طرفداران ژانر JRPG

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
دوستان کسی YS:Origins بازی کرده؟ چجوریاست؟ بهتر از Oath in felghahana هستش؟

هم آره... هم نه! :D

Ys از اون سری بازیهای خیلی قدیمیه که از زمان تیر کمون میرزا تا حالا هر چند سال یکبار یه شماره ازش میاد.
داستان هر بازی یه چیز کاملاً جداگانه است و ربطه خاصی به شماره‌های قبلی نداره، هر شماره یکی از ماجراجویی‌های Adol (شخصیت اصلی سری) رو روایت میکنه... یکجورایی مثل Zelda میمونه بازی.
برای همین میشه از هر شماره‌ای که دوست داری بری سراغ بازی... هر چند بنظرم بهترین روش برای شروع کردن سری اول بازی کردن I و II هست، بعدش Felghana و بعد هم Origin و کنار اینام Celceta و الی آخر.
البته بازم میگم که بخاطر سبک و سیاق بازی اصلاً ترتیب خاصی وجود نداره و هر کدوم در دسترس‌تر بود با همون شروع کن.

حالا برگردیم سراغ حواب سوالت! :D

6fid_felghana_02.jpg

Ys: The Oath in Felghana
من شخصاً Felghana رو بیشتر دوست دارم، فکر کنم دلیل اصلیش هم این باشه که اون موقع بازیو رو PSP (سلطان کنسولها) رفتم و Origin رو PC.
از اونجایی که کنسول دستی خیلی به من بیشتر حال میده در نتیجه Felghana بازی بهتریه!!!! (خوار مادره منطق :D)

داستان Felghana راجع به یکی دیگه از ماجرجویی‌های Adol‌‍ه و روایت خوبی داره و تا آخرش میتونه جذابیت خودشو حفظ کنه...

سیستم گیم پلی بازی مثل همه شماره ها اکشن سرعتی هست... چندان خبری از شخصی سازی و این حرفا نیست و بازی تو این مسئله خیلی محدوده... بعد از یه مدتی هم که لول آپ کنی و اسکیل‌های خفن بازی باز بشن دیگه عملاً مبارزه با دشمنهای معمولی بازی حکم سری Warriors رو پیدا میکنه و همینجوری همه رو شتل پتل میکنی میره پی کارش. :D

c7ur_felghana_03.jpg

امــــــــا... نقطه قوت بازی و کلاً یکی از نقاط قوت سری باس فایتهای فوق خفنشه. >:D<
اون موقع که دیفیکالتی و دارک سولز و این حرفا مد نبود (لول) Felghana خشتک اکثریت طرفدارهای بازی رو دریده بود. :D

کلاً باس فایتهای بازی کاملاً با باقی بخشهای بازی تفاوت داره... بدون استراتژی و همینجوری پشت هم اتک دادن بی مورد فقط و فقط صفحه GameOver بازی رو بعنوان بیلـــاخ بهت نشون میده. :D

cgwk_felghana_04.jpg

بخش پلتفرمینگ بازی هم دارای درجه سختی Your going to die ANYWAY‌‍‌‍‌‍ هست و یکسری از بخشهای بپر بپره بازی دک و دهنه مبارکو آسفالت میکنه.
یعنی بعد از این همه سال من هنوز اون پرش های تو برج رو یادم نمیره و گاهی اوقات نصفه شبها کابوسشون به خوابم میاد! :D

fhbx_origin_01.jpg

Ys: Origin

داستان Origin بحثش جداست و پیش زمینه کل سری حساب میشه و حوادث بازی 700 سال قبل از سری اصلی رخ میده... یه عالمه از سوالهای مربوط به Lore دنیای Ys تو این بازی جواب داده میشن و از نظر داستانی بازی فوق مهمی هست و تمام طرفدارهای سری باید بازیش کنن... از اونجایی که بازی پیش زمینه هست یه خوبی داره که طرفدارهای جدید خیلی راحت میتونن با این شماره وارد سری بشن.

59ow_origin_02.jpg

شخصیت اصلی بازی دیگه Adol نیست و از بین دو تا اصلی‌ها میشه یکنفرو انتخاب کرد (الان اسمشون یادم نیست) یکیشون یه دختره است که به فولاد زره گفته زکی و اون یکی هم یه جادوگره گوگولی‌‌‍ه.
گیم پلی بازی مثل باقی شماره ها میمونه (اکشن سرعتی)... تنوع مراحل نسبت به Felghana بالاتره و گیم‌پلی و سیستم مبارزات بازی متنوع‌تره... مخصوصاً بازی با اون جادوگره بخاطر ضربات راه دور کاملاً متفاوت با کل سری و گیم‌پلی Adol‌‍ه.
باس فایتها هم طبق معمول خیلی خوبن، هرچند به سختی Felghana نیستن.

i7fk_origin_03.jpg

من بازی رو برای PS4 دیگه نگرفتم... فعلاً NieR و Yakuza موندن، امپراطور 5 هم که تو راهه....
منتظرم آخر می رو ویتا که اومد بگیرمش، فکر کنم رو ویتا خیلی بیشتر از PC بهم حال بده. :D

در کل اینکه هر دوتا بازی عالی‌ان و اگه با سری حال میکنی باید حتماً هر دو تارو تجربه کنی... ببین کدوم در دسترست هست اول برو سراغ همون.
اگرم فقط برای یکی وقت داری، منطقاً باید Origin رو پیشنهاد بدم ولی دلی میگم که برو سراغ Felghana. :D

پ.ن: تمام صحبتهای بالا هم طبق معمول تراوشات ذهنی بنده است و هیچ تضمینی وجود نداره که از بازی اصلاً خوشت بیاد. :D

پ.ن2: دنبال گرافیک تو این بازی هم که نیستی... چون اگه بودی مطمئناً تو این تاپیک سر و کلت پیدا نمیشد! :D
در کل اینکه خوش اومدی. :D

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
سلام.
تقریبا تمام بازی های SE که روی PC بازی کردم هم زبان ژاپنی داشتن هم انگلیسی!FFXV رو میخوام بخرم،میخواستم بدونم رو PS4 هم همینه آیا؟میدونید دیگه،صداگذاری انگلیسی باشه حرامه blah blah....
بقیه بازیها چی:D؟یاکوزا و نیر و به عنوان مثال.اگر من از اکانت ژاپن اینارو بگیرم،فقط صداگذاری ها ژاپنین یا کلا نیهونجینه؟

cm180life

کاربر سایت
Jan 14, 2010
1,727
سلام.
تقریبا تمام بازی های SE که روی PC بازی کردم هم زبان ژاپنی داشتن هم انگلیسی!FFXV رو میخوام بخرم،میخواستم بدونم رو PS4 هم همینه آیا؟میدونید دیگه،صداگذاری انگلیسی باشه حرامه blah blah....
بقیه بازیها چی:D؟یاکوزا و نیر و به عنوان مثال.اگر من از اکانت ژاپن اینارو بگیرم،فقط صداگذاری ها ژاپنین یا کلا نیهونجینه؟
سلام
من فقط nier رو می دونم اگه با اکانت ژاپن هم بگیری دوبله و تکست ژاپنی و انگلیسی داره که خودت انتخاب میکنی کدوم باشه.

END_BOY

Tonight Is The Night
کاربر سایت
Sep 17, 2006
2,134
نام
یاسر
بین YS و Legend of heroes: trails in the sky امکان خرید یکیشون دارم کدوم پیشنهاد میشه؟:D

Legend of heroes: trails in the sky دیالوگ زیاد داره شاید وسطا حوصلت سر بره ولی از نظر داستانی عالی ه و نوبتی هم هست
Ys اکشن تره و گیم پلی سریعتری داره :D

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
oau_cold_steel_iii.jpg

@Dante Never Cry
عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی.... کـــــــجـــــــایــــــــــــــــــــــــــی؟! :((

Most Anticipated Game of 2018 :D

hhwq_abe96eca8c29dc6b5a45ce6b140c2376.gif

My Body is READY
:D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
oau_cold_steel_iii.jpg

@Dante Never Cry
عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی.... کـــــــجـــــــایــــــــــــــــــــــــــی؟! :((

Most Anticipated Game of 2018 :D

hhwq_abe96eca8c29dc6b5a45ce6b140c2376.gif

My Body is READY
:D
انحصاری PS4 هم هست!!!

من کابل هدفونم خراب شد وسطای بازی نتونستم Cold Steel 2 رو ادامه‌اش بدم :| باید بعد پرسونا ۵ برگردم سروقتش!

پ.ن: Nier Automata بازی کردی آریا؟ شاهکار بود بازی :((:((:((

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
انحصاری PS4 هم هست!!!

شماره 1 و 2 رو ویتا خیلی خیلی حال داد، مخصوصاً به من که زیاد خونه نبودم....
ولی از انحصاری PS4 شدن هم استقبال میکنم.... چون اولاً که، کماکان میشه ریموت پلی بازی کرد! :D
دوماً هم اینه که کنسول خونگی میتونه باعث شه کلی المان جدید که رو ویتا بخاطر سخت افزار ضعیفتر امکانش نبود به بازی اضافه کنن.. 8->

من کابل هدفونم خراب شد وسطای بازی نتونستم Cold Steel 2 رو ادامه‌اش بدم :| باید بعد پرسونا ۵ برگردم سروقتش!

مردک خب برو یه هدفون بگیر! :D
حتماً بعد از پرسونا برو سراغش، انصافاً اگه نگم بهترین، بنظرم در کنار Trails in the Sky 2 بهترین بازی تو کل سری Legend of Heroes‌‍ه... خیلی پشم ریزونه! :D

پ.ن: Nier Automata بازی کردی آریا؟ شاهکار بود بازی :((:((:((

نه هنوز! :((:D
من یاکوزا 0 رو هم کلاً تا الان سر جمع 2 ساعت بازی کردم... این 3-4 ماه آخر سال خیلی یهو شتری شد (کلاً امسال شتری بود)، وقت به هیچی نمیرسید. :D
بازی رو دیجیتالی خریدم ولی هنوز وقت نشده برم سراغش...

من فردا آخرین روزه کاریمه... بعدش تا 15 فروردین تعطیلم و فقط خدا بهم رحم کنه!:D
اگه تو این 16-17 روز به رحمت ایزدی نرم شانس آوردم!

میخوام برم برای مسابقات! :D
برنامه ریختم 17 روز به یاد دوران اوج و گذشته‌ها، کاملاً به دور از اجتماع! :D
موبایل خاموش، در خونه قفل، سیم برق آیفون هم میکشم، اندازه 2 هفته آت آشغال سفارش دادم، غذام که زنگ میزنم میارن....
میمونه فقط بازی-انیمه
دانلود تمام بازیها تموم شده، فقط مونده Mass Effect.

اول با NieR و Yakuza شروع میکنم...
پشت بندشون Steins;Gate 0 و Berserk و Gravity Rush 2
بعدش هم که Nioh و Mass Effect و Tales of Berseria تو نوبت‌ان... (یعنی عمراً اگه وقت به همشون برسه)
+
آرشیوی از انیمه‌های دیده نشده در یکسال اخیر...
یک خروار دوجین استفاده نشده! (:D)
جلد جدید لایت ناولهای خونده نشده.
و ...

کلاً قصد دارم امسال قشنگ خودکشی کنم! :D >:D<
احتمالاً تنها چیزی که باعث میشه اُمیدوار به سالم بیرون اومدن از این 17 روزو داشته باشم پرسونا 5‌‍ه که بعد از تعطیلات میاد.

ختم کلام اینکه فردا ساعت 8 شب، اژدها وارد می‌شود! :D

j7m_ichi.jpg

>:D<

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
شماره 1 و 2 رو ویتا خیلی خیلی حال داد، مخصوصاً به من که زیاد خونه نبودم....
ولی از انحصاری PS4 شدن هم استقبال میکنم.... چون اولاً که، کماکان میشه ریموت پلی بازی کرد! :D
دوماً هم اینه که کنسول خونگی میتونه باعث شه کلی المان جدید که رو ویتا بخاطر سخت افزار ضعیفتر امکانش نبود به بازی اضافه کنن.. 8-
آره خداییش اینکه چه سیستمای جدیدی میتونند روی PS4 پیاده کنند خیلی هیجان انگیزه :D

مردک خب برو یه هدفون بگیر! :D
حتماً بعد از پرسونا برو سراغش، انصافاً اگه نگم بهترین، بنظرم در کنار Trails in the Sky 2 بهترین بازی تو کل سری Legend of Heroes‌‍ه... خیلی پشم ریزونه! :D
هدفون درسته فقط کابلش قطع شده :D تا الان ۱۰۰ بار براش کابل خریدم ولی این کابلای بزرگ یه روز نشده قطع میشن :| ولی نگران نباش 100% بعد از پرسونا میرم سروقتش :D

من فردا آخرین روزه کاریمه... بعدش تا 15 فروردین تعطیلم و فقط خدا بهم رحم کنه!:D
اگه تو این 16-17 روز به رحمت ایزدی نرم شانس آوردم!

میخوام برم برای مسابقات! :D
برنامه ریختم 17 روز به یاد دوران اوج و گذشته‌ها، کاملاً به دور از اجتماع! :D
موبایل خاموش، در خونه قفل، سیم برق آیفون هم میکشم، اندازه 2 هفته آت آشغال سفارش دادم، غذام که زنگ میزنم میارن....
میمونه فقط بازی-انیمه
دانلود تمام بازیها تموم شده، فقط مونده Mass Effect.
اوه اوه، پس میخوای اوتاکو Mode رو فعال کنی :>:D منم اگه خدا بخواد این تعطیلات خونه کامل دستمه و قشنگ سر فرصت میتونم با خیال راحت هرچی خواستم بیوفتم پای گیم و انیمه >:D<
اول با NieR و Yakuza شروع میکنم...
پشت بندشون Steins;Gate 0 و Berserk و Gravity Rush 2
بعدش هم که Nioh و Mass Effect و Tales of Berseria تو نوبت‌ان... (یعنی عمراً اگه وقت به همشون برسه)
+
آرشیوی از انیمه‌های دیده نشده در یکسال اخیر...
یک خروار دوجین استفاده نشده! (:D)
جلد جدید لایت ناولهای خونده نشده.
و ...
لیست رو نگاه :-t:D
لامصب بجز Mass Effect که کیفیتش مشخص نیست، باقی همشون وحشتناک شاخن! خود من Nier و Yakuza 0 رو رفتم و هر دوشون بی‌نظیرن. خصوصا Nier که اصلا بعد از اینکه داستان رو کامل متوجه میشی و همه زوایای شخصیتا رو میبینی تازه میفهمی قضیه چی بوده و تک تک حرفا و حرکاتشون چه معنی داشته. بهترین کار یوکو تارو تا این لحظه بدون شک :x البته فکر نکنی از یاکوزا چیزی نگفتم یعنی خوب نیستا! اونم فوق‌العادست. خصوصا شخصیت پردازی ماجیما و داستانش که اصلا کاری کرد با اختلاف محبوب‌ترین شخصیت اصلی توی کل سری بشه برام :D

خلاصه تعطیلات خفنی پیش رو داری :>:D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
Atlus Teasing a New Radiant Historia Announcement Later This Week
امیدوارم هر چی هست (Remake یا نسخه‌ی جدید) واسه PS Vita یا PS4 هم عرضه بشه <:-P
===========================================
YS Origin رو هم حدود 5-4 ساعت بازی کردم، چه باس فایت‌های خوب + چالش‌برانگیزی داره :D
کلا بازی از چیزی که انتظار داشتم بهتر به نظر میرسه... من دفعه‌ی اول رو دارم با Hugo میرم، از دوستانی که بازی کردن یا اطلاع دارن کسی می‌دونه اگه با Yunica بازی کنی استایل مبارزات و کلا روایت و داستان چه فرقی می‌کنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر