بنیاد ملی بازی های رایانه ای

گفتگو در 'بازی های ایرانی' ایجاد شده توسط mohamadrezaa, ‏Aug 4, 2016.

1. mohamadrezaa

کاربر سایت

سلام به همگی
    من از علاقه مندان عرصه بازیهای رایانه ای و صنعت گیم ایران هستم، اما با خبرهایی که اینروزا داره منتشر میشه نظرم نسبت به خیلی چیزا عوض شد
    متن یکی از خبرها به این شرح هست که یه بازی ساز در جشنواره بنیاد ملی بازیهای رایانه ای شرکت کرده و خیلی تابلو حقشو خوردن

بخشی از خبر:
    یک بازی‌ساز که سال‌ها در عرصه گیم فعالیت‌های موفقیت‌آمیزی داشته است، نامه‌ای را در اعتراض به عملکرد بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای ایکنا ارسال کرده است و خبرگزاری نیز نامه را بدون هیچ گونه تغییری در اختیار مخاطبان قرار داده است. متن نامه به شرح ذیل است:
    دو روز مانده به برگزاری اختتامیه آن جشنواره از روابط عمومی آن بنیاد با بنده تماس گرفته شد (آقای کافی - ساعت ۸ شب) که شما جزو منتخبین جشنواره هستید و باید تشریف بیاورید ضمنا کارت ملی هم همراه‌تان باشد و مهمانان‌تان را هم دعوت کنید، پس از حضور بنده در اختتامیه آن جشنواره نه تنها اثر فاخر «در جستجوی خوشبختی» که با موضوع جشنواره و مقابله با تهاجم فرهنگی ساخته شده بود برگزیده نشد بلکه در بین کاندیدهای آن جشنواره نیز نبود! حتی در بخش بازی‌هایی که موسیقی آن ایرانی بودند نیز نامی از این بازی آورده نشد، و به جای آن از اثر «dead agust» که مغایر با فرمایشات وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون همان جشنواره و تأکیدات مقام معظم رهبری بر تهاجم فرهنگی بود، آن بازی با زبانی غیر فارسی، موضوعی غیر موضوع جشنواره و فاقد هرگونه مجوزی بود (لازم به ذکر است از نظر بنیاد ملّی بازی‌های رایانه‌ای آثاری که فاقد پروانه ساخت باشند، اصلا بازی ایرانی به حساب نمی‌آیند)، در بخش موسیقی – هنری و ... تقدیر گردید و شایسته کسب غزال زرین بهترین بازی گردید. (بنده که تحقیق کردم در مجله منتشر شده از همان بنیاد نام آن بازی حتی در لیست عناوین شرکت‌کننده در جشنواره نیز وجود نداشت).
    لازم به ذکر است در آن جشنواره از بازی‌نامه ساخته نشده «شهر بختک‌ها» و بازی «خروس جنگی» که کاری از آقایان محمد مهدی بهفر راد (معاونت سابق آموزش و پژوهش بنیاد ملّی بازی‌ها، دبیر و داور اولین جشنواره بنیاد)، مهرداد آشتیانی (معاون بخش حمایت بنیاد و دبیر همین جشنواره)، آقای متین ایزدی (مدیر محتوای چندرسانه‌ای بنیاد و دبیر پنجمین و ششمین جشنواره آن بنیاد ) تقدیر گردید، اما هیچگونه نامی از اثر «در جستجوی خوشبختی» برده نشد!
    ...

کسی نظری داره جریان چیه واقعا؟!
    اینا هم موارد دیگه ای از اتفاق هایی هست که داره میوفته و از خبرگزاری های رسمی کشور منتشر شده و انگار هیچکی براش مهم نیست

Coffee Addicted این نوشته را Like کرده است.
  2. Coffee Addicted

Coffee Addicted Better be careful The killer might be near
    کاربر سایت

اینم یه جور باند مافیاست....
    قضیه اینکه محتوای فرهنگی اصلا مورد بحث نیست الان غرب هر چی میسازه محتوای بازی اولین فاز ساخت بازیشونه و اهمیت زیادی به داستان بازی داده میشه اما بازی های ایرانی بدون محتوا مثلا شبگرد که تبلیغات زیادی هم براش شده شبیه به یک بازی ایرانی نیست !کاراکتر ها و محیط های بازی ذره ای به ایران شباهت نداره و کپی برداری زیادی هم داشته در گیم پلی و در بخش صداگذاری

3. {ehsan}

کاربر سایت

نام:
    ehsan
    شما اول بورو ببین کاگردان و تهیه کننده خودشون دارن ظلم میکنند در حق یک سری پرسونلا مخصوصا مدل سازها و آرت وورکرها ....
    اولش که اصلا این ها را در جریان سود و زیان و کلا مسایل مالی قرار نمیده اگر هم قرار بده یه آماره دروغی ...
    مدلساز و ... کارگز نیستند که بخوان حقوقشون زیره 900 باشه ... مدلسازی و ساخت باف و ... یک کاره تمام وقتست که انرزی خیلی خیلی زیادی میگیره ...
    بعد تازه یک سری مسایل دیگه هم هست که مثلا همین مقدار ناچیز پولی که به پرسنل میده کلی منت میزاره و ...
    اکثرا هم وقتی فایل را تحویلشون میدیم اولش که تایید میکنند و ... بعد از چند ماه تماس میکیره که اینها مشکل داشته و باید درستشون کنی اون هم بدونه مبلغ اضافه ... و این روند درست کردن و استانتدارد کردن خیلی وقتها دو یا سه برابره ساخته اولیه مدل زمان و انرژی میگیره !!!
    این آقایانه شاکی بهتره اول برن یه سری به وجدان خودشون بزنند بعد بیان به دونه درشت ها گیر بدن ....!!!! هرچی میکشیم از خودمونه .. از کارفرما بگیر تا تهیه کننده و کارگزدان ...
    قبلا هم گفتم این کاره بازی سازی زحمت خیلی زیادی داره برای پرسونل مخصوصا طراحان .... و تا حقشون را درست ندید بهترین نیرو ها از مسیر بازار خارج میشن و شما میمونید و چند تا تازه کار که به حداقل حقوق راضی هستند ...
    همین الانش خیلی از بهترین طراح های ایران را سراغ دارم که در حد بهترین های دنیا کار میکنند ولی به خاطره یک مشت سرمایه داره خودخواه و بی انصاف مجبور شدن برای امراره معاش از بازاره 3D خارج بشن
    بعصی وقتها که میام از دسته مسولین ناراحت بشم .. میبینم خوده مردم دارند ظلم میکنند . پس چه انتظاری از بقیه دارید ؟

مثلا من خودم طرح یک سفینه را میزنم و خودم هم مدلش میکنم بعد سی هزیار تومن تحویل من میدن اونم با منت ... تازه بعد از تایید بعد از چند ماه فایل را برگشت میده برای ده ها تغییرات کلی دیگه در حالی که همون سی هزار تومن از نظر ایشون کافی بوده .. ببخشید زیادی هم بوده ؟!!!!
    از مدل ساز های عزیز خواهش میکنم که با دست مزد پایین اصلا کار نکنند ! یه روزی میرسه که به خاطر اینکه برای کارتون ارزش قایل نبودید کلا زده میشید از این کار !!!
    اینو به عنوان کسی که حدودا نه سال سابقه کار توی پروژه های .... داشتم !

#3 {ehsan}, ‏Aug 31, 2016
    آخرین ویرایش: ‏Aug 31, 2016
  4. WCW

WCW
    کاربر سایت

نام:
    کثافت
    طبیعبه ما بایدم کپی کنیم چون صعنت بازی سازی دست امریکاس ایده ای نداریم تازه داره اینجا شکل میگیره که هنوزم نگرفته همون ET که کلی وقت براش گذاشتن با موتور Uneral Engine 3 کپی کیلزون هست
    تازه هنوزم صدا و سیما موقع گزارش بازی اهنگ مخوف میزاره انگار حمله کردن هنوز براشون جا نیافتاده که بازی 3 امین صنعت پولسازه الان تو دنیا و بودجه های 20 -50 میلیاردی میخواد با 1 میلیارد بازی نمیشه ساخت انیمیشنم همینه