Playstation 4 Pro معرفی شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
سونی دیشب طی گردهمایی که در نیویورک ترتیب داده بود از جزییات نسخه ارتقا یافته کنسول خود پرده برداشت.

کنسول جدید، PS4 Pro نام دارد و 10 نوامبر 2016 به قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد.

در همایش GDC 2016 شایعاتی وجود داشت که کنسول جدید سونی (که آن زمان با نام PS4 Neo شناخته می شد) دارای 8 هسته 2.1 گیگاهرتزی، 36 GNC واحد محاسباتی 911 مگاهرتزی و مموری 8GB با توان 218 گیگابیت بر ثانیه است. همچنین قابلیت پشتیبانی از Dualshock 4های کنونی PS4 در کنار نسخه آپدیت شده آن را داراست.

معمار پلی استیشن آقای مارک سرنی توضیحاتی در خصوص جزییات PS4 Pro و توانایی آن در اجرای محتوای HDR و 4K، پردازشگر سریع‌تر آن (AMD Polaris) که توانایی اجرای بازی ها در رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را داراست و البته 1 ترابایت هارد همراه کنسول داد. همچنین رابط کاربری PS4 Pro که دقیقا مشابه برادر بزرگ‌تر خود خواهد بود.

با این افزایش قدرت دارندگان PS4 Pro می توانند بازی های خود را در رزولوشن بالاتر (4K) و با فریم ریت بیشتر یا ثابت‌تر تجربه کنند. همچنین این کنسول قابلیت استریم ویدیوهای 4K از سرویس‌هایی نظیر Netflix و Youtube را دارد. افرادی که به تلوزیون‌های 4K دسترسی ندارند نیز می توانند از قابلیت‌های ارتقا یافته PS4 Pro استفاده کنند چون این کنسول تمامی بازی های PS4 را در رزولوشن 1080p و فریم ریت بالاتر یا ثابت‌تر اجرا می کند. سونی اعلام کرده است که تمامی PS4ها، چه مدل‌های قدیمی و چه مدل جدید، طی آپدیت Firmware جدید کنسول قابلیت پشتیبانی از HDR را بدست خواهند آورند.

files-news-ps4-pro-specs-email%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

حتی اگر شما تلوزیون HDR ندارید هم نگران نباشید چون بازی‌ها هنوز هم آپگرید شده به نظر می‌رسند. مارک سرنی در این خصوص گفت که PS4 به طور خودکار بهترین رزولوشن را برای بازی شما با توجه به مدل نمایشگرتان انتخاب می‌کند و بازی را در تنظیمات مشخص شده به اجرا در می‌آورد.

بازی‌های زیادی در آینده با عرضه پچ‌های جدید روی PS4 Pro اجرا خواهد شد و نیازی به خرید دوباره بازی‌ها نیست. یکی از قابلیت‌های مهم PS4 Pro این است که تمام بازی‌ها، چه بازی‌هایی که تا الان ریلیز شده و چه بازی‌هایی که در آینده ریلیز خواهد شد، بر روی هر دو کنسول قابل اجرا است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک نسخه Battlefield 1 خریداری کنید و مطمئن باشید که هم روی PS4 و هم PS4 Pro اجرا می‌شود، حتی اگر بعدا قصد ارتقا به کنسول جدید را داشته باشید. این موضوع در مورد بخش چند نفره هم صدق می‌کند. سونی لیستی از عناوین PS4 که در آینده و در زمان عرضه PS4 Pro با این کنسول جدید همگام سازی شده منتشر کرد که به شرح زیر است:

• Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Killing Floor 2
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops 3 (with day one patch)
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Dishonored 2
  • Mass Effect Andromeda
  • For Honor
  • Spider-Man
  • Horizon Zero Dawn
تمامی این عناوین در زمان عرضه کنسول، قابل اجرا هستند و نیاز به پچ ندارند.

هرچند پشتیبانی از رزولوشن 4K تنها به بازی‌ها و استریم خلاصه می‌شود؛ سونی اعلام کرده است که درایو بلوری PS4 Pro، قابلیت اجرای فیلم‌های 4K روی دیسک بلوری را ندارد. به نظر می‌رسد این قابلیت در بین کنسول‌ها در انحصار مایکروسافت و Xbox One S خواهد بود.

جزییات سخت افزاری Playstaion 4 Pro به شرح زیر است:

• Product code – CUH-7000 series
  • Manufacturer’s suggested retail price – JP44,980yen, US $399, EU €399, and £349
  • Main processor – Single-chip custom processor
  • CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
  • GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
  • Memory – GDDR5 8GB
  • Storage size – 1TB
  • External dimensions – Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
  • Mass – Approx. 3.3 kg
  • BD/ DVD drive – (read only) – BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
  • Input/ Output – Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3; AUX port × 1
  • Networking – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1; IEEE 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth® 4.0 (LE)
  • Power – AC 100V, 50/60Hz
  • Power consumption – Max. 310W
  • Operating temperature – 5ºC – 35ºC
  • AV output – HDMI™ out port (supports 4K/HDR); DIGITAL OUT (OPTICAL) port

files-news-ps4-pro-2%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

همانطور که می‌بینید، کنسول از نظر ظاهری تنها یک لایه به آن اضافه شده وگرنه در مجموع حالت قبل را دارد. به اضافه اینکه یک پورت USB دیگر در کنار به آن اضافه شده است که افرادی که بعدا قصد خرید Playstaion VR را دارند با کمبود پورت مواجه نشوند.

مطمئنا تا زمان عرضه کنسول، جزییات بیشتری نیز از جدیدترین عضو خانواده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

files-news-b5dce03ddb1521d2ddbb4f79b22aad4e%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

files-news-4da05cc66e4b46da2c56eba3762238ad%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

Last edited by a moderator:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
کلا برام جالبه کسانی که هر روز دم از قدرمند بودن pc میزنن برید کامپیوتر هاشون رو ببینید شاید سر جمع 2 تومن نشه بعد میان از ضعیف بودن PS4 حرف میزنن...شما هروقت یه pc خریدی تونستی تصویر 4K Native روش اجرا کتی بیا اینجا کل بنداز با سخت افزار ضعیف PS4...اینجوری عقلا میدونیم شما یه چیزی داری و دیدی که بهتر از PS4 هست..شما از چیزی که داری مایه بزار نه چیزی که نداری...واقعا الان اینایی که دارن ضعیف بودن سخت افزار PS4 رو به رخ میکشن همتون سیستم خونگیتون بازی ها رو 4K Native اجرا میکنه ؟ اگر اره دمتون گرم :))
من خودم سالها بود pc رو کنار گذاشته بودم و کنسول گیمر بودم. وقتی داستان کنسول بین نسلی پیش اومد فهمیدم که دیگه کنسول ها ارزش سرمایه گزاری ندارن. اونم در حالی که نصف بازیهاشون ریمستر بود.
پولدار نیستم ولی خرید یه pc حدودا 8 میلیونی خیلی معقول تر از خرید یه کنسول بین نسلیه که معلوم نیست چند ماه عمر داشته باشه.
شما هزینه یه pc خوب میکنی ولی باهاش هزاران کار میکنی که با کنسول نمیشه انجام داد. قاعدتا کسی که کنسول داره باید یه pc هم در کنارش داشته. پس چه بهتر که جفتشون رو بفروشه و روی یه pc خوب سرمایه گزاری کنه. یه pc تمام نسل ها رو پشتیبانی میکنه. شما به آرشیو میلیونی از بازیها و نرم افزار ها دسترسی داری.
بر خلاف تصور خیلی یه pc خوب میتونه عمرش از کنسول ها ( اونم با سیاست های جدید) بیشتر باشه.
خوشتون بیاد یا نیاد آینده گیم در دستان pc هست. هاردکور ها هم مجبورا دیر یا زود دوباره به طرف pc برگردن.
در مورد سرعت اجرای بازیها هم باید بگم به جز نصب اولیه بازی ( که کنسول ها هم کما بیش دارن) در اجرای بازی بعد از نصب pc خیلی سریعتر از کنسوله. سرعت بالا اومدن ویندوز من حدودا 3 ثانیه است.
تنها ضعف pc نبود بعضی انحصاری های کنسوله ( به ویژه سونی ) که اونم راه برای حل کردنش وجود داره.
در ضمن چیزهایی که من در pc م میبینم شما در ps4pro که چه عرض کنم در ps4pro ultimate enhanced plus edition هم نمیتونی ببینی!

photo_2016-09-23_13-29-00.jpg

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
من خودم سالها بود pc رو کنار گذاشته بودم و کنسول گیمر بودم. وقتی داستان کنسول بین نسلی پیش اومد فهمیدم که دیگه کنسول ها ارزش سرمایه گزاری ندارن. اونم در حالی که نصف بازیهاشون ریمستر بود.
پولدار نیستم ولی خرید یه pc حدودا 8 میلیونی خیلی معقول تر از خرید یه کنسول بین نسلیه که معلوم نیست چند ماه عمر داشته باشه.
شما هزینه یه pc خوب میکنی ولی باهاش هزاران کار میکنی که با کنسول نمیشه انجام داد. قاعدتا کسی که کنسول داره باید یه pc هم در کنارش داشته. پس چه بهتر که جفتشون رو بفروشه و روی یه pc خوب سرمایه گزاری کنه. یه pc تمام نسل ها رو پشتیبانی میکنه. شما به آرشیو میلیونی از بازیها و نرم افزار ها دسترسی داری.
بر خلاف تصور خیلی یه pc خوب میتونه عمرش از کنسول ها ( اونم با سیاست های جدید) بیشتر باشه.
خوشتون بیاد یا نیاد آینده گیم در دستان pc هست. هاردکور ها هم مجبورا دیر یا زود دوباره به طرف pc برگردن.
در مورد سرعت اجرای بازیها هم باید بگم به جز نصب اولیه بازی ( که کنسول ها هم کما بیش دارن) در اجرای بازی بعد از نصب pc خیلی سریعتر از کنسوله. سرعت بالا اومدن ویندوز من حدودا 3 ثانیه است.
تنها ضعف pc نبود بعضی انحصاری های کنسوله ( به ویژه سونی ) که اونم راه برای حل کردنش وجود داره.
در ضمن چیزهایی که من در pc م میبینم شما در ps4pro که چه عرض کنم در ps4pro ultimate enhanced plus edition هم نمیتونی ببینی!

View attachment 66018
حرفتون کاملاً درسته ولی هنوزم کنسولها (مخصوصاً کنسول سونی) بازیهای اختصاصی ای دارن که نمیزاره آدم با خیال راحت اینا رو ترک کنه و بره تمام پولش رو بده pc ببنده.
منم مثل شما از چند ماه قبل تو این فکر بودم که کلاً بی خیالِ خریدن کنسول بشم و تمام پولم رو بدم یه لپتاپ قوی بخرم که هم باهاش بازی کنم هم سیستم اصلیم باشه هم ups نخواد هم قابل حمل باشه، ولی افسوس که بازی ای بنام shadow of the colossus از قدیم دلم رو برده بوده و نسخه جدیدش (the last guardian) هم قراره بیاد. خب میفرمایید با دلم چه کنم؟ میتونم بهش بگم نه ؟ :D
یا مثلاً ارادتی که به فرانشیز ace combat دارم نمیزاره بیخیال کنسول بشم. متاسفانه وضع مالیم هم اونقد خوب نیست که هم کنسول بخرم و پول بازیهاشو بدم هم یه سیستم قوی بخرم، پس با خریدن کنسول، قضیه‌ی pc منتفی میشه... :((

• Like
Reactions: jhoobin

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
حرفتون کاملاً درسته ولی هنوزم کنسولها (مخصوصاً کنسول سونی) بازیهای اختصاصی ای دارن که نمیزاره آدم با خیال راحت اینا رو ترک کنه و بره تمام پولش رو بده pc ببنده.
منم مثل شما از چند ماه قبل تو این فکر بودم که کلاً بی خیالِ خریدن کنسول بشم و تمام پولم رو بدم یه لپتاپ قوی بخرم که هم باهاش بازی کنم هم سیستم اصلیم باشه هم ups نخواد هم قابل حمل باشه، ولی افسوس که بازی ای بنام shadow of the colossus از قدیم دلم رو برده بوده و نسخه جدیدش (the last guardian) هم قراره بیاد. خب میفرمایید با دلم چه کنم؟ میتونم بهش بگم نه ؟ :D
یا مثلاً ارادتی که به فرانشیز ace combat دارم نمیزاره بیخیال کنسول بشم. متاسفانه وضع مالیم هم اونقد خوب نیست که هم کنسول بخرم و پول بازیهاشو بدم هم یه سیستم قوی بخرم، پس با خریدن کنسول، قضیه‌ی pc منتفی میشه... :((
اولا در نظر بگیر تعداد این بازیها خیلی کمه. اونم اکثر انحصاریهای سونی (ps) هستند. چون با سیاست جدید ماکروسافت شما با داشتن pc نیازی به xbox برای تجربه انحصاری های این شرکت نخواهی داشت.
میمونه سونی .خب برای حل این مشکل دوتا راه دارید.
از دوستان برای تجربه این بازیها کمک بگیرید.
یه کنسول دست دوم با قیمت مناسب تهیه کنید و فقط انحصاری هارو باهاش بازی کنید.
problem solved :D

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
اولا در نظر بگیر تعداد این بازیها خیلی کمه. اونم اکثر انحصاریهای سونی (ps) هستند. چون با سیاست جدید ماکروسافت شما با داشتن pc نیازی به xbox برای تجربه انحصاری های این شرکت نخواهی داشت.
این بازیا هرچقدر کم باشه به اندازه ی صدتا بازی pc می ارزه

• Like
Reactions: pizza

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267

- والا منم نگفتم این بازیهای اختصاصی تعدادش زیاده! هنونطور که عرض کردم، این بازیهای اختصاصی انقدر جذابند که یه دونش کافیه که آدم رو بکشونه سمت کنسول.

- منم صحبتی از اکس باکس نکردم و از تصمیمات جدید مایکروسافت در یکی کردنِ تدریجیِ پلتفرم اکس باکس و pc باخبرم؛ و اگه کامنتم رو برگردید بخونید میبینید که روی کنسول سونی مانوور دادم.

- کنسول دسته دوم اگه سالم باشه هرگز به قیمت پایین به کسی نمیدن و برای خریدنش باید حداقل ۸۰٪ قیمت کنسول نو رو بپردازید. به اضافه اینکه کنسول کارکرده ریسکش بالاست و ممکنه بعد از مدت کوتاهی یه جاش بزنه بیرون. بازیهای دسته دوم هم قیمتش اونقدر که شما فکر میکنی پایین نیست مگر اینکه بازیش بیخود باشه یا خیلی قدیمی شده باشه‌.

----------

بازم فکر میکنم نتیجه همون چیزی میشه که خودم تو کامنت قبلی عرض کرده بودم؛ یعنی بخاطر بازیهای انحصاریِ ps4 مجبورم بخرمش و وقتی خریدمش، با توجه به اینکه مبلغ زیادی خرج بازیهاش خواهد شد، دیگه پولی برای خریدن یه pc های-اند باقی نمیمونه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jhoobin

Farzad1998

We are all In a big Nightmare
کاربر سایت
Mar 23, 2011
1,067
نام
Farzad
اصلا پی سی با کنسول قابل مقایسه نیست مثل این میمونه که پرایدو ( کنسول ) با لامبورگینی ( پی سی ) مقایسه کنی:D

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
این نسل 8 که قشنگ تر مالی شده اون از کنسول بین نسلی اینم از کالکشن ریمستر های گوناگون بازی ها از 2013 تا الان واقعا چند تا بازی درست حسابی و نونوار از استودیو ها ندیدیم شدیم موش ازمایشگاهی برای پر کردن جیبشون با ریمستر کمترین ریسک همین ریمستر ها دارن و سودشونم خدا بده برکت براشون

• Like
Reactions: malek911

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
این نسل 8 که قشنگ تر مالی شده اون از کنسول بین نسلی اینم از کالکشن ریمستر های گوناگون بازی ها از 2013 تا الان واقعا چند تا بازی درست حسابی و نونوار از استودیو ها ندیدیم شدیم موش ازمایشگاهی برای پر کردن جیبشون با ریمستر کمترین ریسک همین ریمستر ها دارن و سودشونم خدا بده برکت براشون
کلا پروسش اینه میان بازی رو ریمستر میکنن بعد شش ماه میان collection میدن که نسخه های قبلی بازی مذکور هم توشه . بعد 6 ماه دیگه میان اون کالکشنرو ریمستر میکنن دوباره.
صد تا نسخه از re4 تا حالا من دیدم تو این چند ساله D:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
این کامنت رو به نظر من نامزد بهترین کامنت این تاپیک کنیم، خدایی جایزه داره این حرف. بتونی خیلی جدی این حرف رو بزنی خودش خیلی شهامت می خواد، آفرین!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
.
دوستان 3 دقیقه سکوت اختیار کنید. هضم مطلب خیلی سنگینه.
شما با این کامنتت اسطوره ی اعتماد به نفس در زندگی من شدی.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
جدا از این سر و کله زدن ها، من Ps4 Pro رو پیش خرید کردم، وقتی گرفتمش یه unboxing می ذارم احتمالا، بیشتر هم برای اینکه نشون بدم آیا تغییرات تو بازی قابل لمس هست یا نه.

Dash_javad

کاربر سایت
Feb 22, 2008
375
نام
شیخ جواد

View attachment 66018

برادر قیاس شما مع الفارقه! شما داری یه پی سی با حداقل هزینه هشت میلیونی رو با یه کنسول یک و نیم میلیونی مقایسه میکنی؟
بنده موافق هستم کسی که از لحاظ مالی مشکلی نداره و اعصاب پولادین داره :D بره سراغ پی سی و لذتش رو ببره قطعا قدرت پی سی هشت میلیونی به پی اس میچربه
ولی قشر عظیمی از مردم توانایی خرید و آپگرید دو سالانه ای پی سی رو ندارن و حتی داشته باشند هم بعضا حوصله ای دردسرهای اجرای بازی روی پی سی رو ندارن

در ضمن "یه ضرب المثلی هست که میگه هر چیزی رو بهر کاری ساختن" درسته که یه پی سی هر یوزر و گیمری رو بی نیاز از خرید دستگاه های مرتبط میکنه و میتونه در عین حال که پی سی هست یک دستگاه بازی یا یک رسانه مثل تی وی یا رادیو یک روزنامه و یا ... دیگه باشه ولی متخصص نیست! و اگه قصد دارید اون پی سی رو متخصص مثلا بازی یا رسانه بکنید باید هزینه ای هنگفتی بکنید براش, خوب اینجا عقل میگه بجای این هزینه ای هنگفت شما برو یه کنسول بخر! هم متخصص بازی هستش هم بی دردسره هم آپگرید لازم نداره هم بازیهای انحصاری داره که پی سی کلا نداره هم سرورهای خوبی واسه آنلاین داره که همیشه هم شلوغه و هم ....

steve mcqueen

کاربر سایت
Nov 27, 2015
116
نام
علی
برادر قیاس شما مع الفارقه! شما داری یه پی سی با حداقل هزینه هشت میلیونی رو با یه کنسول یک و نیم میلیونی مقایسه میکنی؟
بنده موافق هستم کسی که از لحاظ مالی مشکلی نداره "" اعصاب پولادین داره"" :D بره سراغ پی سی و لذتش رو ببره قطعا قدرت پی سی هشت میلیونی به پی اس میچربه
ولی قشر عظیمی از مردم توانایی خرید و آپگرید دو سالانه ای پی سی رو ندارن و حتی داشته باشند هم بعضا حوصله ای دردسرهای اجرای بازی روی پی سی رو ندارن

در ضمن "یه ضرب المثلی هست که میگه هر چیزی رو بهر کاری ساختن" درسته که یه پی سی هر یوزر و گیمری رو بی نیاز از خرید دستگاه های مرتبط میکنه و میتونه در عین حال که پی سی هست یک دستگاه بازی یا یک رسانه مثل تی وی یا رادیو یک روزنامه و یا ... دیگه باشه ولی متخصص نیست! و اگه قصد دارید اون پی سی رو متخصص مثلا بازی یا رسانه بکنید باید هزینه ای هنگفتی بکنید براش, خوب اینجا عقل میگه بجای این هزینه ای هنگفت شما برو یه کنسول بخر! هم متخصص بازی هستش هم بی دردسره هم آپگرید لازم نداره هم بازیهای انحصاری داره که پی سی کلا نداره هم سرورهای خوبی واسه آنلاین داره که همیشه هم شلوغه و هم ....
دوست عزیز کاری به سخنتون ندارم اما در مورد برای اون قسمتی که پررنگ کردم...!
واقعا من نمیفهم مشکل PC چیه که اینقدر نصب یک بازی و اجرای بازی رو سخت می کنید! بله درسته بازی های کرکی یکم دردسر داره اما در اون حد که اینقدر گنده شده...فایل هاشو دانلود میکنید و یه کرک روش میریزید تموم شد و رفت..حالا چون اینجا نمیشه بسادگی دانلودش کرد و حجمش بالاست دلیل نمیشه ک... برای استیم و کلا بازی اورجینال هم خب دیگه هیچ مشکلی نداره...بازی رو میخری و میزاری رو دانلود وقتی دانلودش تموم شد ، واردش میشی همین...الان این کارا اعصاب پولادی میخواد؟ سیستمی که 8 تومنه بازی که هیچ بهینه نباشه هم مثل آب خوردن بالا میاره و فکر نمیکنم مشکلی از این بابت ایجاد کنه...!
در کل اگر غیر از اینه و حس میکنی هنوزم یکم خرید بازی و اجراش روی PC خیلی سخته و دردسر داره بگو من ساده تر توضیح میدم برات:-!
هم بازیهای انحصاری داره که پی سی کلا نداره
دوست عزیز PC کلا بازی انحصاری نداره؟؟؟؟؟:-/

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
واقعا من نمیفهم مشکل PC چیه که اینقدر نصب یک بازی و اجرای بازی رو سخت می کنید! بله درسته بازی های کرکی یکم دردسر داره اما در اون حد که اینقدر گنده شده...فایل هاشو دانلود میکنید و یه کرک روش میریزید تموم شد و رفت..حالا چون اینجا نمیشه بسادگی دانلودش کرد و حجمش بالاست دلیل نمیشه ک... برای استیم و کلا بازی اورجینال هم خب دیگه هیچ مشکلی نداره...بازی رو میخری و میزاری رو دانلود وقتی دانلودش تموم شد ، واردش میشی همین...الان این کارا اعصاب پولادی میخواد؟ سیستمی که 8 تومنه بازی که هیچ بهینه نباشه هم مثل آب خوردن بالا میاره و فکر نمیکنم مشکلی از این بابت ایجاد کنه...!
در کل اگر غیر از اینه و حس میکنی هنوزم یکم خرید بازی و اجراش روی PC خیلی سخته و دردسر داره بگو من ساده تر توضیح میدم برات:-!
هم بازیهای انحصاری داره که پی سی کلا نداره
دوست عزیز PC کلا بازی انحصاری نداره؟؟؟؟؟:-/
مسئله سخت بودن نصب بازی ها روی PC نیست.
مسئله اسون بودن نصبشون روی کنسول هست.
والا من خودم یه مدت رفتم سمت pc.
اصلا خاطره خوبی برام به جا نگذاشت.
یه MGS V خواستم نصب کنم، اول از همه که مجبور شدم 28 گیگ فایل را منتقل کنم روی PC. بعد هم یه هفته دنبال کرکی بودم که کار کنه.
بعد دوباره دنبال سیوی بودم که کار کنه چون کرک مشکل داشت.
سرجمع ده روز معطل نصب این بازی بودم. اما همینو روی ps3 توی نیم ساعت نصب و اجرا کردم.
تازه این یه مثال بود. خیل عظیم بازی های دیگه بماند که از این دست مشکلات دارن.
پ.ن :مسلما با حرفهام مخالفی و همچنان میگی نصب بازی روی PC کاری نداره. این درسته اما صرفا برای شما که با خم و چمش آشنایی. نه برای کسی که آشنایی نداره با این روش ها.
اما کنسول چه شما آماتور باشی و چه حرفه ای، نصب و اجرا برات راحته.
اگه بخوام تو یه جمله خلاصه کنم :
عبارت fast and easy برای کنسول صدق می کند اما برای pc نه.

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

Dash_javad

کاربر سایت
Feb 22, 2008
375
نام
شیخ جواد

فارق از جوابی که به من دادید احساس میکنم رعایت ادب رو نگه نداشتید و طعنه میزنید

درسته من کنسول دارم ولی درست از وقتی که 15 یا 16 سالم بوده تا الان که 33 سالمه با پسرم کنار کنسول با پی سی گیم زدم و هیچ وقت هم لذت بازی با پی سی رو با کنسول عوض نکردم (غیر از انحصاری های کنسولی) چون هنوز خودمو پی سی گیمر میدونم تا کنسول باز
مقصود حرفم اینکه تو این شونزده هفده سال تجربه , با پی سی گیمینگ تمام زیر و بم بازی با پی سی و تمام مشکلات بازی روی پی سی (مثل مشکلات کرک ها و ارورها و اینترنت قطع کن تا بتونی بازی کنی و ...) آشنا هستم

الان هم که قفل denuvo اجازه کرک شدن به این سادگی ها رو نمیده و حداقل یکی دو ماهی باید درگیر شکسته شدن قفل بازی باشید تا بتونید از بازی جدید پایرتتون استفاده کنید و با هزار بدبختی بتونید مولتی بزنید یا اینکه اصلا نتونید بزنید! (منظورم بازیهای پایرته نه شبکه ای بازی استیم)

حتی با خود استیم اگه بازی نصب کنید احتمال اینکه باز هم ارور نبینید و مشکلات پیش نیاد باز هم از بین نمیره, بخاطر اینکه پی سی یه سیستم مولتی تسکینگ و بخاطر مشکلات سیستم عامل یا نرم افزارهای در حال اجرا (مثل فایر والها یا آنتی ویروسها) و یا کانفلیکت بازی با نرم افزارهای دیگه ممکنه اختلال توی بازیتون پیش بیاره و نتونید درست درمون از بازی لذت ببرید یا حتی ممکنه پردازش سی پی یو شما به خاطر هزار و یک علت درگیر باشه و نتونه درست بازیتون رو پراسس کنه و ...

به همه اینا میگن دردسر و اعصاب پولادین داشتن

• Like
Reactions: vhd and esm nadaram

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر