طرفداران ژانر JRPG

K o j i m a

کاربر سایت
Jul 2, 2012
2,146
نام
Morteza
ویتای خودم که نیست مال یکی از دوستانه :D میخواستم یه زمانی بخرم ولی چون اکانت شیر نمیشه نخریدم، من از استور جاپن بازی زیاد میگیرم ، استور جاپن ویتا هم عناوین خیلی خوبی داره که اگر قراره در هرصورت ازش بی بهره بمونم پس بهتره نخرم :|
بازی به شدت Slow paceهه ، ممکنه یکم خستت کنه ولی جلوتر یعنی در واقع از نیمه دوم به بعد به شدت عالی میشه. آخراش که برسی کلا دهنت باز میمونه :D

اما در رابطه با دوبله ش، تقصیر فالکوم نیست ، فالکوم خودش مشکلی نداره بلکه مشکل اون Talent agencyهه که بازیو دوبله کرده در واقع بحث صداگذاری کاراکترای بازی برون سپاری شده و اگر میخوای کسیو نفرین کنی CharaAni رو نفرین کن :D یا اینکه دعا کن فالکوم پولدار بشه خودش اینکارو بکنه ( خود فالکوم هم سرگذشتی داره که اگر 20 سال پیش درست انتخاب میکرد الان جای اسکوئر انیکس و اف اف خزش ، فالکوم حرف اولو میزد :D)

ولی انصافا دوبله انگلیسیش خوبه ، صدای بعضیاشون مثل لارا افتضاحه ولی صدای رین و crow شاهکارن. صدای آلیسا هم واسه یه انگلیش زبان که میخواد ادای تسوندره ها رو در بیاره بد در نیومده.(ولی با تمام اوصاف من هنوز دلم برای yuri horie میسوزه، صداگذار جاپنی آلیسا، حیف ازش بی بهره ایم وگرنه صداش فوق العاده س و اصلا با دوبله غربیش قابل مقایسه نیست)

درکل از سایر دوبله هایی که دیدم لااقل یه سر و گردن بالاتره. حتی در مقایسه با صداگذاری جاپنیشم بعضی جاها به خصوص خود رین شوارتزر بهتر کار شدن، Xseed طوری این مسئله رو هندل کرده که یه عمق تازه به بازی داده شده که از کلیشه های انیمه ای دورش میکنه. صدای ژاپنی رین رو ببینی اصلا انگار یه کاراکتر خز دیگه رو داری میبینی . :D

راجع به اینکه بخوای هم با اکانت آمریکا بازی کنی هم ژاپن یه حرکتایی میتونی بزنی، مثل بک آپ گرفتن و فورمت کردن بعد وارد شدن به اون یکی اکانت و ریختن بازی ها، ولی شیر کردن اکانتو کاریش نمیشه کرد متاسفانه.

راجع به دوبله کاری ندارم که چرا دوبله انگلیسی بده، مشکلم اینه که فالکوم اجازه نداده اینا دوبله ژاپنی رو روی بازی بزارن یا حداقل به عنوان یه DLC پولی بردارن منتشر کنن (اخه چرا واقعا؟ :D) خب طبیعتا توو این حالت باید به فالکوم و سیاستاش لعنت فرستاد :D

من کلا یه مشکلی که دارم نمیتونم JRPG هایی که دوبله انگلیسی میشن رو تحمل کنم :D یعنی اصلا نمیتونم ببینم یه کرکتر با پورتریت ژاپنی/انیمه ای داره انگلیسی حرف میزنه، برای همینه همه رو در حد زباله میبینم :D برای مثال این یه فکته که اتلوس بهترین دوبلورای انگلیسی رو برای پرسونا میاره ولی تا حالا تنها کسی که تونستم صداشو تحمل کنم Yosuke توی P4 بوده که اونم انقدر کارش عالی بود که واقعا دهنمو بست :D

پ.ن: راجع به این سرگذشت فالکوم یه توضیح میدی؟ اشاره کردی کنجکاو شدم :D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
بله فدات شم اون نسخه آمریکاس ولی من بی نوا اکانتم اروپاییه و رو ویتا هم نمیشه اکانت شیر کرد :D نسخه اروپاش توسط NIS America و توی نوامبر منتشر میشه

CS1و بازی کردی ؟
آها راست میگی یادم نبود نسخه اروپاییش دیرتر میاد :D

در مورد CS1 هم بله :D نه تنها بازیش کردم بلکه گوش ملت رو هم کر کردم باهاش :D
JRPG FAN CLUB II

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
129
نام
Soshy
راجع به اینکه بخوای هم با اکانت آمریکا بازی کنی هم ژاپن یه حرکتایی میتونی بزنی، مثل بک آپ گرفتن و فورمت کردن بعد وارد شدن به اون یکی اکانت و ریختن بازی ها، ولی شیر کردن اکانتو کاریش نمیشه کرد متاسفانه.

راجع به دوبله کاری ندارم که چرا دوبله انگلیسی بده، مشکلم اینه که فالکوم اجازه نداده اینا دوبله ژاپنی رو روی بازی بزارن یا حداقل به عنوان یه DLC پولی بردارن منتشر کنن (اخه چرا واقعا؟ :D) خب طبیعتا توو این حالت باید به فالکوم و سیاستاش لعنت فرستاد :D

من کلا یه مشکلی که دارم نمیتونم JRPG هایی که دوبله انگلیسی میشن رو تحمل کنم :D یعنی اصلا نمیتونم ببینم یه کرکتر با پورتریت ژاپنی/انیمه ای داره انگلیسی حرف میزنه، برای همینه همه رو در حد زباله میبینم :D برای مثال این یه فکته که اتلوس بهترین دوبلورای انگلیسی رو برای پرسونا میاره ولی تا حالا تنها کسی که تونستم صداشو تحمل کنم Yosuke توی P4 بوده که اونم انقدر کارش عالی بود که واقعا دهنمو بست :D

پ.ن: راجع به این سرگذشت فالکوم یه توضیح میدی؟ اشاره کردی کنجکاو شدم :D
نه خب من میخوام رو اکانت خودم بازی کنم تروفیاش جمع شه :D

قطعا کاوایی هیچ وقت جاشو به کیوت نمیده :D اما اکسید هیچی کم نذاشته ، با توجه به اینکه شرکت فوق العاده کوچیکیم هستن و بازی هم به شدت بازی سنگینی هست طبیعیه که نه خود فالکوم و نه خود اکسید پول نداشته باشن. اما این که چرا صداگذاری جاپنی بازیای فالکوم به غرب نمیان همونطور که گفتم تقصیر فالکوم نیست چون اصلا صداگذاری جاپنی کار فالکوم نبوده. کار یه سری شرکت ها مثل CharaAniهه، فالکوم به برون سپاری عادت داره ، سری Evolution رو میبینی؟ تک تک دیالوگای حتی npc ها هم صداگذاری شدن اما هیچ کدومش کار فالکوم نیست و همش کار شرکتای دیگس . آخرین عنوان این سری (اسپین آفه) به اسم akatsuki اصلا در ساختش خود فالکوم ذره ای دخالت نداره :D
منم از دوبله انگلیسی خوشم نمیاد ولی اگر در این حد خوب کار شده باشه کم کم عادت میکنی و برات قابل تحمل میشن. جدا از اینکه این دست از بازیا Partial Voice Acting محسوب میشن و نصف بازی صداگذاری نداره .

نیهون فالکوم ، یه شرکت خیلی قدیمیه سال 1980 تاسیس شد و برخلاف تصور عموم که اسکوئر انیکس رو بنیانگذار سبک JRPG و اکشن ارپی جی میدونن، در واقع این فالکوم بود که این سبک رو به این شکل که امروز میشناسیم در آورد. رقیب اصلیشونم همین انیکس و اسکوئر بودن که البته اون موقع اسکوئر انیکس جوین ونچر نشده و 2 شرکت جدا محسوب میشدن. خلاصه اون زمان دوران اوج محبوبیت کنسول ها به خصوص در غرب بود ، PC گیمینگ مثل امروز معنایی نداشت، فالکوم بزرگترین حماقتی که کرد این بود که واسه کنسول ها بازی نساخت و این مگا ترند رو حس نکرد، برعکس اسکوئر که بازیاشو برد غرب و اینطوری معروف و محبوب شد و کلیم پول به جیب زد، در واقع سهم بازار خارج از ژاپن رو به کل از دست داد. به همین علت اسکوئر انیکس به شدت پولدار شد و فالکوم هم روز به روز به ضعیف تر . سرگذشت فالکوم کم و بیش شبیه نوکیای خودمونه ، البته خوشبختانه سرنوشتش مثل نوکیا نشد و آینده روشنی داره.

آها راست میگی یادم نبود نسخه اروپاییش دیرتر میاد :D

در مورد CS1 هم بله :D نه تنها بازیش کردم گوش ملت رو هم کر کردم باهاش :D
JRPG FAN CLUB II
بیا بغلت کنم :D
پ.ن : الان دارم Zero no Kiseki بازی میکنم چون ظاهرا توی CS2 یه ریفرنس خیلی مهم بهش میزنن. بازیش اونقدر سنگینه که جاپنی دست و پا شکستم کفافشو نمیده :D

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
Jan. 20: Gravity Rush 2
Jan. 24: Kingdom Hearts HD II.8
Jan. 24: Resident Evil 7
Jan. 24: Yakuza 0
Jan. 24: Tales of Berseria
Feb. 9: Ni-Oh
Feb. 14: Persona 5
Feb. 14: Sniper Elite 4
Feb. 14: For Honor
Feb. 21: Halo Wars 2
Feb. 23: Nier: Automata
Feb. 28: Horizon: Zero Dawn
March 7: Ghost Recon: Wildlands
March: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Q1 2017: Mass Effect: Andromeda
Q1 2017: Tekken 7
Q1 2017: Sea of Thieves
Q1 2017: South Park: The Fractured But Whole
Q1 2017: Fate/Extella
Q1 2017: Akiba's Beat
Q1 2017: Torment: Tides of Numenera
Q1 2017: Danganronpa 1 + 2 Reload
Q1 2017: Yooka-Laylee
Q1 2017: Squadron 42

:|:|:|

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
227
نام
peyman
سلام رفقا.من اصلا با بازیهای سبک jrpg اشنایی نداشتم تا اینکه ni nu kuni رو بازی کردم و نظرم نسبت به این سبک کلا عوض شد و اصلا منو متحول کرد:x من شدیدا علاقه پیدا کردم به این سبک ولی از اونجایی که خیلی اشنایی با فرانچایزهای مطرح این سبک ندارم خواهش میکنم از شما اساتید(^:)^) که لطفا بنده رو راهنمایی کنید.راستی در حال حاضر کنسول ps4 و xb1 رو دارم.

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
سلام رفقا.من اصلا با بازیهای سبک jrpg اشنایی نداشتم تا اینکه ni nu kuni رو بازی کردم و نظرم نسبت به این سبک کلا عوض شد و اصلا منو متحول کرد:x من شدیدا علاقه پیدا کردم به این سبک ولی از اونجایی که خیلی اشنایی با فرانچایزهای مطرح این سبک ندارم خواهش میکنم از شما اساتید(^:)^) که لطفا بنده رو راهنمایی کنید.راستی در حال حاضر کنسول ps4 و xb1 رو دارم.
سلام رفیق
اقا خوب کاری میکنی که به این سبک علاقه مند شدی ولی خوب این سبک های مختلفی زیادی داره خیلی هم زیاد ولی من بهت پیشنهاد میکنم فعلا این دو تا رو بازی کن و مطمئن هستم خوشت میاد
Persona 5
Valkyria Chronicles

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Jan. 20: Gravity Rush 2
Jan. 24: Kingdom Hearts HD II.8
Jan. 24: Resident Evil 7
Jan. 24: Yakuza 0
Jan. 24: Tales of Berseria
Feb. 9: Ni-Oh
Feb. 14: Persona 5
Feb. 14: Sniper Elite 4
Feb. 14: For Honor
Feb. 21: Halo Wars 2
Feb. 23: Nier: Automata
Feb. 28: Horizon: Zero Dawn
March 7: Ghost Recon: Wildlands
March: The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Q1 2017: Mass Effect: Andromeda
Q1 2017: Tekken 7
Q1 2017: Sea of Thieves
Q1 2017: South Park: The Fractured But Whole
Q1 2017: Fate/Extella
Q1 2017: Akiba's Beat
Q1 2017: Torment: Tides of Numenera
Q1 2017: Danganronpa 1 + 2 Reload
Q1 2017: Yooka-Laylee
Q1 2017: Squadron 42
lqwbb2d5fap7oyhjodrx.gif

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
God Eater Resurrection توی Flash Sale تخفیف خورده شده 8 دلار... می‌ارزه؟! :D بازی چند ساعته؟
Disgaea 5 رو قبلا اینهمه منتظر شدم تخفیف نزدن حالا که سرم (از نظر بازی:D) شلوغه 60 درصد تخفیف خورده :| Danganronpa ها رو هم از دست ندید...20 دلار مفته!
یه چیز مختصر و مفید می‌خوام وگرنه الان همه‌ی Disgaeaهایی که تخفیف خوردن رو میخریدم! :D

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
دوستان JRPG باز
کمک لازمم شدید :D
آقا این Grand kingdom نسخه Ps4 اش رو جایی نمیشناسید که فیزیکیشو بفروشن؟تو کفشم شدید
معطلش نکن دیجیتالیشو بخر الانم اف خورده حدود 30 دلار شده حجمشم کمه ارزشه دانلودم داره.
من که همون 49.99 بود خریدم فوق العادم باهاش حال کردم .فیزیکیش که گیر نمیاد بخوای هم سفارشی برات میارن بالای 200 میوفته .

راستی exist archive هم تو ایران موجود شد نمیدونم بگیرم یا نه امتیازاش که متوسطه ولی خب منتظر world of ff هستم ناجور=P~=P~

آخرین ویرایش:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
چقدر اینجا سوت و کوره .کیا دموی world of ff را بازی کردن .فوق العاده بود همون چیزی که میخواستم یه نقش افرینی نوبتی کاملا کلاسیک.چقدر بازی خوش رنگ و لعاب بود .دیدن کاراکترهای قبلی فاینال هم خاطره ها را زنده میکرد.بازی برای کسایی که اکثر فاینال های قبلی را بازی کردم از جمله خودم کاملا خاطره انگیزه.بگیرید بازی کنید یکو نیم گیگ بیشتر نبود.
به شدت منتظر بازیم حتی از فاینال 15 بیشتر .فقط خدا کنه یکی پیدا بشه فیزیکیشو بیاره.^:)^

KingAmir

کاربر سایت
Apr 19, 2016
402
چقدر اینجا سوت و کوره .کیا دموی world of ff را بازی کردن .فوق العاده بود همون چیزی که میخواستم یه نقش افرینی نوبتی کاملا کلاسیک.چقدر بازی خوش رنگ و لعاب بود .دیدن کاراکترهای قبلی فاینال هم خاطره ها را زنده میکرد.بازی برای کسایی که اکثر فاینال های قبلی را بازی کردم از جمله خودم کاملا خاطره انگیزه.بگیرید بازی کنید یکو نیم گیگ بیشتر نبود.
به شدت منتظر بازیم حتی از فاینال 15 بیشتر .فقط خدا کنه یکی پیدا بشه فیزیکیشو بیاره.^:)^
برای من که هنوز نیومده رو استور نمیدونم جریان چیه :/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر