آغاز قدرتمند PlayStation VR در ژاپن با فروش 50 هزار نسخه در هفته‌ی نخست

VICTORLyNCH

کاربر سایت
Aug 18, 2016
565
#Z157.jpg
به نظر می‌رسد نشانه‌های اولیه‌ی موفقیت هدست واقعیت مجازی PlayStation VR نمایان شدند؛ آمار این هفته‌ی Media Create منتشر شده و بر طبق آن دستگاه PlayStation VR، هدست واقعیت مجازی سونی برای Playstation 4، فروش قدرتمندی را در هفته‌ی نخست انتشارش در ژاپن تجربه کرده است. بر طبق آمار ارائه شده [از طریق NeoGAF]، این هدست در نخستین هفته‌ی انتشارش در کشور ژاپن 51,644 واحد فروخته است.

فروش Playstation VR، بیشتر از فروش Xbox One در هفته‌ی نخست انتشارش در کشور ژاپن بوده است [این کنسول جدید مایکروسافت 25,674 واحد در زمان انتشارش فروخت]. اگر هدست PlayStation VR را به عنوان یک دستگاه مستقل در نظر بگیریم، تبدیل به پرفروش ترین سخت افزار این هفته خواهد شد که از Playstation 4 و 3Ds نیز بیشتر فروخته است.

با این حال اما فروش نرم افزاری PlayStation VR [بازی‌های این دستگاه] نسبت به فروش خود دستگاه ضعیف تر عمل کرده است. پرفروش ترین بازی این هدست، PlayStation VR Worlds نام دارد که بیش از 6 هزار واحد فروخته است. هیچ بازی دیگری از این هدست به این موفقیت نرسیده است.

البته لازم به ذکر است که اکثر بازی‌های هدست واقعیت مجازی PlayStation VR به صورت دیجیتالی و از طریق شبکه‌ی Playstation عرضه شده بنابراین ممکن است فروش نرم افزاری این هدست نیز موفق عمل کرده باشد که باید منتظر ارائه‌ی آمار آن باشیم.

منبع

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
روزی که قبل از عرضه PS VITA هم همچنین حرفی زدم همچنین پست هایی برام داده شد اما عاقبت دیدم چی شد حالا اینم مشخص می شه چه اینده ای داره.

شما روز قبلی که ویتا منتشر شه خیلی اشتباه این حرف رو زدید .. خیلی ها در مورد ps4 هم همین حرفا رو میزدن ... درست دراومد که میگن دیدید گفتم .. غلطم از اب در بیاد که میشه این شد که آن شد ...حالا من نمیدونم کنسولی که فقط به خاطر عدم ساپورت و کمبود نرم افزار شکست خورد چه ارتباطی با vr که (فعلا) یه وسیله جانبیه داره ؟
Vr ده میلیونم بفروشه و به خاطرش چهار پنج میلیون بیشتر ps4 بخرن برده برای سونی

آخرین ویرایش:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
روزی که قبل از عرضه PS VITA هم همچنین حرفی زدم همچنین پست هایی برام داده شد اما عاقبت دیدم چی شد حالا اینم مشخص می شه چه اینده ای داره.
مشکل اینه که شما و خیلی های دیگه (حتی خود من!) فقط مواقعی که درست گفتید یادتون می مونه. مثلا شاید گفتید X نابود می شه ولی خیلی خفن هم شده اما حالا یا یادتون نمونده یا جایی نمی گید. کلا فکر نباید فکر کنیم که پیشبینی هامون دقیق هستن، چون مثلا حرفه ای ترین آنالیزور های بورس درصد خطاشون از یه گربه که تصادفی تصمیم می گیرن بیشتره.
Cat Beats Professionals at Stock Picking

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
چه فایده داره وقتی سانسور می کنه تصویر رو؟:((
سانســوری توی Summer Lesson در کار نیست و اونجا هم که صحنه سیاه میشد برای این بود که طرف از منطقه دوربین خارج شده بود :Shrewd:

پ.ن: البته خداییش بازی بنده خدا چیزی هم نداره که بخوان سانسور کنند :D

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
کلا اون موقع Kinect هم زیاد فروش کرد، مهم اینجاس که ببینیم این VR می مونه یا نه که من بعید می دونم، همین الان بازی VR خاصی من نمی شناسم که بخواد بیاد و صدا در کرده باشه.

• Like
Reactions: sadegh93

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
کلا اون موقع Kinect هم زیاد فروش کرد، مهم اینجاس که ببینیم این VR می مونه یا نه که من بعید می دونم، همین الان بازی VR خاصی من نمی شناسم که بخواد بیاد و صدا در کرده باشه.
فکر کنم این رابینسون جورنال چیزه خوبی باشه. وای یادم رفت اویل 7 نمیبینی چقدر صدا در کرده همه تو کف خونن براش:D<:-P

• Like
Reactions: jhoobin

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
فکر کنم این رابینسون جورنال چیزه خوبی باشه. وای یادم رفت اویل 7 نمیبینی چقدر صدا در کرده همه تو کف خونن براش:D<:-P
RE7 که مخصوص Vr نیس، اون یکی هم آره حالا که گفتی یادم اومد. فکر کنم تنها بازی AAA مخصوص VR هست که full price هم هست. ماله Crytek هست بازم ممکنه فقط طبق معمول گرافیک اینا داشته باشه. بازم 500 دلار خرج کردن نیاز به خیلی بیشتر از اینا داره تا ارزش خرید داشته باشه.

• Like
Reactions: sadegh93

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
RE7 که مخصوص Vr نیس، اون یکی هم آره حالا که گفتی یادم اومد. فکر کنم تنها بازی AAA مخصوص VR هست که full price هم هست. ماله Crytek هست بازم ممکنه فقط طبق معمول گرافیک اینا داشته باشه. بازم 500 دلار خرج کردن نیاز به خیلی بیشتر از اینا داره تا ارزش خرید داشته باشه.
خوب الان قیمتش اینه بعدن میاد پاین به صرفه میشه الانم که بازی خوب داشتن مهم نیست چون کسای که می خرن برای بازی کردن نیست برای برخ کشیدنو چشمو هم چشمی پز دادنه

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
VR هرجا که موفق نشه، توی ژاپن میشه:D

Summer Lesson (بازی شبیه بهش:-") نسخه اون مدلیشم برای PC قراره بیاد:-"

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
اینکه این جور وسایل اوایل خوب میفروشن یه مسالس اینکه بتونن خودشون رو پای ثابت بخشی از صنعت بازی بکنن و فراموش نشن مساله دیگس
برای مثال همین کینکت چندین میلیون نسخه در زمان x360 فروخت ولی نتونست محتوایی رو ارایه بده که هم بی نقص ارایه بشه و هم یه چیز مطلوبی به این صنعت اضافه کنه(به جز بازیهای رقصش)

این vr هم اول کاری جذابیت و نو بودنش باعث فروشش میشه ولی باید دید محتوایی که براش عرضه خواهد شد تا چه حد خواهد تونست این محصول رو تو بازار نگه داره

.

• Like
Reactions: esm nadaram

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
Vr وقتی به اوج جذابیت میرسه که مستقل شه ... به کنترل هم نیاز نداشته باشه و مستقیما فرامین رو از خود مغز انسان بگیره ... اونوقت که جای همه کنسول ها رو میگیره
......
مقایسش با کینکت هم بی ربط ترین مقایسه ایه که به تمام عمرم دیدم ...
ویتا .. کینکت..vr موندم وجه تشابهشون تو چیه ... کینکت رو مایکروسافت به خاطر سیاست ها احمقانه نابود کرد ...

• Like
Reactions: jhoobin

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,328
نام
مــاکــان
این vr هم اول کاری جذابیت و نو بودنش باعث فروشش میشه ولی باید دید محتوایی که براش عرضه خواهد شد تا چه حد خواهد تونست این محصول رو تو بازار نگه داره.
مثل تمام دیوایس های دیگه این قضیه براش صدق میکنه.
تو بخش گیمینگ اونم تو ریسینگها کاملا خودش رو جا انداخته و نسبت به استفاده از 3 مانیتور کاملا بصرفه تر هست و 100 البته خروجی بهتری داره.
فعلا تو باقی سبکهای بازی (نه برای همه) مشکل وجود داره،همون بیماری حرکت (Motion Sicknes) خیلی دخیل هست.
این مشکل تو یک بازی ریسینگ به هیچ وجه پیش نمیاد.
تو قسمتهای دیگه سرگرمی مثل فیلم و... هم حتما نباید براش محتوا تولید بشه، همین نسخه های معمولی رو هم میشه تو شرایط تصویر بزرگ دید و لذت برد.
به نظر من نسل بعدی این هدست ها کاملا ارزش خرید دارن چون هم بهینه تر میشن و هم بحث کمبود محتوای کافی هم وجود نخواهد داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر