هک پلی استیشن ۴|اخبار، شایعات و آموزش ها

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

devi0us

کاربر سایت
Jun 20, 2013
182
نام
بهنام
با سلام خدمت دوستان عزیز
در این تاپیک سعی میشه جدیدترین اخبار هک جدیدترین کنسول سونی یعنی پلی استیشن ۴ قرار داده بشه.
با توجه به اینکه مدتیه اکسپلویت های مناسب و قابل استفاده توسط توسعه دهنده های صحنه هک پیدا بشه تصمیم گرفتم بعد از مدت ها دوباره دست به کیبورد شده و اخبارش رو برای دوستان بزارم... همچنین سعی میشه اطلاعات تکمیلی خودمم رو هم به پست اضافه کنم تا دوستان ساده تر متوجه بشن.
البته با توجه به درگیری زیاد و مشغله شاید نشه مث گذشته سریع تاپیک رو آپدیت کنم٪
9p9k_ps4-jailbreak-in-progress.jpg

اوایل ماه دسامبر سال گذشته توسعه دهنده CTurt از پیدا کردن و قابل استفاده بودن یک اکسپلویت در PS4 خبر داد که آغاز یک شایعه و خبر بزرگ بود.
٪٪٪ قبل از ادامه خوندن بزارید معنی ساده تری از اکسپلویت بهتون بدم. اکسپلویت چیزی نیست که در کنسول وجود داشته باشه بلکه کد یا روشیه که توسط توسعه دهنده ها نوشته میشه تا از طریق ظعف امنیتی نرم افزار یا سیستم عامل استفاده بشه. به عبارت دیگه وقتی یک توسعه دهنده ادعای پیدا کردن یک اکسپلویت میکنه یعنی نقص ها رو شناسایی کرده و از طریق اون نقص تونسته کدی بنویسه تا به دسترسی بیشتر یا اهداف دیگرش برسه. ٪٪٪
نقص امنیتی که توسعه دهنده پیدا کرده و اکسپلویتش رو نوشته در فریمور +۲ پچ شده و قابل استفاده نیست اما این جهش بزرگ ابتدای همه این اخبار گسترده بود.
با توجه به اینکه سیستم عامل ps4 بر پایه freeBSD هست و هردوی این دو از هسته لینوکس استفاده میکنن امید هست که نقاط ضعف امنبتی لینوکس روی این دو وجود داشته باشن.
از این نقاط ضعف میتونیم به BadIRET اشاره کنیم که چند وقته ( اگه دنبال کننده صحنه هک باشین‌ ) اسمش رو تو اکثر تاپیک های هک پی اس ۴ میشنوید.
این نقص امنیتی در هسته لینوکس وجود داره و بطبع در FREEBSD هم وجود داره. خبر خوش اینه که تا فریمور ۲ این نقص در سیستم عامل PS4 هم وجود داره و میشه ازش استفاده کرد.
بعد از تحقیقات CTURT اکسپلوتی رلیز شد که این امکان رو بما میداد تا از ضعف BadIRET استفاده کنیم. این سورس کد یکی از بزرگترین خبر های صحنه هک پلی استیشن۴ تا این زمان بود.
پلی استیشن ۴ داشت به اجرای لینوکس نزدیک میشد. شایعات زیادی درباره این سورس کد و چگونگی رلیز شدنش تو اینترنت پخش شد اما کسی این مهم رو برعهده نگرفت و اسم هکری که این سورس کد رو رلیز کرده هنوز مشخص نیست. فریمور ۱.۷۶ سونی کاملا با این نقص و اکسپلویت سازگار هست.
بعد از مدت کوتاهی تیم مشهور failoverflow تواست کرنل لینوکس رو روی پلی استیشن ۴ اجرا کنه.
بعد از مدت کوتاهی توسعه دهنده bigboss موفق شد توسط همین اکسپلویت به روت سیستم عامل ps4 دسترسی پیدا کنه.
بیگ باس بعد از دسترسی به روت وعده جیلبریک کنسول رو داده. پس از آن چیزی نگذشت که kr105 توانست linux loader رو برای پلی استیشن ۴ منتشر کنه و فریمور ۱.۷۶ اولین فریموری باشه که بتونه مستقیما لینوکس رو اجرا کنه.
اکسپلوتی که kr105 استفاده میکنه اکسپلویت dlclose هست که توسط sdk منتشر شده توسط CTurt قابل کمپایل هست.
همچنین باید توجه داشت که این اکسپلویت برای انجام عملیات و قابلیت های بیشتر بایستی براش پیلود ها ( قابلیت ها و ساختار ) های بیشتری ساخته بشه.
اما این خبر بزرگ شاید آغازگر صحنه جیلبریک رایگان پلی استیشن ۴ باشه.

آپدیت ۲۰/۱/۹۵

پس از منتشر شدن لینوکس برای پلی استیشن ۴ و اجرای آن توسط بسیاری از افراد، امروز یکی از کاربران موفق شده توسط لینوکس اطلاعات تکمیلی پیرامون CPU کنسول پلی استیشن ۴ استخراج کند که بشرح زیر است:

gpup_۱۲۳.jpg

فایل ها و آموزش نصب و موارد اضافیه دیگه به مرور اضافه میشه...

آپدیت ۲۸/۱/۹۵

امروز یکی از کاربران سایت های خارجی از اچرای اکسپلویت وبکیت بروی فریمور ۳.۱۵ و ۳.۵۰ که جزو جدیدترین فریمور های سونی هستند خبر داد. با توجه به اینکه ps4playground بر اساس همین اکسپلویت وبکیت کار میکنه امید هست که یکسری از قابلیت هاش بروی این فریمور جدید اجرا بشه اما هنوز قطعی نیست! شاید بزودی شاهد playground ای با قابلیت های کمتر نسبت به ورژن ۱.۷۶ باشیم. در ادامه خبر جا داره که بگم از طریق اکسپلویت وبکیت در فریمور ۳.۵۰ موفق شدن که شبیه ساز جدیدی رو در مرورگر اجرا کنند.

آپدیت ۹/۲/۹۵
امروز توسعه دهنده معروف صحنه هک پلی استیشن ۴،cturt از اجرای منوی دیباگ بروی فریمور ۱.۷۶ کنسول های retail خبر داد!!! این موفقیت بزرگ هرچند هنوز هم تنها بروی فریمور ۱.۷۶ کار میکند اما شاید راهگشای بسیاری از هک های جدید باشد. اجرای این منو برای نخستین بار توسط flat_z که هکر نامی صحنه هک کنسول های پلی استیشن از نسل ۲ تا ۴ بوده امکان پذیر شده است. از طریق این منو در ساده ترین حال ممکن میتوان عملکرد های نرم افزاری کنسول را تغییر داد.

آپدیت 18/۲/۹۵
امروز مجموعه ps4 playground، که مجموعه ای از چند برنامه و کد قابل استفاده بروی کنسول پلی استیشن ۴ هست بروز رسانی شد. در این بروز رسانی امکان فعالسازی منو دیباگ و همچنین اجرای بی دردسر FTP فراهم شده است. از طریق FTP میتوان به فایل های کنسول پلی استیشن ۴ دسترسی پیدا کرد که میتواند راهگشای بسیاری از شخصی سازی ها در فریمور ۱.۷۶ باشد.
ps4_playground_debug_ftp.jpg

✔آموزش های مرتبط:
#1: آموزش نصب لینوکس بروی playstation4

آخرین ویرایش:

naeim_n1

کاربر سایت
Feb 2, 2016
222
الان منظورتون چی هست؟
یعنی پلی استیشن هک شده؟میشه روش بازی ریخت؟

devi0us

کاربر سایت
Jun 20, 2013
182
نام
بهنام
الان منظورتون چی هست؟
یعنی پلی استیشن هک شده؟میشه روش بازی ریخت؟
بستگی به این داره که هک شدن رو چی بدونید.
هک شدن که تقریبا هک شده منتهی بازی نمیشه روش ریخت.
هک شدن فقط بازی ریختن و اجرا بدون دیسک نیست!!!!
الان هک شده که لینوکس روش اجرا میشه!!! ولی اون هکی که شما دنبالشی نشده...
از طریق همین لینوکس اجرا شدن ممکن خیلی کارای بیشتری بکنن

hosseinh

کاربر سایت
May 31, 2008
257
نام
Hossein Hadizadeh
سلام.
devi0us عزيز واقعا مطالبت براي من مفيد بود.
اگر امكان داره اخبار رو سريع اطلاع رساني كن.
خيلي خيلي ممنون :x

• Like
Reactions: devi0us and farsham

THE CORRE

کاربر سایت
Jun 13, 2011
619
نام
MojtabA
بفرض فریمور 1.71 هک بشه.هک کامل وقتیه که بتونن کامل کنسول رو توی دستشون بگیرن نه اینکه روی فریمور بتونن بازی کپی اجرا کنن.حتی بفرض بتونن روی همین فریمور 3.50 بازی کپی نصب کنن سریع با اپدیت بعدی خرابش میکنن.حالا اصلا گیمر هم بخواد قید بازی های آنلاین رو بزنه(مثل من)بازم باید آپدیت کنم کنسول رو.چرا؟
چون الان 95% بازی هایی که میان باگ دارن(بنظرم من از عمد هست) و باید آپدیت کنی تا بتونی بازی رو کاملا و بیدردسر اجرا کنی.مثلا ویچر 3.اصلا آپدیت نکنی پر باگ و افت فریم شدیده و هیچ لذتی هم از بازی نمیبرید.
پس وقتی هک خوبه که بتونن از روی فریم,فریم های بعدی رو هک کنن.

Last edited by a moderator:

devi0us

کاربر سایت
Jun 20, 2013
182
نام
بهنام
بفرض فریمور 1.71 هک بشه.هک کامل وقتیه که بتونن کامل کنسول رو توی دستشون بگیرن نه اینکه روی فریمور بتونن بازی کپی اجرا کنن.حتی بفرض بتونن روی همین فریمور 3.50 بازی کپی نصب کنن سریع با اپدیت بعدی خرابش میکنن.حالا اصلا گیمر هم بخواد قید بازی های آنلاین رو بزنه(مثل من)بازم باید آپدیت کنم کنسول رو.چرا؟
چون الان 95% بازی هایی که میان باگ دارن(بنظرم من از عمد هست) و باید آپدیت کنی تا بتونی بازی رو کاملا و بیدردسر اجرا کنی.مثلا ویچر 3.اصلا آپدیت نکنی پر باگ و افت فریم شدیده و هیچ لذتی هم از بازی نمیبرید.
پس وقتی هک خوبه که بتونن از روی فریم,فریم های بعدی رو هک کنن.
خیلی ممنون از اطلاعات کاملتون!!!
استفاده بردیم واقعا
-ـ-
اما بالاخره همین هم برای شروع کار و آغاز صحنه هک جهش بزرگیه و نباید نادیده گرفته بشه

آخرین ویرایش:

devi0us

کاربر سایت
Jun 20, 2013
182
نام
بهنام

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این ps4k که بیاد قطعا بدبختی هک پیچیده تر هم به همراه داره.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر