Prey

prey-logo.jpg
Developer : Arkane Studios
Publisher : Bethesda Softworks
Director : Raphaël Colantonio
Engine : CryEngine
Genre : First Person Shooter , Action Sci-Fi
Release Date : May 5, 2017
Platforms : PS4 X1 PC

================
اطلاعات منتشر شده از بازی
================

* این نسخه دنباله ای بر بازی قبلی نیست. همینطور یک Remake هم برای نسخه اول نیست. این نسخه تصوری دوباره از IP است و با اینکه روح سری Prey در این نسخه نیز وجود دارد اما ارتباطی با نسخه قبلی و یا نسخه کنسل شده ندارد.

* شخصیت اصلی بازی Morgan Yu نام دارد و در ابتدای بازی این قابلیت وجود دارد که مرد یا زن بودن این شخصیت را مشخص کرد. سازندگان اسم Morgan را انتخاب کرده اند چون که این اسم هم برای مرد یا زن قابل استفاده است.

* شخصیت اصلی در یک ایستگاه فضایی قرار دارد و باید با موجودات فضایی برای بقا مبارزه کند.
* تایید شده است که بازی یک عنوان Horror نیست.
* بازی فقط درباره شلیک کردن به موجودات فضایی نیست و میتوان گفت بازی مخلوطی از اکشن و روایت و داستان است که لایه ی نازکی از RPG نیز در خود دارد !

* بازی اسلحه های مختلفی از جمله Shotgun ای که در تریلر معرفی بازی نیز نمایش داده شده بود را در اختیار بازیکن میگذارد . علاوه بر این Morgan قادر خواهد بود که قدرت هایی از موجودات فضایی بیاموزد و از آنها استفاده کند . همینطور در بازی میتوان از ابزار علمی موجود در ایستگاه فضایی که برای مبارزه ساخته نشده اند برای مبارزه استفاده کرد !

* سازندگان گفته اند که بازیکنان اگر از بازیهای قبلی Arkane Studios خوششان آمده است احتمالا از Prey نیز راضی خواهند بود.

* تایید شده است Chris Avellone که در ساخت بازیهای درخشانی مثل Fallout 2 , Fallout : New Vegas , Pillars of Eternity و ... حضور داشته است در ساخت این عنوان نیز مشارکت خواهد کرد.

=================
تریلر معرفی بازی [E3 2016]
=================

===================
تریلر گیم پلی [QuakeCon 2016]
===================

====================
تریلر گیم پلی [Gamescom 2016]
====================

=======================
تریلر گیم پلی [The Game Awards 2016]
=======================

Prey - 8 Minutes of Gameplay

720p 60fps || 1080p 60fps

================
تریلر گیم‌پلی #2
================

با تشکر از @sabco برای تریلر :D
تاپیک با منتشر شدن اطلاعات جدید آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
ممنون از اطلاعات دوستان.
بنده هم بسیار هایپ شدم ، در ضمن یک دقیقه اول آهنگ No Gravity من رو یاده بازی Metro انداخت ، چون که قشنگ حس تنهایی و ترس از اتفاقات اینده و کلا گیتاری که توی مترو میزد رو برای من تداعی کرد (حس شخصی که خودم گرفتم)

• Like
Reactions: FUTURE

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
خبر خوش :D:
یه دمو از بازی قراره 27 آپریل منتشر بشه که اجازه میده همه 1 ساعت اول بازیو بصورت رایگان تجربه کنن <:-P
الان شدیدا خوشحالم که اون ویدیویی که یه ساعت اول بازیو نمایش میداد رو ندیدم :D
دم Bethesda گرم...احتملا اینکار بشدت به فروش بازی کمک کنه <:-P
Play the Opening Hour of PREY Free Before It Launches on PS4

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,292
نام
مــاکــان
خبر خوش :D:
یه دمو از بازی قراره 27 آپریل منتشر بشه که اجازه میده همه 1 ساعت اول بازیو بصورت رایگان تجربه کنن <:-P
الان شدیدا خوشحالم که اون ویدیویی که یه ساعت اول بازیو نمایش میداد رو ندیدم :D
دم Bethesda گرم...احتملا اینکار بشدت به فروش بازی کمک کنه <:-P
Play the Opening Hour of PREY Free Before It Launches on PS4
مثل همون کاری که با Dishonored 2 کردن، نسخه Free Trial برای استیم ریلیز شد، 3 مرجله اول رو میتونی بری،جالب اینه که هرکاری کنی،آیتمی داشته باشی و... بعد از خرید، به بازی اصلی انتقال پیدا میکنه.
فکر کنم این دموی Prey هم چیزی تو این مایه هاست.

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
با اینکه خودم عاشق بازی هستم و شدیدا منتظرشم ولی یه نکته ای که میتونه آزار دهنده باشه برای تعدادی از گیمرا به نظرم روند خیلی کند و slow بازی هست، البته تمام نمایش ها از قسمت ابتدایی بازی هست و یه جوری حکم پرولوگ و آشنایی رو داشته و امیدوارم روند بازی یه مقدار سریعتر از این نمایش ها باشه، من شخصا هیچ مشکلی ندارم با همین روند هم ولی خب از اونجایی که بازی المان های شوتر هم یدک میکشه و توی ژانر شوترها دسته بندی شده باید طوری باشه که یه مقدار شدت درگیری ها و سرعتش باب میل شوتربازها هم باشه، ضمن اینکه نسخه قبلی هم یه شوتر خیلی قدرتمند و سریع داشت.

• Like
Reactions: Destruction

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
من هر چی سرچ کردم، نتونستم بفهمم که حجم دمویی که داره میاد چند گیگه؟ :D کسی اطلاعی داره؟
حدسم اینه که دور و اطراف 10 گیگ باشه حجمش.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
خب مثل اینکه دموی رایگان بازی واسه اکانت‌های اروپا الان در دسترسه : https://store.playstation.com/#!/en...hour/cid=EP1003-CUSA08457_00-PREYDEMO00000000
واسه US هم چند ساعت دیگه به استور اضافه میشه...
فقط حجمش واسه یه دمو‌ی یه ساعته زیاده : 12.8 GB :|
من احتمالا صبر کنم هفته‌ی بعد نسخه‌ی کامل بازیو بگیرم ولی هر کی میتونه دانلود کنه، بدون شک بره سراغش، هر کی بازی کرده شدیدا راضی بوده...
یکمی باورش سخته فقط یه هفته به انتشارش مونده :D حس می‌کنم یکمی بازی کم سروصدا داره عرضه میشه ولی وقتی نقدای بشدت مثبت بازی ([-o<:D) اومد، احتمالا همه به خودشون میان :D

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
خب مثل اینکه دموی رایگان بازی واسه اکانت‌های اروپا الان در دسترسه : https://store.playstation.com/#!/en...hour/cid=EP1003-CUSA08457_00-PREYDEMO00000000
واسه US هم چند ساعت دیگه به استور اضافه میشه...
فقط حجمش واسه یه دمو‌ی یه ساعته زیاده : 12.8 GB :|
من احتمالا صبر کنم هفته‌ی بعد نسخه‌ی کامل بازیو بگیرم ولی هر کی میتونه دانلود کنه، بدون شک بره سراغش، هر کی بازی کرده شدیدا راضی بوده...
یکمی باورش سخته فقط یه هفته به انتشارش مونده :D حس می‌کنم یکمی بازی کم سروصدا داره عرضه میشه ولی وقتی نقدای بشدت مثبت بازی ([-o<:D) اومد، احتمالا همه به خودشون میان :D
من فردا نظرم رو درموردش میگم چون اردات خاصی به بازی های این استدیو و سری دیس انرد دارم:D

• Like
Reactions: FUTURE

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
بازی هنوز یک هفته به انتشارش مونده 6 دلار تخفیف خورده توی استور! دلیلش چی هست؟یعنی استقبال کم بوده؟؟؟اون هایی که قبلا پیش خرید کردن قاعدتا باید 6 دلار بهشون برگردونن

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
دوستان یه خورده داخل نوشته اسپویل هست که سر جریان بهم ریختگی تو اسپویل نذاشتم بیشتر در مورد محتوایه بازی هست اسپویل داستانی نداره
خب دمویه یک ساعته بازی رو دان کردم اول باید بگم دمو بیشتر از یک ساعته:D از بس محتوا و محیط و طراحی خفن و بزرگه که امکان نداره یک ساعته تمومش کنید البته اگه اهل گشت و گذار باشید و گرنه همینطور راحتون رو برید تو یک ساعت تمومه:D
باید بگم یه چیز خیلی عجیب ساختن:D
بازی اصلا روند اروم نداره همون دقایق اول بازی شروع میکنه به سوپرایز کردنتون و کلی سوال که جریان چیه؟ گرافیک بازی واقعا عالیه البته تو محیط های باز به دیس انرد 2 نمیرسه(که البته همچین چیزی رو تو بازی نمیبیند فقط همون اوایلش:D چون کل بازی تو محیط ازمایشگاهی و اینجور چیزاس که باید بگم بالاترین گرافیک و جزئیات رو بین بازی های این استدیو داره)
گان پلی بازی عالیه جزئیاتشون و طراحیشون فوق العادس اصلا عاشق اچرش شدم:D البته باد بگم علاوه بر طراحیه عالیه تفنگ بازی از نحوه aiming کلا تو هنگم:| اسلحه یه سمت دیگس شلیک یه جا دیگه میکنه:| دقیقا مثل تیراندازیه انچارتد یک رو ps3 که همون اوایل اومد یا مثله تامب رایدر به غیر از تفنگ بازی بقیه اسلحه ها نحوه ایمینگ و چیزا دیگه درسته
از همه مهم تر دشمنایه بازی هست روانی کنندس میمیک ها(mimic) ها هم نحوه ضربشون و هم طراحیشون عالیه قابلیت تبدیل به همه چیز رو دارن سر این جریان جو بازی تبدیل میشه به غافل گیری و ترس که نکنه این سطل اشغاله که اینجاس یه میمیکه:D قابلیت ها دیگه ای هم دارن که نمیگم:D دشمنه دیگه اسمسش فانتومه که خیلی قوی و هم اندازه شماست اونم میتونه به اشیایه مختلف تبدیل بشه ولی میتونند از راه دور هم بهتون حمله کنند از لحاظ طراحی دشمن که خیلی خوشم اومد مخصوصا این جریان غافل گیر کردنتون که عالیه
بازی هیچ چیزی رو در اختیارتون قرار نمیده حتی مپ بازی رو:D این که چطوری مپ و کارا دیگه رو بدست بیارید خودش خیلی باحاله,حتی رو اپگرید شخصیت هم کلی کار کردن و این که چطوری خودتون رو اپگرید میکنی خیلی جالبه
داستان هم همون طور که گفتم سر راست نیست و با سوال های مختلف براتون شروع میشه
در کل بازی فوق العادس و بنظرم امکان نداره کمتر از 86 بگیره:-bd اگه وقتش رو داشتم حتما بازی رو میگرفتم ولی یه حسی بهم میگه سر جریان سبک گرافیک و اینجور چیزا تو تخفیفا 30 دلار بگیرم خیلی بهم بیشتر میچسبه:D البته بازی کاملا ارزش 60 دلار رو داره لعنتی این مدت بازی زیاد میاد منم بودجم کمه بیشتر هوس یه ریسینگ کردم:D این مدت همش داشتم شوتر بازی میکردم

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان یه خورده داخل نوشته اسپویل هست که سر جریان بهم ریختگی تو اسپویل نذاشتم بیشتر در مورد محتوایه بازی هست اسپویل داستانی نداره
خب دمویه یک ساعته بازی رو دان کردم اول باید بگم دمو بیشتر از یک ساعته:D از بس محتوا و محیط و طراحی خفن و بزرگه که امکان نداره یک ساعته تمومش کنید البته اگه اهل گشت و گذار باشید و گرنه همینطور راحتون رو برید تو یک ساعت تمومه:D
باید بگم یه چیز خیلی عجیب ساختن:D
بازی اصلا روند اروم نداره همون دقایق اول بازی شروع میکنه به سوپرایز کردنتون و کلی سوال که جریان چیه؟ گرافیک بازی واقعا عالیه البته تو محیط های باز به دیس انرد 2 نمیرسه(که البته همچین چیزی رو تو بازی نمیبیند فقط همون اوایلش:D چون کل بازی تو محیط ازمایشگاهی و اینجور چیزاس که باید بگم بالاترین گرافیک و جزئیات رو بین بازی های این استدیو داره)
گان پلی بازی عالیه جزئیاتشون و طراحیشون فوق العادس اصلا عاشق اچرش شدم:D البته باد بگم علاوه بر طراحیه عالیه تفنگ بازی از نحوه aiming کلا تو هنگم:| اسلحه یه سمت دیگس شلیک یه جا دیگه میکنه:| دقیقا مثل تیراندازیه انچارتد یک رو ps3 که همون اوایل اومد یا مثله تامب رایدر به غیر از تفنگ بازی بقیه اسلحه ها نحوه ایمینگ و چیزا دیگه درسته
از همه مهم تر دشمنایه بازی هست روانی کنندس میمیک ها(mimic) ها هم نحوه ضربشون و هم طراحیشون عالیه قابلیت تبدیل به همه چیز رو دارن سر این جریان جو بازی تبدیل میشه به غافل گیری و ترس که نکنه این سطل اشغاله که اینجاس یه میمیکه:D قابلیت ها دیگه ای هم دارن که نمیگم:D دشمنه دیگه اسمسش فانتومه که خیلی قوی و هم اندازه شماست اونم میتونه به اشیایه مختلف تبدیل بشه ولی میتونند از راه دور هم بهتون حمله کنند از لحاظ طراحی دشمن که خیلی خوشم اومد مخصوصا این جریان غافل گیر کردنتون که عالیه
بازی هیچ چیزی رو در اختیارتون قرار نمیده حتی مپ بازی رو:D این که چطوری مپ و کارا دیگه رو بدست بیارید خودش خیلی باحاله,حتی رو اپگرید شخصیت هم کلی کار کردن و این که چطوری خودتون رو اپگرید میکنی خیلی جالبه
داستان هم همون طور که گفتم سر راست نیست و با سوال های مختلف براتون شروع میشه
در کل بازی فوق العادس و بنظرم امکان نداره کمتر از 86 بگیره:-bd اگه وقتش رو داشتم حتما بازی رو میگرفتم ولی یه حسی بهم میگه سر جریان سبک گرافیک و اینجور چیزا تو تخفیفا 30 دلار بگیرم خیلی بهم بیشتر میچسبه:D البته بازی کاملا ارزش 60 دلار رو داره لعنتی این مدت بازی زیاد میاد منم بودجم کمه بیشتر هوس یه ریسینگ کردم:D این مدت همش داشتم شوتر بازی میکردم
بسی هایپمون رو بردین بالا:D، عالی بود، عطشم برای تجربش دو چندان شد، من صبر میکنم تا بازی متتشر بشه، بعد بگیرمش، میترسم هیجانشو نابود کنم برای خودم اینجوری :D، یک ساله منتظرشم و اطمینان دارم بازی هر لحاظ شانس موفقیت خیلی بالایی داره و از همه مهمتر اینکه کاملا منطبق با حس و حال و سلیقه منه، ممنونم بابت توضیحات:):-bd.

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
منم دمو رو بازي كردم و با اين همه شلوغي بازي نياز بود كه ٦٠ فريم باشه اين بازي. واقعا ٣٠ فريم بودنش رو اعصابم بود و درست نميتونستم بازي كنم.
ولي شروع بازي واقعا جالبه و خلاقيت تو ساخت حريف ها و گيم پلي كشتنشون خوبه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر