کوجیما: MGS بدون PS هیچ وقت ساخته نمی‌شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
به گفته کوجیما، نزدیک بود سری Metal Gear در همان سال 1990 و به عنوان یک بازی دو بعدی به کار خود پایان داده و برای همیشه پرونده‌اش بسته شود، تا اینکه PlayStation با پالیگان‌های وسوسه انگیزش وارد میدان شد و اوضاع تغییر کرد!

59g0dqw3qej2hwdp75t2.jpg

"من شماره اول و دوم MG رو ساختم، و برای خودم MG دیگه تموم شده بود، در عوض کار روی یه بازی ماجرایی دیگه رو شروع کردم. اون موقع قصد داشتم MG همیشه یه بازی قایم باشک طور باقی بمونه. ایده اصلی این بود که گیمرها همش در حال پنهان شدن باشن و زاویه دید هیچ وقت تغییر نمی‌کرد. چون به هر صورت در اون سال‌ها پالیگان‌های سه بعدی نداشتیم و بلاجبار همه چیز باید دو بعدی ساخته می‌شد. در نتیجه چاره‌ای نبود که تو MG هم همه چیز از زاویه دید بالا طراحی بشه."

"بعد 1990 پرونده MG تو ذهن من بسته شده بود و به طراحی یه بازی جدید فکر می‌کردم تا اینکه یه روز درباری یه تکنولوژی جدید شنیدم. یه کنسول جدید به اسم PlayStation که قرار بود به زودی وارد بازار بشه. و هیجان برانگیز‌ترین خبر در مورد PS این بود که اجازه می‌داد پالیگان‌های Real Time داشته باشی!"

و به این ترتیب قابلیت خلق بازی‌های سه بعدی باعث شد تا کوجیما دوباره به فکر ساخت MG بیفته.

"با اینکه دیگه قصد نداشتم MG‌ بسازم اما به ذهنم رسید می‌تونم ایده‌های بازی اصلی رو اینبار در قالب جدید و با پالیگان‌های سه بعدی بسازم. مثلا وقتی که زیر یه میز قایم شدی، بشه زاویه دوربین رو تغییر داد، یا وقتی یه جا قایم شدی، بشه همه چیز رو از زاویه دید شخصیت داخل بازی نشون داد."

اگه هنوز متقاعد نشدید که PS باعث خلق سری MGS شد بهتره به این جمله از کوجیما دقت کنید:

"شما باید برای وجود سری MGS از PS متشکر باشید. کاری که PS کرد باعث شد تا امروز MGS وجود خارجی داشته باشه."

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
دور از بحث نباشه ولی کلا cd.dvd.و..... همش ساخت سونیه اگه سونی سی دی رو نمی ساخت سگا از کجا مبخواست sega cd بیاره متال گیر هم بخاطر سیستم 32bit پلی استیشن ادامه پیدا کرد نه بخاطر سی دی که ماداریم در موردش بحث میکیم:| منظورم بحثی بود که تو صفحه های قبل در مورد کارتیج سی دی کردیم:D

آخرین ویرایش:

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
خوبی اینجور نظرات اینه که می فهمیم بقیه حرفای یه سری چقدر درسته:)) پس فردا هم می خوان بگن خورشید دور زمین می چرخه و زمین هم صافه:))
پ.ن:
The extraordinary vivid glows shown in the new observations are known as auroras. They are created when high-energy particles enter a planet’s atmosphere near its magnetic poles and collide with atoms of gas.
خورشید ذرات پر انرژی می ده بیرون، مشتری هم، هم قطب مغناطیسی داره هم گاز(یه دلیلی داره که بهش می گن سیاره گازی). چرا اتفاق نیفته دقیقا؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
یه نکته عجیب و جالبی که در مورد بیشتر تاپیک های بخش اخبار صدق میکنه، اینه که بحث صفحه اول با صفحه آخر کلا دو مقوله متفاوته. یعنی ممکنه شما بری تو تاپیک فولان خبر درباری فولان بازی، پست های صفحه اول مطابق با انتظار در مورد خود خبره اما وقتی میری آخرین صفحه، اگه مثلا ببینی داره در مورد علت سفید بودن موی بدن خرس های قطبی هم صحبت میشه نباید تعجب کنی. حالا هرچی صفحات بیشتر، موضوعات هم عجیب و جذاب تر.

سفر به ماه، شفق قطبی، ذرات پر انرژی خورشید، کوجیما، MGS، سونی، DVD، به صفحه شیش برسیم فکر کنم کم کم وارد تحلیل معجزات عیسی مسیح (ع) و اجرای حرکت Moonwalker روی سطح آب میشیم.

آخرین ویرایش:

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,325
نام
امیرعلی
اولا اینکه شما نمیتونید پست کسی رو نقل قول کنید، کاملا نظرات خودتون رو که ربطی به تاپیک نداره دربارش بنویسید بعد هم بگید این بحث ربطی به اینجا نداره ادامه ش جای دیگه...اگه قراره پستی پاک بشه باید از اولین اشاره به "بحث بی ربط" شروع بشه.
همین جوک قشنگ برو دانشگاه مالک اشتر خودمون که مربوط به هوافضا میشه بگو ببین اساتیدش چی بهت میگن .;)

دلیل اینکه دوباره به ماه نرفتن به دلیل خرج ارسال انسان به ماه هستش وقتی میتونن با خرج کمتر ربات بفرستن برای تحقیقات و اکتشافات دیوانن خرج الکی کنن انسان بفرستن ماه ؟ تازه وجود ایستگاه فضایی بین الملی برای همینه که کارهای تحقیقاتی در فضا در انجا انجام بشه تا هم هزینه ها کم بشه هم راحت برای فضا نوردان غذا و ... بفرستن وگرنه همین روی ماه انجام میدادن مورد بعدی اینکه همین روسیه اگه امریکا نرفته بود دهن آمریکا سرویس میکرد فکر میکنی زمان جنگ سرد روسیه با آمریکا سر این چیزا شوخی داشت ؟ سر کمترش میخواستن سر هم بمب اتم خالی کنن .

آمریکا دروغ گفت تمام دانشمند های بزرگ دنیا این دروغ بزرگ باور کردن و هیچ دانشمندی صداش در نیومد چون بزرگ بود و باورد کردن اما شما این وسط متوجه این دروغ بزرگ شدی چون کسی دیگه بعد اون زمان به ماه نرفته واقعا در زندگی موفق باشی .

این بحث هم ربطی به تاپیک نداره اگه صحبتی بود در پیام خصوصی.
wait...what؟
کسی صداش درنیومد؟
از همون روز تا الان که ما داریم صحبت میکنیم هزاران مقاله درباره صحت سفر به ماه چاپ شد. کلی کتاب و تفسیر و مستند و تحلیل ویدیویی بعد شما میگی ایشون تنها کسیه که به این قضیه شک کرده؟ تازه با درنظر گرفتن رسانه های کشورهای رقیب آمریکا این آمار چندبرابر میشه. البته این روزها بخش زیادی از این شبهه برطرف شده ولی اینکه کلا منکرش بشی و جک خطابش کنی نشون از بی اطلاعی فردِ.
اینکه ناسا دلیل برنگشتن به ماه رو واسه مردم یه جوری توجیه میکنه(و البته نه طوری که شما گفتی) خودش نشون از اینه که یه جای کار میلنگه. با سابقه درخشانی که ناسا توی پوشوندن حقایق از مردم داره!
بزرگترین معما برای همه ی دانشمندها دلیل اصلی عدم احداث ایستگاه فضایی روی ماه تا به امروز بوده بعد شما با یه سری دلیل خنده دار ، بدون هیچ مطالعه ای میای میگی نیازی نیست اصلا انسان برگرده به ماه وقتی ربات هست؟-که همون رباتش هم ارسال نشد- کاملا واضحه که ایستگاه فضایی اختصاصی آمریکا(بدون مشارکت کشورهای دیگه) روی ماه ، چقدر میتونه واسه آمریکا مفید باشه، جایی که با قدیمی ترین سفینه ها حداکثر 6روزه میشه بهش رسید، جایی که جاذبه داره، جایی که میشه روی سطحش خیلی راحت تر از زمین سفینه ها و موشک هارو پرواز داد بخاطر جاذبه کمتر و نداشتن اتمسفر و و و... چیزایی که سالهاست داره بعنوان سوال های بزرگی از ناسا پرسیده میشه و هیچوقت جواب محکمی داده نشده.
جالبه بدونید موریس چتلاین که زمان ارسال آپولو 11 به ماه رییس ارتباطات ناسا بوده سال 1979 اینطور میگه:
In 1979, Maurice Chatelain, former chief of NASA Communications Systems confirmed that Armstrong had indeed reported seeing two UFOs on the rim of a crater. "The encounter was common knowledge in NASA," he revealed, "but nobody has talked about it until now."
من شما رو واسه اینکه کمی اطلاعات دراینباره بدست بیارید به خوندن این مقاله و یا کتاب های دکتر ایمانیان (که مجموعه ترجمه مقالات معتبر در همین باره‌س) دعوت میکنم. حتی اگه حوصله یا وقت کتاب هارو هم ندارید مستندهای زیادی درباره دلیل عدم بازگشت به ماه توسط History channel ساخته شده.
درکل هدف من این بود که بگم چیزی اینجا جوک نیست و دلیل اینکه انسان هیچ وقت روی ماه برنگشت خیلی پیچیده تر و سری تر از نبود بودجه است!!

• Like
Reactions: gamer1998y

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,325
نام
امیرعلی
یه نکته عجیب و جالبی که در مورد بیشتر تاپیک های بخش اخبار صدق میکنه، اینه که بحث صفحه اول با صفحه آخر کلا دو مقوله متفاوته. یعنی ممکنه شما بری تو تاپیک فولان خبر درباری فولان بازی، پست های صفحه اول مطابق با انتظار در مورد خود خبره اما وقتی میری آخرین صفحه، اگه مثلا ببینی داره در مورد علت سفید بودن موی بدن خرس های قطبی هم صحبت میشه نباید تعجب کنی. حالا هرچی صفحات بیشتر، موضوعات هم عجیب و جذاب تر.

سفر به ماه، شفق قطبی، ذرات پر انرژی خورشید، کوجیما، MGS، سونی، DVD، به صفحه شیش برسیم فکر کنم کم کم وارد تحلیل معجزات عیسی مسیح (ع) و اجرای حرکت Moonwalker روی سطح آب میشیم.
اتفاقا یکی از نکات مثبت فروم های زنده ای مثل بازی سنتر همینه. دیگه همه میدونیم که توی فضای مجازی ایران جا واسه اظهارنظر یا تبادل اطلاعات خیلی کمه و تقریبا از همه محیطهای ارتباطی مجازی داره اشتباه استفاده میشه ولی فروم های زیادی هستن که هنوز آدم میتونه توش یه چیزی یاد بگیره یا نظر خودش رو درباره همه چیز بیان کنه و اینکه اینقدر بچه ها تو جزییات اینچنین خبرهایی خورد میشن عالیه واقعا تا زمانی که زیاده روی نشه.

• Like
Reactions: gamer1998y

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
اولا اینکه شما نمیتونید پست کسی رو نقل قول کنید، کاملا نظرات خودتون رو که ربطی به تاپیک نداره دربارش بنویسید بعد هم بگید این بحث ربطی به اینجا نداره ادامه ش جای دیگه...اگه قراره پستی پاک بشه باید از اولین اشاره به "بحث بی ربط" شروع بشه.

wait...what؟
کسی صداش درنیومد؟
از همون روز تا الان که ما داریم صحبت میکنیم هزاران مقاله درباره صحت سفر به ماه چاپ شد. کلی کتاب و تفسیر و مستند و تحلیل ویدیویی بعد شما میگی ایشون تنها کسیه که به این قضیه شک کرده؟ تازه با درنظر گرفتن رسانه های کشورهای رقیب آمریکا این آمار چندبرابر میشه. البته این روزها بخش زیادی از این شبهه برطرف شده ولی اینکه کلا منکرش بشی و جک خطابش کنی نشون از بی اطلاعی فردِ.
اینکه ناسا دلیل برنگشتن به ماه رو واسه مردم یه جوری توجیه میکنه(و البته نه طوری که شما گفتی) خودش نشون از اینه که یه جای کار میلنگه. با سابقه درخشانی که ناسا توی پوشوندن حقایق از مردم داره!
بزرگترین معما برای همه ی دانشمندها دلیل اصلی عدم احداث ایستگاه فضایی روی ماه تا به امروز بوده بعد شما با یه سری دلیل خنده دار ، بدون هیچ مطالعه ای میای میگی نیازی نیست اصلا انسان برگرده به ماه وقتی ربات هست؟-که همون رباتش هم ارسال نشد- کاملا واضحه که ایستگاه فضایی اختصاصی آمریکا(بدون مشارکت کشورهای دیگه) روی ماه ، چقدر میتونه واسه آمریکا مفید باشه، جایی که با قدیمی ترین سفینه ها حداکثر 6روزه میشه بهش رسید، جایی که جاذبه داره، جایی که میشه روی سطحش خیلی راحت تر از زمین سفینه ها و موشک هارو پرواز داد بخاطر جاذبه کمتر و نداشتن اتمسفر و و و... چیزایی که سالهاست داره بعنوان سوال های بزرگی از ناسا پرسیده میشه و هیچوقت جواب محکمی داده نشده.
جالبه بدونید موریس چتلاین که زمان ارسال آپولو 11 به ماه رییس ارتباطات ناسا بوده سال 1979 اینطور میگه:

من شما رو واسه اینکه کمی اطلاعات دراینباره بدست بیارید به خوندن این مقاله و یا کتاب های دکتر ایمانیان (که مجموعه ترجمه مقالات معتبر در همین باره‌س) دعوت میکنم. حتی اگه حوصله یا وقت کتاب هارو هم ندارید مستندهای زیادی درباره دلیل عدم بازگشت به ماه توسط History channel ساخته شده.
درکل هدف من این بود که بگم چیزی اینجا جوک نیست و دلیل اینکه انسان هیچ وقت روی ماه برنگشت خیلی پیچیده تر و سری تر از نبود بودجه است!!
فایده ایستگاه فضایی روی ماه چیه؟ مزیت خاصی نسبت به ایستگاه فضایی الان داره؟

• Like
Reactions: vivanred

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,325
نام
امیرعلی
فایده ایستگاه فضایی روی ماه چیه؟ مزیت خاصی نسبت به ایستگاه فضایی الان داره؟
اشاره کردم کلی دلیل قابل قبول واسه این بحث هست که مهمترینش وجود جاذبه روی ماهه چون بدن انسان واسه زندگی توی بی وزنی تکامل پیدا نکرده و همین باعث مشکلات و بیماری های زیادی واسه فضانوردان میشه و دوره کاریشون رو خیلی کم میکنه.
Six Reasons NASA Should Build a Research Base on the Moon

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
اتفاقا یکی از نکات مثبت فروم های زنده ای مثل بازی سنتر همینه. دیگه همه میدونیم که توی فضای مجازی ایران جا واسه اظهارنظر یا تبادل اطلاعات خیلی کمه و تقریبا از همه محیطهای ارتباطی مجازی داره اشتباه استفاده میشه ولی فروم های زیادی هستن که هنوز آدم میتونه توش یه چیزی یاد بگیره یا نظر خودش رو درباره همه چیز بیان کنه و اینکه اینقدر بچه ها تو جزییات اینچنین خبرهایی خورد میشن عالیه واقعا تا زمانی که زیاده روی نشه.

بله. قطعا همینطوره. روندی که اینجا میشه دید همون جریان اندیشه هست. افکار از تداعی هم شکل میگیرن و موضوعات سمت و جهت های مختلف میگیره. و میشه تو این مسیر یادگرفت. اصلا یکی از دلایلی که باعث میشه من خودم شخصا این همه سال اینجا باشم و فعالیت کنم، و هیچ وقت هم خسته نشم و برام تکراری نشه همین موضوعه. در این حد که همیشه هر وقت پای کامپیوتر بشینم اولین سایتی که باز میکنم ببینم چه خبره بازیسنتره!:D و هیچ بحثی هم هیچ وقت به اندازه کل کل با بچه های اینجا به من انرژی نمیده. خدایی خیلی باحاله!:D دم بازیسنتر که مارو ان ساله دور هم جمع کرده گرم.

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
اشاره کردم کلی دلیل قابل قبول واسه این بحث هست که مهمترینش وجود جاذبه روی ماهه چون بدن انسان واسه زندگی توی بی وزنی تکامل پیدا نکرده و همین باعث مشکلات و بیماری های زیادی واسه فضانوردان میشه و دوره کاریشون رو خیلی کم میکنه.
Six Reasons NASA Should Build a Research Base on the Moon
خوب نه دیگه. شما فاصله رو داری از 400 کیلومتر میکنی 384400 کیلومتر یعنی 960 برابر :D بهتر نیست آدم ها رو جابجا کنیم تا اینکه 960 برابر دورتر بریم؟:D
لینک پست قبلیتون که خیلی بامزه بود . آدم فضایی ها گفتن این دور و برا پیداتون نشه؟:D یعنی ما این همه مدت هیچ سیگنال خاصی از ماه دریافت نکردیم بعد آرمسترانگ رفته با چشم دیده اونا هم هول شدن گفتن دیگه اینورا نیاین؟:D
در کل یه چیزی بگین که بشه روش بحث کرد. مقاله میارین که کلی گویی کرده باشین. شما از این کلی دلیل که میگین سه تا به انتخاب خودتون بگید که بشه روش بحث کرد. دلیل علمی لطفا!

• Like
Reactions: vivanred

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر