سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
متن بالایی‌ رو‌بخون دقیقا همین رو توضیح داده تازه اونم دریاچه نبوده بلکه همون دره ای بود که‌ ویلیام جوون داشت ساختش رو نشون دلوریس میداد حالا چجوری پر اب شده خدا میدونه! احتمالا هم باید پر از سرور هایی باشه باشه که رفتار میهمان رو داخلشون ذخیره کردن که دلوریس میخواد نابودشون کنه ....
متاسفانه من متنو که تایپ کردم رفرش نکرده بودم مطلب دوستمونو ندیده بودم بعدش دیدم
Mind fu**ing blowing
واقعا خیلی خیلی خارق العادست نویسندگی ادم لذت میبره
تو رددیت یه نکته جالب پیدا کردن
وقتی از برنارد پرسیدن ابرناتی کجاست گفت سکتور 16 زون 4.
قبل ترشم اشاراتی به این زون شد
حالا یه نفر رفته پاراگراف 16:4 انجیلو در آورده :
The Lord has made everything for his own purpose, even the wicked for a day of disaster

معنیشم میشه : "خداوند همه چیو برای هدف خود ساخته. حتی ستمکاران رو برای روز فاجعه"
به نظرتون به فورد ربط نداره؟ :D
انتخاب این اعداد تصادفی نیست
این بیشتر به حرفهای اون دختر بچه با ویلیام شبیه نیست؟
دختر بچه به ویلیام گفت "فکر نکن با یه کار خوب همه گناهان گذشتت پاک میشه"
و الان ویلیام هم داره میره به سمت گلوری با پای خودش :D
تم این سیزن میشه گفت یجورایی قیامت یا همون روز جزاست؟

آخرین ویرایش:

BlackGamer

کاربر سایت
Oct 5, 2012
134
متن بالایی‌ رو‌بخون دقیقا همین رو توضیح داده تازه اونم دریاچه نبوده بلکه همون دره ای بود که‌ ویلیام جوون داشت ساختش رو نشون دلوریس میداد حالا چجوری پر اب شده خدا میدونه! احتمالا هم باید پر از سرور هایی باشه باشه که رفتار میهمان رو داخلشون ذخیره کردن که دلوریس میخواد نابودشون کنه ....
یه تئوری اتفاقا گفته اون آب آب خنک کننده سرورهاست که چون سرورها خیلی زیادن مقدار اب هم زیاد شده.

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
متاسفانه من متنو که تایپ کردم رفرش نکرده بودم مطلب دوستمونو ندیده بودم بعدش دیدم
Mind fu**ing blowing
واقعا خیلی خیلی خارق العادست نویسندگی ادم لذت میبره

این بیشتر به حرفهای اون دختر بچه با ویلیام شبیه نیست؟
دختر بچه به ویلیام گفت "فکر نکن با یه کار خوب همه گناهان گذشتت پاک میشه"
و الان ویلیام هم داره میره به سمت گلوری با پای خودش :D
تم این سیزن میشه گفت یجورایی قیامت یا همون روز جزاست؟
والا نمیشه گفت به نظرم. ولی قطعا منظور از خدا خود فورد هستش میشه گفت گناهکارا شاید هیئت مدیره و گست ها باشند. ولی اینکه ستمکار گیه؟ شاید ویلیام
من خودم با تئوری اینکه ویلیام ربات باشه به شدت مخالفم چون ویلیام انسانی ترین کاراکتر تو فیلمه. منظور از انسانی کسی نیست که کارای خوب انجام بده بلکه کسی که خصلت های انسان رو داشته باشه. و واقعا میشه به عنوان یه انسان باهاش ارتباط برقرار کرد نه یه ربات :D

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
اول این اپیزود و وقتی آکاچا شروع به تعریف داستان زندگیش کرد فکر کردم که یه اپیزود فیلر هستش که داستانو سریع پیش نبرن.
ولی هرچقد جلوتر میرفت بیشتر هدف اپیزودو میفهمیدم تا جایی که برخورد آکاچا با فورد صورت گرفت و نقطه اوج اپیزود بود.

واقعا نمیدونم چی بگم. نحوه روایت داستان این قسمت به گونه ای بود که با اینکه همشون هاستن و شاید تا الان فکر میکردم تک تک احساسات و عواطفی که دارن چند خط کده ولی الان واقعا تونستم باهاشون ارتباط برقرار کنم. اپیزود از نظر داستانی خیلی قوی عمل کرد و شاید بهترین روایت داستان کل فصلو داشت.

چیزی که راجب ghost nation فکر میکردم صرفا یه قبیله وحشی و خونخوار بود که فورد درستشون کرده بود تا هیجان ایجاد کنن و مهمونا از یچیزی بترسند. و جالب تر اینه که ویلیام هیچوقت زبانشونو یاد نگرفت و تک تک پاسخایی که دنبالشون بودو اینا اینهمه سال داشتند!

"But in this world it is easy to misunderstand intentions"
شاید کنایه اصلی این اپیزود به ماهایی باشه که کل 2 فصل راجبشون یجور دیگه فکر میکردیم.

(یعنی از سال ها پیش همش نقشه فورد بوده؟ مگه داریم اصن :|)

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
یک اپیزود آروم و کم سوپرایز چجوری میتونست اینقدر بینظیر باشه؟
از اوایل فصل با اینکه دیدم این مرده سرخپوسته به کست اضافه شده و یکم روش مانور میدن خیلی مشکوک شده بودم که مسئله ای هست حتما (این مرده توی سیزن 2 فارگو هم یک نقش خیلی شاخ داشت :D)

ولی چقدر زیبا بود داستان و چقدر زیبا بود روایت!
همچنین خیلی از علامت تعجب های سیزن 1 رو پاسخ داد... واقعا بینظیره کار اینا

و اینو هر هفته باید بگم... موسیقی واقعا در بهترین حالت خودش استفاده شده... بینظیره این رامین جوادی!

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
آکاچا هم به انگلیسی حرف میزد هم به زبان نیتیو سرخ پوستی. بعد وسطش زبانشو عوض کرد.
شاید حین دیدن بار اول نفهمید چرا ولی وقتی آخر فیلم متوجه میشین در واقع داره با میو حرف میزنه کاملا منطقیه. بعید میرسه دختر میو زبان سرخپوستی بلد باشه و واسه همین قسمتای انگلیسیو به اون گفته و قسمتهای سرخپوستیو با میو صحبت میکرده که میو هم آخرش جمله ای که زنش میگه رو تکرار میکنه. شت :|
از اون اپیزوداس که چندین تا نکته ریز و مخفی داره و باید بیشتر از یبار دید. مثل اون قبری که روش اسم دلورس نوشته شده بود یا ...

شما عاشق صدای آکاچا نشدین؟ :D لامصب لحن حرف زدنش یجوریه آدمو جذب خودش میکنه. حتی اگه نفهمی چی میگه. به جرعت میگم تونست خودشو جزو یکی از محبوب ترین کاراکترای سریال کنه. هاستی که خودش درد کشیده و به فکر درد نکشیدن بقیست (برخلاف دلورس ...)

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
MI CANTE KI YU HA YA YE

Take my heart when you go :x^:)^

----------------------------------

یک قسمت خیلی مهمش این بود که طرف میگفت باید درو پیدا کنم و از این دنیا بریم تا قبل اینکه Death Bringer مارو پیداکنه و بکشه...
منظورش از دث برینگر هم دلورس بود. چونکه توی مکالمش با فورد اول گفت دث برینگر خالق (ارنولد) رو کشت. فورد هم گفت وقتی دث برینگر منو بکشه...

آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
MI CANTE KI YU HA YA YE

Take my heart when you go :x^:)^

----------------------------------

یک قسمت خیلی مهمش این بود که طرف میگفت باید درو پیدا کنم و از این دنیا بریم تا قبل اینکه Death Bringer مارو پیداکنه و بکشه...
منظورش از دث برینگر هم دلورس بود. چونکه توی مکالمش با فورد اول گفت دث برینگر خالق (ارنولد) رو کشت. فورد هم گفت وقتی دث برینگر منو بکشه...
قسمت اول فصل 2 رو ببینین. یکی از هاستای GN که پیدا میکنن توسط دلورس و افرادش کشته شدن. در واقع همشون به قتل میرسند. چرا؟ این بنده خدا ها که 30 سال قبل دلورس به خودآگاهی رسیدن...

راجب انگلیسی و زبان سرپخوستی صحبت کردنشم اگه دقت کنین وقتی راجب قول میو صحبت میکنه به دخترش میگه "But it was a promise you couldn't keep". وقتی اینو گفت باید میفهمیدیم داره با میو صحبت میکنه ولی خب طبیعتا ذهن هیچکس به این سمت نمیره :D

به نظرم آکیچا هاست مورد علاقه فورد هست. دلورس هیچوقت برگزیده فورد نبود چون خالق اصلیش آرنولد بود و 90% اوقات با آرنولد صحبت میکرد.
اگه بخواین دقیق تر نگاه کنین اون سخنرانی آخر فصل 1 نه دلورس بود نه میو. بلکه آکیچا بود

Because you are only human, after all. But then I realized someone was paying attention, someone who could change. So i began to compose a new story for them.

اونموقع فکر کردم منظورش از این جمله شاید ویلیام باشه ولی بعدش توی فصل 2 فورد از طریق رباته به ویلیام گفت که این داستان برای تو نیستش. برای تنها کسی که میشه گفت صدق میکنه آکاچا هست.

پ.ن : دلیل علاقه MIB توی گذشته به میو معلوم شد. آکاچا هی میومد جلو خونشون یه میز میکشید و فوردم سر همین به میز علاقه مند میشه و کنجکاو میشه که ببینه چیه :D
پ.ن.ن : Heart Shaped Box =(( رامین جوادی چه میکنه

آخرین ویرایش:

Albis

کاربر سایت
Sep 11, 2008
1,764
nfJnN6abBm-9EZY7wapNWskXErSz12Z7DetMLtFk6IM.jpg

به این عکس که توی رددیت پخش شده دقت کنید.
توی اون لحظه هم ویلیام و هم آکیچا جفتشون اونجا بودن ولی هیچکدوم همدیگه رو ندیدن. چیزی که ویلیام میبینه یه گرگ هست و چیزی که آکیچا میبینه یه کرکس. به نظرتون اینا مرتبط نیستن؟
با توجه به پوستر فصل 2 :
westworld-season-2-poster.jpg

papmodern

کاربر سایت
Mar 3, 2009
15
nfJnN6abBm-9EZY7wapNWskXErSz12Z7DetMLtFk6IM.jpg

به این عکس که توی رددیت پخش شده دقت کنید.
توی اون لحظه هم ویلیام و هم آکیچا جفتشون اونجا بودن ولی هیچکدوم همدیگه رو ندیدن. چیزی که ویلیام میبینه یه گرگ هست و چیزی که آکیچا میبینه یه کرکس. به نظرتون اینا مرتبط نیستن؟
با توجه به پوستر فصل 2 :
westworld-season-2-poster.jpg

اپیلاسیون :-|

فرض کنیم اصن ویلیام هم ربات
مسئله اصلی اینه که دلیلش چیه آخه

papmodern

کاربر سایت
Mar 3, 2009
15
یه سوالی هم همیشه منو اذیت میکنه

تو فصل اول چندین بار نشون میده هم بدن انسان و هم حیون های داخل پارک داره با یه ماده سفیدی دقیقا مشابه با اسکلت بندی ارگان های زنده ایجاد میشه. مثلا اپیزود اول قشنگ روند ساخت اسب رو در چند مرحله نشون میده
اما الان بدن دلورس و این کرکسی که تو پوستر فصل دوم هست یه ساختار دیگه ای داره. نکنه باز تو اینم یه معنی خاصی هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر