بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت TD-LTE (سریعترین و با کیفیت ترین اینترنت کشور)

The Philosophers

کاربر سایت
Mar 15, 2006
162
نام
H O S S E I N
بین مبین نت و ایرانسل تو سه ناحیه تهران که تست کردم: (تجربه 6 ماهه من)

پل گیشا به سمت صادقیه
فردوسی به سمت میدان امام (توپ خونه)
خیابان شریعتی بعد از پل صدر به سمت مترو قلهک

تو بحث سرعت

ایرانسل در گیشا 4.2 مگابایت با IDM
مبین نت در گیشا 3.1 مگابایت با IDM

ایرانسل در فردوسی 10 تا 11 مگابایت با IDM
مبین نت در فردوسی 4 تا 7 مگابایت با IDM

ایرانسل در مترو قلهک 2.9 مگابایت با IDM
مبین نت در مترو قلهک 3.2 مگابایت با IDM
پینگ با 4.2.2.4

ایرانسل در گیشا 99
مبین نت در گیشا 100

ایرانسل در فردوسی 86
مبین نت در فردوسی 94

ایرانسل در مترو قلهک 140
مبین نت در مترو قلهک 100

دانلود شبانه

ایرانسل در گیشا 5 مگابایت با IDM
مبین نت در گیشا 460 کیلو بایت با IDM

ایرانسل در فردوسی 14 مگابایت با IDM
مبین نت در فردوسی 590 کیلو بایت با IDM

ایرانسل در مترو قلهک 3.6 مگابایت با IDM
مبین نت در مترو قلهک 440 کیلوبایت با IDM​

بحث آن لاین بازی کردن و غیره، من رو پی سی خودم BF1 و کانتر گلوبال بازی می کنم و تو شرایطی که اپدیت جدید BF1 باعث شد بچه های ایران و خاورمیانه مشکل بخورن این دو سرویس هم استثنا نبودن و مشکل داشتن.
تو کانتر که خوب سرورهای اروپا من تا 85 هم تونستم سرور اصلی پیدا کنم و مچ بشم. ( این هشتاد و پنج با مبین نت بود)

توی کنسول یکم ماجرای فرق داره، انچارتد 4، GTA و نسخه آخر COD رو تست کردم و خوب اکثرا با ADSL خونه واقعا شرایط بهتری داشتن.
البته که استثنا هم هست مثلا بازی های Free 2 Play من هم کنسول و هم PC روی TD-LTE بهتر پیش بردم.
احتمال میدم سرور های کنسول به قدرت سرور های PC نباشن.
ولی در کل قرار باشه رتبه بندی کنیم فقط بر مبنای کنسول و نه PC این چیزیه که من برداشت کردم:
ADSL بدون پارازیت و مشکل انتخاب اول
بعد ایرانسل (اگر اوت دور باشه چه بهتر)
و آخر مبین نت

این که مبین نت اخره ربطی به موارد زیر نداره، موارد زیر نقدیه که من به ساختار فروش و مدل ارئه خدمات دارم. چیزی که شاید اگر ایرانسل بسته های نامجدود شبانش رو برنمی گردوند من اونو هم نقد می کردم/

اما تو بحث بسته و خرید و هزینه یه مرود از تجربه شخثی براتون می گم.
مبین نت نصف بسته هایی که برای مشترکین غیر عضو نمیاش میده، برای مشترکین عضو یا حذف کرده یا زده در اینده حذف میشه مثل تصویر زیر :

83gb_screen_shot_1396-03-27_at_19.26.49.png

این تا پایان تابستان چیزی هست که به کاربران و مشتری هایی که تازه وارد هستن گفته نمیشه و ممکنه سرتون کلاه بره.
شاید ایرانسل هم بسته هاش رو کم و زیاد کنه اما جایگزین های مناسب و همچنین اطلاع رسانی قبلی داره.

مشکل بعدی مبین نت محدود کردن سرعت شبانه به حواالی 500 کیلوبایته.
این واقعا پون بدی برا من.
چون سیستمم به این شکل باد باشه
روزانه با مبین شبانه با ایرانسل خوب چه کاریه :D

و در کل TD-LTE اتفاق خوبیه. حرکت رو به جلویی هست.
تو PC و استیم عالی جواب داده و توی کنسول کم از ADSL های بدون مشکل نیست و پا به پاشون میاد.
اما بین اتخاب سرویس مناسب خیلی باید دقت کنید.

شرکت ها سعی می کنن از این بازار تازه به هر قیمتی کاربر جذب کنن.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام دوستان.
من امروز مودم ایرانسل gp-2101 به دستم رسید.یه تعداد سوال دارم.
با وجود اینکه مودم سه خط سیگنال رو برام نشون میده اما سرعتم اصلا مناسب نیست و افت و خیز زیاد داره قطع و وصل هم تا دلتون بخواد.
حالا باید من کار خاصی رو انجام بدم؟؟؟تنظیمات خاصی رو روی مودم انجام بدم؟؟؟
در کل حس میکنم پولمو دور ریختم...خدا کنه اینجوری نباشه...

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
سلام دوستان.
من امروز مودم ایرانسل gp-2101 به دستم رسید.یه تعداد سوال دارم.
با وجود اینکه مودم سه خط سیگنال رو برام نشون میده اما سرعتم اصلا مناسب نیست و افت و خیز زیاد داره قطع و وصل هم تا دلتون بخواد.
حالا باید من کار خاصی رو انجام بدم؟؟؟تنظیمات خاصی رو روی مودم انجام بدم؟؟؟
در کل حس میکنم پولمو دور ریختم...خدا کنه اینجوری نباشه...
سلام
تو نقشه تومنظقه سبز بودین یا نه؟
من خودم با تک انتن تا ۶ مگ دان دارم توidm یعنی شما با ۳ انتن کمتره از این؟

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام
تو نقشه تومنظقه سبز بودین یا نه؟
من خودم با تک انتن تا ۶ مگ دان دارم توidm یعنی شما با ۳ انتن کمتره از این؟
بله کاملا تو منطقه سبز بودم.
من با سه انتن تا 4 مگ با idm دان میکنم ولی 4 مگ ثابت نیست و مدام کم و زیاد میشه...

HAMED SEV

کاربر سایت
Sep 10, 2008
859
نام
حامد
دوستان پینگ این سرویس به طور متوسط دور بر چنده؟
به خاطر پاسخ های زیاد دوستان اقدام به خرید کردم:D
موقع خرید 2 نوع مودم داشت gp 2101 و tk 2510 اولی تخفیف 50% داشت و در میومد 150، دومی بدون تخفیف 150. با مشورت فروشنده دومی رو خریدم و راضیم (دومی جدیدتره و 2 تا پورت لن داره)
خونه ما جز مناطق پوشش داخلی حساب میشه ولی فقط 1 انتن داره با این وجود راحت 20 مگ رو جواب میده بدون قطعی و پینگ هم بین 120 تا 150 متغییره.با شیلتر شکن هم راحت میشه استفاده کرد فقط هزینه ترافیکش یکم بالاست .

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
به خاطر پاسخ های زیاد دوستان اقدام به خرید کردم:D
موقع خرید 2 نوع مودم داشت gp 2101 و tk 2510 اولی تخفیف 50% داشت و در میومد 150، دومی بدون تخفیف 150. با مشورت فروشنده دومی رو خریدم و راضیم (دومی جدیدتره و 2 تا پورت لن داره)
خونه ما جز مناطق پوشش داخلی حساب میشه ولی فقط 1 انتن داره با این وجود راحت 20 مگ رو جواب میده بدون قطعی و پینگ هم بین 120 تا 150 متغییره.با شیلتر شکن هم راحت میشه استفاده کرد فقط هزینه ترافیکش یکم بالاست .
از مودمtk25 عکس بگیر بزار مال من z6000
به کلوپ خوش اومدی :D

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام.
کسی از دوستان مودم gp -2101 داره منو راهنمایی کنه؟؟؟
تا دیروز میتونستم وصل بشم (هر چند به بدبختی و سرعت کم) ولی امروز کلا دیگه وصل نشد و مدام سه چراغ مربوط به آنتن روشن و خاموش میشه و چراغ wan هم کلا خاموشه...
مشکل از دستگاه من هست ؟
اطلاعاتم در این مورد ضعیفه ممنون میشم راهنمایی کنید...

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
دوستان یه سوال
من با مودم 4g هواوی 8372 تو منطقمون (تهران-پونک) سرعت خوبی دریافت میکنم شبها سرعت دانلودم روی 3مگ هست
خواستم بدونم td-lte خیلی تفاوت داره؟؟ بخصوص روی پینگ چون با این معمولی پنگمرو 200 تا 250 هست
میارزه تخفیف گذاشته این td-lte رو بگیرم؟؟؟

srx190d

کاربر سایت
Jun 21, 2016
43
البته تا شخص خودش تست نكنه دقيقا مشخص نميشه هم پينگ هم سرعت
ولي معمولا در يك مكان ثابت ممكن سرعت حتي كمتر از FD هم باشه ولي پينگ معمولا بهتر
اگر ملاك فقط پينگ باشه بهتر كه TD بگيرين

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: faraz_n

nikancraft

کاربر سایت
Jan 18, 2016
43
نام
نیکان
من استان کهگلویه بویراحمد شهر سی سخت هستم که یه جای تقریبا دور افتاده است
با 4g همراه اول سرعت دانلود 10مگ دارم که افتش 4 مگ هست
جوری هست که بازی rust رو از استیم که 3 گیگ هست توی 5 دقیقه دانلود کردم
سرعت خیلی عالی داره همراه اول مخصوصا با بسته های ویژه تابستونه اش
پینگم با 8.8.8.8 میانگین 80 هست:-bd

• Like
Reactions: shahriyar_pc

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سلام دوستان.
یه سوالی در مورد بسته های TD-LTE ایرانسل برام پیش اومده چون میخوام تو همین چند روزه بگیرم.
یک سری بسته ها رو مثلا زده 1500 گیگ بعد توضیح داده 500 گیگ 2 تا 8. این 500 گیگ مثلا شبانه محسوب میشه و داره میگه 500 گیگ رایگانه؟ یا این 500 گیگ رو هم پولشو میدیم؟
این بسته 100 گیگ هفتگی که داره، میشه جداگانه خرید و حجمشو اضافه کرد به اون بسته یک ساله؛ یا ایراد بنی اسرائیلی میگیره و میگه اول باید اون 1500 گیگ رو تموم کنم بعدش میتونم حجم اضافه کنم؟
برای مودم چه پیشنهادی دارید؟
تشکر.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
دوستان یه سوال
من با مودم 4g هواوی 8372 تو منطقمون (تهران-پونک) سرعت خوبی دریافت میکنم شبها سرعت دانلودم روی 3مگ هست
خواستم بدونم td-lte خیلی تفاوت داره؟؟ بخصوص روی پینگ چون با این معمولی پنگمرو 200 تا 250 هست
میارزه تخفیف گذاشته این td-lte رو بگیرم؟؟؟
پینگی که من با td-lte می گیرم در بهترین مواقع حول و حوش 70-80 هست و در بدترین مواقع حول حوش 160 اینا (با 8.8.8.8 )
از لحاظ سرعت دانلود هم همین سرعتی که شما گفتی رو میشه گرفت.....
ولی بهتر قبلش به نحوی تست کنین چون منطقه به منطقه متغیر میشه گاها

سلام دوستان.
یه سوالی در مورد بسته های TD-LTE ایرانسل برام پیش اومده چون میخوام تو همین چند روزه بگیرم.
یک سری بسته ها رو مثلا زده 1500 گیگ بعد توضیح داده 500 گیگ 2 تا 8. این 500 گیگ مثلا شبانه محسوب میشه و داره میگه 500 گیگ رایگانه؟ یا این 500 گیگ رو هم پولشو میدیم؟
این بسته 100 گیگ هفتگی که داره، میشه جداگانه خرید و حجمشو اضافه کرد به اون بسته یک ساله؛ یا ایراد بنی اسرائیلی میگیره و میگه اول باید اون 1500 گیگ رو تموم کنم بعدش میتونم حجم اضافه کنم؟
تشکر.
شما پول 1500 گیگ رو میدین ولی 500 گیگش رو فقط 2 تا 8 صبح باید مصرف کنی 1000 گیگش رو کل روز.....
شما همزمان میتونین از چند بسته استفاده کنید و مشکلی از این نظر ندارین.....app ایرانسل رو بزنید رو گوشیتون و از اونجا میتونید کارکرد بسته هاتون رو مدیریت کنید

.

• Like
Reactions: faraz_n and Vesemir

GameMasterr

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,205
نام
على
سلام دوستان.
تشکر.
سلام
خیر رایگان نیست پولش و دادیم فقط باید تو این تایم استفاده کنید
(کسی که از روز اول باهاش بوده هیچ وقت طرح شبانه دار نگیرین درست کمتر می افته ولی در استفاده دستتون بسته)
از نظر بسته مشکلی نیست با اپ ایرانسل
برا مودم خودم z6000دارم خوبیش اینه دکمه خاموش و روشن داره با لن
الان فکر نکنم باشه بجاش سری tk میفروشن

• Like
Reactions: Vesemir

HeartStone

کاربر سایت
Feb 22, 2014
568
دوستان حدود یک ماه هست که اینترنت من از ساعت 2 ظهر تا 12 شب افت سرعت شدید پیدا می کنه (200 کیلو بایت) بقیه ساعت ها حدود 3 مگ هست اینترتا 4g دارم و از مودم آرچر tp-link استفاده می کنم نظری دارین دلیلش چی می تونه باشه؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر