چکیده ای از نقد های PS4 Pro

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
PS4-Pro-Specs-709205.jpg

در حالی که کمتر از دو روز به عرضه جهانی PS4 Pro مانده است، اکثریت سایت ها نقد و نظر خود را در مورد این کنسول که عنوان قوی ترین کنسول در بازار را به خود اختصاص داده منتشر کرده اند. بنا به گفته قریب به اتفاق این سایت ها، این کنسول انتخاب خوبی برای کسانی هست که به دنبال خرید کنسولی جدید هستند، ولی برای کسانی که PS4 دارند ارزش چندانی ندارد:

GameSpot
-اگر صاحب یک کنسول PS4 هستید، خرید Pro نیازی نیست مگر اینکه یک تلویزیون 4K و مقداری پول برای خرج کردن دارید. کسانی که خیلی به دنبال گرافیک هستند شاید بتوانند از aliasing بهتر و رنگ های شادتر لذت ببرند ولی برای بقیه ، تفاوت در آن حد نیست که نیاز به ارتقا وجود داشته باشد.

CNET
در این مرحله از زندگی Pro، تعداد بسیار محدودی باید حتی به فکر خرید این کنسول باشند، این تعداد حتی برای کسانی که PS4 دارند کمتر هم می باشد. اگر تلویزیون 4K دارید، می خوهید کنسول بخرید و 100 دلار اضافه هم دارید، قدرت کنسول و حجم حافظه دو برابر کنسول می تواند دلیل خوبی برای خرید باشد. هرچقدر بخواهید می توانید در مورد قدرت و مشخصات بحث کنید، ولی حقیقت این است که ما تفاوت چندانی در بازی های Pro ندیدیم. البته این امکان دارد که درآینده، بازی هایی که Pro را در نظر دارند ساخته شوند و این تفاوت ملموس تر شود.

PCMag

بدون شک این کنسول قوی تر و ارتقایی از PS4 هست. ولی، تفاوت زیادی بر روی بازی های پچ نشده برای این کنسول دیده نمی شود. در مورد بازی های پچ شده هم بایست بین چیز هایی مثل 4K و یا Frame Rate بالاتر انتخاب کنید، امکان انتخاب هر دو وجود ندارد. عدم عرضه HD Blue ray player خود یک نقطه منفی در این کنسول حساب می شود. این ارتقای سخت افزاری برای "حرفه ای ها" جالب است، ولی بقیه؟ نه چندان که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

TechRadar

برای تازه وارد ها و کسانی که کیفیت و رزلوشن 4K برایشان مهم است این کنسول انتخابی بسیار عالی است. برای بقیه، احتمال زیادی وجود دارد که مزیت های این کنسول ارزش قیمت بیشتر را ندارد.

آخرین ویرایش:

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
وقت این که تلویزیون 4k بخریم رسیده فکر کنم سال دیگه این موقع صد درصد تفاوت ها معلوم میشه مخصوصا وقتی اسکورپیو هم بیاد مسلما سونی اختلاف بازی ها رو ps4 و pro رو زیاد خواهد کرد

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
شما از یه طرف میگی تلوزیون full hd بعد میگی ps4 pro بخرید تکلیف مشخصه؟؟؟؟اگه قراره رو full hd بازی شه چه نیازی به pro هست در ضمن تفاوت تو تام رایدر خیلی بود چه طور میگید نبود؟؟؟؟در ضمن سونی اعلام کرد به هیچ عنوان گرافیک در بازی برای ps4 pro نصبت به ps4 بالاتر نخواهد بود و برای زیبا تر به نظر رسیدن بازی فقط باید رو 4k باشید وگرنه همون تایم رایدر که خیلی تفاوت داشت رو همون pro تو تلوزیون full hd هیچ فرقی با ps4 معمولی نداشت.

سونی گفته روی full hd هیچ فرقی نیست؟ کی گفته اتفاقا هستن بازی هایی که فرق دارن همین تام رایدر هم فرق داره ff فرق داره nier فرق داره خیلی از بازی ها انتخابی هستن 60 فریم شدن بازی ها هم که جای خود دارد.

اتفاقا 4k به درد نمی خوره چرا که native نیست 1 اپ اسکیلی می شه.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
شما از یه طرف میگی تلوزیون full hd بعد میگی ps4 pro بخرید تکلیف مشخصه؟؟؟؟اگه قراره رو full hd بازی شه چه نیازی به pro هست در ضمن تفاوت تو تام رایدر خیلی بود چه طور میگید نبود؟؟؟؟در ضمن سونی اعلام کرد به هیچ عنوان گرافیک در بازی برای ps4 pro نصبت به ps4 بالاتر نخواهد بود و برای زیبا تر به نظر رسیدن بازی فقط باید رو 4k باشید وگرنه همون تایم رایدر که خیلی تفاوت داشت رو همون pro تو تلوزیون full hd هیچ فرقی با ps4 معمولی نداشت.
یکم بیشتر تحقیق کن.از این به بعد اکثر بازیها ۳-۴ تا گزینه تنظیمات گرافیکی خواهند داشت که یکیش فقط 4k هستش.به نظرم اکثر افراد ترجیح میدن گزینه های غیر 4k رو فعال کنن دوست عزیز

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
میشه لینک این گفته سونی رو واسه من هم بذارید؟

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,178
دوستان بنده هم تلویزیون ۴ کی دارم هم ps4pro البته دادم به فامیل
حداقل استفاده کنید بعد
خیر بنده هم تفاوت فاهشی مخصوصا تو تامب راید ندیدم
دقیقا فقط برای عده ای مه پول رو دستشون مونده اوکی هست
حقیقتا hdr هم فقط یکم زنگارو زنده تر میکنه
یک طوری میگید و بحث و جدل
اول به جیبمون نگا کنیم بعد!
قضه همین vr شد که همه نگرفته نظر میدادن
چند نفر گرفتیم پشیمون شدیم گفتیم!!بعدن ظر همه عوض شد
اینجا ایرانه!به تومان در میارید و به دلار خرید میکنید!
هی full hd
uhd جز وقت و اعصاب خوردی چیزی نداره

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
سونی گفته روی full hd هیچ فرقی نیست؟ کی گفته اتفاقا هستن بازی هایی که فرق دارن همین تام رایدر هم فرق داره ff فرق داره nier فرق داره خیلی از بازی ها انتخابی هستن 60 فریم شدن بازی ها هم که جای خود دارد.

اتفاقا 4k به درد نمی خوره چرا که native نیست 1 اپ اسکیلی می شه.
بله دقیقا تو مراسمش همینو گفت.میشه یه ویدو بدید رو فول اچ دی مقایسه شده باشن.یا یه منبع مثل من بدید که نوشته شده باشه بازی کلا اسپیکیولار هاش و نرب هاش تغییر میکنه وگرنه این چیزی که شما میگی اصلا ربطی به افزایش گرافیک نداره در حقیقت boost هستش که یه نوع میشه گفت شتاب دادن هست یعنی با افزایش تعداد مثلا ایدج ها و ورتکس ها و در نتیجه نرم شدن باعث زیبا به نظر رسیدن میشه که همینم بالا گفتم.در ضمن من ps4 دارم و دوستم pro و خودمم تام رایدر رو گفتم بله خیلی فرق داره و برای بار دوم تو full hd نمیتونی فرقشو دقیق ببینی باید تو 4k بازی کنی تا فرقشو ببینی نه تو full hd

آخرین ویرایش:

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
یکم بیشتر تحقیق کن.از این به بعد اکثر بازیها ۳-۴ تا گزینه تنظیمات گرافیکی خواهند داشت که یکیش فقط 4k هستش.به نظرم اکثر افراد ترجیح میدن گزینه های غیر 4k رو فعال کنن دوست عزیز
دوست عزیز تمام تنظیمات تحقیق کنید نوشته شده که برای 4k بودن و همچنین تنظیمات فریم هست نه این که گرافیک بره بالاتره دیگه تسترهای معتبر هم اینو گفتن یه تحقیق کنید پره تو سایتشون:
GameSpot
-اگر صاحب یک کنسول PS4 هستید، خرید Pro نیازی نیست مگر اینکه یک تلویزیون 4K و مقداری پول برای خرج کردن دارید. کسانی که خیلی به دنبال گرافیک هستند شاید بتوانند از aliasing بهتر و رنگ های شادتر لذت ببرند ولی برای بقیه ، تفاوت در آن حد نیست که نیاز به ارتقا وجود داشته باشد.پایین رو بخونید متوجه میشید.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: all4u

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
میشه لینک این گفته سونی رو واسه من هم بذارید؟
اگه زبانتون خوب باشه میدونید فرق بین boost و ارتقا دادن خیلیه دوست من .مثلا افزایش رزولوشن یا افزایش فریم boost میگن ولی افزایش کیفیت تکسچرینک و اسپیکیولار و نورب ها boost گفته نمیشه و اینجا هم دقیقا به همین اشاره شده یعنی افزایش فریم و ... داریم ولی نه مثل کامپیوتر بیای افزایش گرافیک بدی که مثلا تکسچرها هم با تکسچرهای با کیفیت دیگه جایگین شه:
1080p TV Performance
  • Some games play at higher framerates on PS4 Pro
Although the PS4 Pro is meant mainly as an accompaniment to 4K televisions, the console will also give a graphical boost if you're playing on a 1080p screen.

But while some of these enhancements are intentional, such as using supersampling to enhance the amount of detail in a given scene, others are not.

PS4 Pro will also give a graphical boost if you're playing on a 1080p screen

The Last Guardian, the recently released game from Team Ico, has launched with some framerate issues that are present on both the PS4 at 1080p, and the PS4 Pro at 4K.

But a performance analysis has revealed that these issues almost completely disappear if you force the game to run in 1080p mode on a PS4 Pro by changing the system settings.

We don't think this is an intentional feature of the Pro, but if this trend continues in the future it might make the Pro a much more necessary upgrade for 1080p TV owners.

• Like
Reactions: IMANOKA

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اگه زبانتون خوب باشه میدونید فرق بین boost و ارتقا دادن خیلیه دوست من .مثلا افزایش رزولوشن یا افزایش فریم boost میگن ولی افزایش کیفیت تکسچرینک و اسپیکیولار و نورب ها boost گفته نمیشه و اینجا هم دقیقا به همین اشاره شده یعنی افزایش فریم و ... داریم ولی نه مثل کامپیوتر بیای افزایش گرافیک بدی که مثلا تکسچرها هم با تکسچرهای با کیفیت دیگه جایگین شه:
1080p TV Performance
  • Some games play at higher framerates on PS4 Pro
Although the PS4 Pro is meant mainly as an accompaniment to 4K televisions, the console will also give a graphical boost if you're playing on a 1080p screen.

But while some of these enhancements are intentional, such as using supersampling to enhance the amount of detail in a given scene, others are not.

PS4 Pro will also give a graphical boost if you're playing on a 1080p screen

The Last Guardian, the recently released game from Team Ico, has launched with some framerate issues that are present on both the PS4 at 1080p, and the PS4 Pro at 4K.

But a performance analysis has revealed that these issues almost completely disappear if you force the game to run in 1080p mode on a PS4 Pro by changing the system settings.

We don't think this is an intentional feature of the Pro, but if this trend continues in the future it might make the Pro a much more necessary upgrade for 1080p TV owners.
دوست عزیز بستگی به سازنده داره چه تنظیماتی رو در نظر بگیره.tomb raider سه تنظیم وجود داره برای پرو
فریم 60
4k
افزایش جزییات، بافتها،و...

• Like
Reactions: all4u

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
دوست عزیز بستگی به سازنده داره چه تنظیماتی رو در نظر بگیره.tomb raider سه تنظیم وجود داره برای پرو
فریم 60
4k
افزایش جزییات، بافتها،و...
100 درصد ولی دست خودش نیست چون سونی باید اجازشو بده وگرنه کنسول ps4 به کل نابود میشه و فقط ps4 pro میمونهووگرنه مشخصه ps4 pro خیلی قوی تر هستش.حتی میشه یه بازی عالی زد که خود ps4 pro با هزار زحمت 30 فریم و hd بتونه رندر کنه اون موقع عالیه ولی ps4 معمولی اون موقع اصلا نمیتونه اجراش کنه.سازنده برای اجرای بازی ساخته شده رو کنسول خیلی از قوانین رو رعایت کنه همون طور که خود کمپانی سازنده کنسول مجبورن خیلی از قوانین از جمله کپی رایت رو رعایت کنن.و همین طور که گفتم بله افزایش جزیات رو منم گفتم که چه طوره که بهش boost میگن.بله داره و برا همین گفتن رو فول اچ دی زیاد مشخص نیست.

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
تجربه اینجانب
من واقعا نمیتونم بگم چقدر پرو سره
خواهشا بخرین و ببینین نه تو ویدیو هاا قابل تشخیصه نه حرف ها رو جدی بگیرین
من این کنسول رو گرفتم.این کنسون یه سرو گردن بالاتراز مدل عادیه
من قصد جسارت ندارم ولی خودتون و گول نزنین این کنسون دو نیم برابر سریع تر از مدل عادیه.چطوری توقع دارین فرقی بین فریم ریت یا کیفیت تکسچر ها نباشه
ضمنا من تام ریدر قدیمه و جدیده بتل و کال آف جدیده آنچارتد چهار الست آف آس تیتان فال 2 و حتی پی اس رو تست کردم و تمامش پچ مخصوص براش دانلود شده و بسیار با کیفیت شده
انگار داری روی کامپیوتر عادی یا اولترا بازی کنی

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
تجربه اینجانب
من واقعا نمیتونم بگم چقدر پرو سره
خواهشا بخرین و ببینین نه تو ویدیو هاا قابل تشخیصه نه حرف ها رو جدی بگیرین
من این کنسول رو گرفتم.این کنسون یه سرو گردن بالاتراز مدل عادیه
من قصد جسارت ندارم ولی خودتون و گول نزنین این کنسون دو نیم برابر سریع تر از مدل عادیه.چطوری توقع دارین فرقی بین فریم ریت یا کیفیت تکسچر ها نباشه
ضمنا من تام ریدر قدیمه و جدیده بتل و کال آف جدیده آنچارتد چهار الست آف آس تیتان فال 2 و حتی پی اس رو تست کردم و تمامش پچ مخصوص براش دانلود شده و بسیار با کیفیت شده
انگار داری روی کامپیوتر عادی یا اولترا بازی کنی
روی 4k tv یا full hd ؟ مدل تیوی شما چیه؟

moghazzal

کاربر سایت
Oct 30, 2008
152
نام
reza
عزیزم
اولا من یه پی سی گیمر روانیم که فریم ریت و دیتیل برام خیلی مهمه دوما من برعکس همه میگم بهترین زرلوشن برای پرو فول اچ دیه تلوزیونمم پنجاه اینچ فول اچ دیه.این رزلوشن دقیقا رزلوشنیه که بیشتر بازی ها توش رندر میشه.شما با رزلوشن فول اچ دی در بیشتر موارد با دیتیل بیشتر و فریم ریت عالیییی مواجه میشین من واقعا تو بتلفیلد و کال اف و فیفا و تام ریدر بعد از آپدیت به چشمم دیدم یا نخرین یا پرو بخرین وگرنه برین وان بخرین 650

• Like
Reactions: @mahmoud

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر