چکیده ای از نقد های PS4 Pro

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
PS4-Pro-Specs-709205.jpg

در حالی که کمتر از دو روز به عرضه جهانی PS4 Pro مانده است، اکثریت سایت ها نقد و نظر خود را در مورد این کنسول که عنوان قوی ترین کنسول در بازار را به خود اختصاص داده منتشر کرده اند. بنا به گفته قریب به اتفاق این سایت ها، این کنسول انتخاب خوبی برای کسانی هست که به دنبال خرید کنسولی جدید هستند، ولی برای کسانی که PS4 دارند ارزش چندانی ندارد:

GameSpot
-اگر صاحب یک کنسول PS4 هستید، خرید Pro نیازی نیست مگر اینکه یک تلویزیون 4K و مقداری پول برای خرج کردن دارید. کسانی که خیلی به دنبال گرافیک هستند شاید بتوانند از aliasing بهتر و رنگ های شادتر لذت ببرند ولی برای بقیه ، تفاوت در آن حد نیست که نیاز به ارتقا وجود داشته باشد.

CNET
در این مرحله از زندگی Pro، تعداد بسیار محدودی باید حتی به فکر خرید این کنسول باشند، این تعداد حتی برای کسانی که PS4 دارند کمتر هم می باشد. اگر تلویزیون 4K دارید، می خوهید کنسول بخرید و 100 دلار اضافه هم دارید، قدرت کنسول و حجم حافظه دو برابر کنسول می تواند دلیل خوبی برای خرید باشد. هرچقدر بخواهید می توانید در مورد قدرت و مشخصات بحث کنید، ولی حقیقت این است که ما تفاوت چندانی در بازی های Pro ندیدیم. البته این امکان دارد که درآینده، بازی هایی که Pro را در نظر دارند ساخته شوند و این تفاوت ملموس تر شود.

PCMag

بدون شک این کنسول قوی تر و ارتقایی از PS4 هست. ولی، تفاوت زیادی بر روی بازی های پچ نشده برای این کنسول دیده نمی شود. در مورد بازی های پچ شده هم بایست بین چیز هایی مثل 4K و یا Frame Rate بالاتر انتخاب کنید، امکان انتخاب هر دو وجود ندارد. عدم عرضه HD Blue ray player خود یک نقطه منفی در این کنسول حساب می شود. این ارتقای سخت افزاری برای "حرفه ای ها" جالب است، ولی بقیه؟ نه چندان که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

TechRadar

برای تازه وارد ها و کسانی که کیفیت و رزلوشن 4K برایشان مهم است این کنسول انتخابی بسیار عالی است. برای بقیه، احتمال زیادی وجود دارد که مزیت های این کنسول ارزش قیمت بیشتر را ندارد.

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خوردنش که آره ولی یه مشکل بزرگ هست الان، بازی های رو pro بدتر از کنسول معمولی اجرا میشن در مواردی و در حال حاضر. اگر خود بازی امکان انتخاب نده که خیلی هاشون نمیدن، روی full hd هم بازی scale میشه از 4K و با همون fps اجرا میشه. یعنی شما داری با همون کیفیت ولی با فریم بدتر بازی می کنی. یه مقدار صبر کن اگر عجله نداری.
خدا پدر df رو بيامرزه كه با first impresion هاي عجله عجله اي يكم كارو خراب كرد :D

الان تقريبا همه بازيها رو پرو بهتر اجرا ميشن

راستي به سوال از خودتون داشتم شما كه ps4 رو وصل كرديد به درگاه hdmi 1 يا ٢ زدي؟
چون داخل گف گفتن كه تلويزيون هاي سوني فقط روي اين درگاه 4k رو پشتيباني ميكنه خواستم بدونم تلويزيون شما هم همينجوره؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خدا پدر df رو بيامرزه كه با first impresion هاي عجله عجله اي يكم كارو خراب كرد :D

چون داخل گف گفتن كه تلويزيون هاي سوني فقط روي اين درگاه 4k رو پشتيباني ميكنه خواستم بدونم تلويزيون شما هم همينجوره؟
الان خیر، هنوز Skyrim مثلا چند فریم پایین تره. اونم خیلی First impression نبود دیگه کنسول اومده بود و پچ هم برای بازی ها اومده بود.
اون HMDI 2.1 هست فکر کنم که همه TV های 4K پشتیبانی می کنن به جز یکی دو مورد قدیمی که فراخوان دادن پنل رو براشون عوض کردن.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

گف ضر زده چه ربطی داره الان همه ی tv های سونی هر 4 تا hdmi ش 4k 4:4:4 پشتیبانی می کنن کافیه داخل تنظیمات enhanced hdmi فعال کنید. اپدیت hdr هم داده شده تا اینپوت لگ بدون افزایش بمونه

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
بالاخره یک فروند PS4 PRO R2 EUR خریداری کردم .
واقعا زیباییش محصور کنندست ، انحنایی که به لبه های پرو دادن فوق العادش کرده، دسته خیلی خوشدستر شده ، دسته ی اسلیمو گذاشتیم کنار دسته ی پرو تفاوت داشت !! توی رنگ و یکدست بودنش ، خیلی خوشگله ، فقط باید از نزدیک ببینینش تا حرفامو کامل درک کنید .
ایشا.. همه ی فنهای قدیمی بخرنو لذت ببرن .
.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792
بالاخره یک فروند PS4 PRO R2 EUR خریداری کردم .
واقعا زیباییش محصور کنندست ، انحنایی که به لبه های پرو دادن فوق العادش کرده، دسته خیلی خوشدستر شده ، دسته ی اسلیمو گذاشتیم کنار دسته ی پرو تفاوت داشت !! توی رنگ و یکدست بودنش ، خیلی خوشگله ، فقط باید از نزدیک ببینینش تا حرفامو کامل درک کنید .
ایشا.. همه ی فنهای قدیمی بخرنو لذت ببرن .
.
دستت بالاش چراغ داره ؟ چراغش دیگه پشت نیست ؟

GHOST OF SPART

کاربر سایت
May 28, 2011
261
آقا این قضیه افت فریم بازی ها به نظرتون به مرور زمان با آشنا شدن سازنده ها با سخت افزار بهتر میشه؟من اونقدر مصمم بودم که هفته قبل میخواستم بخرم ولی حقیقتش افت فریم نگرانم کرده چون تلوزیون 4k ندارم که حداقلش در عوض فریم کمتر کیفیت بالاتر بگیرم

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
منم دستگاه رو گرفتم یک دست mortal kombat xl باهاش زدم.از نظر گرما بهتر از ps4 معمولی هستش.صداش هم خیلی کمتر شده نسبت به معمولی
حالا شاید چون هوا سرده گرماش،کمه.
من دستگاه رو ایستاده گذاشتم.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
منم دستگاه رو گرفتم یک دست mortal kombat xl باهاش زدم.از نظر گرما بهتر از ps4 معمولی هستش.صداش هم خیلی کمتر شده نسبت به معمولی
مبارک باشه ، اصلا صدا نداره محسن در مقابل معمولی ، من هر دو رو دارم ، همون ابتدا که روشن میکنی معمولیو یا بازیو اجرا میکنی دور فنو قشنگ متوجه میشی ولی روی پرو خیلی عالیو کم صدا کار میکنه ،

• Like
Reactions: mohsen2012

mikael1026

کاربر سایت
May 24, 2014
528
داداش مبارکت باشه،برا ایستاده قرار دادنش استند گرفتی؟چون مثل اینکه استند های فور معمولی بهش نمیخوره؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
داداش مبارکت باشه،برا ایستاده قرار دادنش استند گرفتی؟چون مثل اینکه استند های فور معمولی بهش نمیخوره؟
نه به استند نیاز نداره.اگر بچه کوچیک ندارید خیلی راحت بدون استند میتونید ایستاده بذارید.از نظر تهویه هم ایستاده بهتره

• Like
Reactions: mikael1026

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
شبی بازیها رو تست کردم ، یعنی کلا نخوابیدم دیشب :D بک آپمو از روی هارد انتقال دادم تقریبا 3 ساعتی وقتمو گرفت هاردمم پر بود .

تجربه ی من از PRO بسیار لذت بخشه و مطمئنم کنسول جدید به راحتی 4 رو کنار میزنه روی هر حالتی .
اولین بازی ای که اجرا کردم TR بود چون طبق ادعاها تغییرات خیلی خوبی روی پرو داره . بعد اجرا چون شبو روز پاشم و ادعای بچه هایی که میگفتن باید زوم شید ... منم عادی منتظر بودم که فقط پویایی بیشتر ببینم .. ولی خیلی تفاوت داره ، انقدر تفاوتش زیاده که دستوپام شل شد:D ، با یک نگاه کلی تونستم کیفیت بافتها تکسچرها تغییر مدل اجسام ، اضافه شدن افکتها ، تعامل محیطو کارکتر و و و رو به وضوح بدون اینکه به خودم فشار بیارمو ببینم . تا اینجا حجتو پرو تموم کردو نشون داد آینده ی بازیها روی این کنسول برخلاف دعواهائو نظرات فرق میکنه و جزیی نخواهد بود . گفته ی اندرو هاوس در زمینه گرافیک بیراه نبوده و از الان مشخصه با برنامه پیش میرن .
بازی بعدی UC بود که اجرا کردم ، جز رزولوشن و افکت با جزییات بیشتر تغییری نخواهید دید . آره نیازی هم نداره :D
در مورد بقیه بازیها مثل GTA V ، ویچر ، بتمن ، که پچی در زمینه گرافیک براشون عرضه نشده نرخ فریم ثابتی رو دریافت میکنید . مثلا GTA V موقع رانندگی در شهر افت فریم محسوسی داشت و آزاردهنده بود ، نرخ فریم ثابتو بالایی میگیرید و تغییری درش متوجه نمیشید در محیطهای شلوغ ، سرعت بارگذاری بالا ، جزییات دقیقتر ، اینها دلایل مهمی هستن .

خود کنسول آرگونومی خیلی خوبی داره . تیزی جاشو به انحنا در لبه ها داده ، عقب نشینی و تعبیه ی پورتها در پشت کنسول و پایین اومدنشون حرکتی بجا بوده ، مخصوصا وقتی کنسولو ایستاده میزارید نمای کلی خیلی زیباتر دیده میشه . پاور هم غول شده ، کم صدا و روون .
قشنگترین اتفاق هم تغییر نوار نورانی بالا به جلو و مات کردن کنسولو دسته برای جلوگیری از کثیف شدن زود هنگامو خش بر نداشتن موقع نظافت کنسوله . و البته لوگوی PS به صورت آینه ای در وسط کنسول . هر چی از زیباییش بگم کم گفتم :D

فقط من از جامعه بین المللی یک سوال دارم :D ، خداییش اگه واحد پول شما هم مثل ما بود و قرار بود DAY1 بخرین ، آیا به همین طریقی که مثل جویی اول صف وایسادینو نیشتون بازه :Dبازم با همین ارقام نجومی کنسولو میخریدین ؟ اونم با داشتن کنسول قبلی . توی این شرایطه که مشخص میشه کی عاشقه و فنه . دم خودمون ایرانیا گرم هیچی نداریم ولی با دلوجون با هر سختی ای که هس به خواستمون میرسیم . مزه ی این بیشتر از اون نباشه کمتر نیست . (البته میدونم خودمونو گول میزنیم:D)

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
شبی بازیها رو تست کردم ، یعنی کلا نخوابیدم دیشب :D بک آپمو از روی هارد انتقال دادم تقریبا 3 ساعتی وقتمو گرفت هاردمم پر بود .

تجربه ی من از PRO بسیار لذت بخشه و مطمئنم کنسول جدید به راحتی 4 رو کنار میزنه روی هر حالتی .
اولین بازی ای که اجرا کردم TR بود چون طبق ادعاها تغییرات خیلی خوبی روی پرو داره . بعد اجرا چون شبو روز پاشم و ادعای بچه هایی که میگفتن باید زوم شید ... منم عادی منتظر بودم که فقط پویایی بیشتر ببینم .. ولی خیلی تفاوت داره ، انقدر تفاوتش زیاده که دستوپام شل شد:D ، با یک نگاه کلی تونستم کیفیت بافتها تکسچرها تغییر مدل اجسام ، اضافه شدن افکتها ، تعامل محیطو کارکتر و و و رو به وضوح بدون اینکه به خودم فشار بیارمو ببینم . تا اینجا حجتو پرو تموم کردو نشون داد آینده ی بازیها روی این کنسول برخلاف دعواهائو نظرات فرق میکنه و جزیی نخواهد بود . گفته ی اندرو هاوس در زمینه گرافیک بیراه نبوده و از الان مشخصه با برنامه پیش میرن .
بازی بعدی UC بود که اجرا کردم ، جز رزولوشن و افکت با جزییات بیشتر تغییری نخواهید دید . آره نیازی هم نداره :D
در مورد بقیه بازیها مثل GTA V ، ویچر ، بتمن ، که پچی در زمینه گرافیک براشون عرضه نشده نرخ فریم ثابتی رو دریافت میکنید . مثلا GTA V موقع رانندگی در شهر افت فریم محسوسی داشت و آزاردهنده بود ، نرخ فریم ثابتو بالایی میگیرید و تغییری درش متوجه نمیشید در محیطهای شلوغ ، سرعت بارگذاری بالا ، جزییات دقیقتر ، اینها دلایل مهمی هستن .

خود کنسول آرگونومی خیلی خوبی داره . تیزی جاشو به انحنا در لبه ها داده ، عقب نشینی و تعبیه ی پورتها در پشت کنسول و پایین اومدنشون حرکتی بجا بوده ، مخصوصا وقتی کنسولو ایستاده میزارید نمای کلی خیلی زیباتر دیده میشه . پاور هم غول شده ، کم صدا و روون .
قشنگترین اتفاق هم تغییر نوار نورانی بالا به جلو و مات کردن کنسولو دسته برای جلوگیری از کثیف شدن زود هنگامو خش بر نداشتن موقع نظافت کنسوله . و البته لوگوی PS به صورت آینه ای در وسط کنسول . هر چی از زیباییش بگم کم گفتم :D

فقط من از جامعه بین المللی یک سوال دارم :D ، خداییش اگه واحد پول شما هم مثل ما بود و قرار بود DAY1 بخرین ، آیا به همین طریقی که مثل جویی اول صف وایسادینو نیشتون بازه :Dبازم با همین ارقام نجومی کنسولو میخریدین ؟ اونم با داشتن کنسول قبلی . توی این شرایطه که مشخص میشه کی عاشقه و فنه . دم خودمون ایرانیا گرم هیچی نداریم ولی با دلوجون با هر سختی ای که هس به خواستمون میرسیم . مزه ی این بیشتر از اون نباشه کمتر نیست . (البته میدونم خودمونو گول میزنیم:D)
سلام مباركت باشه فنش برات بچرخه :D
ratchet and clank رو هم تست كن حتما

tr رو روي چه حالتي بازي كردي ؟ :D

• Like
Reactions: amirone

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,792

رو tv4k تست کردید ؟

• Like
Reactions: Adidas95

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر