طرفداران ژانر JRPG

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,965
نام
محمد
چرا نوتیفیکیشن نمیاد؟! :D
سیستم نوتیفیکیشن ها مشکل داره یکم. تو تاپیک xv
هم بعضا برای من نمیومد.
جدا از اون، اگه یکی دو بار از یه تاپیک نوتیفیکیشن بگیری اما اون تاپیک را باز نکنی،دیگه نوتیفیکیشن نمیاد.
پ.ن :امیر جای این سوال اینجا بود؟ :| :D
میذاشتی تو تلگرام می پرسیدی. :D

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
805
نام
پویا
دیروز در نبود بازی جدید تصمیم گرفتم یکی از شماره ی قدیمی فاینال فانتزی رو استارت بزنم و از روی شانس قرعه به نام FFIX دراومد:-"
راستش اولش با وجود حرفایی مثل اینکه داستان زیادی فانتزیه و همه چی گل و بلبله و این حرفا فکر میکردم خوشم نیاد ولی امروز که دوساعت بازیش کردم خیـــــــلی خوشم اومده ازش و شماره 13 و 15 که هیچی از 10 هم برام بهتر بود:x
داستان که شروعش فوق العاده بود و هرسه کاراکتر به زیبایی هرچه تمام تر بهم رسیدن. موسیقی متن هم خیلی خوبه. گرافیک هم برای زمان خودش عالیه برای الانم اصلا وسواس ندارم. گیم پلی بازی هم روان و راحته امیدوارم در ادامه کلی قابلیت جدید به هرکاراکتر اضافه بشه. درکل دو ساعت فوق العاده ای رو سپری کردم و امیدوارم تا آخر همینطور عالی باشه:x

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
دیروز در نبود بازی جدید تصمیم گرفتم یکی از شماره ی قدیمی فاینال فانتزی رو استارت بزنم و از روی شانس قرعه به نام FFIX دراومد:-"
راستش اولش با وجود حرفایی مثل اینکه داستان زیادی فانتزیه و همه چی گل و بلبله و این حرفا فکر میکردم خوشم نیاد ولی امروز که دوساعت بازیش کردم خیـــــــلی خوشم اومده ازش و شماره 13 و 15 که هیچی از 10 هم برام بهتر بود:x
داستان که شروعش فوق العاده بود و هرسه کاراکتر به زیبایی هرچه تمام تر بهم رسیدن. موسیقی متن هم خیلی خوبه. گرافیک هم برای زمان خودش عالیه برای الانم اصلا وسواس ندارم. گیم پلی بازی هم روان و راحته امیدوارم در ادامه کلی قابلیت جدید به هرکاراکتر اضافه بشه. درکل دو ساعت فوق العاده ای رو سپری کردم و امیدوارم تا آخر همینطور عالی باشه:x
چه کار خوبی کردی .. ۸۰-۹۰ ساعت لذت پیش رو داری . از لحاظ گیم پلی که به نظرم بهترین و روون ترین رو تو کلاسیک ها داره . به خصوص طراحی دشمناش اتقدر خوبه که تو بازیای مدرن هم نمیبینی ... مثلا یه دشمن داره chemari اگه درست یادم باشه ... از یه دهنش یخ میزنه ... از یه دهنش سم ... از دمش رعد و برق و از بالهاش اتیش رو سرت میباره .. کلی سوپرایز داره برات ... اگه اور پاور نباشی جلوش پوستت رو میکنه.
داستان که مال همشون فانتزیه .... اما واقعا اگه کسی پیدا بشه بگه داستان 9 ,گل و بلبله یا حتی داستانش ضعیفه ... یه چیزی شنیده فقط .
داستان fairy tale ی هست .. ولی قطعا از نوع دارکشه . و از لحاظ روایت هم به نظرم بهترین رو تو کل سری داره... بازی خیلی به فلسفه حیات و وفات میپردازه و بعضا توش عمیق میشه ... واقعا ماجرایی که زیدان و گارنت پشت سر میزارن و رشدی که میکنن و رابطه ای که تشکیل میشه و ...... حرف نداره.
از لحاظ رومنس هم شک نکن از ۱۰ بهتره ... زیدان هم از تیدوس خیلی خیلی بهتره ...
تنوع کارکتر هم چه از لحاظ دیزاین و چه از لحاظ شخصیت پردازی ... یه مرجعه برای بازی های فانتزی ... هیچ بازی حتی تو خود سری (حداقل اونا که من بازی کردم) به همچین چیزی دست پیدا نکردن.
خوش باش با بازی حسابی من که هر دو باری که بازیش کردم بسی لذت بردم .

آخرین ویرایش:

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
احسنت برادر
منم بازیش کردم ولی حوصله نداشتم تمامی ایتم هاش رو جمع کنم یکمی حوصله میخواست
ولی چرا نرفتی فینال هفت رو بازی کنی خجالت بکش از سفیروث غظیم بترس[-x[-x

Max Blood

کاربر سایت
Feb 17, 2016
805
نام
پویا
احسنت برادر
منم بازیش کردم ولی حوصله نداشتم تمامی ایتم هاش رو جمع کنم یکمی حوصله میخواست
ولی چرا نرفتی فینال هفت رو بازی کنی خجالت بکش از سفیروث غظیم بترس[-x[-x
راستش تو فاز کامل کردن بازی نیستم ولی خب با حوصله دارم جلو میرم:D
انتخاب FFIX از روی شانس بود و بین 5 تا 9 ده,بیست,سی چهل کردم مگرنه من خاک پای سفیروث عظم و طرفدارای گلش هستم:D:-"
البته راستش منتظرم ریمیکش بیاد ببینم خوب میشه یا نه. اگه خوب شد که ریمیک رو میرم اگر هم نشد سر فرصت نسخه ی اصلی رو شروع میکنم;;)
ولی هرچی بیشتر جلو میرم بیشتر متوجه زیبایی بازی میشم و افسوس میخورم چرا به جای 15 و 13 همون اول از فاینال های قدیمی شروع نکردم:x

im@n

کاربر سایت
Mar 12, 2015
535
3 ساله که تغریبا هر rpg خوبی تو بازار اومده رو رفتم و کلا با rpg خیلی حال میکنم
برعکس زیاد اهل jprg نیستم و جدیدا تصمیم گرفتم امتحانش کنم ولی نمیدونم دقیقا چی برم!
دوستان اگ میتونین ی عنوان خوب و خوش ساخت واس pc معرفی کنین ما هم وارد وادی شیم :D فقط گرافیکش هم اگ میشه خوب باشه.به هیچ وجه حوصله ی تحمل تکسچرهای بیکیفیت رو ندارم
واس امتحان رفتم سراغ lightening returns ffx3 و با نقدهای منفی که دیدم از بازی از بازی خوشم امود.گرافیکش چندان تعریفی نداره ولی ظاهرا نسبت به jprpg های دیگه ی سر و گردن بالاتره!
در کل اگ با در نظر گرفتن این فاکتورا گیم خوبی میشناسین معرفی کنین pls>:D<

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
نمایش Switch هیولا بود و بهترین بخش کل نمایش هم معرفی سلطان Xenoblade Chronicles 2 بود.

Yv53s.jpg

Xenoblade Chronicles اصلی رو Wii یکی از خفن‌ترین JRPGهای تمام تاریخ‌‍ه و بنظرم بهترین بازی کنسول Wii‌‍ه.
Xenoblade Chronicles X رو WiiU هم که دلیل اصلی خرید WiiU برای من بود... تا همین لحظه بهترین و لذت‌بخش‌ترین JRPG نسل هشت که بازی کردم/می‌کنم.

lynIy.jpg

معرفی شماره جدید که با توجه به شماره 2 تو اسمش احتمالاً ادامه Xenoblade اصلی رو Wii باشه بهترین خبری بود که میشد به من داد.
طبق چیزی که نشون دادن و مصاحبه‌های یکی دو سال اخیر تاکاهاشی (کارگردان سری) بازی روند مشابهی شبیه شماره اول باید داشته باشه و خیلی Story Heavy و Story Focus باشه اصطلاحاً، برعکس XCX که داستان و Loreش بیشتر تو SideQuestها و بصورت پراکنده‌تر روایت میشد.

7qnuE.jpg

امام تاکاهاشی (ع) {کارگردان سری} یکی از خفن‌ترین بازیسازهایی هست که تو سبک JRPG فعاله... استودیو Monolith Soft هم بنظرم در کنار تیم پرسونا (اتلاس) در حال حاضر بهترین JRPGسازهای (AAA) ژاپن هستن.
تریلر معرفی بازی هم که اصلاً حرفشو نزنیم دیگه!
لعنتی مثل همیشه (معرفی دو شماره قبلی) صحرای کربلا بود قشنگ... :D موسیقی‌ام دوباره افتاده دست ACE‌‍...>:D<
هرچند من با ساوانو هم خیلی حال میکردم ولی خب موسیقی شماره اول یه چیزه دیگه بود...
تو تریلرم آهنگ اپیک و خفنی داشت پخش میشد... :D

sxPnh.jpg

در کل اینکه همه چی عالی بود، از آرت استایل بازی که انیمه‌ای شده و شدید مورد پسنده منه تا موزیک و...
منتظر باشید که مثل شماره اول بازی احتمالاً با یکی از بهترین JRPGهای دوران طرفیم. >:D<

xqbx_09.jpg

ختم کلام اینکه از صبح تا حالا 50 دفعه تریلر رو دیدم و همش در حال توهم زدنم و از فرط هایپ دارم میمیرم! :D

uYtF5.jpg

پ.ن: نمایش سوییچ از عالی هم عالی‌تر بود و قشنگ Dreams Come True بود!
یه کنسول قابل حمل (حالا هرچی دوست دارن بگن کنسول خونگی، فرقی در اصل ماجرا نمیکنه! :D) که قراره تمام تیم‌های نینتندو رو دور هم جمع کنه و مطمئناً با حذف شدن ویتا و 3DS کنسولیه که در آینده نزدیک تبدیل به قبله جدید JRPGبازها میشه! >:D<

این کنفرانس سوییچ رو حتماً برید ببینید... خیلی وقت بود دلم برای این اُسکول بازیهای نینتندو تنگ شده بود:

zkckD.jpg

KtbbZ.jpg

:D

آخرین ویرایش:

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
نمایش Switch هیولا بود و بهترین بخش کل نمایش هم معرفی سلطان Xenoblade Chronicles 2 بود.

Yv53s.jpg

Xenoblade Chronicles اصلی رو Wii یکی از خفن‌ترین JRPGهای تمام تاریخ‌‍ه و بنظرم بهترین بازی کنسول Wii‌‍ه.
Xenoblade Chronicles X رو WiiU هم که دلیل اصلی خرید WiiU برای من بود... تا همین لحظه بهترین و لذت‌بخش‌ترین JRPG نسل هشت که بازی کردم/می‌کنم.

lynIy.jpg

معرفی شماره جدید که با توجه به شماره 2 تو اسمش احتمالاً ادامه Xenoblade اصلی رو Wii باشه بهترین خبری بود که میشد به من داد.
طبق چیزی که نشون دادن و مصاحبه‌های یکی دو سال اخیر تاکاهاشی (کارگردان سری) بازی روند مشابهی شبیه شماره اول باید داشته باشه و خیلی Story Heavy و Story Focus باشه اصطلاحاً، برعکس XCX که داستان و Loreش بیشتر تو SideQuestها و بصورت پراکنده‌تر روایت میشد.

7qnuE.jpg

امام تاکاهاشی (ع) {کارگردان سری} یکی از خفن‌ترین بازیسازهایی هست که تو سبک JRPG فعاله... استودیو Monolith Soft هم بنظرم در کنار تیم پرسونا (اتلاس) در حال حاضر بهترین JRPGسازهای (AAA) ژاپن هستن.
تریلر معرفی بازی هم که اصلاً حرفشو نزنیم دیگه!
لعنتی مثل همیشه (معرفی دو شماره قبلی) صحرای کربلا بود قشنگ... :D موسیقی‌ام دوباره افتاده دست ACE‌‍...>:D<
هرچند من با ساوانو هم خیلی حال میکردم ولی خب موسیقی شماره اول یه چیزه دیگه بود...
تو تریلرم آهنگ اپیک و خفنی داشت پخش میشد... :D

sxPnh.jpg

در کل اینکه همه چی عالی بود، از آرت استایل بازی که انیمه‌ای شده و شدید مورد پسنده منه تا موزیک و...
منتظر باشید که مثل شماره اول بازی احتمالاً با یکی از بهترین JRPGهای دوران طرفیم. >:D<

xqbx_09.jpg

ختم کلام اینکه از صبح تا حالا 50 دفعه تریلر رو دیدم و همش در حال توهم زدنم و از فرط هایپ دارم میمیرم! :D

uYtF5.jpg

پ.ن: نمایش سوییچ از عالی هم عالی‌تر بود و قشنگ Dreams Come True بود!
یه کنسول قابل حمل (حالا هرچی دوست دارن بگن کنسول خونگی، فرقی در اصل ماجرا نمیکنه! :D) که قراره تمام تیم‌های نینتندو رو دور هم جمع کنه و مطمئناً با حذف شدن ویتا و 3DS کنسولیه که در آینده نزدیک تبدیل به قبله جدید JRPGبازها میشه! >:D<

این کنفرانس سوییچ رو حتماً برید ببینید... خیلی وقت بود دلم برای این اُسکول بازیهای نینتندو تنگ شده بود:

zkckD.jpg

KtbbZ.jpg

:D
ژینو بلید خییلی نمایش عالی داشت بشخصه احتمال داره کنسول رو بخاطر این بخرم فقط
اما در مورد بقیه بازیایی که معرفی شد و کل کنفرانس بشخصه انتظار خیلی بیشتری داشتم هرچند احتمالا باید به اینده امیدوار بود

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
من خوشم اومد اما همه چی به shin Megami tensei جدید بستگی داره :D بیاد و خوب باشه میگیرم :D زنوبلید اتفاقا آرتشو دوس نداشتم :/ خیلی کلیشه ای انیمه ای شده :((

• Like
Reactions: se.phi.roth

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
تو این چند وقته که زیاد از بازی های جدید خبری نبود خودمو با دو تا jrpg سرگرم کرده بودم که فکر کنم از ما جماعت jrpg باز این سایت 2 نفرم بازی نکرده باشن خیلی ها هم اسمشو نشنیده باشن .
اولی nights of azure بود خیلی وقت بود دنبالش میکردم تا اینکه بالاخره تو سیل اخیر که 30 دلار بود خریدمش.بازی درمورد یه زن نیمه انسان نیمه هیولا به نام ارنیس هست که برای محافظت از زنی به نام لیلینت به یه جزیره میره و داستان از اونجا شکل میگیره.کلا بازی تم تاریک و غم انگیزی داره کل بازی تو شب هست.سبک بازی اکشن ار پی جی شبیه بازی های تیلز یا استار اوشن هست با این تفاوت که به جای افراد دیگه گروه demon ها تو گروهتون هستند میتونید لول اپشون کنید اسکیل های مختلف براشون بگیرید و از این حرفا.بازی خیلی کوتاه بود فکر کنم 16 ساعته تموش کردم البته بعدا کانتنت post game داره ولی در کل کوتاه بود گرافیک جالبی هم نداشت شبیه بازی های ps3 بود بیشتر .در کل بازی اون چیزی که فکر میکردم نبود اگه اومد زیر 10 دلار یه امتحانی بکنید بیشتر ارزش نداشت.

اما دومین بازی exist archive بود شاهکاری از tri ace بازی که واقعا توی هیاهوی بازی های پارسال گم شد .یه jrpg نوبتی به سبک دانژن کراولر دو بعدی سه بعدی .فوق العاده بود به حدی معتاد بازی بودم لحظه شماری میکردم بعداز ظهر بشه برم بازی کنم .تقریبا 40 ساعت طول کشید تمومش کنم اما با اندینگ های متنوع و کانتنت زیاد post game بازی راحت به 100 ساعتم میرسه.داستان بازی در مورد 12 نفر هست که توی توکیو زندگی میکنن طی یه حادثه همگی میمیرن توی یه دنیای ماورایی اونجا داستان جالب بازی شکل میگیره.سبک بازی همون چیزیه که دلم میخواد یه نوبتی تمام عیار.کلا اگه قیمت بازی مناسب شد تو سیلی چیزی تو خریدش شک نکنید.

دیگه کم کم هم باید اماده tales of berseria بشم دموش که فوق العاده بود تا شاهکار اصلی که p5 باشه از راه برسه

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,415
نام
علی
تو این چند وقته که زیاد از بازی های جدید خبری نبود خودمو با دو تا jrpg سرگرم کرده بودم که فکر کنم از ما جماعت jrpg باز این سایت 2 نفرم بازی نکرده باشن خیلی ها هم اسمشو نشنیده باشن .
اولی nights of azure بود خیلی وقت بود دنبالش میکردم تا اینکه بالاخره تو سیل اخیر که 30 دلار بود خریدمش.بازی درمورد یه زن نیمه انسان نیمه هیولا به نام ارنیس هست که برای محافظت از زنی به نام لیلینت به یه جزیره میره و داستان از اونجا شکل میگیره.کلا بازی تم تاریک و غم انگیزی داره کل بازی تو شب هست.سبک بازی اکشن ار پی جی شبیه بازی های تیلز یا استار اوشن هست با این تفاوت که به جای افراد دیگه گروه demon ها تو گروهتون هستند میتونید لول اپشون کنید اسکیل های مختلف براشون بگیرید و از این حرفا.بازی خیلی کوتاه بود فکر کنم 16 ساعته تموش کردم البته بعدا کانتنت post game داره ولی در کل کوتاه بود گرافیک جالبی هم نداشت شبیه بازی های ps3 بود بیشتر .در کل بازی اون چیزی که فکر میکردم نبود اگه اومد زیر 10 دلار یه امتحانی بکنید بیشتر ارزش نداشت.

اما دومین بازی exist archive بود شاهکاری از tri ace بازی که واقعا توی هیاهوی بازی های پارسال گم شد .یه jrpg نوبتی به سبک دانژن کراولر دو بعدی سه بعدی .فوق العاده بود به حدی معتاد بازی بودم لحظه شماری میکردم بعداز ظهر بشه برم بازی کنم .تقریبا 40 ساعت طول کشید تمومش کنم اما با اندینگ های متنوع و کانتنت زیاد post game بازی راحت به 100 ساعتم میرسه.داستان بازی در مورد 12 نفر هست که توی توکیو زندگی میکنن طی یه حادثه همگی میمیرن توی یه دنیای ماورایی اونجا داستان جالب بازی شکل میگیره.سبک بازی همون چیزیه که دلم میخواد یه نوبتی تمام عیار.کلا اگه قیمت بازی مناسب شد تو سیلی چیزی تو خریدش شک نکنید.

دیگه کم کم هم باید اماده tales of berseria بشم دموش که فوق العاده بود تا شاهکار اصلی که p5 باشه از راه برسه
داداش بین Disgaea 5 و Exist Archive کدومو توصیه میکنی؟

• Like
Reactions: se.phi.roth

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
داداش بین Disgaea 5 و Exist Archive کدومو توصیه میکنی؟
disgaea سبکش srpg هستش بیشتر حالت استراتژیک داره اما exist یه نوبتی صرف هستش جفتشون فوق العاده هستند .البته اگه disgaea را دوست داری بهت grand kingdom هم پیشنهاد میکنم .واقعا جواهری بود تو سبک استراتژیک نوبتی با گرافیک خیره کننده البته داستانی به مراتب ضعیف تر از disgaea

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر