رییس نینتندو: از واکنش ضعیف نسبت به Switch غافلگیر شده‌ام!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
nintendo-switch2.jpg

به نظر می‌رسد آقای تاتسومی کیمیشیما، رییس نینتندو از میزان استقبال از Switch راضی نیست و انتظار چنین پیش‌آمد دلسرد کننده‌ای را نداشته است. بعد از معرفی Switch، کنسول جدید نینتندو، سهام این شرکت به طور محسوسی افت کرده که این موضوع حداقل برای روعسای نینتندو، بسیار گیج کننده و دور از انتظار بوده است.

ایشان در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشته‌اند واکنش سرد و منفی سرمایه‌گذاران نسبت به Switch بسیار غافلگیر کننده بوده و هیچ توضیحی برای کاهش ارزش سهام و وضعیت کنونی ندارد!

"اگه بخوام حقیقت رو بگم، واقعا غافلگیر شدم! من از واکنش‌ها به شدت متعجب شدم اما نمیدونم چرا."

شب قبل از معرفی Switch سهام نینتندو افزایش 4.6 درصدی را شاهد بود که نتیجه آن سودی بالغ بر یک میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. بعد از عرضه استثناعی و موفقیت آمیز Pokemon Go این بیشترین جهش در بازار سهام نینتندو بوده است. اما بعد از معرفی کنسول و تنها در عرض یک شب سهام نینتندو کاهش محسوس 7.3 درصدی را شاهد بوده و دوران خوش به سرعت پایان یافته! کیمیشیما می‌گوید دلیل نگرانی‌های سرمایه‌گذاران نسبت به Switch را متوجه نمی‌شود اما آن‌ها قصد دارند با افزایش مخاطبین خود، بعد از 8 سال به کاهش روند سوددهی کمپانی پایان داده و با کمک این خیل عظیم مخاطبین دوباره به اوج بازگردند.

"چیزی که ما در صدد رسیدن بهش هستیم افزایش طیف مخاطبین و کسایی هست که بازی می‌کنن، ما می‌خوایم از همه نظر مخاطبینمون رو غافلگیر کنیم و در مقابل حمایت اون‌ها باعث افزایش سوددهی شرکت می‌شه. اگه سوددهی شرکت افزایش پیدا کنه یعنی ما در اهدافمون موفق بودیم و در غیر این صورت یعنی نه. سال دیگه زمانی هست که می‌تونیم نتیجه رو ببینیم."

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
نینتندو داره به اخره خط میرسه.
خوده من به خاطر بازی j و احتمال بودن انحصاری تاپ خیلی منتظرش بودم ولی بعد از معرفی سریع ps4 معمولی خودمو رد کردم و رفتم pro گرفتم.

کژوالم رو گوشی گیر رویالم و عشق میکنم باهاش :-bd

• Like
Reactions: Cait Sith

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
اتفاقا الان داشتم به احسان میگفتم، به نظر من شانس سوییچ برای فروش یه قیمت مناسب هست تا فن های سر سخت انحصاری های فوق خفنش بخاطر این بازی ها و قیمت پایین بیان سمتش. قیمت مناسب داشته باشه منم میخرم که زلدا و ماریو و دانکی کونگ و شاید خدا خواست متروید و ... بازی کنم. به شرطی که ارزون باشه و ارزش داشته باشه بخاطر این انحصاری ها بری سمتش.
در تکمیل عرایض اونورم

Android Benchmarks - Geekbench Browser

CPU ی سوییچ با گوشی من قشنگ در یه ردن.:o:D تازه دو سال از عمر گوشی گذشته و نینتدو هم کنسولشو سال دیگه میده بیرون دستش درد نکنه

چرا Wii U نمیخری اگه کنسولای قبلی نینتندو رو نداشتی؟ منم منتظرم Switch وارد بازار بشه و Wii U کاهش قیمت خوبی کنه که بخرمش.چون هک شده و عناوین کنسولای قبلی نینتندو رو هکی اجرا میکنه.لامصب دیروز داشتم انحصاریهای 16 سال گذشته نینتندو رو نگاه میکردم کفم برید!:| فکرشو کن همه رو یکجا بتونی رایگان با یه کنسول تجربه کنی:Dفقط منتظرم Wii U بخرم که برم تو کارشون :Dاز اینور که داری بازیهای نینتندو رو میری از اونور انحصاریهای سونی میانُ میرن و بعدا یکجا میتونی با کف قیمت اونا رو هم بزنی تو رگ:Dایده من برای سال 2017 میلادی اینه:Dشایدم طی این مدت Switch هک شد چون کنسولای نینتندو هک خورشون ملسه:D

البته اگه قصدت هکی بازی کردن باشه و یه پی سی نصفه نیمه هم داشته باشی تا وی رو براحتی و خیلی بهتر از خود کنسولا میتونی امولیت کنی. خود وی یو هم گویا امولاتور داره من ولی تست نکردم نمیدونم خوب باشه یا نه

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
چرا Wii U نمیخری اگه کنسولای قبلی نینتندو رو نداشتی؟ منم منتظرم Switch وارد بازار بشه و Wii U کاهش قیمت خوبی کنه که بخرمش.چون هک شده و عناوین کنسولای قبلی نینتندو رو هکی اجرا میکنه.لامصب دیروز داشتم انحصاریهای 16 سال گذشته نینتندو رو نگاه میکردم کفم برید!:| فکرشو کن همه رو یکجا بتونی رایگان با یه کنسول تجربه کنی:Dفقط منتظرم Wii U بخرم که برم تو کارشون :Dاز اینور که داری بازیهای نینتندو رو میری از اونور انحصاریهای سونی میانُ میرن و بعدا یکجا میتونی با کف قیمت اونا رو هم بزنی تو رگ:Dایده من برای سال 2017 میلادی اینه:Dشایدم طی این مدت Switch هک شد چون کنسولای نینتندو هک خورشون ملسه:D

منم میخواستم WiiU بخرم، وایستادم ببینم سوییچ چیه اونو بگیرم که خوب... الانم منتظرم WiiU بخوره تو سرش بخرم!:D

• Like
Reactions: Metal Gear

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
کژوالم رو گوشی گیر رویالم و عشق میکنم باهاش :-bd
Zelda
Super Mario
Splatoon
Mario Kart
Super Smash bros
Fire Emblem
Pokemon
XenoBlade
و ...
(البته در صورتی که فرض کنیم اینا میاد روی سویچ که فرض اشتباهیم نیست به نظرم)
رو هم تونستید روی گوشی نسخه ی کنسولی رو برید به ما خبر بدهید

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
امشب چندتا بازی دانلود می کنم با شبیه ساز رو لپ تاپ تست میزنم ببینم چجوریه:-?

به قول احسان اگه سیستمت میکشه با شبیه ساز امتحان کن در صورت اوکی بودن فعلا با همین سر کن تا روز موعود:D

یادمه حدودا سال ۸۰ و ۸۱ بود شبیه ساز ps2 اومده بود اما تازه یکی دو ساله تازه شبیه سازش کامل و خوب شده بازم هنوز کلی تنظیمات و دردسر داره

بعد شبیه ساز wii رو من رو pc تست کردم pc با cpu amd با فرکانس ۳۵۰۰ سه هسته ای ، رم ۴ گیگ و گرافیک ۱ گیگ و ویندوز 8.1 ----- بازی ماریو گلگسی ۲ اجرا کردم اول خوب اومد بالا اما وقتی رفت تو بازی شدیدن تیک میزد بریده بریده اجرا میشد

بعد لذت بازی به خود کنسوله ، لذت بازیا wii به گیم پدشه یعنی ویموت و نانچاک

خود wii u تازگی هک شده چجوری شبیه سازش بخواد خوب کار کنه
باید از گیم لذت برد و این به کیفیت و کمیت هم وابسته اس نه اینکه مثل اون جمله مفت باشه کوفت باشه عمل کرد

• Like
Reactions: Metal Gear

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
Zelda
Super Mario
Splatoon
Mario Kart
Super Smash bros
Fire Emblem
Pokemon
XenoBlade
و ...
(البته در صورتی که فرض کنیم اینا میاد روی سویچ که فرض اشتباهیم نیست به نظرم)
رو هم تونستید روی گوشی نسخه ی کنسولی رو برید به ما خبر بدهید
وقتی رو هوا نقل قول میزنی همین میشه.
این بازی هایی که شما نقل قول کردی فکر نکنم کامل کژوال باشه!

اگرم فازه هواداری دارید یجوری ننویسید که به خودتون ضربه بزنید.

اینکه دوست ندارید حقیقت رو ببینید هیچ فرق و تاثیری تو اصل ماجرا نداره.
واکنش ها جوری بوده که طرف اومده ابراز نگرانی کرده و یجورایی بوش از الان بلند شده و چهار نفر مثل شما هنوز فکز میکنن با سوییچ میشه pro و scorpio رو جمع کرد!

یا شما خوابی یا خودتو به خواب زدی ;)

با اومدن ps5 و کنسول بعدی مایکرو عملن کار نینتندو تمومه اگه بخواد باز تو این فازه خلاقیت و ... سر کنه.
دورش تمومه این داستانها.

من خودم هیتر نینتندو نبوده و نیستم کلی هم با 3ds حال کردم بری تو تاپیک 3ds vs vita رای رو به 3ds دادم.
ولی مشکل شما اینه نمخوای قبول کنی راه نینتندو اشتباهه.
این ربطی به بازی هاش نداره
دوره شده گرافیک و رزولوشن بالا حقم دارن ملت اینو بخوان.

من خودم عشق jrpg دارم و هموطور که گفتم شدید مشتاق کنسول جدید نینتندو بودم ولی معقوله کنسول دستی و خونگی باید تفکیک شده باشه و همین ادغام بنظرم کلی بهش ضربه زده.

در کل من که امید ندارم و فازه امیدوار شما برام قابل درک نیست :-?

ولی خوش باشی :D

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
این بازی هایی که شما نقل قول کردی فکر نکنم کامل کژوال باشه!
فکر کنم خودم اینو متوجه میشم که کژوال نیستند در اصل.

منظور من اینه شما مگه قصد مقایسه سویچ رو با گوشی که عمده یا تقریبا همه ی بازیهایش کژوال هست رو نداشتید ؟ اگه قصد مقایسه نداشتید چرا اسم میارید پس ؟

دوما جناب هر کنسول بازی که تا الان تونسته قیمت مناسب داشته باشه و تعداد بازیهاشم زیاد باشه و تبلیغاتشم خوب , جدای از قدرتش توسنته خوب بفروشه تقریبا (نظر من هست نه fact ! یا مثل عده ای بگم این حقیقته) (مثالم براش کم نیستش >> Wii - 3ds - ds و ps2 و ... اینا همگیشون قویترین کنسول نسل نبودند ولی فروشون در بخش خودشون بیشترین بودش)
من هنوزم عقیده ام همینه که بازی زیاد و قیمت خوب !
اون wii u هم علت شکستش از لحاظ تجاری در چند عامل بودش یکیش در تبلیغات بد بد ! یکیش در اسم گذاری بد . یکیش در قیمت نسبتا بالاش و تفاوت شدید معماریش با کنسول های هم نسلش و ...

در کل من که امید ندارم و فازه امیدوار شما برام قابل درک نیست :-?

ولی خوش باشی :D

من اگر امیدوارم علتش حرف هایی هست که شنیدم از طرف مسولینش شرکت ش و همچنین شاایعات قیمتش و بازیهایی که قراره براش بیاد
به نظر من جدای از قدرت کنسولی که تعداد بازیهای انحصاری زیاد داشته باشه و قیمتشم خوب باشه میتونه خوب بفروشه .
تعریف منم از خوب مثلا حدود 40 میلیون ایناس برای این کنسولی که وسط نسل ps4/xb1 اومده

در ضمن چرایی موفقیت 3ds هم در تعداد زیاد بازیهای انحصاری بعلاوه ی اون کاهش قیمتش و یکسری عوامل دیگه هست از نظر من
دقت کن هیچی رو نمیگم fact هست !

در مورد در پایان راه نینتندو منکه متوجه نمیشم یعنی چی این فکر کنم نینتندو با وجود اومدن یکسری بازیاش رو موبایل و پول کلانی که بدست میاره از این طریق و همچنین فروش نسبتا بالای پوکمون و 3ds و ... حالا حالا ها ورشکست بشو نیست . اگرم منظور شما کنسول سازی هستش که بازم به نظرم زوده هنوز برای قضاوت در مورد سویچ چون نه قیمتش معلومه رسما و نه بازیهای لانچش رسما معلومه یعنی در اصل معرفی کامل نشده که این کنسول .

امیدوارم موفق باشید

اگرم شما برداشت کردید که من قصد توهین به شما رو داشتم . امیدوارم چنین برداشتی نداشته باشید که اینطور حرف منو نقل و قول کردید
من قصد توهین نداشتم و از کامنتم هم پیدا هست به نظرم

به لطف یکسری کامنت ها کلا این آخرین ریپلای من خواهد بود در این بخش اخبار مگر در موارد خاص کامنت بدم

اگرم حرفی زدم که شما @AMIN-SCORPION بر خورده پوزش میطلبم , یکسری چیزا به نظرم ارزش نداره که همدیگه رو آدم تمسخر کنه یا ....

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان یه خبر شایعه شده ساخت سری جدید از بازی super mario bros نسخه 4

قبلا سری بازی super mario bros
super mario bros 1
super mario bros 2
super mario bros 3
برای کنسول nes ( همون میکرو ) ریجن uc و famicom ( همون میکرو ) برای ریجن j اومده بود
این سری 3 گانه برای کنسول دستی gameboy advance هم دوباره عرضه شد - مثل Super Mario Advance 4که همون Super Mario Bros 3 بود

حالا شایعه شده super mario bros 4 در حال توسعه هست برای nintendo switch
و این عنوان کاملا جدا و متفاوت هست سری new super mario brios که از اولین بار برای کنسول دستی nintendo ds در سال 2006 عرضه شده و ساخت مجموعه new super mario ادامه داشت
حالا این خبر شایعه چقدر صحبت داره زمان ثابت میکنه

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
دوباره نینتندو کنسول میده. با 4 تا بازی لانچ. بعد میره به خواب زمستونی. بعد یه ماریو یا ماریو کارت میده. دوباره تو خلسه. انقدر این روند تکرار میشه تا چهار پنج سال دیگه.
من میترسم اینا بازار کنسول دستیشونم خراب کنن. چون ظاهرا سیویچ :D قراره دو نقش بازی کنه. اونوقت قیمت بازیها چطور میشه؟

فقط یه راه داره. اونم اینه که چپ و راست بازی براش بدن، با ثرد پارتیها گرم بگیرن و قیمت کنسولم نجومی نباشه

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
دوستان یه خبر شایعه شده ساخت سری جدید از بازی super mario bros نسخه 4

قبلا سری بازی super mario bros
super mario bros 1
super mario bros 2
super mario bros 3
برای کنسول nes ( همون میکرو ) ریجن uc و famicom ( همون میکرو ) برای ریجن j اومده بود
این سری 3 گانه برای کنسول دستی gameboy advance هم دوباره عرضه شد - مثل Super Mario Advance 4که همون Super Mario Bros 3 بود

حالا شایعه شده super mario bros 4 در حال توسعه هست برای nintendo switch
و این عنوان کاملا جدا و متفاوت هست سری new super mario brios که از اولین بار برای کنسول دستی nintendo ds در سال 2006 عرضه شده و ساخت مجموعه new super mario ادامه داشت
حالا این خبر شایعه چقدر صحبت داره زمان ثابت میکنه
اینا همش الکیه تو تریلر معرفی سوئیچ یه تیکه از ماریو بود مثل ماریو گلکسی 64 بود

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اینا همش الکیه تو تریلر معرفی سوئیچ یه تیکه از ماریو بود مثل ماریو گلکسی 64 بود

حالا شما فقط یه بازی mario 64 که برای 20 سال پیشه با شبیه ساز رو گوشی بازی کردی با بقیه بازیا و ماریو ها نینتندو مقایسه نکن
هر کنسول نینتندو که میاد بالا 5 عنوان ماریو داره غیر از عناوین انحصاری دیگه نینتندو که برای هر کنسول میان

مثلا کنسول wii چند عنوان ماریوش :
new super mario bros wii
mario galaxy 1
mario galaxy 2
mario kart wii
mario party 8
mario kart 9
Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games
Mario & Sonic at the Olympic Games
Mario & Sonic at the Olympic Winter Games
Mario Sports Mix
Mario Super Sluggers
و ...................
اینا چند عنوان ماریو بود که به عنوان نمونه گفتم - بقیه ip ها انحصاری نینتندو به کنار

بهتره از یه نمایش چند دقیقه ای بسیار کوتاه که نمایش اصلی هم نبوده تازه میخوان به زودی کنسول معرفی کنن تصمیم گیری نکنی

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
حالا شما فقط یه بازی mario 64 که برای 20 سال پیشه با شبیه ساز رو گوشی بازی کردی با بقیه بازیا و ماریو ها نینتندو مقایسه نکن
هر کنسول نینتندو که میاد بالا 5 عنوان ماریو داره غیر از عناوین انحصاری دیگه نینتندو که برای هر کنسول میان

new super mario bros wii
mario galaxy 1
mario galaxy 2
mario kart wii
mario party 8
mario kart 9
Mario Sports Mix
Mario Super Sluggers
و ...................
اینا چند عنوان ماریو بود که به عنوان نمونه گفتم - بقیه ip ها انحصاری نینتندو به کنار

بهتره از یه نمایش چند دقیقه ای بسیار کوتاه که نمایش اصلی هم نبوده تازه میخوان به زودی کنسول معرفی کنن تصمیم گیری نکنی
عرضه کنسول چه تاریخیه؟

• Like
Reactions: ehsanservat

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین

new super mario bros wii
mario galaxy 1
mario galaxy 2
mario kart wii
mario party 8
mario kart 9
Mario Sports Mix
Mario Super Sluggers
و ...................

چه ربطی داره ماریو 4 همون ماریو ورلد

• Like
Reactions: ehsanservat

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
قیمت 300$ و بازم از سخت افزارش چیزی نگفتن که تابلوءِ هموناییه که لو رفته.بازیهای روز هم که هیچ خبری نیست! اگه دنبال عناوینی مانند RDR 2/ME:A/Cyberpunk 2077 و نمونه هایی از این دست نیستید میتونید Switch رو تهیه کنید در غیر اینصورت با این اطلاعات از نظر من به لعنت خدا هم نمی ارزه.دستکم قیمت پایه رو 250$ نزاشتن که یه شانسی داشته باشه تو بازار رقابت چون به گفته خودشون این یه کنسول خونگیه lol ما هم باور کردیم.وقتی PS4/Xbox One S با 300تا و PS4 Pro با 399$ همین الانشم موجوده کی به یه تبلت میتونه فکر کنه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر