کوجیما: MGS بدون PS هیچ وقت ساخته نمی‌شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
به گفته کوجیما، نزدیک بود سری Metal Gear در همان سال 1990 و به عنوان یک بازی دو بعدی به کار خود پایان داده و برای همیشه پرونده‌اش بسته شود، تا اینکه PlayStation با پالیگان‌های وسوسه انگیزش وارد میدان شد و اوضاع تغییر کرد!

59g0dqw3qej2hwdp75t2.jpg

"من شماره اول و دوم MG رو ساختم، و برای خودم MG دیگه تموم شده بود، در عوض کار روی یه بازی ماجرایی دیگه رو شروع کردم. اون موقع قصد داشتم MG همیشه یه بازی قایم باشک طور باقی بمونه. ایده اصلی این بود که گیمرها همش در حال پنهان شدن باشن و زاویه دید هیچ وقت تغییر نمی‌کرد. چون به هر صورت در اون سال‌ها پالیگان‌های سه بعدی نداشتیم و بلاجبار همه چیز باید دو بعدی ساخته می‌شد. در نتیجه چاره‌ای نبود که تو MG هم همه چیز از زاویه دید بالا طراحی بشه."

"بعد 1990 پرونده MG تو ذهن من بسته شده بود و به طراحی یه بازی جدید فکر می‌کردم تا اینکه یه روز درباری یه تکنولوژی جدید شنیدم. یه کنسول جدید به اسم PlayStation که قرار بود به زودی وارد بازار بشه. و هیجان برانگیز‌ترین خبر در مورد PS این بود که اجازه می‌داد پالیگان‌های Real Time داشته باشی!"

و به این ترتیب قابلیت خلق بازی‌های سه بعدی باعث شد تا کوجیما دوباره به فکر ساخت MG بیفته.

"با اینکه دیگه قصد نداشتم MG‌ بسازم اما به ذهنم رسید می‌تونم ایده‌های بازی اصلی رو اینبار در قالب جدید و با پالیگان‌های سه بعدی بسازم. مثلا وقتی که زیر یه میز قایم شدی، بشه زاویه دوربین رو تغییر داد، یا وقتی یه جا قایم شدی، بشه همه چیز رو از زاویه دید شخصیت داخل بازی نشون داد."

اگه هنوز متقاعد نشدید که PS باعث خلق سری MGS شد بهتره به این جمله از کوجیما دقت کنید:

"شما باید برای وجود سری MGS از PS متشکر باشید. کاری که PS کرد باعث شد تا امروز MGS وجود خارجی داشته باشه."

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
متشكر از سوني و كوجيما كه با اين سري يكي از بهترين لحظات گيمينگ زندگي منو ساختن .
اين صنعت هم با متال گير خيلي پيشرفت بزرگي كرد و سري MGS نقش پررنگي توش داشتن . مثل چند شاخه بهم متصل هست اين قضيه .
فقط حيف كه من نميتونم متال گيري بدون كوجيما رو تصور كنم . احساس ميكنم مثل جريان شينجي ميكامي و رسيدنت اويل و كپكام و نابودي و اين حرفا ميشه .
گرچه از ته دلم دوست دارم متال بعدي به دستان كاربلد بيفته ، اگه در حد متال كوجيمايي نباشه ، حداقل يه عنوان خوب باشه و ضعيف نباشه .

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
البته ایشون کمبود توجه دارن. چون چند وقت پیش گفته بود خانوادم میگن بازنشسته شو یا تو دیوانه ای!

مسایلی که دیگر بازیسازها مطرح نمیکنن.
اتفاقا برعكس . ايشون چون خيلي مورد توجه هستن باعث ميشه اين جور مسايل نمود پيدا كنه .
والا به نظر شما الان يه كارگردان معمولي بياد و اين مسايل رو مطرح كنه اصلا كسي توجه ميكنه ؟ مسلمأ خير
چون كوجيماس و اسم بزرگي داره و همه نگاه ها به طرفشه باعث اين مساله ميشه .
شايد به اندازه انگشتاي دست هستند افرادي مثل اين بشر :D
گرچه از نظر من ايشون يكي يدونس :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
این که داره میگه به خاطر قوی شدن کنسول ها و گرافیک سه بعدی MGS رو ساختم. قطعا نمیخوایید بگید که اگر سونی نبود کنسولی با گرافیک سه بعدی ساخته نمیشد، مگه نه؟! :D
چرا حرف تو دهن ملت میذارید!؟:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
این که داره میگه به خاطر قوی شدن کنسول ها و گرافیک سه بعدی MGS رو ساختم. قطعا نمیخوایید بگید که اگر سونی نبود کنسولی با گرافیک سه بعدی ساخته نمیشد، مگه نه؟! :D
lol چه ربطی داشت واقعا !!
با این منطق پس بگیم در طول تاریخ همه چی تو دنیا اگه ساخته نمیشد توسط یکی دیگه ساخته میشد و به همین راحتی ببریمش زیره سوال !

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
lol چه ربطی داشت واقعا !!
با این منطق پس بگیم در طول تاریخ همه چی تو دنیا اگه ساخته نمیشد توسط یکی دیگه ساخته میشد و به همین راحتی ببریمش زیره سوال !
من تاثیر PS1 رو نادیده نمی گیرم و کلا کاری به بحث ندارم و اون خط دوم رو فقط دارم جواب می دم. یه چیزایی هستن مثل تلفن یا لامپ برق یا حتی Calculus که رسما بحث سر این بوده که کی زودتر کارش تموم می شه و اگه گراهام بل و ادیسون و نیوتن 2 هفته می رفتن مسافرت شاید اختراع به اسم یکی دیگه ثبت شده بود الان:D البته زیر سوال بردن نداره و کارشون بزرگ بوده قطعا.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان

نه دقیقا داره میگه:

"شما باید برای وجود سری MGS از PS متشکر باشید. کاری که PS کرد باعث شد تا امروز MGS وجود خارجی داشته باشه."

حالا اگه خود کوجیما هم نمیدونه دقیق چی گفته و... یه بحث دیگس!:D

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
احتمالا میخواد بازی بعدیشو انحصاری PS4 بده، برای همین اینا رو میگه:D
ولی خب حمایتهای سونی از بازیهاشم چیز غیرقابل انکاریه...

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
اره، اگه سونی و پلی استیشن نبود نینتندو و سگا هنوز داشتن کارتریج به خوردمون میدادن، اگه سونی نبود فرمت دیسک اینجوری رایج نمیشد تا فضای حجمی مناسب برای بازی های سه بعدی ایجاد بشه، همونطور که سگا حتی زمان پلی استیشن هم داشت با فرمت کارتریج کار میکرد و بعد تغییر داد.
همونجور که وقتی سونی و پلی استیشن بلوری رو اوردن ماکرو و نینتندو هنوز درگیر DVD بودن. همون DVD هم با PS2 رو کار اومد.
پس اره اگه سونی نمیومد یه کنسول جدید بده و ریسک کنه شاید حالا حالا ها عمرا کسی این ریسکو میکرد، بازار که برای سگا و نینتندو یه چیز امن و مطمئن بود و نیازی هم به ریسک کردن نداشتن.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اره، اگه سونی و پلی استیشن نبود نینتندو و سگا هنوز داشتن کارتریج به خوردمون میدادن، اگه سونی نبود فرمت دیسک اینجوری رایج نمیشد تا فضای حجمی مناسب برای بازی های سه بعدی ایجاد بشه، همونطور که سگا حتی زمان پلی استیشن هم داشت با فرمت کارتریج کار میکرد و بعد تغییر داد.
همونجور که وقتی سونی و پلی استیشن بلوری رو اوردن ماکرو و نینتندو هنوز درگیر DVD بودن. همون DVD هم با PS2 رو کار اومد.
پس اره اگه سونی نمیومد یه کنسول جدید بده و ریسک کنه شاید حالا حالا ها عمرا کسی این ریسکو میکرد، بازار که برای سگا و نینتندو یه چیز امن و مطمئن بود و نیازی هم به ریسک کردن نداشتن.

سگا اولین بار با SEGA CD دقیقا اکتبر 1991 CD رو وارد صنعت گیم کرد زمانی که سونی اصلا کنسول نداشت.یعنی داشت دقیقا برنامه می ریخت برای آوردن CD.بعد اون هم در ناریخ نوامبر 1994 با Sega Saturn برای بار دوم با CD ادامه کنسول میداد.سونی هم اولین بار دسامبر 1994 تازه یک ماه بعد اینکه سگا دومین کنسول CD دار خودش رو عرضه میکرد داشت اولین کنسول تاریخ خودش که اتفاقا از CD استفاده میکرد رو عرضه میکرد (بعد از نزدیک سه سال از سگا و البته یک ماه بعد از دومین کنسول CD دار SEGA).

نینتندو هم قصد داشت Nintendo 64 رو با CD عرضه کنه که حالا معلوم نیست چرا منصرف شد (حتی قرار بود با سونی همکاری کنه).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر