس تاپيك رو نميدونم اگه مايل هستيد ميتونيد راهنمايي كنيد ، تا از نقطه نظرات همديگه استفاده كنيم .
از نظر گرافیکی که کاملا قبول دارم DH 2 مشکل دار بود. البته الان با توجه به آپدیت‌ها تا حد زیادی رو PC درست شده، فکر کنم رو کنسول‌ها هم همینطور. اگه میتونین یه امتحان دیگه بکنین بازی رو. :D
منظور من از دیزاین بیشتر گیمپلی و طراحی مراحل بود که واقعا در سطح بالایی قرار دارن. البته همینم می‌شه بحث کرد چون گیمپلی یه عنصر شدیدا سلیقه‌ای هست و مثل گرافیک نیست. :D
Dishonored 2
قسمت کنسولی که اینجاست. بخش PC هم پذیرا هستیم. :D

آخرین ویرایش:

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
متأسفانه اینجا جای بحث نیست اما صرفاً برا اینکه یه جواب کوتاهی‌ بدم.
اینکه میگین بازی اول شخص مخفی‌ کاری نیاز به ثبات بیشتری داره دلیلش اینه DH رو یه بازی مخفی‌ کاری در نظر میگیرین، در حالی‌ که نیست. خوشبختانه یا متأسفانه بازی‌های این سبک رویکرد‌های خیلی‌ گوناگونی دارن و هر کس با توجه به انتظارت خودش با بازی ارتباط برقرار می‌کنه. اگر شما از DH خوشتون نیومده میتونه دلیلش این باشه که کلا با سبک Immersive sim ارتباط برقرار نمی‌کنین.
البته تو تاریخ گیمینگ ده یازده تا بیشتر بازی تو این این سبک نداریم و به طور کلاسیک ارتباط با این بازی‌ها یکم زمان بر هست، جالبیش اینه که همشون هم جزو بازی‌های خفن دوران خودشون شناخته میشن.:D البته منظور من DH بود و نه DH 2. در هر حال پیشنهاد می‌کنم شانس بیشتری بهش بدین، DH جزو بازی‌هایی‌ هست که بعد یه مدت هر کسی‌ رو عاشق خودش می‌کنه. :D ارزش این جور بازی‌ها هم دقیقا با گذشت زمان بیشتر مشخص می‌شه. مثل Deus ex یا .System Shock
اما اگه از منظر فنی و دیزاین (نه گرافیک) فکر می‌کنین ایرادی داشته، واقعا علاقمندم تو تاپیک خودش بحث کنم. چون DH از این نظر واقعا بازی کم ایرادی هست.:D
خب مشخصا نظر من گرافيك بوده ، من نگفتم از بازي خوشم نيومده ، من گفتم بازي از نظر فني ( از نظر فريم دهي و حالت هايي كه داره ) تو مخ من هست و اجازه نميده بهم اين ديزايني كه شما ميگي بهتر درك كنم ، و البته چندين ايراد ديگه كه صرفا براي من در حال حاضر ايراد به حساب مياد .
من اتفاقا طرفدار بحث نظري درست حسابي هستم و تو تاپيك هاي ديگه انجام ميدم . منتهي ادرس تاپيك رو نميدونم اگه مايل هستيد ميتونيد راهنمايي كنيد ، تا از نقطه نظرات همديگه استفاده كنيم .

• Like
Reactions: Destruction

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,592
نام
mohammad
دوستی که صد در صد میگه درصد چیزه مرجعی هست... حاضرم قسم بخورم اگه درصد یکی از عناوین سونی بیشتر از همه بود منکر حرفش میشد... حداقل ایشون تو این مورد که میگم امتحانشو پس داده...:D
بگزریم...در کل نمیشه انتخاب کرد... همگی کوتاه بیایم بهتره... چون این وسط هر کی به ساز خودش می رقصه:D
یکی میگه متا مهم... اونوقت بگیم زلدا متاش99 هست یا میگه برای قدیم هست یا بازی نینتندو هست و ما بحثمون یه چیزه دیگس... و یکی دیگه هم میگه شرایط هر سال متفاوت هست با سال های گذشته... ما هم با کمال احترام می پذیریم...
ولی چرا این شرایط برای تعداد و درصد جوایز براشون صدق نمی کنه؟:D خوب یک سال کلی عناوین مورد انتظار میان و عالی عمل می کنند و یک سال هم ممکنه بازی عالی منتشر نشه... ولی با اینکه بازی عالی منتشر نشده باز سایت ها بهترین بازی سالشون رو انتخاب می کنند...
من خودم مخالف شدید هستم که از روی متا بخوام بهترین بازی تاریخ رو از متا متوجه بشم یا درک کنم... ولی حداقل متای یک عنوان فقط و فقط برای کیفیت خوده بازی بوده... برعکس درصد و تعداد جوایز سالیانه که عدم موفقیت یا موفقیت عناوین دیگه می تونه جوایز اثری که گوتی شده رو کم و زیاد کنه...
ـــــــــــ
در نهایت باز میگم اگه می خواید لیست بدید با نظر شخصی می تونید... و همه بهش احترام می زارن...
مثلا از بین همه سایت هایی که به inside نمره کامل دادن یکیشون بخواد یه لیست از ده بازی برتر تاریخ بده... احتمالا inside براش جزو 5 بازی برتر تاریخ باشه... ولی عنوانی هست که تو سال عرضش از نظر جوایزی که دریافت کرده حتی ششم هستش...

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
جدا متوجه نمی شم چرا اینقدر دوست دارید واسه چیز کاملا شخصی و کیفی مثل میزان حال کردن با یه بازی یه رتبه بندی فکت و مشخص درست کنید. مثل اینه بیاید بحث کنید کی زیبا ترین فرد تاریخه:D خوب مشخصا مجنون می گه لیلی، در صورتی که لیلی طبق نظر بقیه افراد زشت بوده. در کل مسئله شخصیه و اگه من مثلا بگم بهترین بازی تاریخ Ride to Hellـه کسی حق نداره بگه نه اشتباه می گی، چون به نظر من بهترین بازی تاریخ Ride to Hellـه و تا 100 سال دیگه هم نمی تونی نظرم رو عوض کنی. با اینکه Ride to Hell از نظر 99 درصد افراد بدترین بازی چند سال اخیره.

• Like
Reactions: MK_COD

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
جدا متوجه نمی شم چرا اینقدر دوست دارید واسه چیز کاملا شخصی و کیفی مثل میزان حال کردن با یه بازی یه رتبه بندی فکت و مشخص درست کنید. مثل اینه بیاید بحث کنید کی زیبا ترین فرد تاریخه:D خوب مشخصا مجنون می گه لیلی، در صورتی که لیلی طبق نظر بقیه افراد زشت بوده. در کل مسئله شخصیه و اگه من مثلا بگم بهترین بازی تاریخ Ride to Hellـه کسی حق نداره بگه نه اشتباه می گی، چون به نظر من بهترین بازی تاریخ Ride to Hellـه و تا 100 سال دیگه هم نمی تونی نظرم رو عوض کنی. با اینکه Ride to Hell از نظر 99 درصد افراد بدترین بازی چند سال اخیره.
کلا فلسفه نقد هنری و ادبی رو بردی زیر سوال

Sent using Tapatalk

• Like
Reactions: benjohn

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
کلا فلسفه نقد هنری و ادبی رو بردی زیر سوال

Sent using Tapatalk
خب آخه فلسفه‌ای نداره واقعاً. از بزرگترین منتقدای تاریخ هم که بپرسی بهت میگن نقد یه چیز کاملاً سلیقه‌ایه (به جز اون منتقدایی که فکر میکنن نظر درست فقط و فقط نظر خودشونه).
یه منتقدی به بزرگی راجر ایبرت به فیلم مومیایی 3 نمره 3 از 4 رو میده (75 از 100) ولی میانگین امتیازای اون فیلم 31 از 100 هست با 19 نقد در محدودۀ نظر منفی نسبت به فیلم از منتقدایی مثل براردینلی و لاسال و مک کارتی.
خب الان طبق فلسفه‌ای که داری، یکی این وسط نظرش اشتباهه اما واقعیت اینجوری نیست میزان لذت بردن این افراد از فیلم بوده که باعث شده انقدر نمره‌هاشون متفاوت باشه.
در مورد گیم هم همینه. ممکنه یه عده بگن بحث گیم فنی هست و با سینما قابل مقایسه نیست، خب به همون دلیلی که از یه بازی مثل Journey انتظار گرافیک UC4 رو نداریم از مثلاً Spotlight هم انتظار جلوه‌های ویژۀ Star Wars رو نداریم. جنبه‌های فنی که تو نقد گیم مدنظر هست، تو بقیۀ هنرها هم یه سری جنبۀ فنی دیگه مدنظر هست. به همون دلیلی که یه بازی با گرافیک تنها یا موسیقی تنها یا گیم پلی تنها یا داستان تنها بهترین بازی نمیشه بلکه باید تلفیق کاملی از همۀ اینا با توجه سبک خودش و با توجه علاقۀ مخاطب (یا منتقد) رو ارائه بده، یه فیلم هم باید داستان و بازیگری و ریتم و فیلمبرداری و موسیقی و ... مورد علاقۀ مخاطب (یا منتقد) رو ارائه بده تا توسط اون مخاطب (منتقد) پذیرفته بشه.
مشکل اونجایی شروع میشه که اکثر افراد اگه نمرات با نظر خودشون همخونی داشته باشه میگن نمرات وحی منزل هستن و اگه نمرات همخونی نداشته باشه میگن منتقد مورد نظر کرم داشته و برای کلیک بیت بوده و ... در حالیکه کامل بودن یه اثر هنری از دید مخاطب الف میتونه تعریف متفاوتی داشته باشه با کامل بودن یه اثر هنری از دید مخاطب ب.
الان مثلاً به نظرم KOTOR2 از KOTOR1 بازی بهتریه (هنوز تو داستانگویی هیچ بازی‌ای به KOTOR2 نرسیده) اما نظر جمعی اینو نمیگه. من میتونم کلی دلیل برای این نظرم بیارم ولی کسی که به نظرش KOTOR1 بهتره هیچ کدوم رو قبول نمیکنه.
یا همون GTA IV که بعد از LoZ:OoC بیشترین امتیاز رو در MC داره از نظر من بدترین GTA کل سری از نسخۀ 3 به بعد هست و تنها نسخۀ سری هست که نسبت به نسخه‌های قبلتر از خودش افت داشته (کلاً شماره‌هایی که تو Liberty City هستن واسه من در درجۀ پایینتر قرار دارن نسبت به بقیۀ سری!) ولی خیلی از کاربرای اینجا رو دیدم که براشون بهترین GTA هست. حالا نظر اونا درسته چون MC تاییدش میکنه یا نظرشون غلطه چون با نظر من در تعارضه؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خب آخه فلسفه‌ای نداره واقعاً. از بزرگترین منتقدای تاریخ هم که بپرسی بهت میگن نقد یه چیز کاملاً سلیقه‌ایه (به جز اون منتقدایی که فکر میکنن نظر درست فقط و فقط نظر خودشونه).
یه منتقدی به بزرگی راجر ایبرت به فیلم مومیایی 3 نمره 3 از 4 رو میده (75 از 100) ولی میانگین امتیازای اون فیلم 31 از 100 هست با 19 نقد در محدودۀ نظر منفی نسبت به فیلم از منتقدایی مثل براردینلی و لاسال و مک کارتی.
خب الان طبق فلسفه‌ای که داری، یکی این وسط نظرش اشتباهه اما واقعیت اینجوری نیست میزان لذت بردن این افراد از فیلم بوده که باعث شده انقدر نمره‌هاشون متفاوت باشه.

اول اینه من فلسفه ای ندارم :D
دوم اینکه بگیم «نقد کاملا سلیقه ای هست» کاملا اشتباه هست. صد البته که سلیقه منتقد در نقد تاثیر داره و من هم این رو کتمان نمیکنم ولی اینکه بگیم نقد سلیقه ای هست اشتباهه (امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم) این سلیقه ای بودن نقد که میگین مثل این میمونه که ایبرت گفته WOW من با این مومیایی 3 خیلی حال کردم و خیلی باحال بود پس بهش میدم 3/4 ولی اصلا اینطور نیست. نقد کاملا یه فرآیند علمی هست و اصول و قواعد خودش رو داره و از طرفی نمیشه به نمره کسی ایراد گرفت به دلیل همون بحث سلیقه.
خلاصه کلام اینکه نقد ترکیبی از اصول و قواعد و سلیقه منتقد هست و این هنر یک منتقد هست که بتونه اینها رو با هم درست مخلوط کنه.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
این سلیقه ای بودن نقد که میگین مثل این میمونه که ایبرت گفته WOW من با این مومیایی 3 خیلی حال کردم و خیلی باحال بود پس بهش میدم 3/4 ولی اصلا اینطور نیست.
حالا من نمیخوام صرفاً مخالفت کرده باشم اما تو نقد مومیایی 3 عملاً گفته من با فیلم حال کردم فقط:D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
Videogames Brasil Readers' Choice (BR) : Uncharted 4: A Thief's End

GamersNET Readers' Choice (NL) : Uncharted 4: A Thief's End

Jeux Capt (FR) : Dark Souls III

انچارتد 4 اينقدر عالي بود كه دهن مخالفاشو بست ، اوايل فصل جوايز بعضيا ميگفتم بازي خوب نشده و با انچارتدهاي قبلي فاصله داره و ناتي داگ خراب كرده و اگرم اول بشه با اختلاف خيلي كم اول ميشه :)) ولي الان كه اينقدر گوتي گرفته هيچكدوم پيداشون نيست :D>:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر