قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two Step Verification) به PSN اضافه شد

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سرانجام پس از مدت‌ها قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای یا همان Two Step Verification برای اکانت‌های PSN که از امنیت پایینی برخوردار هستند اضافه شد. با استفاده از این قابلیت شما میتوانید شماره تلفن همراه خود را به اکانت PSN اضافه کرده و از آن برای تایید هویت ورد به اکانت خود استفاده کنید و در نتیجه از اکانتی با امنیت بالاتر برخوردار باشید.

این قابلیت فعلا برای اکانتهای استرالیا فعال است

برای تست و آموزش یک اکانت استرالیا ساختم. وقتی وارد اکانت میشوید در بخش Security با گزینه Tow Step Verification مواجه میشوید.

1.png

پس از کلیک بر روی گزینه OK به صفحه جدیدی فرستاده شده و باید User و Password اکانت خود را وارد کنید. در صفحه جدید باید شماره تلفن همراه خود را ثبت کرده و پس از دریافت کد تایید از طریق پیامک و وارد کردن آن گزینه Two Step را فعال کرده و دوباره کد تایید جدیدی برای شما ارسال میشود که پس از تایید قابلیت تایید دو مرحله ای برای شما فعال میشود.

7.png

از این به بعد هر بار که بخواهید از طریق سایت به اکانت خود وارد شوید باید کد تایید فرستاده شده به تلفن همراه را وارد کنید.

9.png

با خود کنسول هم تست کردم و باید از طریق کنسول هم کد ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد کنید

20160816_143417.jpg

این قابلیت هنوز برای اکانتهای دیگر مناطق فعال نشده. در تصویر زیر میتوانید ببینید که شماره همراه برای اکانت اصلی خودم که ریجن 1 هست فعال شده ولی هنوز گزینه Two Step غیر فعال است

8.png

آپدیت (1395/6/4) :

قابلیت تایید هویت دومرحله‌ای به اکانتهای دیگر مناطق اضافه شد و میتوانید اکنون به اکانت خود اضافه کنید.

آخرین ویرایش:

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
اتفاقا با کنسول هم میشه ، الان چندتا از دوستام با خدد کنسول فعال کردن

با کنسول فقط چندتا کشور محدود رو نشون میده که متأسفانه ایران جزو اونا نیست، اما از طریق سایت موجود هست
من هم فعال کردم فقط مرحله ی آخر که میخواست sing out کنه ارور کانکشن داد و انجام نداد، خودم خارج کردم و دوباره امتحان کردم که خوشبختانه جواب داد و فعال شده بود
اون بکاپ کد ها رو هم نگه دارید حتمن

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: sajad-tnt

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
سلام.
اگر فعالش کنم یعنی هر سری که کنسول رو روشن کنم برای انلاین بازی کردن واسم sms میاد و کد جدید میده؟؟؟ یا فقط یدونه کده؟؟؟

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سلام.
اگر فعالش کنم یعنی هر سری که کنسول رو روشن کنم برای انلاین بازی کردن واسم sms میاد و کد جدید میده؟؟؟ یا فقط یدونه کده؟؟؟
نه فقط یه بار هست به شرط اینکه از اکانت Sign Out نکنید. ولی توی سایت چون خود به خود Sign Out میشه باید هر بار کد رو بزنید

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
نه فقط یه بار هست به شرط اینکه از اکانت Sign Out نکنید. ولی توی سایت چون خود به خود Sign Out میشه باید هر بار کد رو بزنید
ممنون از راهنماییت.
فقط اخر سری که میپرسه از همه دستگاه ها sign out بشم من گزینش رو تیک زدم و از همه دیوایس هام مثل مبایل و تبلت و pc اکانت sign out شد اما روی خود ps4 از اکانت خارج نشد!
برای شما هم اینجوره؟ الان لازمه خودم یه سری خارج شم دوباره داخل شم یا نه؟؟؟

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
ممنون از راهنماییت.
فقط اخر سری که میپرسه از همه دستگاه ها sign out بشم من گزینش رو تیک زدم و از همه دیوایس هام مثل مبایل و تبلت و pc اکانت sign out شد اما روی خود ps4 از اکانت خارج نشد!
برای شما هم اینجوره؟ الان لازمه خودم یه سری خارج شم دوباره داخل شم یا نه؟؟؟
خارج شده. الان برید روی پروفایلتون میزنه Sign In کنید

• Like
Reactions: ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
خارج شده. الان برید روی پروفایلتون میزنه Sign In کنید
به یه نکته ای برخورد که کردم این بود که اونجا که نوشتید وقتی روی گزینهtwo step کلیک میکنید به صفحه ای وارد میشوید که اول باید یوزر و پسورد خود را وارد کنید سپس شماره مبایل خود را وارد کنید برای من اصلا یوزر پسورد نخواست و فقط شماره مبایلمو گرفت ! دیگه نمیدونم برا اکانت های امریکا اینجوره یا واس من اینجور شد و به خاطر اینه الان از کنسول خارج نشده ! یا شایدم چون اکانتم پریماری هست و روی کنسولم اکتیو شده خارج نشده .
اما در کل از هرجا خارج میشم دوباره وارد میشم sms میادش

آخرین ویرایش:

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
پس شما اون تیک sign out رو از همه دستگاه ها نزدین. وگرنه غیر ممکن هست sign out نشده باشه.
توی پست که نقل گرفتم هم بهتون گفتم اون تیک رو زدم (در واقع خودش زده بود به صورت اتومات) و بعدش هم از کلیه دستگاه هام مثل مبایل و تبلت و pc خارج شد.
به احتمال زیاد دلیل اینکه از کنسول خارج نشد این بود که اکانتم پریماری هست و روی کنسولمم اکتیو شده

• Like
Reactions: Ezio96

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
پس شما اون تیک sign out رو از همه دستگاه ها نزدین. وگرنه غیر ممکن هست sign out نشده باشه.

اون تیک برای من بصورت پیش فرض بود و تغییرش ندادم اما لحظه ی آخر بخاطر ارور کانکشن خارج نشد شاید برای ایشون هم اینطور شده
.
به احتمال زیاد دلیل اینکه از کنسول خارج نشد این بود که اکانتم پریماری هست و روی کنسولمم اکتیو شده

اگه حساس شدی یکبار از طریق کنسول پسوردت رو عوض کن
به اون پریماری هم می تونه ربط داشته باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: ps34 and Democracy

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
توی پست که نقل گرفتم هم بهتون گفتم اون تیک رو زدم (در واقع خودش زده بود به صورت اتومات) و بعدش هم از کلیه دستگاه هام مثل مبایل و تبلت و pc خارج شد.
نه حتما خارج شده. اکانت من هم پرایمری هست. اول که رفتم داخل همه چیز عادی بود. ولی اگه برید داخل پروفایلتون یا لیست تروفی ها شروع میکنه به sign in شدن و بعد یوزر و پس میخواد و بعد هم کد sms

• Like
Reactions: ps34 and Ezio96

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر