نه به گرانفروشى

amooei

کاربر سایت
Nov 14, 2013
195
بنام خدا
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
مدت زیادی است که خون کاربران مظلوم فلک زده توسط دلال ها و مفتخورهای از خدا بی خبر مکیده می شود . و این عمل دنباله دار هم هست یعنی نه تنها هیچ تغییری نکرده بلکه بدتر هم شده . به عنوان مثال CPU pentium G3258 که بدلیل کم کردن فروش بقیه CPU ها،وارد نشد و باعث شد مینی دلال ها به قیمت 300 تومان و حتی بالاتر در پاچه ملت کنند.
-----------------------------------------------------------------------------------------
* علاوه بر قیمت غیر معقولی که سخت افزارهای کامپیوتری دارند باید گارانتی های بی مسئولیت و همیشه طلبکار را هم اضافه کرد که دو نوع هستند :
گارانتی نوع اول :
1. حدود 100 هزار تومن الی 1 میلیون تومن یا حتی بیشتر بسته به نوع کالا به خاطر گارانتی نمادین به قیمت اصلی اضافه میشود .
2. تطمیع سایت ها و فروم ها برای بزرگنمایی کردن برند و محصولاتشان و تخریب سایر برندها
3. اجیر کردن مزدوران مواجب بگیر و کاربرنما ها برای تبلیغ و پیشنهاد محصولاتشان
4. سیستم ها ی نوبت دهی فیک برای سرکارگذاشتن مشتری
5. استخدام افراد بی سواد اما حرفه ای در پیچاندن مشتری برای پاسخگویی به مردم
6. بندهای گارانتی را طوری تنظیم می کنند که 99.9٪ شامل گارانتی نشود.
7. تعویض قطعه معیوب مشتری با قطعه تعمیری که معلوم نیست چه بر سرش آمده
8. تعویض قطعه معیوب مشتری با قطعه ی منسوخ شده بدون توجه به عواقب آن برای مشتری مثلاً به جای برد 1150 برد 1366 داده اند .
9. ناشی بودن کادر تعمیرات که به جای درست کردن کالا، میزنن از قبل بدترش می کنند .
10. ابتدا کالا رو یک بار گارانتی میکنند برای رفاه حال مشتری، ولی در توضیحات 1000 بند به همون گارانتی می افزایند مبنی بر عدم شامل شدن گارانتی برای رفاه عزیزان دست اندرکار
11. تا وقتی انبارشان از خرید های قبلی خالی نشده، اقدام به واردات محصولات جدید نمی کنند حتی اگر نیاز بازار باشد. (CPU های پنتیوم اسکای لیک وارد نمیشود چون باید هسول ها تمام شوند )(زئون های چند میلیونی وارد میشوند اما پنتیوم های 200هزار تومنی نه!چرا؟چون باید جنس های احتکار شده رو بفروشن تموم بشه، بعد اگه عشقشون کشید برن واسه واردات سری جدید!)
12. چندی پیش از انبار یکی از این شرکت ها HD5870 و HD5850 و .... از نوع آکبند برای فروش به بازار تزریق شده بود که در نوع خود جالب است.
برداشتن هدایا و وسایل جانبی قطعات و فروش جداگانه آنها
به عنوان مثال :
1. برداشتن کابلهای موجود در جعبه مونیتور
2. برداشتن کیف و موس هایی که به عنوان هدیه لب تاپ هستند.
3. عوض کردن قطعات جانبی موجود در پک لب تاپ ها با نمونه های بی کیفیت

انجام اعمال ناجوانمردانه برای ساقط کردن گارانتی که میتوان موارد زیر را نام برد:
لپ پر کردن هارد به صورت حرفه ای
اعمال ولتاژ های زیاد برای تغییر رنگ جزئی برد
و ...

* به اسم تولید ملی قطعات را در داخل مونتاژ می کنند. بی کیفیت اما گرانتر از محصول با کیفیتی که در کارخانه اصلی تولید می شود.
* تبانی با شرکت اصلی و سازنده ی قطعات برای اینکه واردات فقط در انحصار خودشان باشد و بازار بدون رقیب باشد تا بتوانند به هر قیمتی که در خواب دیدند به مردم قالب کنند.

گارانتی نوع دوم و کیلویی:
همان گارانتی های نوع اول هستند که تعدادی از واحد های کودای آنها غیر فعال شده .
خصوصیات:
1. امروز تاسیس و فردا تعطیل می شود.
2. مشخصات و تلفن و آدرس شرکت بر روی نقشه جغرافیا وجود نداره ...
3. نسبت به نوع قبلی قیمت های نسبتاً مناسبی دارند.
4. گاهاً ریفر و فیک هم وارد می کنند .
5. به جز بر چسب روی کالا و یا کارت گارانتی موجود در جعبه هیچ نشانی دیگری ندارند و مراکز خدمات پس از فروششان وجود خارجی ندارد.
6. هر کسی می تواند یک کارت و یا لیبل چاپ کرده و بر روی محصول بچسباند و یکی از این گارانتی ها را تاسیس کند.
-----------------------------------------------------------------
* عیبش گفتی، هنرش نیز بگوی
در میان این گارانتی های نوع اول و دوم، نوع با مرام و معرفتی هم پیدا میشه که وظیفشون رو در قبال مشتری انجام می دهند اما خیلی خیلی کم هستند و با اعمال نفوذ مافیای قدرت به نامردی از میان برداشته می شوند.

اما منظور از این همه نوشتن چیه؟می خوام بگم چرا ضایع کردن حق مشتری دنباله داره و تموم نمیشه.
مورداول: عدم نظارت
در بلاد کفر یک سری سازمانهایی وجود دارد برای حمایت از حقوق مشتری
علاوه بر آن شرکت ها هم هم چه از روی ترس از از این مراکز باشد و چه از وجدان خودشون، اکثرا حقوق مشتری رو رعایت می کنند و به آن احترام می گذارند.
مثل اون شرکت خودروسازی که به خاطر نقص کوچکی که در ماشین تولیدی موجود بود تمام آنها را جمع آوری کرد و معذرت خواهی کرد .
بیایم در حوزه خودمان یعنی PC:
یه سر به سایت Amazon و new egg و ... بزنید و شکایت مشتری ها از محصولات و جواب شرکت رو بخونید.
مثلا مشتری یه قطعه خریده و دچار مشکل شده و رفته تو قسمت مربوطه نظرش رو ثبت کرده:
لعنتی، ناراضی ام ازش (از اون کلمه معروف و مشتقاتش هم که با حرف F شروع میشه هم استفاده می کنند!)
پس از دو هفته ناگهان از کار افتاد.
جواب شرکت:
مشتری گرانقدر و عزیز:
متاسفیم از مشکلی که برای شما پیش آمده، کادر شرکت ما وظیفه دارد در کمترین زمان ممکن کالای شما را تعویض نماید. در صورتی که از عملکردشان ناراضی بودید، با این شماره تماس بگیرید و به ما اطلاع دهید تا بررسی و پیگیری شود.
با تقدیم احترام
John از شرکت فلان
-----------------------------------------------------------------------------------------

اما نظارت در این سرزمین طوری است که باعث می شود مشتری مالباخته از شکایتش صرف نظر کند.
به عنوان مثال:
یک قطعه 300 تومنی مشکلی داره که گارانتی مشتری رو سرکار گذاشته هزینه رفت وآمد مشتری و پست کردن چندین باره کالا از مشتری به شهر دیگر بیش از مبلغ خود کالا می شود. که باعث دلسردی و ناامیدی مشتری می شود.
مختصر و مفید اینکه:
در طی پروسه رسیدگی به شکایت جای شاکی و مجرم عوض میشود.
مورد دوم: خود ما
به یاد عزیزی که گفت تا خم نشوید کسی نمی تواند سوارتان شود.
مقصر اصلی خود ما هستیم که با خریدن کالای گران باعث رونق جیب دلال ها میشویم و موجب ادامه چرخه گران فروشی میشویم.
سخن پایانی:
هدف این مقاله تخریب کسی یا شرکتی نیست و صرفاً یک هشدار است برای آگاهی
من به عنوان عضو کوچکی از این جامعه وظیفه خودم دانستم که از حقوق هموطنانم دفاع کنم و با آگاه سازی آنها
موجب توقف چرخه سودجویی و سو استفاده دلالان در حوضه pc شوم.
*متاسفانه تو ایران اتحاد و هم بستگی تقریبا صفر هست نمونه اش تحریم خودرو داخلی واقعا اگه دوستان خرید نکنن و این فرهنگ تو جامعه ی ما جا بیوفته که حرف زور رو قبول نکنند افسوس خیلی چیز ها رو نمی خوریم.
1080و1070 هم وارد میشن همین اش و همین کاسه
مشکل ما اینجاست که مثل جا های دیگه ی دنیا یه مرکز حمایت از مصرف کننده نداریم در اکثر کشور ها اسم شرکت ها و برند ها و حتی فروشگاه ها یا مغازه رو به اشتراک میزارن که ازشون خرید نشه تا حساب کار دستشون بیاد بفهمن که هر چی دارن از مشتری دارن.
سزای گرون فروشی نخریدن هست .... میخواین باور کنین میخواین باور نکنین
اگر همه و همه باهم متحد باشیم و صبور اینا هیچ وقت نمیتونن گرونی راه بندازن ، اونم بی دلیل و بدون منطق.
قدرت یکی شدن و انسجام ، ترسناک ترین و قدرتمندترین اهداف و تصمیماتی هست که مردم میگیرن که هیچ قدرتی
نمیتونه جلوش بایسته که باید اختلاف سلیقه ای رو کنار بزاریم و برای پیشرفت و سعادتمون گام برداریم.
دوستان عزیزم یک دست صدا ندارد . فردگرایی هیچ وقت به موفقیت نمی رسد. هر جا موفقیت حاصل شده حاصل گروه گرایی و اتحاد و همدلی بوده . می توانیم با نخریدن کالای گران و تحریم گارانتی های بی مسئولیت ، وضعیت بازار PC و سخت افزار را بهتر کنیم.
برای موفقیت از همین امروز شروع می کنیم و ان شاء الله پیروز خواهیم شد.
بزودی پاسکال و پولاریس عرضه می شوند . تا به قیمت معقول و مناسب نرسیده نخرید.
نخرید تا توی انبارهایشان بماند و بدانند که مشتری آگاه است و نمی توانند ملت را جیگر فرض کنند . اما اگر می خواهید برای هزارمین بار از یک سوراخ گزیده شوید، بخرید و 4 way sli و 4 way cf کنید.

نویسنده: كمپين
منبع: درد دل هزاران کاربر
نکات:
تا میتونید این مقاله رو همه جا تکثیر کنید تا همه ببینند.(بدون ویرایش و دستکاری محتوا)
لطفاً اگر کسی انتقادی داشت فقط pm بده و تاپیک رو بهم نریزه.
از بحث و گفتگو های بیهوده و توهین به یکدیگر خودداری کنید.
قوانین انجمن را رعایت کنید تا تاپیک قفل یا حذف نشود.
Join group chat on Telegram

آخرین ویرایش:

swat_mehdi

کاربر سایت
May 11, 2016
27
بسیار عالی
دوستان همه تو کمپین شرکت کنین
یک بار برای همیشه این مشکل باید ریشه کن بشه

تو رو خدا ببینین دارن با پول مردم چیکار میکنن
straight%20face.gif

499000 تومن تخفیف !

قیمت کارت با سود کلانی که واردکننده و فروشنده میکنه میشه 2500000 تومن. تازه روی SSD که منت سرمون گذاشتن و انداختن تنگ کارت هم سود خوبی میکنن .مطمئن باشین موقع فروش یه منتی هم سرتون میزارن
straight%20face.gif

خودتون یه دودوتا چهارتا کنید متوجه میشین وضعیت چقدر افتضاحه

خودشون دارن سود غیرعقلانیشون رو لو میدن
straight%20face.gif

حالا باز هم یه عده جوگیر و سخت افزار ندیده برن کارت بخرن
straight%20face.gif

بعضی ها یجوری خرید میکنن که هر کی ندونه فکر میکنه بجای نون کارت گرافیک میخورن زنده بمونن
straight%20face.gif

نخرین

نخرین

نخرین

همه بیاین تو کمپین . یه تکونی به خودتون بدین . عادت کردین همش بهتون حرف زور بگن و حقتون رو بخورن ؟

amooei

کاربر سایت
Nov 14, 2013
195
کارت 1070 یکی از سایتا اورده بود تو نیم ساعت اول تموم شد:|
خب اينطور هم ميشه نگاه كرد كه زده باشن تموم شده كه بعد هم دوستانى مثل شما اين تصور رو بكنن كه بسرعت ملت دارن ميخرن پس من چرا خودمو تحريم كنم؟!
براى نتيجه گرفتن دوست عزيز بايد صبر كرد.

• Like
Reactions: mobile1199

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
خب اينطور هم ميشه نگاه كرد كه زده باشن تموم شده كه بعد هم دوستانى مثل شما اين تصور رو بكنن كه بسرعت ملت دارن ميخرن پس من چرا خودمو تحريم كنم؟!
براى نتيجه گرفتن دوست عزيز بايد صبر كرد.
نه داداش واقعا میخرن ملت:|
من که تا قیمتشون مناسب نشه اصلا نگاهشون هم نمیکنم،
ببین اینا چقدر سود میخورن که چند وقت پیش تخفیف زده بودن کارتای 980 رو 1600 میفروختن

• Like

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
من نمیدونم این مدلایی که حتی کاستوم نیس ... انویدیا داره میگی موجودی تموم کردیم همه جا گرون تر شده ... ملت ایران چجوری میان اینترنتی سفارش میدن میخرن ؟ یا تو کامنت های سایته چرت نوشتن که ملت ترغیب بشن یا واقعا یه عده جو میگیرن به سرعت کارت میخرن انگار تا دیروز سیستم گوشه خونه مونده فقط جای گرافیکش کم بوده. الان یکی به من بگه بازی جدید چی اومده که نشه با همون 960 هم 60 فریم گرفت ! از تاپیک هم شدیدا استقبال میشه من خودم میخواستم سه هفته پیش سیستم ببندم الان شده تا اول مهر هم صبر میکنم تا خوب قیمتا جا بیوفته (البته اگر اجازه بدن)

• Like

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
به نظر من کسایی که نمیتونن یا نمیخوان بخرن یا در آینده میخوان بخرن عضو این کمپین شدن.

وگرنه هیچ عقل سلیمی نمیگه خودت رو به خاطر 200 تومن از مزایای جنس بروز محروم کنی.
هیچ عقل سلیمی هم نمیگی ساکت باش تا بچچونن تو پاچت

حتی برا قدرت بیشتر

من خودم میگم ادم باید برا لذت بردن خرج کنه و چیزی رو از خودش محروم نکنه

ولی باید موآظب باشه تو پاچش نچپوپنن جنسی رو با ۲۰۰تومن بیشتر

این دلال های عزیز جنس ۴۰دلاری ۲۰۰به مردم میدن باید موظبشون باشی و چیزی ازشون نخری تا قیمت پایین بیارن

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
به نظر من کسایی که نمیتونن یا نمیخوان بخرن یا در آینده میخوان بخرن عضو این کمپین شدن.

وگرنه هیچ عقل سلیمی نمیگه خودت رو به خاطر 200 تومن از مزایای جنس بروز محروم کنی.
اگه قدرت خریدم نداشته باشیم (که چندانم چیز گرونی نیست اینا مثل خودرو) باز با همین اطلاع رسانی کسایی که واقعا میخرن میفهمن
این اطلاع رسانی به نظرم باید برای گوشیای موبایلم باشه. خصوصا پرچم دارها که بدجور تو پاچه مردم میکنن
یه قلم محصولات اپل که اصلا معلوم نیست چطوریه... بی حساب یهو میبینی گوشی سال 2012 (5اس) 50 تومن گرونتر شده...

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312

عقل سلیم میگه هر چیزی رو با قیمت واقعیش بخری
موضوع اصلی 200 تومن و این اعداد و ارقام نیست،موضوع اینه که اینا قشنگ دارن تو پاچه ملت میکنن و کار های دیگه....پست اول رو بخون موضوع اصلی سر 200 تومن یا صد تومن نیست.بحث سر این که من میتونم پس میخرم نیست،بحث اینه که دارن گرون فروشی میکنن

amooei

کاربر سایت
Nov 14, 2013
195

اولا بخاطر ٢٠٠ تومن نيست و بسيار بيشتره، شما توضيح بفرما چطور قيمت معقول رو كمتر از ٢٠٠ تومن ميدونيد؟
ثانيا اصل قضيه جلوگيرى از چنين سودجوييهاى بى حساب كتاب و پايين آوردن قدرت خريد مردمه، دراصل بايد نهادهاى حاكم درصدد رفع اين مشكلات بربيان اما به هر دليل چون چنين نميشه پس خودمون ميتونيم اقدام كنيم اونم با نخريدن.

.: Megatron :.

کاربر سایت
Apr 24, 2012
382
نام
Mohammad
بسیار عالی
دوستان همه تو کمپین شرکت کنین
یک بار برای همیشه این مشکل باید ریشه کن بشه

تو رو خدا ببینین دارن با پول مردم چیکار میکنن
straight%20face.gif

499000 تومن تخفیف !

قیمت کارت با سود کلانی که واردکننده و فروشنده میکنه میشه 2500000 تومن. تازه روی SSD که منت سرمون گذاشتن و انداختن تنگ کارت هم سود خوبی میکنن .مطمئن باشین موقع فروش یه منتی هم سرتون میزارن
straight%20face.gif

خودتون یه دودوتا چهارتا کنید متوجه میشین وضعیت چقدر افتضاحه

خودشون دارن سود غیرعقلانیشون رو لو میدن
straight%20face.gif

حالا باز هم یه عده جوگیر و سخت افزار ندیده برن کارت بخرن
straight%20face.gif

بعضی ها یجوری خرید میکنن که هر کی ندونه فکر میکنه بجای نون کارت گرافیک میخورن زنده بمونن
straight%20face.gif

نخرین

نخرین

نخرین

همه بیاین تو کمپین . یه تکونی به خودتون بدین . عادت کردین همش بهتون حرف زور بگن و حقتون رو بخورن ؟

لیون کامپیوتر یک همچین آفری رو برای این کارت قرار داده چون بعد از تعطیلات عید فطر می خواهد کارت های کاستوم 1070/1080 و همچنین کارت RX 480 رو عرضه کنه.

اگر آفر قرار نده ، مسلما کسی کارت 1080 نسخه ی FE رو وقتی کارت های کاستوم 1080 با قیمت پایین تر موجود هستند رو تهیه نخواهد کرد.

• Like

_ARTAS_

کاربر سایت
Sep 26, 2012
25
کاملا حمایت میکنم از این کمپین
متعصفانه به دلیل انحصاری بودن واردات هر کسی هر کاری عشقش باشه انجام میده.

دوستان توجه کنید که بحث اصلی ما الان 1080 نیست درسته که به دلیل انتشار جهانی موضوع مهمی شده اما قضیه اصلی اینه که کارت های پایین تر از 1080 الان گرون تر از اونن :-?? و با اومدن قطعات نسل نو قطعات نسل گذشته قیمتشون پایین نمیاد.
حتما در پاسخ میگن که ضرر میکنیم اما من میگم پس چرا وقتی همه چی رفت بالا شما با قیمت خرید کار نکردید و کشیدید رو قیمت ها اون زمان ایا ما ضرر و شما سود نکردید
خوب الان هم برعکس شده بزارید کمی هم ما سود کنیم.یا بهتر بگم کمی از سودتون بزنید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر