Playstation 4 Pro معرفی شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان
سونی دیشب طی گردهمایی که در نیویورک ترتیب داده بود از جزییات نسخه ارتقا یافته کنسول خود پرده برداشت.

کنسول جدید، PS4 Pro نام دارد و 10 نوامبر 2016 به قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد.

در همایش GDC 2016 شایعاتی وجود داشت که کنسول جدید سونی (که آن زمان با نام PS4 Neo شناخته می شد) دارای 8 هسته 2.1 گیگاهرتزی، 36 GNC واحد محاسباتی 911 مگاهرتزی و مموری 8GB با توان 218 گیگابیت بر ثانیه است. همچنین قابلیت پشتیبانی از Dualshock 4های کنونی PS4 در کنار نسخه آپدیت شده آن را داراست.

معمار پلی استیشن آقای مارک سرنی توضیحاتی در خصوص جزییات PS4 Pro و توانایی آن در اجرای محتوای HDR و 4K، پردازشگر سریع‌تر آن (AMD Polaris) که توانایی اجرای بازی ها در رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را داراست و البته 1 ترابایت هارد همراه کنسول داد. همچنین رابط کاربری PS4 Pro که دقیقا مشابه برادر بزرگ‌تر خود خواهد بود.

با این افزایش قدرت دارندگان PS4 Pro می توانند بازی های خود را در رزولوشن بالاتر (4K) و با فریم ریت بیشتر یا ثابت‌تر تجربه کنند. همچنین این کنسول قابلیت استریم ویدیوهای 4K از سرویس‌هایی نظیر Netflix و Youtube را دارد. افرادی که به تلوزیون‌های 4K دسترسی ندارند نیز می توانند از قابلیت‌های ارتقا یافته PS4 Pro استفاده کنند چون این کنسول تمامی بازی های PS4 را در رزولوشن 1080p و فریم ریت بالاتر یا ثابت‌تر اجرا می کند. سونی اعلام کرده است که تمامی PS4ها، چه مدل‌های قدیمی و چه مدل جدید، طی آپدیت Firmware جدید کنسول قابلیت پشتیبانی از HDR را بدست خواهند آورند.

files-news-ps4-pro-specs-email%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

حتی اگر شما تلوزیون HDR ندارید هم نگران نباشید چون بازی‌ها هنوز هم آپگرید شده به نظر می‌رسند. مارک سرنی در این خصوص گفت که PS4 به طور خودکار بهترین رزولوشن را برای بازی شما با توجه به مدل نمایشگرتان انتخاب می‌کند و بازی را در تنظیمات مشخص شده به اجرا در می‌آورد.

بازی‌های زیادی در آینده با عرضه پچ‌های جدید روی PS4 Pro اجرا خواهد شد و نیازی به خرید دوباره بازی‌ها نیست. یکی از قابلیت‌های مهم PS4 Pro این است که تمام بازی‌ها، چه بازی‌هایی که تا الان ریلیز شده و چه بازی‌هایی که در آینده ریلیز خواهد شد، بر روی هر دو کنسول قابل اجرا است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک نسخه Battlefield 1 خریداری کنید و مطمئن باشید که هم روی PS4 و هم PS4 Pro اجرا می‌شود، حتی اگر بعدا قصد ارتقا به کنسول جدید را داشته باشید. این موضوع در مورد بخش چند نفره هم صدق می‌کند. سونی لیستی از عناوین PS4 که در آینده و در زمان عرضه PS4 Pro با این کنسول جدید همگام سازی شده منتشر کرد که به شرح زیر است:

• Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Killing Floor 2
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops 3 (with day one patch)
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Dishonored 2
  • Mass Effect Andromeda
  • For Honor
  • Spider-Man
  • Horizon Zero Dawn
تمامی این عناوین در زمان عرضه کنسول، قابل اجرا هستند و نیاز به پچ ندارند.

هرچند پشتیبانی از رزولوشن 4K تنها به بازی‌ها و استریم خلاصه می‌شود؛ سونی اعلام کرده است که درایو بلوری PS4 Pro، قابلیت اجرای فیلم‌های 4K روی دیسک بلوری را ندارد. به نظر می‌رسد این قابلیت در بین کنسول‌ها در انحصار مایکروسافت و Xbox One S خواهد بود.

جزییات سخت افزاری Playstaion 4 Pro به شرح زیر است:

• Product code – CUH-7000 series
  • Manufacturer’s suggested retail price – JP44,980yen, US $399, EU €399, and £349
  • Main processor – Single-chip custom processor
  • CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
  • GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
  • Memory – GDDR5 8GB
  • Storage size – 1TB
  • External dimensions – Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
  • Mass – Approx. 3.3 kg
  • BD/ DVD drive – (read only) – BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
  • Input/ Output – Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3; AUX port × 1
  • Networking – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1; IEEE 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth® 4.0 (LE)
  • Power – AC 100V, 50/60Hz
  • Power consumption – Max. 310W
  • Operating temperature – 5ºC – 35ºC
  • AV output – HDMI™ out port (supports 4K/HDR); DIGITAL OUT (OPTICAL) port

files-news-ps4-pro-2%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

همانطور که می‌بینید، کنسول از نظر ظاهری تنها یک لایه به آن اضافه شده وگرنه در مجموع حالت قبل را دارد. به اضافه اینکه یک پورت USB دیگر در کنار به آن اضافه شده است که افرادی که بعدا قصد خرید Playstaion VR را دارند با کمبود پورت مواجه نشوند.

مطمئنا تا زمان عرضه کنسول، جزییات بیشتری نیز از جدیدترین عضو خانواده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

files-news-b5dce03ddb1521d2ddbb4f79b22aad4e%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

files-news-4da05cc66e4b46da2c56eba3762238ad%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

Last edited by a moderator:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
اگه یه سازنده پچی برای بازیش نده، اون بازی حداقل فریم ریتش بهتر میشه رو پرو؟
فكرنكنم چون فريم ريت قفل شده روي ٣٠ ، ولي ٣٠ ثابت رو ميده ديگه رو پرو بدونه افت فريم, البته مطمئن نيستم از چيزي كه گفتم

• Like
Reactions: account240

GHOST OF SPART

کاربر سایت
May 28, 2011
261
قیمت ps vr چهارصد دلاره یعنی اندازه قیمت پرو . با اینکه خیلی هم خواهان نداره قیمتش 2.600 هست . حالا پرو که خریدار بیشتر داره بعیده حالا حالاها زیر 2 بیاد .
به نظرم قابل مقایسه نیست این دو،اگه بخوایم اینطور حساب کنیم پس ps4 باید دو میلیون باشه؛دلیل قیمت اون بیشتر به خاطر تازه اومدنشه،ولی خب کنسول ها سال ها هست که تو بازارن و مدل جدیدشون مسلما خیلی زودتر به قیمت خیلی پایین تری میرسه چون هیجان برای پرو خیلی کمتر از هیجان تجربه vr یا کنسول یه نسل جدیده...

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
این قضیه پرو فقط تبلیغاتیه.متاسفانه انقد تو گوشمون خوندن فریم ریت و رزولوشن که دیگه اصلا نمیشه از بازیا لذت برد البته من اینجوری نیستم ولی خیلیارو دیدم.بابا مگه همین الان کیفیتا پایینه که آدم بره واسه مثلا یکم تسکچر بهتر میلیونی هزینه کنم اونم با وضع اقتصادی الان.بعدشم سونی خیلی شیک و مجلسی بیاد دوسال بعد ps5 معرفی کنند.متاسفانه واسه سودجویی و درآمد تِر زدن تو صنعت گیم همین نسل شما ببین ۷۵ درصد بازیا ریمستر بودن یا انحصاری ها نسبت به نسل پیش نمرات کمتری گرفتند (دوتا کنسول میگم).کنسول بین نسلی ارزش خرید نداره.

sent from my s7 edge
تا حالا که حرفی در مورد تکسچر نزدن، فقط 4k و hdr که اونم 4k واقعی نیست. حتی در مورد اینکه ایا تو 1080 میشه شصت فریم هم به طور رسمی چیزی نگفتن. کلا یه دوهفته صبر کنیم مشخص میشه.

Dash_javad

کاربر سایت
Feb 22, 2008
375
نام
شیخ جواد
قیمت ps vr چهارصد دلاره یعنی اندازه قیمت پرو . با اینکه خیلی هم خواهان نداره قیمتش 2.600 هست . حالا پرو که خریدار بیشتر داره بعیده حالا حالاها زیر 2 بیاد .

:o
اونوقت اینکه خیلی خواهان نداشته چطور رکورد پیش فروش آمازون رو زده!؟
بعد شما به نمایندگی همه این نظر رو میدی؟ :-?

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
امیدوارم مثل اسلیم قیمتش زود بیاد پایین.اسلیم هم خیلی زود قیمتش امد افت کرد.کلا معلوم نیست سیستم این وارد کننده ها چجوری هستش.البته به خودمون هم بستگی داره به این گرونیها دامن نزنیم.با نخریدم تو ماه های اول

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
نمیدونم خبر گذاشته شده یا نه یه نگاهی کردم دیدم اصلا خبری نیست

سرنی با یوروگیمر مصاحبه داشته. کلا سخت افزار پرو رو واکاوی کرده حالا من خبر کاملش رو توی تاپیک کیفیت اجرایی بازی ها میزنم ولی برای خالی نبودن عرضه پرو GPU ش بشدت قویتر از اونیه که گمان میرفت و میتونه در صورت استفاده از Half float به 8.4 ترافاپس برسه یعنی دو برابر میزانی که گمان میرفت و صدالبته بیشتر خیلی بیشتر از 6 ترافلاپسی که مایکرو اعلام کرده بود برای اسکورپیو

In other words, at full floats, we have 4.2 teraflops. With half-floats, it's now double that, which is to say, 8.4 teraflops in 16-bit computation. This has the potential to radically increase performance."

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
:o
اونوقت اینکه خیلی خواهان نداشته چطور رکورد پیش فروش آمازون رو زده!؟
بعد شما به نمایندگی همه این نظر رو میدی؟ :-?
داره تو ایران رو میگه. تو کل این سایت کسی هست خریده باشه اصلا؟ اگرم باشه فکر نکنم به 10 نفر برسن.

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
نمیدونم خبر گذاشته شده یا نه یه نگاهی کردم دیدم اصلا خبری نیست

سرنی با یوروگیمر مصاحبه داشته. کلا سخت افزار پرو رو واکاوی کرده حالا من خبر کاملش رو توی تاپیک کیفیت اجرایی بازی ها میزنم ولی برای خالی نبودن عرضه پرو GPU ش بشدت قویتر از اونیه که گمان میرفت و میتونه در صورت استفاده از Half float به 8.4 ترافاپس برسه یعنی دو برابر میزانی که گمان میرفت و صدالبته بیشتر خیلی بیشتر از 6 ترافلاپسی که مایکرو اعلام کرده بود برای اسکورپیو

In other words, at full floats, we have 4.2 teraflops. With half-floats, it's now double that, which is to say, 8.4 teraflops in 16-bit computation. This has the potential to radically increase performance."

البته اینجور نیست. اولا همیشه نمی شه و نمی تونن از Half float 16bit استفاده کنن. معنیش اینه قبلا متغیر هایی که 16 بیتی بودن هم فرقی نداشتن و مانند متغیر های 32 بیتی عمل می کردن. با این فیچر جدید 2 تا متغیر 16 بیتی شده به اندازه یه متغیر 32 بیتی. یعنی دولوپر میتونه اینارو مارک کنه برای اون متغیر ها ، که راندمان برای متغیر های 16 بیتی به دو برابر برسه. اما برای 32 بیتی فرق خاصی نمی کنه. دوما تقریبا غیر ممکن مایکروسافت هم از این فیچر جدید GPU های AMD (پولاریس) استفاده نکرده باشه. در نتیجه اگه بخوایم با Half float حساب کنیم اسکورپیو به 12 ترافلاپس می رسه. به صورت کلی می شه گفت در مقایسه با یه GPU که این فیچر رو نداره و 4.2 ترافلاپس ، GPU پرو قدرتش بیشتر.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: benjohn

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
البته اینجور نیست. اولا همیشه نمی شه و نمی تونن از Half float 16bit استفاده کنن. معنیش اینه قبلا متغیر هایی که 16 بیتی بودن هم فرقی نداشتن و مانند متغیر های 32 بیتی عمل می کردن. با این فیچر جدید 2 تا متغیر 16 بیتی شده به اندازه یه متغیر 32 بیتی. یعنی دولوپر میتونه اینارو مارک کنه برای اون متغیر ها ، که راندمان برای متغیر های 16 بیتی به دو برابر برسه. اما برای 32 بیتی فرق خاصی نمی کنه. دوما تقریبا غیر ممکن مایکروسافت هم از این فیچر جدید GPU های AMD (پولاریس) استفاده نکرده باشه. در نتیجه اگه بخوایم با Half float حساب کنیم اسکورپیو به 12 ترافلاپس می رسه. به صورت کلی می شه گفت در مقایسه با یه GPU که این فیچر رو نداره و 4.2 ترافلاپس ، GPU پرو قدرتش بیشتر.
البته قبو ل دارم مقایسه با اسکورپیو کنسولی که اصلا هیچ چیزش مشخص نیست کار عبثیه
ولی در هر صورت اعلام خود مایکروسافت این بوده و ما هم روی خرف خودشون فعلا مییریم جلو
در مورد اون مسئله هم که عنوان کردید اطلاعات جالبی بود ممنون
منتها در عمل هم میشه نتیجه گیری کرد که حرف سرنی خالی از اعراب نیست حتی بازیهایی که نیتیو 4k نیستن اکثرا روی 1800p اجرا میشن که خیلی با 2160p که 4k نیتیو باشه تفاوت ندارن علی الخصوص که چکربورد آپ اسکیل میشن که نتیجه واقعا به 4k نیتیو نزدیکه بعلاوه خیلی از بازیها هم نیتیو خواهند بود همه این مسائل رو کنار هم بزاریم جدا نمیشه نتیجه گرفت که فقط دو برابر افزایش قدرت نتیجش این شده

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
من الان میام از PS4 یک بک آپ کلی میگیرم ، PS4 PRO هم ریجن 2 میگیرم ، من نمیدونم سیوام با آیدی کنسول همخونی پیدا میکنه یا نه ، چون میدونید ریستور بک آپ روی PS3 شماره 2 نیازمند این بود فایل رو با آیدی کنسول تغییر بدید از طریق برنامه هک ، ولی اینجا چی ؟ من فقط نگران سیوام .

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
البته قبو ل دارم مقایسه با اسکورپیو کنسولی که اصلا هیچ چیزش مشخص نیست کار عبثیه
ولی در هر صورت اعلام خود مایکروسافت این بوده و ما هم روی خرف خودشون فعلا مییریم جلو
در مورد اون مسئله هم که عنوان کردید اطلاعات جالبی بود ممنون
منتها در عمل هم میشه نتیجه گیری کرد که حرف سرنی خالی از اعراب نیست حتی بازیهایی که نیتیو 4k نیستن اکثرا روی 1800p اجرا میشن که خیلی با 2160p که 4k نیتیو باشه تفاوت ندارن علی الخصوص که چکربورد آپ اسکیل میشن که نتیجه واقعا به 4k نیتیو نزدیکه بعلاوه خیلی از بازیها هم نیتیو خواهند بود همه این مسائل رو کنار هم بزاریم جدا نمیشه نتیجه گرفت که فقط دو برابر افزایش قدرت نتیجش این شده

دقیقا. به نظر خودم کل خفن بودن این پرو به همین تکنیک چکربورد که انحصارا در اختیار سونی. تو همین مقاله یوروگیمر گفته شده بازی Days Gone رو به دو حالت و در تو تا دیسپلی 4k کنار هم نمایش داده بودند. یکی به صورت نیتیو 4k و یکی هم به صورت چکربورد آپسکیل بوده. که نویسنده یوروگیمر گفته حتی از فاصله خیلی نزدیک هم نتونسته بود فرق آنچنانی پیدا کنه. و نتیجه رو بسیار عالی دونسته.
البته سونی 2 دو تا روش پیش فرض آپسکیل گذاشته برای پرو ( البته هر سازنده ای می تونه روش خودشو استفاده کنه) یکی چکربورد دیگری هم Geometry Rendering . با توجه به گفته سرنی روش دوم راحت تر و هزینه کمتری داره. ولی از مقاله چیزی که می شه متوجه شد اینه که روش GR کیفیت چکربورد رو نداره.

من الان میام از PS4 یک بک آپ کلی میگیرم ، PS4 PRO هم ریجن 2 میگیرم ، من نمیدونم سیوام با آیدی کنسول همخونی پیدا میکنه یا نه ، چون میدونید ریستور بک آپ روی PS3 شماره 2 نیازمند این بود فایل رو با آیدی کنسول تغییر بدید از طریق برنامه هک ، ولی اینجا چی ؟ من فقط نگران سیوام .

دقیق مطمئن نیستم ولی فکر می کنم سیو به ریجن بازی مرتبط به ریجن کنسول ربطی نداره.

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
سونی عجیب مشکوک میزنه کلا یه جوری از اولم پرو رو معرفی کرد که بگه زیاد فرقی با ps4 معمولی نداره ولی به نظرم اینکارش فقط برای این بود که کسایی که ps4 خریدن شاکی نشن وگرنه قدرت ps4 pro خیلی بیشتر از چیزیه که این تفاوت های کوچیک رو ایجاد کنه,از اولم سونی کامل همه ی ویژگی های pro رو معرفی نکرد و هر روز یه خبر میومد که pro از sata 3 پشتیبانی میکنه و بعد هم گفتن یک گیگ رم اضافه داره معلوم نیست تا عرضه کنسول چه مورد های دیگه ای رو اعلام کنن

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سونی عجیب مشکوک میزنه کلا یه جوری از اولم پرو رو معرفی کرد که بگه زیاد فرقی با ps4 معمولی نداره ولی به نظرم اینکارش فقط برای این بود که کسایی که ps4 خریدن شاکی نشن وگرنه قدرت ps4 pro خیلی بیشتر از چیزیه که این تفاوت های کوچیک رو ایجاد کنه,از اولم سونی کامل همه ی ویژگی های pro رو معرفی نکرد و هر روز یه خبر میومد که pro از sata 3 پشتیبانی میکنه و بعد هم گفتن یک گیگ رم اضافه داره معلوم نیست تا عرضه کنسول چه مورد های دیگه ای رو اعلام کنن
اعلام می کنن در اصل PS5 هست این :))
========================================
حالا من پیش خرید کردم کنسول رو، 11 نوامبر قراره بیاد. یه گزارشی در می کنم از خودم. خیلی دوست دارم بدونم option میدن که روی 1080 بتونم بازی رو (مثلا Uncharted 4 ) شصت فریم بریم یا نه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر